Toyota IQ - Malá zvenčí, velká uvnitř
Uveze až čtyři lidi - tři dospělé a malé dítě. Nemá kufr, ale překvapí bohatou výbavou.
Volkswagen Golf 1,9D jezdí i po ujetých 253 tis. km.
Golfa jsem koupil v roce 2002 jako ojetého po podnikateli z Prahy. Vůz měl na sobě různé promáčkliny a šrámy, nejspíš díky provozu po Praze.
Fiat Bravo 1,6 16V - první dojmy majitele
Rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti s vozidlem Fiat Bravo 1,6 16V ve výbavě SX. Předem prohlašuji že jsem výhradní zastánce vozidel s jakoukoliv italskou značkou a velký odpůrce čehokoliv od koncernu VW.
Ford Fiesta 1.3i - po pěti letech slouží bez problému
Fiestu jsme kupovali jako novou a výběr padl na ni, protože v rodině jsme byli po předchozích zkušenostech s Fiatem a škodovkami nejspokojenější s Fordem Focus.
Chevrolet Cruze - Vůz z Asie s evropskými parametry
Když si před pár lety čeští majitelé Daewoo Matiz hromadně montovali na kapotu svého auta logo amerického Chevroletu, nedělali o moc méně než samotný výrobce v korejském Changwonu. Příchod General Motors do krachující automobilky Daewoo neměl na řadu modelů prakticky žádný vliv a změna spočívala právě jen v převlečení dresu. Teď má být ale všechno jinak. Chevrolet podle svých slov slibuje revoluci, ne jen evoluci. Auto stvořené jen pro fajnšmekrovskou náturu evropského řidiče. Ten zázrak se jmenuje Cruze.
Alfa Romeo 156 JTD - zhodnocení po třech letech a 260 tis. km
Je to moja piata Alfa 156. Odkedy som skúsil Alfu, iné auto už nechcem. Mal som aj BMW 3 rady, aj Hondu, ale Alfa mi proste prisrástla k srdcu.
Citroen Xsara 1.4i - jak slouží po 85 tis. km?
Auto bylo ve výborném stavu a navíc podle serv. knížky bylo 2 měsíce před koupí na celkové prohlídce.
Alfa Romeo 156 - zkušenosti majitele po 250 tis. km.
Chtělo se mi trochu bilancovat a tak jsem u jistého „výročí“ sesmolil menší elaborát na téma „Alfa Romeo 156 2.0 TS“. Do konce roku 2002 byl vůz provozován převážně v Nizozemí, sporadicky na německých dálnicích a v České republice.
Honda Accord - servisní náklady po čtyřech letech provozu
Po naprosté spokojenosti s Avensisem D4-D, kterého máme v rodině, jsem se rozhodl vyzkoušet sportovní sedan od Hondy. Hledal jsem něco co bude mít dobrou spotřebu a solidní výkon.
Jak jezdí první Porsche s "nafťákem"?
Z hlediska trhu je automobil, o němž dnes bude řeč, jen dalším velkým SUV (pseudoterénní vozy pro volnočasové aktivity) s luxusní značkou na kapotě.Pro svého výrobce je však Cayenne Diesel historický milník, prolomené tabu. Jde o vůbec první porsche s naftovým motorem, nepočítáme-li zemědělské traktory z 50. a 60. let.
Opel Omega 2.0i automat - jaký je po dvanácti letech?
Náhon na zadek, samosvorný diferenciál (dodávaný pouze s automatem) a tlačítko Sport - driftovat se dá jedna radost.
Honda Accord - jak jezdí po 460 tis.km?
V roce 2002 jsem se rozhodl prodat svou starou Hondu Prelude 2.0 z roku 1988 a pořídit něco většího a mladšího.
Renault Espace - i jedenáct let staré auto může sloužit
Cena odpovídala momentálním možnostem. Ještě než jsem se stačil rozkoukat, odešla vodní pumpa a ukazatel rychlosti.
Koupit ojetinu s dieselovým nebo benzínovým motorem?
DotazDobrý den,ve vašich článcích bylo už několikrát zmíněno, že dieselový motor je výhodný pro uživatele, který najede cca 30 tis.km/rok. Porovnání výhodnosti je vypočítáváno na novém autě a zahrnuje se pouze vyšší pořizovací hodnota auta s dieselovým motorem.Jak je to ale u ojetého auta? Čím je auto starší, tím se snižuje hodnota a zároveň se snižují rozdíly v kupní ceně mezi dieselem a spalovacím motorem (zážehovým, poz. redakce). Na druhé straně ale vstupují do hry další náklady na údržbu, některé součást se musí vyměnit, dieselová auta mají také obvykle víc najeto.Jak vychází porovnání výhodnosti diesel - spal. motor u auta, které má najeto 150 tis. km, 5 -10 let starého, pro kupujího, který najede cca 5 tis. km/rok?děkuji za odpověď,Miroslav Fiala
BMW řady 7 - Pohled do budoucnosti
Nová řada 7 od BMW napovídá, co všechno budou umět obyčejná auta.
Nissan Micra - hodnocení po devíti letech
Vůz Nissan Micra 1.0 užívala zejména manželka a to z důvodu jednoduchého ovládání. Převodovka CVT pracovala naprosto spolehlivě a bez sebemenších závad.
Volvo S90 - jak jezdí po 255 tis. km?
Vůz jsem zakoupil před 4 lety. Byl vyroben v říjnu 1997. Najeto měl tehdy kolem 210000 km. Sloužil jako firemní vůz s já jsem nyní jeho třetím majitelem.
Alfa Romeo 156 - majitel hodnotí provoz po dvou letech
Nebyla úplně bez chyby, měla trochu promáčklé pravé přední dveře a na kapotě byla rýha od nějakého závistivce. Ale jela super a nakonec jsem ji vzal se slevou 10 tisíc Kč.
BMW 320d - první dojmy spokojeného majitele
Když jsem si před nedávnem četl zkušenosti uživatelů zde na TipCars.com, zaujal mě jeden pán, který nebyl spokojen s vozem BMW e46 320d. Proto jsem se rozhodl, že musím reagovat a tak trochu i oponovat.