TipCars Magazín
Testy

Renault Fluence 1.5 dCi 78 kW v redakčním testu

Ladislav Los
17. 05. 2010

Renault přišel s něčím neobyčejným. Autem, které se nesnaží vypadat jako sporťák. Nesnaží se hrát moderní notičky. Renault Fluence je klasik mezi klasiky. A navíc za super cenu.

Testy
Ladislav Los
17. 05. 2010
Odborné recenze

RECENZE OJETINY: Citroën C5 (2004-2008)

Aleš Zich
14. 05. 2010

Vozy Citroën poskytují svým uživatelům již od počátku minulého století znamenitou kombinaci inovativní, často přímo revoluční techniky, zajímavý až výstřední design a mnoho vnitřního prostoru pro posádku i náklad. Samostatnou kapitolou je pohodlí, kterému se dodnes málokterý vůz byť jen blíží nebo přímo vyrovná. Citroën C5 je z pohledu všech těchto hledisek pravým Citroënem, snad s výjimkou designu, který mi připadá až příliš evropsky konformní.

Odborné recenze
Aleš Zich
14. 05. 2010
Recenze uživatelů

Mazda 626 GLX a zkušenosti po 60 tis.km.

Jaroslav Elner (66) nerozhoduje
13. 05. 2010

Za celou stávající dobu provozu Mazdy se neprojevila jediná závada. Čtyřikrát jsem vůz nastartoval až napodruhé, jinak je spolehlivý jako hodinky.

Recenze uživatelů
Jaroslav Elner (66) nerozhoduje
13. 05. 2010
Pětatřicet sad letních pneumatik prošlo letošním testem evropských autoklubů.
Naše téma

Prodej pneumatik táhnou nízké ceny a internet

Jiří Vaculík
11. 05. 2010

Zejména globální ekonomická recese ovlivnila v loňském roce uvažování mnoha lidí také při nákupu nových pneumatik. Hitem se staly internetové obchody, ale změnily se i preference typů pneu. Tento trend pokračuje i letos.

Naše téma
Jiří Vaculík
11. 05. 2010
Nové modely

Nový Opel Corsa vstupuje na trh

Martin Šidlák
11. 05. 2010

Opel připravil během krátké doby doslova modelovou ofenzivu. Po zcela nové Insignii a Astře se chytá na trh Meriva. Trochu nespravedlivě by v tomhle náletu novinek mohla zapadnout Corsa, která pravda nepřichází v nové generaci, ale je výrazně inovovaná. Pro automobilku jde o stěžejní model, protože dělá okolo 30 procent jejích prodejů.

Nové modely
Martin Šidlák
11. 05. 2010
Testy

Mazda3 2.0 MZR - pro milovníky zábavy

Petr Šikl
10. 05. 2010

Nová Mazda3 prošla redakčním testem v základním motorizaci a příliš nás benzínová šestnáctistovka nenadchla. Bude na tom benzínový atmosférický dvoulitr lépe?

Testy
Petr Šikl
10. 05. 2010
Poradna

Vybíráme kombíky: Focus nebo Corolla?

Jaromír Herna
07. 05. 2010

Dotaz  č.1Dobrý den!Zamýšlím koupi přibližně 5 let starého vozu. Zvažuji mezi Ford Focus kombi a Toyota Corolla kombi mohli byste mi prosím poradit a srovnat jak benzínové tak dieselové provedení vozů. Děkuji s pozdravem Libor MusilDotaz  č.2Dobrý den,rád bych se Vás zeptal na Váš názor a zároveň poprosil o radu, který z ojetých vozů si vybrat. Na Vašich stránkách jsem si našel a přečetl dost recenzí a rad a po delší úvaze se nemohu rozhodnout mezi Fordem Focusem kombi a Toyotou Corollou Combi.V současné době používám Ford Focus, r.v. 2002, 1.6 benzín, 74kW hatchback a rád bych jej vyměnil za kombi. Najezdím přibližně 13-15 000 km ročně, z toho 80% provoz v Brně a krátké tratě - do práce denně dojíždím 18 km tam a 18 km zpět přes centrum. Vzhledem k tomuto ročnímu nájezdu jsem se rozhodl pro zážehový motor. Hodně jsem také přemýšlel o vznětovém motoru (Ford Focus 1.6TDCi 80 kW), ale myslím, že vzhledem ke způsobu užívání se mi zážehový motor jeví jako výhodnější. Také mám obavy z možných problémů s ojetým dieselem a s filtry DPF.Nejsem žádný "závodník", vždycky mi záleželo na užitnosti vozu před výkonem a vzhledem, jsem 180 cm vysoký chlap širokých ramen a tak dávám přednost pohodlí, výbavě a hlavně spotřebě. Ford Focus 1.6 a jeho 74kW motor znám, u tohoto vozu se mi líbí jízdní vlastnosti, spotřeba, je to ve své třídě jedno z nejlepších vozidel a dlouhodobě chválené a ceněné. Měl bych zájem o r.v. 2007 a výše, po faceliftu interiéru.Toyota Corolla 1.6 VVT-i je prý pohodlnější, značka je záruka spolehlivosti, má lepší výbavu, ale zároveň vyšší spotřebu. Švagr má Corollu z roku 1998 a kromě běžné údržby ho nestála ani korunu. Vřele mi to auto doporučuje, stejně jako můj kamarád-mechanik, který mi auta servisuje.Myslím, že oba vybrané vozy jsou ve své třídě špička a proto se mi nerozhoduje dobře. Vozidlo si chci nechat dovézt ze zahraničí přes známého, českým autobazarům moc nevěřím. Na koupi nespěchám, rád bych koupil vozidlo s max. 50-60 tis. najetými kilometry a ve výborném stavu.Mohu poprosit o Váš názor na vyřešení mé situace? Děkuji a přeji pěkný den.Ing. Ondřej Gerö

Poradna
Jaromír Herna
07. 05. 2010
Testy

Fiat Fiorino 1.3 JTD: Úsporný služebník

František Mašek
06. 05. 2010

Fiat se od pradávna honosí bohatou nabídkou lehkých užitkových aut rozličných velikostí. My jsme se už podruhé měli možnost podívat na zoubek nejmenšímu i nejmladšímu autu z celého rozvětveného rodu.

Testy
František Mašek
06. 05. 2010
Nové modely

Nissan Qashqai 2010 je především tišší

Martin Šidlák
03. 05. 2010

Nissan představil v České republice modernizovanou verzi svého bestselleru se skoro nevyslovitelným názvem Qashqai (kaškaj). Základním heslem vývojářů bylo „neměnit, co je úspěšné“, proto zvenku nejsou změny téměř poznat.

Nové modely
Martin Šidlák
03. 05. 2010
Testy

Peugeot 308 1.6 VTi - solidní volba?

Petr Šikl
03. 05. 2010

Peugeot 308 s přeplňovanou šestnáctistovkou testovala snad každá redakce včetně nás. Jenže THP může být pro běžné smrtelníky drahou volbou a většina z nich se spokojí se zlatým středem - atmosférickou verzí. Jak tedy jezdí?

Testy
Petr Šikl
03. 05. 2010
Testy

Peugeot 308 1.6 VTi v testu spotřeby

Petr Šikl
28. 04. 2010

Kdo chce relativně výkonný a zároveň úsporný vůz, musí často sáhnout po dieselovém agregátu. Předmětem testu spoteby však nebude diesel, ale benzínová šestnáctistovka, která může být pro celou řadu řidičů schůdným řešením.

Testy
Petr Šikl
28. 04. 2010
Recenze uživatelů

Audi A8 2,5 TDI - zkušenosti po osmi letech a 380 tis. Km.

Dvořák Antonín Ing (54) Hluboká nad Vltavou České Budějovice
27. 04. 2010

Podmínkou pro spolehlivý provoz je pravidelná servisní prohlídka, včasná výměna všech filtrů a zejména používání kvalitních olejů.

Recenze uživatelů
Dvořák Antonín Ing (54) Hluboká nad Vltavou České Budějovice
27. 04. 2010
Recenze uživatelů

Fiat Punto 1.1i - slouží i po deseti letech provozu

mirek (34) Znojmo
26. 04. 2010

Fiaty jsem dřív uznával pouze jako druhořadá auta, líbily se české Felicie. Ale zlom nastal ve chvíli, kdy jsem se s tátovou Felicií poprvé svezl.

Recenze uživatelů
mirek (34) Znojmo
26. 04. 2010
Testy

Volkswagen CrossTouran 2.0 TDI CR: Vítané osvěžení

Michal Borský
26. 04. 2010

Strohý velkoprostorový Volkswagen Touran už potkáváme na silnicích nějaký ten pátek. Pro ty, kteří se chtějí alespoň trochu odlišit je tu excentrický CrossTouran, který jsme vyzkoušeli se silným common railovým tédéíčkem pod kapotou.

Testy
Michal Borský
26. 04. 2010
Testy

SEAT Exeo - Audi ve španělském hávu

Michal Borský
22. 04. 2010

SEAT předloni celou motoristickou veřejnost překvapil modelem Exeo, který bez větších příkras vychází z předchozí generace Audi A4. Má šanci uspět v tvrdou konkurencí nabité střední třídě?

Testy
Michal Borský
22. 04. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Mondeo st220
Recenze uživatelů

Ford Mondeo ST220 a první dojmy majitele

Michal () okres Děčín
22. 04. 2010

Původně jsem měl stanovenu konečnou cenu podstatně níže, jenže po návštěvách spousty bazarů a zkoušení mraků aut můj cenový strop začal pomalu stoupat...

Recenze uživatelů
Michal () okres Děčín
22. 04. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1.9 TDI 4x4 - jak jezdí po 155 tis.km?

Roman Holý () nerozhoduje
20. 04. 2010

Auto jsem koupil coby pětileté od kolegy, čili o autě a jeho opravách jsem byl perfektně informován. Zatím jde o spolehlivý vůz, který mě nikdy nikde nenechal viset.

Recenze uživatelů
Roman Holý () nerozhoduje
20. 04. 2010
Testy

Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 4x4 v redakčním testu

Ladislav Los
19. 04. 2010

Když byla představená nová Škoda Superb, všichni přemýšleli, jaké by to bylo, kdyby z ní byl kombík. Uběhl víc než rok a my můžeme říct, že je to auto podle všech světových měřítek a možná má ještě něco navíc.

Testy
Ladislav Los
19. 04. 2010
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 156 a první dojmy majitelky

petula () Ústecký kraj
15. 04. 2010

Jde dle mého názoru o auto úžasného vzhledu, které vypadá mladší než je a neznalí lidé jeho cenu odhadují na mnohem vyšší jež je skutečná.

Recenze uživatelů
petula () Ústecký kraj
15. 04. 2010