TipCars Magazín
Aktuality

Audi Q7: jaké je po faceliftu?

iHNED
18. 06. 2009

Vylepšené SUV Audi Q7 má menší spotřebu a ještě impozantnější vzhled.

Aktuality
iHNED
18. 06. 2009
Poradna

Vybrat Avensis nebo Octavii?

Daniel Dvorský
18. 06. 2009

DotazDobrý den,chci Vás poprosit o radu při výběru ojetého auta. Teď mám Peugeot 406, 1,8 16V, r.v.1998, benzin plyn, ale je dost poruchový a snažím se ho co nejdříve prodat a koupit nějaké nové a nebo ojeté auto s lepším rokem výroby. Líbí se mi Toyota Avensis a tak se chci zeptat na názor dvou aut. První je Toyota Avensis, je lepší vzít benzin, slyšel jsem že diesely nejsou spolehlivé, doporučili by jste tedy motor 1,8 nebo 2,0 v benzinu? Jaké jsou plusy a minusy, jsou opravdu tak spolehlivé jak se o nich píše? Francouzské značky už nechci, protože mne zklamaly. Toyotu myslím roky výroby 2004-2005, a ještě mne zajímá Škoda Octavia, chci si nechat poradit jaký motor a jaké palivo, poraďte mi tedy prosím mezi Toyotou a Škodovkou, nebo jiný typ. Jezdím autem každý den do práce do NR, cca 60km a zpět. Vyplatí se přestavět auto na plyn, tento plyn mám v autě na černo, ale jsou s ním po roce problémy.Děkuji za odpověď.Dušan

Poradna
Daniel Dvorský
18. 06. 2009
Recenze uživatelů

Peugeot 206 1.4i po prvních 15tis.km

Jarda (37) okres Bruntál
17. 06. 2009

Auto jsem koupil jako dovezený předváděcí vůz přes člověka, který vozí auta přímo z Francie. V Peugeotu mi podle VINka řekli o autě úplně všechno, včetně výbavy do posledního detailu.

Recenze uživatelů
Jarda (37) okres Bruntál
17. 06. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Audi 100 doutník
Recenze uživatelů

Audi 100 "doutník" - dojmy po 235 tis. km.

Kvíčala () Pardubický kraj
15. 06. 2009

Doutník už patří bezesporu k automobilovým legendám. Na silnicích u nás už jich moc nejezdí, ale to určitě neznamená, že by se jednalo o špatný vůz.

Recenze uživatelů
Kvíčala () Pardubický kraj
15. 06. 2009
Aktuality

BMW X6 - Psancem bez důkazů

iHNED
11. 06. 2009

Motoristický novinář ví o autech všechno nejlépe. Shovívavě vysvětluje známým, že si koupili úplně špatné auto, protože jeho řízení neposkytuje dokonalou zpětnou vazbu. Ušklíbá se nad nadšením kamaráda, který si pořídil z druhé ruky vysněnou octavii s turbodieselovým motorem. A jsa ve společnosti tázán, jaké zajímavé auto naposledy řídil, utrousí něco o "porsche" nebo "lambu".

Aktuality
iHNED
11. 06. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Škoda Octavia 1.9 TDI 81 kW
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1.9 TDI - zkušenosti po 200 tis.km

Miloslav Janda (28) Brno-Líšeň
11. 06. 2009

Při nákupu jsem šel vyloženě po roku výroby a výbavě. Jelikož jsem tenkrát plánoval práci, při které najedu denně minimálně 200km, padla volba na dieselový motor.

Recenze uživatelů
Miloslav Janda (28) Brno-Líšeň
11. 06. 2009
Poradna

Renault Scénic - dobrá volba?

Daniel Dvorský
10. 06. 2009

OdpověďDobrý den,Prosím o radu. Uvažujeme o koupi ojetého vozidla. 25 let jsme měli Favorita a proto chtěl manžel opět škodovku. Rozhodli jsme se pro Škoda Fábie 1.4 .Ale pak přišel s verzí na Renault Scenic. I já jsem se pro tento vůz nadchla.Ale po přečtení recenzí na tento automobil, kladných ale častěji záporných, jsme v rozpacích pro jaký vůz se rozhodnout. Můžete nám prosím poradit, co se týče spotřeby, poruchovosti atd. (cena vozu do 150.000 Kč). Na dovolenou jezdíme s koly a často převážíme větší věci. A zda dát přednost 1.4 či 1.6.Moc děkuji za odpověď

Poradna
Daniel Dvorský
10. 06. 2009
Recenze uživatelů

BMW 320D - po 232 tis. km zatím bez poruch

Petr () Vyškov
09. 06. 2009

Z mé strany nemohu jinak, než tento vůz doporučit, má další volba bude opět z Mnichova.

Recenze uživatelů
Petr () Vyškov
09. 06. 2009
Aktuality

Rolls-Royce Phantom Coupé - Klid za dvanáct milionů

iHNED
04. 06. 2009

Po limuzíně a kabrioletu je Phantom Coupé třetím modelem Rolls-Royce od doby, kdy v rodišti tohoto vozu Goodwoodu vládne německé BMW. Jak jezdí auto, za které by se dal pořídit luxusní dům?

Aktuality
iHNED
04. 06. 2009
Recenze uživatelů

Škoda Fabia Combi 1,2 HTP - první dojmy majitele

S.hedus (41) Zlín
28. 05. 2009

Před nedávnem, jsem řešil větší rodinné vydání, musel prodat novější auto a koupit něco, co by mě moc nestálo, bylo „relativně“ spolehlivé a hlavně něco co bez problému a ztráty kytičky zase rychle prodám.

Recenze uživatelů
S.hedus (41) Zlín
28. 05. 2009
Recenze uživatelů

Jaký je Ford Mondeo po 250 tis. km?

Martin (28) nerozhoduje
20. 05. 2009

O Passatu jsem v zásadě neuvažoval kvůli ceně - dle mého soudu si drží cenu zcela neadekvátně. Alternativou byla Octavie, ale... dražší, chudší výbava a komfort...

Recenze uživatelů
Martin (28) nerozhoduje
20. 05. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Alfa Romeo 155 1.8 Twin Spark 16V Sport
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 155 1.8 Twin Spark - první dojmy majitele

Luboš (18) Česká republika
18. 05. 2009

Jelikož chci být nepřehlédnutelný a jsem velký fanda vozů Alfa Romeo, moje volba padla logicky na vůz Alfa Romeo.

Recenze uživatelů
Luboš (18) Česká republika
18. 05. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Escort  1,8 16v
Recenze uživatelů

Ford Escort 1,8 16V - co trápí sedmnáct let staré auto?

Radovan (30) Praha
14. 05. 2009

V bazaru padl do mých očí Escort s motorem 1,8 16v, z roku 1992. Výbavou disponoval nejvyšší.

Recenze uživatelů
Radovan (30) Praha
14. 05. 2009
Scénic, Multipla, nebo Zafira - kdo je lepší?
Recenze uživatelů

Opel Zafira 1,8 16V a rady majitele před jeho nákupem

Martin Makovický () Babice
13. 05. 2009

Jako první věc, možná i samozřejmou je výměna rozvodů, filtrů a oleje. Po výměně si napište stav kilometrů a oleje, bude se to určitě hodit.

Recenze uživatelů
Martin Makovický () Babice
13. 05. 2009
Recenze uživatelů

Ford Focus 1.6 TDCi po prvních 10 tis. km

Miloslav Pudil (30) Praha
12. 05. 2009

Mým předchozím soukromým vozidlem byla Škoda Octavia 1.9 TDi o shodném výkonu 66 kW, bohužel s výbavou na tom byla o poznání lépe

Recenze uživatelů
Miloslav Pudil (30) Praha
12. 05. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Nissan Maxima 3.0 24V V6
Recenze uživatelů

Nissan Maxima 3.0 V6 - první dojmy majitele

bruno (34) nerozhoduje
11. 05. 2009

Po skvělých zkušenostech s Nissanem Primera 2.0 jsem se rozhodl pro finančně výhodnou koupi vlajkové lodě Nissanu Maxima 3.0 z roku 2001.

Recenze uživatelů
bruno (34) nerozhoduje
11. 05. 2009
Recenze uživatelů

Citroën ZX po osmnácti letech služby

Ján Zaic (30) Novy Jicin
30. 04. 2009

Kolega jazdil renaulty a poradil mi, aby som šiel do francúza - napr. ZX, ktoré bolo v nedalekom bazári...

Recenze uživatelů
Ján Zaic (30) Novy Jicin
30. 04. 2009
Recenze uživatelů

Toyota Avensis 2.0 D4D - první dojmy majitele

Filip K (36) Janovice nad Úhlavou
29. 04. 2009

Tankuji normální naftu, žádnou lepší, ale přidávám Super diesel aditiv, prý je normální nafta dost suchá a ten aditiv to trošku přimázne.

Recenze uživatelů
Filip K (36) Janovice nad Úhlavou
29. 04. 2009
Poradna

Vybíráme dieselové kombi nižší střední třídy

Jaromír Herna
29. 04. 2009

Dotazy:Dobrý den,Chtěl bych Vás poprosit o radu. Jako asi spousta ostatních lidí pročítám Vaše články a recenze a chci Vám poděkovat za tento web, kde se my, kteří tolik do aut nevidíme, aspoň trochu zorientujeme.A nyní k dotazu. Možná, že už to někde proběhlo, ale stejně se zeptám.Prosím poraďte mi, volím mezi auty Ford Focus 1,6 TDCi (80kW) r.v.2007 a Opel Astra H 1,7 TDCi (74kW)r.v.2006 obě auta kombi. Líbí se mi víc Astra, ale Focus asi bude mít trochu lepší jízdní vlastnosti a menší spotřebu. Najezdím asi 17000km ročně. A jak by souboj dopadl u benzínových verzí?. Nebo radši jít do benzínu, benzínových aut je nějak málo.Děkuji předem za odpověď.S pozdravemPetr AbsolonDobrý den,rád bych se Vás zeptal na Váš názor jaké ojeté rodinné kombi v dieselu s dobrou spotřebou zvolit. Bylo by to auto na rodinné akce - dovolená po Evropě, výlety, jinak s tím bude jezdit manželka s dětmi. Při výběru budu upřednostňovat r.v. 2005-06.Můj užší výběr je FOCUS 1,6 TDCi, ASTRA H 1,7CDTi, FIAT STILO 1,9 JTD. Focus je z mého pohledu nejlepší volbou, ale má trochu menší kufr. U Astry H a Stila je otázkou spolehlivost - dle recenzí by ale nemělo být tak zlé.Trochu pošilhávám též po větších kombi - VECTRA 1,9 CDTi, C5 2,0 HDI a LANCIA LYBRA 1,9 JTD. Jak je to se spolehlivostí těchto aut, zvláště u C5 je to asi loterie, aby to nebyl poruchový kus?Děkuji za Váš čas, myslím, že to bude zajímavé i pro ostatní čtenáře.S pozdravem,Ing. Ondřej Kugler

Poradna
Jaromír Herna
29. 04. 2009