Majitel Avensisu: Lepší auto jsem neměl
Toyota je pověstná svou kvalitou a tuto pověst potvrzuje i Zkušenost uživatele s Avensisem z roku 2001. Nejvážnější závadou byla prozatím porucha lambda sondy ve 130 tis. kilometrech.
Renault Mégane - jak je na tom po osmi letech?
Auto jsem si koupil jako nové. Do dnešního dne jsem mimo běžné údržby, jako je pravidelná výměna oleje, filtrů olejových a vzduchových, nechal vyměnit rozvody a řemen při 110.000 km
Majitel Fordu Galaxy: první rok jsem dal za opravy sto tisíc Kč!
Ford Galaxy dovezený z Itálie přidělal majiteli ze začátku pár vrásek na čele. Za první rok zaplatil za opravy 100 tis. Kč. Pochvaluje si ale chiptuning, který pokud svěříte odborníkovi, vřele doporučuje.
Nissan Almera - jaký je po deseti letech provozu?
Srovnání Almery a Fiesty nabízí tato Zkušenost uživatele. Nissan Almera má po osmi letech a 140 000 najetých kilometrech vše původní, což je pravým opakem oproti Fiestě, předchozímu vozu majitele.
Majitel: Passata jsem vyměnil za Hyundai Sonata
Přestože panuje se Sonatou velká spokojenost, majitel velkými písmeny a vykřičníky odrazuje od koupi! Jaký k tomu má důvod, se dozvíte na konci dnešní Zkušenosti.
Jaký je VW Golf 5 po třech letech provozu?
Nedodělek! Tak nazývá majitel svůj VW Golf, koupený jako nový. Za dva roky musel navštívit servis nejméně 15x. Palubní deska celá vrže, geometrie náprav už od výroby špatná, loupe se metalíza…
Jaké nové auto do 320 tis. Kč?
DotazDobrý den,chtěla bych si pořídit nové auto do 320.000 Kč. Jsem žena, která tomu nerozumí. Narazila jsem na vaši poradnu, tak to zkouším i u vás. Nejdřív, co bych chtěla v autě mít určitě: klimatizaci, centrální zamykání. Vybírám mezi Škodou Fabií, Seat Ibiza, Volkswagen Polo(tam se mi zdá malý kufr) a také mi známí radili Toyotu Yaris. U toyoty mi známí říkali, že je to spolehlivé, ale následné opravy jsou dražší. Potřebuji auto nejen do města, ale kvůli rodičům budu jezdit i dál po republice. Jsem sama, není potřeba brát v úvahu děti .Maximálně někam na dovolenou bych potřebovala, aby kufr něco pobral. Jinak mě nic už moc nenapadá. Můžete poradit ?Budu vděčná.S pozdravemMartina Hájková
BMW 5 - jaké je po desti letech provozu a třista tisíci km.
Zklamání nad koupí BMW 525. řady popisuje uživatel v této Zkušenosti. Za dva roky a za najetých 60 tis. km už stihl za opravy utratit 150 000 Kč. A jelikož stojí BMW často v servisu, jezdí spolehlivějším a starším Mondeem.
Renault Scénic - po dvou letech bez poruch
Renault Scénic dovezený z Francie, měl najeto za rok a půl 120 000 km. Dalších 25 000 km s ním už najel uživatel dnešní Zkušenosti a ten nákupu zahraniční ojetiny rozhodně nelituje.
Mám vyměnit Ford Puma za Audi A3?
DotazDobrý den!Před nedávnou dobou jsem si koupil své 1. auto. Jde o Ford Puma 1,7 (1999). Ze začátku sem z něj byl nadšený, ale po čase mám čím dál silnější pocit, že jsem udělal chybu. Auto používám na denní dojíždění do práce a sportovní podvozek je na českých silnicích vcelku na obtíž. Také mi nevyhovuje malý točivý moment v nižších otáčkách. Cca do 3500 je motor dle mého názoru vcelku líný. Od 4 000 táhne jako ďas, ale nutnost vytáčet motor mě obtěžuje. Myslel jsem, že když jsem sám tak nepotřebuji velké auto, ale příležitostí kdy potřebuji do auta naskládat 3 a více osob je až překvapivě hodně.Tak jsem začal uvažovat o jiné alternativě. Nechci žádný velký kombík ale uvažoval jsem o Audi A3. Není moc malé. ale ani moc velké a moje zkušenost s motorem 1,6 je uspokojivá. A ceny náhradních dílů jsou nesrovnatelně nižší. Tak bych potřeboval poradit zda jít do Audi či ne. A když ano tak jaký motor. Přemýšlel jsem o již zmíněné 1,6 nebo 1,8 případně 1,9 TDi, ale u toho mám zas obavu zda diesel není moc těžký na takové auto. Osobně bych nechtěl 1,8T, protože se bojím, že v mé cenové relaci bych po pár tisících kilometrech musel měnit turbo a spotřeba asi také nebude příznivá. S Pumou jezdím v průměru za 7 litrů. Co byste mi mohli doporučit?Předem děkuji.S pozdravem Jan Kupec
Opel Omega B - jaký je stav po pěti letech?
Omega je, dle uživatele, velké auto které dost snese. A k tomu přidává zajímavý početní postřeh o velikosti kufru. „Když jsem se stěhoval, tak se do auta (složená zadní sedadla) vešlo 22 banánovek.“
Majitel Octavie: Chytil jsem horší kousek, nebo je to normální?
Po čtyřech letech provozu Škody Octavie L&K 1.8T bych doporučil všem, co si svůj vůz nechávaji opravovat v servisech: nevěřte jim, že vše dělají v zájmu vašeho auta. O to jim vůbec nejde!
Ford Sierra - držák za pár tisíc
Sierru z roku 1986 koupil majitel za čtyři tisíce na náhradní díly. Ale po opravě přední nápravy za další čtyři tisícovky prošla Sierra bez problémů technickou kontrolou a jezdí spolehlivě dodnes…
Volkswagen Vento po 300 tis. km.
Zkušenost s VW Vento je pro majitele pozitivní, vidí ho jako nenáročného pracanta. Motor má najeto téměř 300 000 km a úbytek výkonu ani není znát, zato koroze začíná pomalu útočit…
Ford Explorer - podrobné hodnocení uživatele
Autor dnešní Zkušenosti uživatele vsadil na dovoz pořádného auta z Ameriky. A dle jeho zkušeností se jednalo v dobrou volbu. Ford s osmiválcem pod kapotou šlape jako hodinky, i když ta spotřeba...
Felicia nebo Golf III jako auto pro studenta?
DotazDobrý den, prosil bych o radu, jaké auto by jste doporučil studentovi pro každodenní použití. Rozhoduji se mezi Felicií (1.6 popř 1.3) a Golfem třetí generace nejlépe TDi. Hlavně by mě zajímala cena náhradních dílů, spotřeba a nejčastější vážnější poruchy těchto dvou aut. Předem děkuji za odpověď.
Opel Omega Caravan - odstaví ho jen koroze
Za ty prachy je Omega naprostá bomba! Až na tu korozi je to fakt držák... Věc, kterou dodnes nechápu je to, že Omegy Béčkové generace se dnes prodávají za směšné ceny.
Ford Sierra - jak jezdí po dvaceti letech?
Pokud máte rádi divokou jízdu a oblaka prachu tak jako já, určitě nebudete zklamáni. S kombinací 100 kobyl vpředu a lehkým zadkem hrabe i na trojku.
Zánovní Kia Rio a zkušenosti uživatele
Na novém autě poškrábaná postranní lišta, 4x reklamována závada na motoru, autorádio doporučeno nejlépe přilepit kobercovou páskou... S těmito zkušenostmi se nám svěřil majitel vozu Kia Rio.