TipCars Magazín
Poradna

Ojeté BMW řady 1 s benzínem nebo dieselem?

Petr Šikl
08. 04. 2011

Nejmenší BMW se vydalo proti všem zvyklostem nižší střední třídy. Jak po letech funguje prémiová ojetina nižší střední třídy s pohonem zadních kol? Doporučíme čtenáři benzínovou nebo vznětovou verzi?

Poradna
Petr Šikl
08. 04. 2011
Testy

Citroën Grand C4 Picasso - test spotřeby

Adam Špaček
07. 04. 2011

Máte velikou rodinu? S Citroënem Grand C4 Piasso to není žádná komplikace. Otestovali jsme jeho spotřebu v úsporné motorizaci e-HDi.

Testy
Adam Špaček
07. 04. 2011
Recenze uživatelů

Ford Mondeo 2,5 V6 po 15 letech a první dojmy majitele

forest (31) nerozhoduje
05. 04. 2011

Tohle Mondeo jsem koupil od známé, takže jsem věděl do čeho jdu. Kromě prasklých nárazníků bylo ve špičkovém stavu.

Recenze uživatelů
forest (31) nerozhoduje
05. 04. 2011
Poradna

Jaký je Mercedes-Benz třídy C (W202)?

Jaromír Herna
01. 04. 2011

Dotaz:Dobrý den,obracím se na vás s prosbou o recenzi motorizací Mercedes Benz W202 (C řada od r.v. 1993 do 2000). Rád bych si pořídil nový vůz a po dlouhých úvahách jsem se rozhodl pro tento typ vozu, vzhledem k jeho pověsti a dílenskému zpracování. V současné době očekávám od automobilu především spolehlivost než extra zážitky, i když mám k autům velmi vřelý a aktivní vztah. Najedu ročně 20 až 30 000km. Nedaří se mi však zhodnotit výběr mezi benzínem a naftou. K benzínovým motorům mám kladnější vztah, ale nebráním se ničemu. U benzínových motorizací se však bojím spotřeby. Mým kandidátem je naftový CDI 220 a benzínový dvoulitr (s kompresorem či bez?)Za případnou odpověď velmi děkuji.Sukup

Poradna
Jaromír Herna
01. 04. 2011
Recenze uživatelů

Fiat Marea 1,9 TD - jak jezdí po 190 tis.km?

Bohumil Souchop (33) nerozhoduje
31. 03. 2011

Původně jsem měl v hledáčku Fiat Brava ale pod ruku mi přišla Marea která je hodně podobná ale zároveň o třídu lepší.

Recenze uživatelů
Bohumil Souchop (33) nerozhoduje
31. 03. 2011
Poradna

Je ojetý Mitsubishi Colt CZT dobrou volbou?

Petr Šikl
30. 03. 2011

Čím ostrý Colt CZT přitahuje své zájemce a čím je odrazuje? Jaký je ve městě, jak a za kolik jezdí, jak se s ním parkuje a co všechno nabízí v interiéru? Na tyto a jiné otázky odpovíme během dnešní poradny.

Poradna
Petr Šikl
30. 03. 2011
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Fiat Punto 1,2 8V
Recenze uživatelů

Fiat Punto 1,2 8V a dojmy majitele po roce provozu

Jakub Štursa (22) Brno-Veveří
29. 03. 2011

Tento vůz jsem zakoupil minulý rok v květnu se slibnými 24 tis kilometry a se servisní knihou.

Recenze uživatelů
Jakub Štursa (22) Brno-Veveří
29. 03. 2011
Testy

Dacia Duster 1.5 dCi 4x2 - SUV, které si na nic nehraje

Adam Špaček
28. 03. 2011

SUV od Dacie láká na pohon všech kol za bezkonkurenční cenu. Stojí tedy za úvahu i v provedení 4x2?

Testy
Adam Špaček
28. 03. 2011
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Seat Altea Altea XL
Recenze uživatelů

Seat Altea Altea XL - zkušenosti po třech letech a 78 tis. km

TD (38) Česká republika
24. 03. 2011

Automobil po celou dobu slouží naprosto bezproblémově. Krom běžné údržby, dolévání nafty a provozních kapalin, nepotřeboval žádnou vážnější opravu.

Recenze uživatelů
TD (38) Česká republika
24. 03. 2011
Recenze uživatelů

Škoda Roomster SCOUT 1,6 16V - majitelka hodnotí praktičnost

Eleonorka (33) Česká republika
22. 03. 2011

Chtěla bych se podělit o zkušenosti s Roomsterem z pozice aktivní vozíčkářky.

Recenze uživatelů
Eleonorka (33) Česká republika
22. 03. 2011
Recenze uživatelů

Ford Galaxy 1.9 TDI - jaký je stav po 220 tis.km?

Luboš Brož (46) Sedlčany
22. 03. 2011

Vlastním již druhý vůz této značky. Je jasné, že kdybych nebyl spokojen s prvním, ten druhý bych si už nekoupil.

Recenze uživatelů
Luboš Brož (46) Sedlčany
22. 03. 2011
Naše téma

Kvalita paliva bude lepší?

Stanislav Rojík
18. 03. 2011

Podle výsledků kontrol provedených vloni Českou obchodní inspekcí, má kvalita PHM na českých čerpacích stanicích i nadále sestupnou tendenci.

Naše téma
Stanislav Rojík
18. 03. 2011
Recenze uživatelů

Nissan Primera 2.0 GTe - jak jezdí po 267 tis. km?

Jiří Zlámaný (41) nerozhoduje
17. 03. 2011

Primeru jsem koupil jako ojetou v roce 2000, tehdy měla cca 105000 km. Velké problémy jsem měl s elekrikou, od stahování oken přes centrální zamykání až k jiným drobnostem.

Recenze uživatelů
Jiří Zlámaný (41) nerozhoduje
17. 03. 2011
Testy

Volvo V60 T6 AWD: Pohodářský sprinter

Michal Borský
16. 03. 2011

Druhdy ultrakonzervativní značka v posledních letech nastolila mnohem dynamičtější kurz. Jak se věci mají s novým šedesátkovým kombíkem?

Testy
Michal Borský
16. 03. 2011
Aktuality

Škoda jde do boje s Korejci silnější

iHNED
15. 03. 2011

Firmě po dvou letech propadu vzrostl zisk. Vydělala 8,8 miliardy. Téměř třetina škodovek se vyrábí mimo závody firmy. Nejvíc v Číně.

Aktuality
iHNED
15. 03. 2011
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Seat Alhambra TDI
Recenze uživatelů

Seat Alhambra a zkušenosti majitele po třech letech

Haladis (45) Česká republika
15. 03. 2011

Mám najeto 350.000km se spotřebou 4,5-5 litrů a při tažení vozíku s koněma se vejdu do 9 litrů.

Recenze uživatelů
Haladis (45) Česká republika
15. 03. 2011
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: BMW Řada 3 E46
Recenze uživatelů

BMW Řada 3 E46 - první dojmy majitele

Zdeno (30) Žilinský kraj
14. 03. 2011

BMW E46 320d je moje druhé auto. To prvé ktoré považujem tiež za automobil bolo BMW 325i E36. Tie autá predtým radšej ani nespomeniem, nechcem iným čitateľom brať ich vlastný vkus.

Recenze uživatelů
Zdeno (30) Žilinský kraj
14. 03. 2011
Poradna

Vybíráme spolehlivé, úsporné a luxusní auto pro taxikáře

Lukáš Tejnora
11. 03. 2011

DotazDobrý den, prosil bych radu ohledně koupě vozidla pro taxi, chtěl bych velké auto do 200tis. s malou spotřebou, spolehlivé a luxusní. Mám vybrané např. Škoda Superb 1.9 TDI (2.0 TDI) rok od 2003 výš. Je to správná volba? Popř. jaké jiné auto vybrat? VW Passat, Audi A6.Děkuji Karel Bartoň

Poradna
Lukáš Tejnora
11. 03. 2011
Aktuality

Důsledky cenové války: Němci jezdí do Česka pro ojetiny

iHNED
10. 03. 2011

Cenová válka prodejců nových aut se odráží také v českých autobazarech. Ceny padají i o desítky procent ročně a klesají tak i pod ceny aut v sousedním Německu. Na trhu se najednou obrátila situace. Stále častěji totiž, narozdíl od předchozích let, jezdí němečtí obchodníci pro ojetá auta do Česka.

Aktuality
iHNED
10. 03. 2011