TipCars Magazín
Testy

Audi A4 Avant - nedostatky předchůdce vychytány

Petr Šikl
23. 06. 2009

Stěžejní model Audi A4 musí bojovat v třídě prémiových vozů střední třídy s tvrdou konkurencí. Druhá generace nebyla zrovna nejpovedenější, přesto si dokázala vybudovat slušnou image. Jaká je třetí generace modelu A4?

Testy
Petr Šikl
23. 06. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Mazda 323 F
Recenze uživatelů

Mazda 323 F - zkušenosti majitele po 11 letech

URBAN František (68 let) nerozhoduje
22. 06. 2009

Vozidlo Mazda jsem si přídil jako srdeční zaležitost.Denně jsem chodil kolem auto salonu Mazda,kde byla vystavena Mazda 323 mrkačka.Cenově jsem však na tento model nedosáhl,tak jem se alespoň kochal p

Recenze uživatelů
URBAN František (68 let) nerozhoduje
22. 06. 2009
Testy

Toyota Avensis v třetí generaci sází na komfort

Petr Šikl
19. 06. 2009

Předchozí barokní generace sázela na robustnost a chlubila se spolehlivostí. Získala si tak řadu řidičů, kteří chtějí pohodlně cestovat a za volantem nevyžadují zábavu. Je třetí generace opět bez ducha a jen spotřebním zbožím?

Testy
Petr Šikl
19. 06. 2009
Poradna

Vybrat Avensis nebo Octavii?

Daniel Dvorský
18. 06. 2009

DotazDobrý den,chci Vás poprosit o radu při výběru ojetého auta. Teď mám Peugeot 406, 1,8 16V, r.v.1998, benzin plyn, ale je dost poruchový a snažím se ho co nejdříve prodat a koupit nějaké nové a nebo ojeté auto s lepším rokem výroby. Líbí se mi Toyota Avensis a tak se chci zeptat na názor dvou aut. První je Toyota Avensis, je lepší vzít benzin, slyšel jsem že diesely nejsou spolehlivé, doporučili by jste tedy motor 1,8 nebo 2,0 v benzinu? Jaké jsou plusy a minusy, jsou opravdu tak spolehlivé jak se o nich píše? Francouzské značky už nechci, protože mne zklamaly. Toyotu myslím roky výroby 2004-2005, a ještě mne zajímá Škoda Octavia, chci si nechat poradit jaký motor a jaké palivo, poraďte mi tedy prosím mezi Toyotou a Škodovkou, nebo jiný typ. Jezdím autem každý den do práce do NR, cca 60km a zpět. Vyplatí se přestavět auto na plyn, tento plyn mám v autě na černo, ale jsou s ním po roce problémy.Děkuji za odpověď.Dušan

Poradna
Daniel Dvorský
18. 06. 2009
Recenze uživatelů

Peugeot 206 1.4i po prvních 15tis.km

Jarda (37) okres Bruntál
17. 06. 2009

Auto jsem koupil jako dovezený předváděcí vůz přes člověka, který vozí auta přímo z Francie. V Peugeotu mi podle VINka řekli o autě úplně všechno, včetně výbavy do posledního detailu.

Recenze uživatelů
Jarda (37) okres Bruntál
17. 06. 2009
Poradna

Octavia 1.8T z roku 1999 - dobrá volba?

Daniel Dvorský
17. 06. 2009

DotazV Mostě je velmi zachovalá Octavia T 20 V 110 kW z roku 1999, najeto 94 000km - za 129 000 Kč. Uvažuji s ní na dálniční cesty á 400 km. - Jaké jsou s ní zkušenosti, s jejím tempomatem?

Poradna
Daniel Dvorský
17. 06. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Audi 100 doutník
Recenze uživatelů

Audi 100 "doutník" - dojmy po 235 tis. km.

Kvíčala () Pardubický kraj
15. 06. 2009

Doutník už patří bezesporu k automobilovým legendám. Na silnicích u nás už jich moc nejezdí, ale to určitě neznamená, že by se jednalo o špatný vůz.

Recenze uživatelů
Kvíčala () Pardubický kraj
15. 06. 2009
Testy

Toyota Avensis s dieselem v testu spotřeby

Petr Šikl
15. 06. 2009

Dieselové motory japonské Toyoty patří k velice úsporným. S třetí generací Avensisu navíc přichází jejich vylepšení. Jak si povede základní vznětový dvoulitr D-4D v testu spotřeby?

Testy
Petr Šikl
15. 06. 2009
Testy

Seat Exeo - A4 pro "chudé"

Petr Šikl
12. 06. 2009

Seat novým modelem Exeo vstupuje do vod střední třídy, kde se pokusí u zákazníku získat stejnou popularitu jaké dosáhlo před lety první Toledo. Zjišťovali jsme, zda má nový model ze Španělska v tvrdé konkurenci předpoklady obstát?

Testy
Petr Šikl
12. 06. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Škoda Octavia 1.9 TDI 81 kW
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1.9 TDI - zkušenosti po 200 tis.km

Miloslav Janda (28) Brno-Líšeň
11. 06. 2009

Při nákupu jsem šel vyloženě po roku výroby a výbavě. Jelikož jsem tenkrát plánoval práci, při které najedu denně minimálně 200km, padla volba na dieselový motor.

Recenze uživatelů
Miloslav Janda (28) Brno-Líšeň
11. 06. 2009
Poradna

Renault Scénic - dobrá volba?

Daniel Dvorský
10. 06. 2009

OdpověďDobrý den,Prosím o radu. Uvažujeme o koupi ojetého vozidla. 25 let jsme měli Favorita a proto chtěl manžel opět škodovku. Rozhodli jsme se pro Škoda Fábie 1.4 .Ale pak přišel s verzí na Renault Scenic. I já jsem se pro tento vůz nadchla.Ale po přečtení recenzí na tento automobil, kladných ale častěji záporných, jsme v rozpacích pro jaký vůz se rozhodnout. Můžete nám prosím poradit, co se týče spotřeby, poruchovosti atd. (cena vozu do 150.000 Kč). Na dovolenou jezdíme s koly a často převážíme větší věci. A zda dát přednost 1.4 či 1.6.Moc děkuji za odpověď

Poradna
Daniel Dvorský
10. 06. 2009
Recenze uživatelů

BMW 320D - po 232 tis. km zatím bez poruch

Petr () Vyškov
09. 06. 2009

Z mé strany nemohu jinak, než tento vůz doporučit, má další volba bude opět z Mnichova.

Recenze uživatelů
Petr () Vyškov
09. 06. 2009
Aktuality

Cord 810/812 - Vůz, který zavrhl módní obliny

iHNED
08. 06. 2009

Supersportovní Cord 810/812 bral před 70 lety přihlížejícím dech, okouzlí i pravnuky.

Aktuality
iHNED
08. 06. 2009
Poradna

VW Golf IV – který zvolit benzínový motor?

Jaromír Herna
05. 06. 2009

Dotaz:Dobrý den,uvažuji o koupi Volkswagena Golfa IV. generace, jenže nevím, který motor jestli 1.4 nebo 1.6. Mohli byste mi prosím poradit. Jezdím jak ve městě, tak i delší trasy. Chci mít určitě klimatizaci, ročně najedu tak 15000 kilometrů i víc, ale nafťáka nechci.Děkuji předem za radu, Tomáš

Poradna
Jaromír Herna
05. 06. 2009
Aktuality

Rolls-Royce Phantom Coupé - Klid za dvanáct milionů

iHNED
04. 06. 2009

Po limuzíně a kabrioletu je Phantom Coupé třetím modelem Rolls-Royce od doby, kdy v rodišti tohoto vozu Goodwoodu vládne německé BMW. Jak jezdí auto, za které by se dal pořídit luxusní dům?

Aktuality
iHNED
04. 06. 2009
Poradna

Jaké koupit auto pro maminku a sestru?

Daniel Dvorský
04. 06. 2009

DotazDobrý den! Velmi často navštěvuji vaše internetové stránky www.tipcars.com, protože je zde opravdu široká nabídka vozů! Dále se mi velmi líbí vaše poradna pro lidi, kteří si neví rady, nebo se nemohou rozhodnout pro ten,či onen vůz! V této situaci se nacházím i já! Jsem 19-ti letý student (tudíž mé zkušenosti s auty jsou vcelku malé), který shání velmi dobrý automobil pro mou matku a sestru! Je to žena ve středním věku s nevelkými nároky na vzhled auta, jako spíše na jízdní vlastnosti, spotřebu a v neposlední řadě bezpečí! Matku velmi zaujalo několik modelů, na které bych od vás rád dostal radu! Prvně však požadavky: cena by se pohybovala do 130 000Kč, rok výroby od 2002 a mladší, velký vůz si matka nepřeje, ale má v celku velké požadavky na motor auta. Mělo by se jednat o auto s nízkou spotřebou, ale silnějším motorem, kterému nebude dělat problém svižnější zrychlení a sem tam nějaký kopec, dále by měla ráda ve voze vyhřívaná sedadla a klimatizaci beru jako samozřejmost. Vybíráme z několika vozů,ale pokud nám nabídnete rozumnější řešení, budeme jen rádi. Matce se velmi zalíbila Opel Astra G 1,7 DTi 16V z roku 2002, která mi připadá jako velmi rozumná volba. Neznám spotřebu vozu, ale soudím že silnější diesel nebude nijak velký žrout. Na druhou stranu jsem zaslechl, že Opel rád hnije a to v části podběhů, z čehož mám trochu strach. Další auto v kurzu, které nás zaujalo byl Peugot 307i Klimatronic též z roku 2002. Mě osobně velmi zaujal Citroen C5 2,0 16V Exlusive,který tedy nepatří velikostně asi do stejné skupiny jako předešlé dva vozy,ale zaujala mě plná výbava auta, včetně zabudované hydrauliky podvozku a velké bezpečí,které název tohoto vozu nese. Chtěl bych ještě dodat, že auto bude užívat žena, která bude na automobil celkem odkázaná. PS:Matce se velmi líbí jízdní vlastnosti Mitsubischi Carisma 1,8 EXE...(pro srovnání). Nyní matka vlastní Kia Shuma 1,5 16V rok výroby 2000, které prodává a to z důvodů "lenosti" vozu, velké spotřeby a pocitu, že auto nesedí pevně na vozovce.S poděkováním za brzkou odpověď Adam Raška

Poradna
Daniel Dvorský
04. 06. 2009
Naše téma

Čím vlastně Češi jezdí?

Petr Šikl
03. 06. 2009

Každý rok přibývá velké množstí nových i ojetých automobilů, přesto se na českých silnicích nejčastěji setkáváme se Škodou Felicií. Čím vlastně Češi nejčastěji jezdí?

Naše téma
Petr Šikl
03. 06. 2009
Aktuality

AUTOSALON Brno 2009 ve znamení skromnější účasti

iHNED
01. 06. 2009

Zlaté časy veletrhů s příchodem finanční krize skončily, přesto můžeme doporučit vydat se na letošní autosalon do Brna. K vidění bude několik světových premiér, nová výstavní hala a bohatý doprovodný program.

Aktuality
iHNED
01. 06. 2009
Testy

Kia Soul v testu spotřeby

Petr Šikl
01. 06. 2009

Novinku Soul jsme podrobili testu spotřeby s dieselovou šestnáctistovkou pod kapotou CRDi VGT. Jak si vedla?

Testy
Petr Šikl
01. 06. 2009