S jakým dieselem koupit VW Amarok?
Náš čtenář plánuje koupi ojetého VW Amarok. Jaký motor bude nejlepší volbou?
Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
Ojetá Mazda 3 - vyplatí se s dieselem?
Většina ojetých trojek sice jezdí na benzín, ale to není důvod, proč se nezaměřit na dva diesely, s kterými byla předchozí generace nabízena.
Ojetá Škoda Fabia – má smysl 1.4 MPI?
Pan Vladimír uvažuje o koupi ojeté Škody Fabia s motorizací 1.4 MPI. Co může tento agregát nabídnout?
Ford Mondeo 1.8 16V - jak řešit malou kopresi?
Co dělat, když mám malou kopresi na prvním válci? Už jsem vyměnil EGR ventil, proběhlo následné měření komprese ve válcích.
Škoda Roomster - MPV po česku
Na rozdíl od zbytku produkce automobilky Škoda není Roomster technicky provázán s žádným jiným vozem mateřského koncernu, jelikož se jedná o křížence v domácích podmínkách.
Doporučíte čtenáři Chrysler PT Cruiser? (doplněno o odpověď redakce)
Zdravím, mám zájem o koupi Chrysler PT Cruiser 2,0 (r.v.2000) benzín. Má pěkný retro styl, který se mi líbí. Jaký na něj máte názor?
Ford Focus - podle čeho zvolit správný olej?
Chcem sa poradit ohladom oleja pre automobil Ford Focus 1.8 TDDi, rok vyroby 2002, najazdenych 190.000 km.Vyrobca predpisuje pre tento model oleje 5W-30, ktore vyhovuju specifikacii Ford.
Opel Astra H – překročila vlastní stín
Opel Astra klesá s léty na ceně vždy trochu víc, než oba hlavní němečtí rivalové od VW nebo Fordu. Je to samozřejmě hlavně zásluha dobíhající špatné pověsti tohoto modelu, na které se v různé míře podepsaly první dvě generace nositelů hvězdného jména. Kdo ale v přízni značce i modelu vytrval až do roku 2004, mohl začít slavit: Astra H nejenže dobře vypadá, ale i dobře jezdí a může se chlubit poměrně slušnou spolehlivostí.
Nissan Maxima QX - jakou je ojetinou?
Dotaz:Dobrý den,chtěl bych se zeptat na Váš názor na Nissan Maxima 3.0 r.v. 2002 automat. Zda je tento vůz spolehlivý a jaké má nedostatky. Nevím, zda koupit Nissana, nebo BMW 325i, 330i opět automat r.v. po 2003.DíkyBuben Pavel
BMW 525 tds: na co dát pozor?
Zajímalo by mě, na co si dát u toho modelu při koupi pozor a zda zvolit jinou variantu motoru.
Auto do 60tis.Kč pro mladou rodinu
DotazDobrý den,chtěl bych se zeptat jaké auto by jste nám doporučili. Jsme novomanželé (31 a 29 let), čekáme potomka a proto se poohlížíme po větším ojetém voze - pravděpodobně kombi. Upřednostňujeme bezpečnost, spolehlivost, nízké náklady na provoz i údržbu a zároveň i prostor v kufru (pro kočárek atd.). Nejčastěji jezdíme trasy přes 100 km. Cenová relace je kolem 50-60 tisíc Kč.Děkuji.S pozdravem Honza
Hydraulická zdvihátka u Mercedsu W124
Mám problém s tím,že mi v motoru začal klepat jeden "hydroštel" ventilů, ze začátku klepal jen za tepla a asi po 1000km začal klepat i při studeném motoru. V motoru je olej Castrol 10W40 a v současnosti má najeto 8000km od výměny. Je možné že jsou vadné "hydroštely" nebo se zhoršila kvalita oleje?
Ford Mondeo 2,5 V6 a erudovaná zkušenost majitele
Kroky k Mondeu byly poněkud zdlouhavé a jeho volba byla spíše z nouze ctnost, ačkoliv Mondeo považuji za velmi zdařilé auto, o kterém se v kombinaci se zážehovým motorem nic špatného nenapsalo.
Jaké je Audi TT?
DotazDobrý den,zvažuji koupi Audi TT Quattro. Zajímaly by mě nejčastější poruchy, jaká je předpokládaná "životnost" vozidel s r.v.1999, celkově zkušenosti uživatelů, co si také pořídili tento vůz staršího data atd. Prostě vše, co by se dané tematiky mohlo týkat. Také i s jakou průměrnou spotřebou se daří majitelům "tetiček" jezdit (a to jak ve městě, i mimo, stejně tak pokud si dopřejí trošku sportovnější jízdu).A pokud půjdu do detailů, najde se někdo, kdo parkuje TTčkem venku? Jaké s tím máte zkušenosti (co se týče nechat vůz na mrazu, jestli něco neochází dřív nebo jestli se se setkali i s lidským faktorem závisti a někdo vám ho "označkoval").TT Quattro je můj vysněný vůz a nejsem daleko od jeho koupi. Z finančních důvodů ale půjdu do ojetiny, tak bych chtěla být v maximální možné míře informována. Všechny články a odkazy na Vašich stránkách už mám přečtené, zajímaly by mě ale aktuální zkušenosti.Hrstková Jana
Ford Escort 1,8 16V - co trápí sedmnáct let staré auto?
V bazaru padl do mých očí Escort s motorem 1,8 16v, z roku 1992. Výbavou disponoval nejvyšší.
Mazda Premacy nebo Nissan Almera Tino?
Spokojený majitel Almery se rozhlíží po větším rodinném voze kategorie kompaktních MPVéček. Do oka mu padla Mazda Premacy a Almera Tino. Který model je spolehlivější, úspornější a vhodnější?
Mazda 626 s benzínem nebo dieselem?
Opět se nám v redakci sešly dva podobné dotazy. Čtenáři uvažují o koupi poslední generace Mazdy 626. Je lepší benzín nebo nafta?