Negativní hodnocení uživatele Alfy Romeo 156
Předem chci napsat, že jsem neměl nikdy novou alfu, takže mé hodnocení bude spíše kritické. Alfa se mi vždycky líbila a i přes četná varování jsem ji prostě chtěl.
Jaký je smysl podivného modelu Porsche 911 Targa?
Existuje mnoho důvodů, proč se Porsche 911 těší ve světě sportovních aut tak výsadnímu postavení. Tradice, netypická konstrukce se vzadu uloženým plochým motorem, spolehlivost, vhodnost pro každodenní provoz. A bezesporu také nevídaná šíře modelové řady.
Nissan Primera po 200 tis. km
U Primery jsem doposud provedl jen běžné výměny olejů, filtru, brzdových destiček (u automatu se rychleji opotřebovávají, protože se více používají), jinak nic.
Citroën ZX - jak jezdí po 235 tis.km?
Pokud se díváte po voze do 70000 tis, nemíníte trávit čas v servisech ale na cestě, snad Vás tohle může zajímat.
Firemní Škoda Fabia 1,4 TDI a prvních 40 tis. km.
Jednoho krásného březnového dne jsem se vypravil do autosalonu Škoda pro nový služební vůz Škoda Fabia Combi 2. generace s motorizací 1,4 TDI 51kW ve výbavě Ambiente.
Prvních 60 tis. km s Dacií Logan MCV
Tímto autem jezdím od května 2007. Projeli jsme už dvakrát západní Evropu, cestujeme po ČR a Polsku. Autu nedělá problém po dálnici v Německu jet i 170 km rychlostí.
Jak hodnotí LOGAN MCV otec šestičlenné rodiny?
Auto jsem koupil jako nové a dle mého názoru jde o nejideálnější variantu pro rodinu, která v mém případě čítá dva dospělé a čtyři děti. Pořízen částečně hotově a částečně na úvěr, což mi umožnilo chytit jistou slevovou akci.
Nissan Almera - krátké zhodnocení po osmi letech
Naprosto spolehlivý vůz, kromě pravidelných servisních prohlídek jednou ročně, sady pneumatik a výměny čelního skla po zásahu kamínkem žádné další náklady.
Nissan X-Trail - první dojmy majitele
X-Trail se nám prostě líbil. Vybrali jsme si ho pro jeho hranatost, offroad vzhled a univerzálnost použití. Má výborný dieslový motor a dobře si vede jak na silnici tak v terénu.
Peugeot 306 TD - závada za závadou
Měsíc po výměně hlavy se při cestě s rodinou ozvala rána a vypadla ojnice. Tentokrát bude potřeba vyměnit celý motor, který se dá sehnat za patnáct tisíc komplet.
Majitel Chrysleru Voyager: větší poruchy se mi vyhýbají
Dobrý den všem automobilistům, zejména těm , kteří nevěří zažitým klišé typu : nejůspornější je TDi , nejspolehlivější Toyota a nejporuchovější právě Voyager.
Majitel Toyoty Avensis: 257 tis. km není problém
Při výběru nového (ojetého) vozu jsem se zaměřil na japonské zástupce, protože zkušenosti mých kolegů, kteří je léta vlastní jsou veskrze pozitivní. Užší výběr se pak zaměřil na Mazdu 626 a Toyotu Avensis.
Krátké zhodnocení Fordu Sierra jeho majitelem
Mezi nevýhody řadím poddimenzované brzdy a ne zcela ideálně vyřešenou přední nápravu. To se může projevovat rychlejším opotřebením kulových čepů, silentbloků, a brzdových kotoučů.
Škoda Fabia 1,9 TDi - jak jezdí na hranici 200 tis. km?
Auto užívám půl roku a najeto mám přes 40 000 km, takže už jsem lecos stihl postřehnout a s tím bych se zde s vámi chtěl podělit v jednotlivých bodech.
Mazda 626 - jaká je po třinácti letech provozu?
Všude samé pupmy, trysky, common raily, setrvačníky, váhy vzduchu a kdo ví co ještě, takže jsem spíš hledal benzínovou klasiku, co má o facku nižší povinné ručení a o pohlavek lepší zátah.
Opel Astra G - výčet závad po deseti letech provozu
Astru jsem koupil tři roky starou s najetými 60 000 km. Prodal jsem ji po šesti letech s celkem najetými 130 000km.
Jak jezdí osm let stará Toyota Avensis?
Nejsem závodník a ani si nepotřebuji jízdu autem nijak zvlášť užívat, důležité jsou pro mě prostor, pohodlí, spolehlivost a spotřeba. Vůz užívám čtvrtý měsíc a najel jsem s ním zatím necelých 10.000 km.
Renault Mégane - zkušenosti po 100 tis. km.
Auto mám asi rok a tři čtvrtě a najezdil jsem s ním za tu dobu 85000 km. Jedna zapalovací cívka odešla po celkových 50000km. Samozřejmě v pátek večer... Do celkových cca 90000 km pak bylo nutné postupně vyměnit i zbývající tři. A na výměnu žárovky v předních světlech jsem rezignoval.
První dojmy z nákupu a provozu: Alfa Romeo 33 ie
Zašel jsem do bazaru kousek od baráku - je to tu samý golf, passat v kůži, clio, 406...Ale světe div se, v úplně poslední řadě v zádu, s vyfouklými koly stojí černá Alfa Romeo, čtrnáctka ie, model 93, 180000km, hmm.