BMW 320d nebo Audi A3?
DotazDobrý den,rozhoduji se koupit nové ojeté auto v cenové kategorii 200 - 270tis Kč. Předtím jsem vlastnil Escorta XR3i, Hondu Civic 94 a jako služebák Octavii 1.9 TDi 66Kw kterou jsem měl velice rád, ale teď toužím po něčem novém. Volba padla na dieselové agregáty a to v BMW 320d r.v. 98-2000 a Audi A3 r.v. 98-2001, protože jezdím dlouhé trasy po dálnici sám, občas s přítelkyní. Občas se mi hodí i větší kufr v kterém převážím zboží ale na kombi to není...Jde mi o max. pohodlí, komfort a spolehlivosti motoru. Prosím hlavně o rady na jaké nejčastější vady u BMW si mám dát pozor zejména jak je rozpoznat.Děkuji! S pozdravem Boukal L.
Volha GAZ 2410
Napsal jsem zde již tři recenze, které jsem pojal seriózně a pro odlehčení nyní píši zkušenost z úplně jiného soudku. Tedy z dob automobilového proletářství, o vozu vyrobeném v zemi, kde zítra znamenalo včera, o tolik proslulých "Leninových sáních".
Škoda Octavia Combi
Mám jako služební vůz Škodu Octavii Combi 1,6 74 kW, rok výroby 2001, proto se pokusím formou recenze zde přiblížit poměrně značné zkušenosti s užíváním.
Nová Kia Magentis
DotazDobrý den,zvažuji koupi nového vozu Kia Magentis II. Jsou známy již nějaké charakteristiky týkající se spolehlivosti tohoto vozu? Nový Magentis mě doslova nadchl prostorností a pohodlím, a to jsem odkojen Fordem Scorpio.Díky
Renault Master
Měl jsem možnost najet cca. 20 000 km s Renaultem Master 2,8 D, a proto přispěju svou trochou do mlýna. V roce 1999 byla volba firemní dodávky celkem jasná - Master rok před tím vyhrál Dodávku roku, takže nebylo o čem přemýšlet.
Nissan Maxima J30
Jsem příznivcem rychlé jízdy a velkých bezpečných vozů, při koupi jsem byl však limitován částkou 100.000,- Kč, což mi výběr dost podstatně zúžilo:-). Vzhledem k mým předchozím zkušenostem jsem chtěl jedině japonský vůz.
Toyota Corolla vs. Škoda Fabia Combi
Chceme koupit spolehlivé a bezpečné kombi v dieselu. Po výběru se náš seznam ustálil na dvou vozech: Škoda Fabia 1.9 TDI Combi a Toyota Corolla 1.4 D-4D Combi. Pokud koupit Corollu, tak proč ? Můžeme poprosit o totéž i u Škody FabiaCombi ?
Taxikáři si stěžují na kvalitu Mercedesů
Němečtí taxikáři si stěžují, že kvalita kdysi legendárně spolehlivých mercedesů šla v posledních letech dolů. Jejich sdružení BZP uvedlo, že ve spolkové republice podíl této značky na prodeji nových vozů pro taxislužbu klesl od začátku století ze 70 na 50 %.