Hyundai i20 1.6 CRDi - mrštný spořílek
Kombinace malého vozu a celkem silné vznětové přeplňované šestnáctistovky je dobrým předpokladem pro dosažení nízké spotřeby paliva a zaručení solidní dynamiky. Jak je tomu v reálném provozu?
Volvo C70 - jakou je ojetinou?
DotazDobrý den,uvažuji o koupi ojetého Volva C70 kolem roku 2000, líbí se mi jeho design, jistá exklusivita a někde jsem snad četl, že se jich vyrobilo omezené množství. Zejména mě zajímá motor 2.3 T5 v automatu, jak je na tom spolehlivosti? Počítám, že i přes značné staří bude velmi bezpečný a spolehlivý.S pozdravem Mirek
Špatná koupě ojetiny - jaké jsou možnosti?
DotazDobrý den.Mam velký problém a doufám,že mi trochu poradíte. Koupil jsem ojetý automobil Renault Laguna dotažený z Německa. Borec co mi to zařizoval sliboval ačkové vozidlo. Přivezl mi ho v devět hodin večer takže jsem ho prohlédl jen z venku ze vnitř a v rychlosti projel(cca dva kilometry), ale to bylo vše. Víc jsem toho nestihl, protože se setmělo. Vozidlo vypadalo velice pěkně jenomže nemělo značky tak jsem ho dal do garáže a v klidu odjel na tři dny do práce. Po příjezdu jsem ho chtěl jet přihlásit,ale pod autem byla kaluž oleje. V servisu mi pak řekli, že tam teče olej snad ze všeho(turbo, sání, převodovka je bez oleje)manžety špatné, zadní brzdy jsou v háji, zadní tlumiče, výbojka v xenonu je spálená, odpadlo vnější zrcátko, chybí odstřikovače světel i zadního okna. Prostě auto je vrak a momentálně nepojízdné v důsledku chybějícího oleje v převodovce. S autem jsem najezdil opravdu jen ty dva kilometry. Borec se do placení oprav moc nemá. Byl bych moc vděčen za každou radu a jaké mám možnosti. Moc Vám děkuji za odpověď.Milan Pivko
Škoda Octavia - jak odstranit škubání motoru?
Dobrý den, mám problém se škubáním auta při jízdě a sešlápnutí plného plynu. Při volnoběhu běží bez závad. Díky za radu.
Chevrolet Cruze - Vůz z Asie s evropskými parametry
Když si před pár lety čeští majitelé Daewoo Matiz hromadně montovali na kapotu svého auta logo amerického Chevroletu, nedělali o moc méně než samotný výrobce v korejském Changwonu. Příchod General Motors do krachující automobilky Daewoo neměl na řadu modelů prakticky žádný vliv a změna spočívala právě jen v převlečení dresu. Teď má být ale všechno jinak. Chevrolet podle svých slov slibuje revoluci, ne jen evoluci. Auto stvořené jen pro fajnšmekrovskou náturu evropského řidiče. Ten zázrak se jmenuje Cruze.
Opel Astra - přichází taková menší Insignia
Úspěch Insignie je pro Opel důležitý. Životně důležitý však bude příchod nové generace Astry, která v nižší střední tříde musí soupeřit s tvrdými konkurenty. Bude mít pro to předpoklady?
Alfa Romeo 156 JTD - zhodnocení po třech letech a 260 tis. km
Je to moja piata Alfa 156. Odkedy som skúsil Alfu, iné auto už nechcem. Mal som aj BMW 3 rady, aj Hondu, ale Alfa mi proste prisrástla k srdcu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi - pro důchodce i rodiny
Investovat do "osmiletého" MPVéčka, které příliš krásy nepobralo se může zdát jako nelogický krok. Přesto prodejní čísla ukazují, že o Matrix je stáje zájem.
Hyundai Getz - co způsobuje vibrace automobilu?
V aute počas rýchlosti medzi 50 - 70Km/h pri otáčkach motora 2500 - 3000/m pri zaradenom 3 a 4 prevodovom stupni začne vibrovať. Ak zvýšim, alebo znížim rýchlosť, tak to prestane.
Vybrat Mazdu CX-7 nebo Ford S-Max?
Zvolit praktické MPVéčko se silným motorem nebo krásné SUVéčku s taktéž nepříliš úsporným agregátem? Rozhodne praktičnost nebo krása spolu s jízdním projevem?
Auto pro pětičlennou rodinu
DotazDobrý den,rád bych se dotázal na výběr vhodného auta pro 5-ti člennou rodinu (3 děti - 1,6,7let). Jezdím dnes feliciií, což je nevyhovující. Poměr jízd město/okolí je asi 1:1 (na dálnici se vydáme spíše zřídka). Cena by měla být kolem 250.000Kč za ojeté či do 350.000 za nové. Dosud jsme přemýšleli o Octavii Combi Tour 1.6 event. Octavii Combi II 1.6 popř. Ford Focus Combi II či Ford Focus C-Max. Co by byla správná volba? Byla by vhodná ojetina či raději nový vůz (v té relaci asi je reálná jen Octavia Tour?)? jaké jsou i jiné spolehlivé a vhodné alternativy?DěkujiMilan Paluřík
Renault Megane - proč přestal fungovat tachometr?
Přestal mi fungovat tachometr. Vše ostatní na palubní desce funguje. Nevím čím by to mohlo být. Pokud máte nějakou radu budu za ni rád.
Je Citroën C5 s 1,6Hdi tou nejlepší volbou?
DotazDobrý den,již nějakou dobu jsem spokojeným majitelem Citroenu C5 2,2 HDi Exclusive rok 2001 a nyní se chystám vůz prodat a zakoupit novější Citroen C5, rok alespoň 2005, v naftě.Chtěl bych se Vás zeptat, který z naftových motorů byste mi doporučili. Slýchávám rozporuplné reakce na motor 1,6 HDi, ale právě o vozu s tímto motorem uvažuji.Nejsem žádný závodník, ale mám rád plynulou svižnou jízdu a pohodlí. Rád bych se vešel s cenou do 280 tisíc. Mohli byste mi tedy doporučit ideální motorizaci případně alternativu podobného pohodlného a spolehlivého vozu.DěkujiAleš (24), Písek
Citroen Xsara 1.4i - jak slouží po 85 tis. km?
Auto bylo ve výborném stavu a navíc podle serv. knížky bylo 2 měsíce před koupí na celkové prohlídce.
Ford Mondeo - lze opravit vstřikovací trysky?
Jen mě zajímá jestli se v dnešní době dá opravit vadné vstřikování u motoru 2.0 TDCi Ford mondeo rok výroby 2004, nebo se při této závadě stále vyměňuje celé vstřikování ?
Služební vůz nejsou jen výhody
Velmi žádaným zaměstnaneckým benefitem se v Česku stává již delší dobu využívání služebního automobilu pro soukromé účely. Nezbývá tedy nic jiného, než se podívat, co tato výhoda znamená pro zaměstnavatele a samotného zaměstnance?
Prodej aut v Česku stále klesá
Podniky koupily o čtvrtinu automobilů méně než loni. Dodavatelé automobilek se propadají do ztrát, čtyři firmy čelí insolvenci.
Jakou vybrat ojetinu za milion?
DotazDobrý den, uvažuji o koupi automobilu v ceně do jednoho milionu korun a do stáří tří let nebo méně. Nyní jezdím s Citroënem C5 2001. Zvažuji jeden z vozů BMW 5, Audi A6, Mercedes E. Zajímá mě spolehlivost a finanční náročnost pneumatických podvozků Audi a Mercedes, BMW asi nemá, netuším. Dále jak velký je opravdový rozdíl mezi pružinami a pneumatikou. Dále servisní a finanční náročnost automatických převodovek a motorů 3,0 diesel popřípadě servisu s pohonem 4x4. Spotřeba předpokládám podobná výkon asi také, ročně najezdím 60 tkm. Jezdím jak dálnice tak města. Jaký vůz byste doporučili? Za odpověď předem děkuji.
Auta jsou v Česku nejlevnější v historii
Kdy jindy, když ne teď? Kdo uvažuje o nákupu nového automobilu, měl by využít současných nejnižších cen. Ceny nových osobních automobilů kvůli krizi klesají ve všech zemích Evropy.