Audi Q7: jaké je po faceliftu?
Vylepšené SUV Audi Q7 má menší spotřebu a ještě impozantnější vzhled.
Vybrat Avensis nebo Octavii?
DotazDobrý den,chci Vás poprosit o radu při výběru ojetého auta. Teď mám Peugeot 406, 1,8 16V, r.v.1998, benzin plyn, ale je dost poruchový a snažím se ho co nejdříve prodat a koupit nějaké nové a nebo ojeté auto s lepším rokem výroby. Líbí se mi Toyota Avensis a tak se chci zeptat na názor dvou aut. První je Toyota Avensis, je lepší vzít benzin, slyšel jsem že diesely nejsou spolehlivé, doporučili by jste tedy motor 1,8 nebo 2,0 v benzinu? Jaké jsou plusy a minusy, jsou opravdu tak spolehlivé jak se o nich píše? Francouzské značky už nechci, protože mne zklamaly. Toyotu myslím roky výroby 2004-2005, a ještě mne zajímá Škoda Octavia, chci si nechat poradit jaký motor a jaké palivo, poraďte mi tedy prosím mezi Toyotou a Škodovkou, nebo jiný typ. Jezdím autem každý den do práce do NR, cca 60km a zpět. Vyplatí se přestavět auto na plyn, tento plyn mám v autě na černo, ale jsou s ním po roce problémy.Děkuji za odpověď.Dušan
Peugeot 206 1.4i po prvních 15tis.km
Auto jsem koupil jako dovezený předváděcí vůz přes člověka, který vozí auta přímo z Francie. V Peugeotu mi podle VINka řekli o autě úplně všechno, včetně výbavy do posledního detailu.
Audi 100 "doutník" - dojmy po 235 tis. km.
Doutník už patří bezesporu k automobilovým legendám. Na silnicích u nás už jich moc nejezdí, ale to určitě neznamená, že by se jednalo o špatný vůz.
BMW X6 - Psancem bez důkazů
Motoristický novinář ví o autech všechno nejlépe. Shovívavě vysvětluje známým, že si koupili úplně špatné auto, protože jeho řízení neposkytuje dokonalou zpětnou vazbu. Ušklíbá se nad nadšením kamaráda, který si pořídil z druhé ruky vysněnou octavii s turbodieselovým motorem. A jsa ve společnosti tázán, jaké zajímavé auto naposledy řídil, utrousí něco o "porsche" nebo "lambu".
Škoda Octavia 1.9 TDI - zkušenosti po 200 tis.km
Při nákupu jsem šel vyloženě po roku výroby a výbavě. Jelikož jsem tenkrát plánoval práci, při které najedu denně minimálně 200km, padla volba na dieselový motor.
Renault Scénic - dobrá volba?
OdpověďDobrý den,Prosím o radu. Uvažujeme o koupi ojetého vozidla. 25 let jsme měli Favorita a proto chtěl manžel opět škodovku. Rozhodli jsme se pro Škoda Fábie 1.4 .Ale pak přišel s verzí na Renault Scenic. I já jsem se pro tento vůz nadchla.Ale po přečtení recenzí na tento automobil, kladných ale častěji záporných, jsme v rozpacích pro jaký vůz se rozhodnout. Můžete nám prosím poradit, co se týče spotřeby, poruchovosti atd. (cena vozu do 150.000 Kč). Na dovolenou jezdíme s koly a často převážíme větší věci. A zda dát přednost 1.4 či 1.6.Moc děkuji za odpověď
BMW 320D - po 232 tis. km zatím bez poruch
Z mé strany nemohu jinak, než tento vůz doporučit, má další volba bude opět z Mnichova.
Rolls-Royce Phantom Coupé - Klid za dvanáct milionů
Po limuzíně a kabrioletu je Phantom Coupé třetím modelem Rolls-Royce od doby, kdy v rodišti tohoto vozu Goodwoodu vládne německé BMW. Jak jezdí auto, za které by se dal pořídit luxusní dům?
Škoda Fabia Combi 1,2 HTP - první dojmy majitele
Před nedávnem, jsem řešil větší rodinné vydání, musel prodat novější auto a koupit něco, co by mě moc nestálo, bylo „relativně“ spolehlivé a hlavně něco co bez problému a ztráty kytičky zase rychle prodám.
Jaký je Ford Mondeo po 250 tis. km?
O Passatu jsem v zásadě neuvažoval kvůli ceně - dle mého soudu si drží cenu zcela neadekvátně. Alternativou byla Octavie, ale... dražší, chudší výbava a komfort...
Alfa Romeo 155 1.8 Twin Spark - první dojmy majitele
Jelikož chci být nepřehlédnutelný a jsem velký fanda vozů Alfa Romeo, moje volba padla logicky na vůz Alfa Romeo.
Ford Escort 1,8 16V - co trápí sedmnáct let staré auto?
V bazaru padl do mých očí Escort s motorem 1,8 16v, z roku 1992. Výbavou disponoval nejvyšší.
Opel Zafira 1,8 16V a rady majitele před jeho nákupem
Jako první věc, možná i samozřejmou je výměna rozvodů, filtrů a oleje. Po výměně si napište stav kilometrů a oleje, bude se to určitě hodit.
Ford Focus 1.6 TDCi po prvních 10 tis. km
Mým předchozím soukromým vozidlem byla Škoda Octavia 1.9 TDi o shodném výkonu 66 kW, bohužel s výbavou na tom byla o poznání lépe
Nissan Maxima 3.0 V6 - první dojmy majitele
Po skvělých zkušenostech s Nissanem Primera 2.0 jsem se rozhodl pro finančně výhodnou koupi vlajkové lodě Nissanu Maxima 3.0 z roku 2001.
Citroën ZX po osmnácti letech služby
Kolega jazdil renaulty a poradil mi, aby som šiel do francúza - napr. ZX, ktoré bolo v nedalekom bazári...
Toyota Avensis 2.0 D4D - první dojmy majitele
Tankuji normální naftu, žádnou lepší, ale přidávám Super diesel aditiv, prý je normální nafta dost suchá a ten aditiv to trošku přimázne.
Vybíráme dieselové kombi nižší střední třídy
Dotazy:Dobrý den,Chtěl bych Vás poprosit o radu. Jako asi spousta ostatních lidí pročítám Vaše články a recenze a chci Vám poděkovat za tento web, kde se my, kteří tolik do aut nevidíme, aspoň trochu zorientujeme.A nyní k dotazu. Možná, že už to někde proběhlo, ale stejně se zeptám.Prosím poraďte mi, volím mezi auty Ford Focus 1,6 TDCi (80kW) r.v.2007 a Opel Astra H 1,7 TDCi (74kW)r.v.2006 obě auta kombi. Líbí se mi víc Astra, ale Focus asi bude mít trochu lepší jízdní vlastnosti a menší spotřebu. Najezdím asi 17000km ročně. A jak by souboj dopadl u benzínových verzí?. Nebo radši jít do benzínu, benzínových aut je nějak málo.Děkuji předem za odpověď.S pozdravemPetr AbsolonDobrý den,rád bych se Vás zeptal na Váš názor jaké ojeté rodinné kombi v dieselu s dobrou spotřebou zvolit. Bylo by to auto na rodinné akce - dovolená po Evropě, výlety, jinak s tím bude jezdit manželka s dětmi. Při výběru budu upřednostňovat r.v. 2005-06.Můj užší výběr je FOCUS 1,6 TDCi, ASTRA H 1,7CDTi, FIAT STILO 1,9 JTD. Focus je z mého pohledu nejlepší volbou, ale má trochu menší kufr. U Astry H a Stila je otázkou spolehlivost - dle recenzí by ale nemělo být tak zlé.Trochu pošilhávám též po větších kombi - VECTRA 1,9 CDTi, C5 2,0 HDI a LANCIA LYBRA 1,9 JTD. Jak je to se spolehlivostí těchto aut, zvláště u C5 je to asi loterie, aby to nebyl poruchový kus?Děkuji za Váš čas, myslím, že to bude zajímavé i pro ostatní čtenáře.S pozdravem,Ing. Ondřej Kugler