RECENZE OJETIN: Opel Astra J
Hezký vzhled, skvěle naladěný podvozek a zatím velmi dobrá spolehlivost auta jako celku. To jsou základní magnety Astry pro kupující ojetin. Ti pak ale často váhají nad správnou motorizací. Benzínové jednotky mají ve většině případů o dost vyšší spotřebu, než říkají tabulkové údaje.
Přitažlivé, ale zrádné. Tohle je pět ojetin, kterým se radši vyhněte
Při výběru dostupné ojetiny lze narazit na mnoho spolehlivých aut. Jenže taky se můžete docela snadno spálit.
Ojetý Fiat Multipla – jaké je ošklivé káčátko?
Šestičlenná rodina pro sebe hledá nějaké ojeté auto. Hodí se na tento post Fiat Multipla?
Ojetina do sto tisíc – jaký je Ford Focus II?
Paní Klára by ráda koupila Ford Focus se spolehlivým benzínem. Má šanci najít vůz do 100 tis. Kč?
Nechat si staré Mondeo nebo koupit nové auto?
Čtenář se nemůže rozhodnout jestli má i nadále jezdit dobře vybaveným dvanáct let starým Monndeem, nebo má sáhnout po ojetině nebo zbrusu novém voze? Limitem je však finanční strop a obava z chudé výbavy u nového vozu.
Volkswagen Touran - žádaný a vrtošivý
Rodinný Touran s tvary dodávky se zdá být ideálním rodinným automobilem. Je prostorný, podvozkově povedený, má variabilní interiér a nerezne. Navíc jako nový lámal prodejní rekordy. Bohužel se Touranu nevyhnuly výrobní nedostatky, fatální poruchy, ani selhávající technika.
Peugeot 307 - jak odstranit pískání při studeném startu?
Dobrý den. Mám dotaz ohledně pískání při studeném startu. V zimě horší zvuk - zachřastění..,v létě, resp. při vyšších teplotách pískání. Výměna klínového řemene nic nevyřešilo.
Toyota Avensis D4D: jaký je interval výměny rozvodového řemene?
Poradte prosim kedy sa meni rozvodovy remen. Mam najeto 108 000 km. Dekuji
Renault Megane Grandtour
Francouzské automobilce nikdo nemůže upřít jistou dávku drzosti a odvahy při uvádění nových generací na trh. Dvojkový Mégane toho může být jen a jen důkazem.
Alfa Romeo 166 - jaký zvolit motor?
Dotaz:Dobrý den,potřebuji poradit s koupí vozu. Mám Alfu Romeo 164 2.0 V6 TB super a chtěl bych přejít na následující modelovou řadu 166. S motorem 2.0 V6 TB jsem neměl žádné problémy a jsem s ním spokojený, ale u vozu 166 mi bylo doporučeno 2.5 V6, že u 166 nebyl motor 2.0 moc povedený. Co byste zvolili vy?Děkuji za odpověď.P. Burda
VW Polo nebo Ford Fiesta?
Dotaz:Dobrý den,Chtěl bych se jenom poradit ohledně dvou vozů. Přemýšlím o koupi Pola nebo Fiesty, v případě Pola rok výroby kolem roku 2001 a Fiesty kolem roku 2002 a novější. V obou případech bych uvažoval o dieselovém motoru. Chtěl bych se zeptat, pokud je možné doporučit některý model více nebo nikoliv. Jde mi především o to, abych nemusel trávit moc času po autoservisech. Musím říct, že s autem se nebude jezdit každý den, ale i přesto bych dával přednost naftě než benzínu. Plánujeme si vůz ponechat, jak dlouho to bude jen možné, tzn. nemáme v úmyslu jej prodat po 6 či více letech.Jsem si jist, že neexistuje přímá odpověď na tuto otázku, ale každá rada by mohla pomoci.Předem děkuji za odpověď
Volkswagen Vento - zkušenosti po 100 tis. Km.
VW Vento se mi vždy líbilo. Co se týče jízních vlastností, tak se škodovkou se to samozřejmě nedá srovnat. Auto jede rovně, dokonce i zatáčí tam, kam chci…
Mazda 323 F
Chtěl bych se podělit o mou více než roční zkušenost s Mazdou 323F, často přezdívanou "mrkačka" nebo "mrkna". K mazdě jsem se dostal úplnou náhodou. Loni o prázdninách jsem se rozhodl, že mi favorit už nějak nestačí, a tak jsem hledal vhodného nástupce.
Diesel do 110 tisíc (francouz nebo němec?)
DotazUvažuji o koupi automobilu v cenové relaci 100 až 110 tisíc. Mělo by se jednat o auto dieselové. Ročně najedu asi kolem 30000 km. Z nabídky mě nejvíce zaujaly auta z roku 98-01 a to typy Peugeot 306 a 406, Renault Mégane a Laguna. Popřípadě v trochu vyšší cenové relaci cca 140 tisíc VW Golf IV z roku 98. Prosím Vás o radu jaký typ vozu by jsme mi doporučil a jak jsou na tom daní výrobci s kvalitou dieselových motorů? Popřípadě Vás prosím o doporučení vozu od jiného výrobce odpovídající mým parametrům.
Peugeot 605 - Může se docela prodražit
DotazDobrý den! Chtěl bych se zeptat co zvolit za motor. Chtěl bych si koupit Peugeot 605 v lepší výbavě. Původně jsem přemýšlel o naftě ale slyšel jsem, že byly problematické. Tak jsem se chtěl zeptat jaká motorová varianta je nejspolehlivější. Spotřeba mne zas tak nezajímá. Děkuji za odpověď.
Rover 200/400 – Šlechtic z Britských ostrovů
DotazDobrý den,chtěl bych se zeptat na Rover 214, nikde jsem recenzi ani odpovídající popis co se týče spolehlivosti, poruchovosti, kvalitě, atd.nenašel.Osobně bych měl zájem o benzín. motor 1.4, 55kW. Je to rozumná volba i z hlediska provozu nebo se na dílech a servisech nedoplatím? Jezdím denně 60km po sil. II třídy a občasně potřebuji převézt kočárek.Velmi děkuji za odpověď, Pavel Horáček
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE + PORADNA: Volkswagen Passat
Rozhodoval jsem se mezi auty ŠKODA Octavia combi a VW Passat combi, zvolil jsem naftu, a protože jsem nechtěl slabší motor, tak jsem zvolil 81kW variantu od VW.
Mazda 323
Tento vůz jsem pořídil po dlouhém váhání mezi ním a verzí Lantis také od Mazdy, byly za stejnou cenu, ale Lantis měl najeto 200 000 km, což se mi moc nelíbilo. Při prodeji jsem byl obeznámen s tím, že vůz byl bouraný.