Ford Kuga 2,5T – krásný a pošetilý
Fordovo první malé SUV jménem Kuga si světovou premiéru odbylo již na frankfurtském autosalonu v roce 2007. Teprve teď ale k českým zákazníkům míří vrcholné provedení s dvouapůllitrovým zážehovým turbomotorem a skvostnou výbavou. Stojí za hřích?
Jakou vybrat ojetinu za milion?
DotazDobrý den, uvažuji o koupi automobilu v ceně do jednoho milionu korun a do stáří tří let nebo méně. Nyní jezdím s Citroënem C5 2001. Zvažuji jeden z vozů BMW 5, Audi A6, Mercedes E. Zajímá mě spolehlivost a finanční náročnost pneumatických podvozků Audi a Mercedes, BMW asi nemá, netuším. Dále jak velký je opravdový rozdíl mezi pružinami a pneumatikou. Dále servisní a finanční náročnost automatických převodovek a motorů 3,0 diesel popřípadě servisu s pohonem 4x4. Spotřeba předpokládám podobná výkon asi také, ročně najezdím 60 tkm. Jezdím jak dálnice tak města. Jaký vůz byste doporučili? Za odpověď předem děkuji.
Auta jsou v Česku nejlevnější v historii
Kdy jindy, když ne teď? Kdo uvažuje o nákupu nového automobilu, měl by využít současných nejnižších cen. Ceny nových osobních automobilů kvůli krizi klesají ve všech zemích Evropy.
Alfa Romeo 156 - zkušenosti majitele po 250 tis. km.
Chtělo se mi trochu bilancovat a tak jsem u jistého „výročí“ sesmolil menší elaborát na téma „Alfa Romeo 156 2.0 TS“. Do konce roku 2002 byl vůz provozován převážně v Nizozemí, sporadicky na německých dálnicích a v České republice.
Projeli jsme elektrický Nissan
Automobilka ještě chystá pro svůj elektromobil Nissan EV-02 Cube novou karoserii. Představí ji příští rok.
Altea, C-Max, nebo Astra kombi?
DotazDobrý den, chystám se koupit ojeté auto do 250 tisíc Kč. Pár jsem si jich vytipoval (Seat Altea, Ford C-MAX, Opel Astra kombi...) Moje požadavky jsou, aby bylo auto spolehlivé, prostorné, motor max 1,9 víc bych se přikláněl asi k dieselovému motoru. Jaké auto by jste mi doporučil Vy?DěkujiS pozdravem Zdeněk
Honda Accord - servisní náklady po čtyřech letech provozu
Po naprosté spokojenosti s Avensisem D4-D, kterého máme v rodině, jsem se rozhodl vyzkoušet sportovní sedan od Hondy. Hledal jsem něco co bude mít dobrou spotřebu a solidní výkon.
Opel Omega 2.0i automat - jaký je po dvanácti letech?
Náhon na zadek, samosvorný diferenciál (dodávaný pouze s automatem) a tlačítko Sport - driftovat se dá jedna radost.
Toyota Avensis kombi jako komfortní stěhovák
Konkurence mezi japonskými kombíky střední třídy zase o něco přiostřila. Do vod rodinných kombi totiž letos vstoupila třetí generace Avensisu s upravenými motory a evropským vzhledem. Jaký je?
Autem po Evropě - odlišnosti v pravidlech
Přichází doba dovolených a s ní spojené cestování. Automobilem do zahraničí se letos vydá podle odhadů až milion Čechů. Přestože jsou dopravní předpisy v celé Evropě téměř sjednocené, můžeme se v některých zemích setkat s odlišnostmi na které se dnes kromě všeobecných doporučeních podrobněji podíváme.
Honda Accord - jak jezdí po 460 tis.km?
V roce 2002 jsem se rozhodl prodat svou starou Hondu Prelude 2.0 z roku 1988 a pořídit něco většího a mladšího.
Renault Espace - i jedenáct let staré auto může sloužit
Cena odpovídala momentálním možnostem. Ještě než jsem se stačil rozkoukat, odešla vodní pumpa a ukazatel rychlosti.
Koupit ojetinu s dieselovým nebo benzínovým motorem?
DotazDobrý den,ve vašich článcích bylo už několikrát zmíněno, že dieselový motor je výhodný pro uživatele, který najede cca 30 tis.km/rok. Porovnání výhodnosti je vypočítáváno na novém autě a zahrnuje se pouze vyšší pořizovací hodnota auta s dieselovým motorem.Jak je to ale u ojetého auta? Čím je auto starší, tím se snižuje hodnota a zároveň se snižují rozdíly v kupní ceně mezi dieselem a spalovacím motorem (zážehovým, poz. redakce). Na druhé straně ale vstupují do hry další náklady na údržbu, některé součást se musí vyměnit, dieselová auta mají také obvykle víc najeto.Jak vychází porovnání výhodnosti diesel - spal. motor u auta, které má najeto 150 tis. km, 5 -10 let starého, pro kupujího, který najede cca 5 tis. km/rok?děkuji za odpověď,Miroslav Fiala
Vybíráme praktické auto na přespání dvou lidí
DotazDobrý den,s přítelem uvažujeme o koupi automobilu, který by měl splňovat tyto parametry:velikost taková, aby se v tom dva lidé mohli vyspat (takže zřejmě kombi)nízká spotřebavýkon tak, aby auto "utáhlo" nějaký ten kopečeknáhradní díly v dostupné cenové kategoriicena kolem 135 tis. KčJsme docela bezradní, přemýšleli jsme nad Peugeot 406 kombi 2,2 HDI nebo 2,0 HDI a nebo VW Passat combi. Přátelé kolem nás nám radí téměř souhlasně Škodu Octavii.Můžete nám prosím poradit, jaký automobil by mohl splňovat naše požadavky.Děkuji a jsem s pozdravemJaroslava Krausová
Nissan Micra - hodnocení po devíti letech
Vůz Nissan Micra 1.0 užívala zejména manželka a to z důvodu jednoduchého ovládání. Převodovka CVT pracovala naprosto spolehlivě a bez sebemenších závad.
Chevrolet Captiva 3.2 V6 – Američan z Koreje
Chevrolet Captiva bezesporu patří na českém trhu mezi žádaná SUV. My jsme se tentokrát podívali na zoubek verzi, která však v hledáčku většiny zákazníků příliš nefiguruje. Z Ameriky totiž převzala nejen jméno Chevrolet, ale i hnací ústrojí reprezentované benzínovým šestiválcem o objemu 3,2 litru spojeným s automatickou pětistupňovou převodovkou.
Volvo S90 - jak jezdí po 255 tis. km?
Vůz jsem zakoupil před 4 lety. Byl vyroben v říjnu 1997. Najeto měl tehdy kolem 210000 km. Sloužil jako firemní vůz s já jsem nyní jeho třetím majitelem.
Byznys Mercedes
Čas od času nabídne Mercedes převratnou novinku, která tradičním zákazníkům dokáže pořádně zamotat hlavu. Málokdy se však něco takového stane s dobře zavedeným modelem. Tady, ve srovnání s jinými automobilkami, postupuje Mercedes přímo po špičkách.
Alfa Romeo 156 - majitel hodnotí provoz po dvou letech
Nebyla úplně bez chyby, měla trochu promáčklé pravé přední dveře a na kapotě byla rýha od nějakého závistivce. Ale jela super a nakonec jsem ji vzal se slevou 10 tisíc Kč.