Toyota Verso 2.0 D-4D - stará známá v novém
Toužíte po spolehlivém, pohodlném a vcelku nenápadném rodinném automobilu? Sáhněte po Toyotě Verso s dieselem pod kapotou ...
Renault Scénic - zkušenosti a srovnání s Octavií
Mé zkušenosti s tímto vozem nejsou špatné, některé mouchy však má. Po přesednutí z dřívější bezproblémové felicie překvapí velký vnitřní prostor a množství odkládacích schránek.
Autotrh v Evropě: špatná současnost, nejistá budoucnost
Výroba automobilů je na celém světě poškozena krizí. Tento trend se i v Evropě podaří možná zvrátit nejdříve za dva roky a i potom zřejmě dojde ke strukturálním změnám. Ani šrotovné nepomohlo, mělo jen krátkodobý účinek.
Ford Focus 1,8 TDCI - zkušenosti po třech letech provozu
Dříve jsem vlastnil Ford Escort 1,6 16V a byl jsem s ním maximálně spokojen. Před třemi roky jsem si pořídil Ford Focus 1,8 TDCI s výkonem 85 kW. Zakoupil jsem jej z dovozu po prvním majiteli s poměrně slušnou výbavou.
Audi Q5 3.0 TDI: Nové koště dobře mete
Po dlouhém čekání se příznivci Ingolstadské automobilky loni konečně dočkali kýžené malé čtyřkolky se symbolickými terénními předpoklady. Jak se sportovně střiženému crossoveru povede v nemilosrdné konkurenci BMW X3 či Mercedesu GLK?
Tři roky s bodovým systémem
Čas je neúprosný. To platí i pro české řidiče a tuzemská pravidla silničního provozu zahrnují už tři roky bodový systém. Jeho zavedení předcházely diskuze, které neutichly ani s jeho používáním. Netrvalo dlouho a doznal změn. Co tedy vlastně přinesl?
Hyundai ix55 - SUV po korejsku
Za velkou louží je všechno jinak. Auta na evropské poměry přerostlá a žerou i trávu kolem silnice. Když se náhodou nějaký model dostane do Evropy, není příliš pochopen. Jaký osud bude mít upravené SUV od automobilky Hyundai, které bylo stvořeno právě pro americký trh?
Mitsubishi Space Star po pěti letech a 250 tis.Km.
Chtěl jsem auto, které bude mít v rámci možností dostatečný výkon a zároveň určitou výbavu, která by mi čas strávený v autě maximálně ulehčovala. Nakonec mi po zvážení všech pro a proti říkalo pane Mitsubishi Spacestar 1.6.
Škoda Fabia 1,9 SDI - první dojmy majitele
Spotřebu dlouhodobou za 4000 km mám 4,8 l/100km. Je to víc než uvádí ostatní majitelé, ale jde o cesty do práce 60 km denně a jedna cesta v 5-ti lidech z Teplic do Brna a zpět.
Škoda Octavia 1.6 GLX a zkušenost majitele po pěti letech
Octavii jsme koupili s najetými 120000 km v ostravském autobazaru. Auto jsme si vyhlédli a po několika dnech pro něho zajeli s penězi. Sice už mělo přehozené jiné, ojeté pneumatiky, ale nám se i tak líbilo.
První naftový automobil, který jel až 300kilometrovou rychlostí
Technologie pro sériové automobily zítřka se rodí a ladí na závodních okruzích nebo přísně střežených továrních polygonech. Krouží po nich futuristické prototypy - "pojízdné laboratoře". Právě před 40 lety se nejstarší automobilka na světě vytasila s experimentální řadou Mercedes C 111.
Renault Scénic v krátké verzi - dává smysl?
Po nedávném testu Grand Scénica je čas se podívat na jeho krátké provedení, které přináší pětimístný interiér, stále solidní zavazadlový prostor a příznivější cenu.
Nissan Micra a první dojmy uživatele
Rád bych se s Vámi podělil o své zkušenosti s Microu coby služebním autem. Auto jsem dostal do užívání v červnu a hned jsem jej vyzkoušel na cestou do Bratislavy na školení.
Renault Scénic 1.9 dCi - úspornější než 2.0 dCi?
Jezdí menší Scénic se slabším dieselem úsporněji než větší Grand Scénic se silnějším agregátem? Co myslíte? Já myslím, že ano. Za pravdu mi dávají i tovární údaje o spotřebě. Jaká tedy bude realita? Odpověď nám přinesl testovací okruh ...
Pumpám klesá prodej. A bude hůř
Čerpací stanice prodaly letos o miliony litrů méně než loni. Rafinerie už počítají, že letos budou mít nižší tržby i zisk.
Aplikace pro správu vozových parků šetří čas i peníze
Správa velkého vozového parku s sebou nese četná úskalí. Fleetový manažer musí čelit nejednomu problému a v dnešní době je nepředstavitelné, že by se obešel bez podpory specializovaných technických prostředků. A také aplikací.
Honda CR-V - mezigenerační srovnání majitele
Pro rýpaly, kteří kritizují třídu SUV jako zbytečnou, podotýkám, že pro mě osobně je SUV jako stvořené. Jako polňačkový skoroteréňák je plně vyhovující, v pohodě zvládá i brody cestou na chatu. Víc o něj nečekám.
Jak jezdí nový Mercedes E-coupé?
V dobách, kdy Mercedes používal reklamní slogan "Vaše dobrá hvězda na všech cestách", platil dvoudvéřový model odvozený od sedanu za stylovějšího a také hodnotnějšího sourozence klasické limuzíny.