Audi A4 Avant - nedostatky předchůdce vychytány
Stěžejní model Audi A4 musí bojovat v třídě prémiových vozů střední třídy s tvrdou konkurencí. Druhá generace nebyla zrovna nejpovedenější, přesto si dokázala vybudovat slušnou image. Jaká je třetí generace modelu A4?
Mazda 323 F - zkušenosti majitele po 11 letech
Vozidlo Mazda jsem si přídil jako srdeční zaležitost.Denně jsem chodil kolem auto salonu Mazda,kde byla vystavena Mazda 323 mrkačka.Cenově jsem však na tento model nedosáhl,tak jem se alespoň kochal p
Toyota Avensis v třetí generaci sází na komfort
Předchozí barokní generace sázela na robustnost a chlubila se spolehlivostí. Získala si tak řadu řidičů, kteří chtějí pohodlně cestovat a za volantem nevyžadují zábavu. Je třetí generace opět bez ducha a jen spotřebním zbožím?
Vybrat Avensis nebo Octavii?
DotazDobrý den,chci Vás poprosit o radu při výběru ojetého auta. Teď mám Peugeot 406, 1,8 16V, r.v.1998, benzin plyn, ale je dost poruchový a snažím se ho co nejdříve prodat a koupit nějaké nové a nebo ojeté auto s lepším rokem výroby. Líbí se mi Toyota Avensis a tak se chci zeptat na názor dvou aut. První je Toyota Avensis, je lepší vzít benzin, slyšel jsem že diesely nejsou spolehlivé, doporučili by jste tedy motor 1,8 nebo 2,0 v benzinu? Jaké jsou plusy a minusy, jsou opravdu tak spolehlivé jak se o nich píše? Francouzské značky už nechci, protože mne zklamaly. Toyotu myslím roky výroby 2004-2005, a ještě mne zajímá Škoda Octavia, chci si nechat poradit jaký motor a jaké palivo, poraďte mi tedy prosím mezi Toyotou a Škodovkou, nebo jiný typ. Jezdím autem každý den do práce do NR, cca 60km a zpět. Vyplatí se přestavět auto na plyn, tento plyn mám v autě na černo, ale jsou s ním po roce problémy.Děkuji za odpověď.Dušan
Peugeot 206 1.4i po prvních 15tis.km
Auto jsem koupil jako dovezený předváděcí vůz přes člověka, který vozí auta přímo z Francie. V Peugeotu mi podle VINka řekli o autě úplně všechno, včetně výbavy do posledního detailu.
Octavia 1.8T z roku 1999 - dobrá volba?
DotazV Mostě je velmi zachovalá Octavia T 20 V 110 kW z roku 1999, najeto 94 000km - za 129 000 Kč. Uvažuji s ní na dálniční cesty á 400 km. - Jaké jsou s ní zkušenosti, s jejím tempomatem?
Audi 100 "doutník" - dojmy po 235 tis. km.
Doutník už patří bezesporu k automobilovým legendám. Na silnicích u nás už jich moc nejezdí, ale to určitě neznamená, že by se jednalo o špatný vůz.
Toyota Avensis s dieselem v testu spotřeby
Dieselové motory japonské Toyoty patří k velice úsporným. S třetí generací Avensisu navíc přichází jejich vylepšení. Jak si povede základní vznětový dvoulitr D-4D v testu spotřeby?
Seat Exeo - A4 pro "chudé"
Seat novým modelem Exeo vstupuje do vod střední třídy, kde se pokusí u zákazníku získat stejnou popularitu jaké dosáhlo před lety první Toledo. Zjišťovali jsme, zda má nový model ze Španělska v tvrdé konkurenci předpoklady obstát?
Škoda Octavia 1.9 TDI - zkušenosti po 200 tis.km
Při nákupu jsem šel vyloženě po roku výroby a výbavě. Jelikož jsem tenkrát plánoval práci, při které najedu denně minimálně 200km, padla volba na dieselový motor.
Renault Scénic - dobrá volba?
OdpověďDobrý den,Prosím o radu. Uvažujeme o koupi ojetého vozidla. 25 let jsme měli Favorita a proto chtěl manžel opět škodovku. Rozhodli jsme se pro Škoda Fábie 1.4 .Ale pak přišel s verzí na Renault Scenic. I já jsem se pro tento vůz nadchla.Ale po přečtení recenzí na tento automobil, kladných ale častěji záporných, jsme v rozpacích pro jaký vůz se rozhodnout. Můžete nám prosím poradit, co se týče spotřeby, poruchovosti atd. (cena vozu do 150.000 Kč). Na dovolenou jezdíme s koly a často převážíme větší věci. A zda dát přednost 1.4 či 1.6.Moc děkuji za odpověď
BMW 320D - po 232 tis. km zatím bez poruch
Z mé strany nemohu jinak, než tento vůz doporučit, má další volba bude opět z Mnichova.
Cord 810/812 - Vůz, který zavrhl módní obliny
Supersportovní Cord 810/812 bral před 70 lety přihlížejícím dech, okouzlí i pravnuky.
VW Golf IV – který zvolit benzínový motor?
Dotaz:Dobrý den,uvažuji o koupi Volkswagena Golfa IV. generace, jenže nevím, který motor jestli 1.4 nebo 1.6. Mohli byste mi prosím poradit. Jezdím jak ve městě, tak i delší trasy. Chci mít určitě klimatizaci, ročně najedu tak 15000 kilometrů i víc, ale nafťáka nechci.Děkuji předem za radu, Tomáš
Rolls-Royce Phantom Coupé - Klid za dvanáct milionů
Po limuzíně a kabrioletu je Phantom Coupé třetím modelem Rolls-Royce od doby, kdy v rodišti tohoto vozu Goodwoodu vládne německé BMW. Jak jezdí auto, za které by se dal pořídit luxusní dům?
Jaké koupit auto pro maminku a sestru?
DotazDobrý den! Velmi často navštěvuji vaše internetové stránky www.tipcars.com, protože je zde opravdu široká nabídka vozů! Dále se mi velmi líbí vaše poradna pro lidi, kteří si neví rady, nebo se nemohou rozhodnout pro ten,či onen vůz! V této situaci se nacházím i já! Jsem 19-ti letý student (tudíž mé zkušenosti s auty jsou vcelku malé), který shání velmi dobrý automobil pro mou matku a sestru! Je to žena ve středním věku s nevelkými nároky na vzhled auta, jako spíše na jízdní vlastnosti, spotřebu a v neposlední řadě bezpečí! Matku velmi zaujalo několik modelů, na které bych od vás rád dostal radu! Prvně však požadavky: cena by se pohybovala do 130 000Kč, rok výroby od 2002 a mladší, velký vůz si matka nepřeje, ale má v celku velké požadavky na motor auta. Mělo by se jednat o auto s nízkou spotřebou, ale silnějším motorem, kterému nebude dělat problém svižnější zrychlení a sem tam nějaký kopec, dále by měla ráda ve voze vyhřívaná sedadla a klimatizaci beru jako samozřejmost. Vybíráme z několika vozů,ale pokud nám nabídnete rozumnější řešení, budeme jen rádi. Matce se velmi zalíbila Opel Astra G 1,7 DTi 16V z roku 2002, která mi připadá jako velmi rozumná volba. Neznám spotřebu vozu, ale soudím že silnější diesel nebude nijak velký žrout. Na druhou stranu jsem zaslechl, že Opel rád hnije a to v části podběhů, z čehož mám trochu strach. Další auto v kurzu, které nás zaujalo byl Peugot 307i Klimatronic též z roku 2002. Mě osobně velmi zaujal Citroen C5 2,0 16V Exlusive,který tedy nepatří velikostně asi do stejné skupiny jako předešlé dva vozy,ale zaujala mě plná výbava auta, včetně zabudované hydrauliky podvozku a velké bezpečí,které název tohoto vozu nese. Chtěl bych ještě dodat, že auto bude užívat žena, která bude na automobil celkem odkázaná. PS:Matce se velmi líbí jízdní vlastnosti Mitsubischi Carisma 1,8 EXE...(pro srovnání). Nyní matka vlastní Kia Shuma 1,5 16V rok výroby 2000, které prodává a to z důvodů "lenosti" vozu, velké spotřeby a pocitu, že auto nesedí pevně na vozovce.S poděkováním za brzkou odpověď Adam Raška
Čím vlastně Češi jezdí?
Každý rok přibývá velké množstí nových i ojetých automobilů, přesto se na českých silnicích nejčastěji setkáváme se Škodou Felicií. Čím vlastně Češi nejčastěji jezdí?
AUTOSALON Brno 2009 ve znamení skromnější účasti
Zlaté časy veletrhů s příchodem finanční krize skončily, přesto můžeme doporučit vydat se na letošní autosalon do Brna. K vidění bude několik světových premiér, nová výstavní hala a bohatý doprovodný program.
Kia Soul v testu spotřeby
Novinku Soul jsme podrobili testu spotřeby s dieselovou šestnáctistovkou pod kapotou CRDi VGT. Jak si vedla?