Motor roku 2009 vyrobil Volkswagen
Dvakrát přeplňovaný čtyřválec 1,4 TSI z dílen koncernu Volkswagen nejvíce oslovil porotu letošního ročníku mezinárodní soutěže Engine of the Year. Od 65 hlasujících členů jury získal celkem 354 bodů, zvítězil i v ekologické kategorii "zelený motor" pro svou nízkou spotřebu i emise. První byl i v kategorii motorů s objemem od jednoho do 1,4 litru.
Je Renault Espace bezpečné a spolehlivé MPV?
DotazDobrý den,řeším koupi "nového" vozu; hlavní požadavky jsou prostor (3 dětské sedačky v řadě odpovídající zavazadlový prostor), bezpečnost (3 děti v aute) a spolehlivost; neřeším spotřebu (roční nájezd cca 10000km - 40% Praha, 25 dálnice, zbytek mimo); závodník nejsem preferuji pohodlí; rok výroby 2004 a novější; cena 300 - 400 tisíc; momentálně je můj favorit Renault Espace 2.0T; můžete mi prosím poradit ohledně této motorizace (zdali tento motor nemá výrazné slabiny jako např. 3.0dci) na co si dát pozor připadneš navrhnout nějaký jiný vůz (může být i kombi, ne jen MPV)?Děkuji Luboš
Byznys Mercedes
Čas od času nabídne Mercedes převratnou novinku, která tradičním zákazníkům dokáže pořádně zamotat hlavu. Málokdy se však něco takového stane s dobře zavedeným modelem. Tady, ve srovnání s jinými automobilkami, postupuje Mercedes přímo po špičkách.
Alfa Romeo 156 - majitel hodnotí provoz po dvou letech
Nebyla úplně bez chyby, měla trochu promáčklé pravé přední dveře a na kapotě byla rýha od nějakého závistivce. Ale jela super a nakonec jsem ji vzal se slevou 10 tisíc Kč.
Vybíráme menší vůz s automatickou převodovkou
DotazDobrý den,Moc si vážím Vašich rad a tentokrát bych se sám chtěl obrátit na Vaši poradnu. Potřebuji vůz pro manželku s automatickou převodovkou. Mělo by jít o vozidlo okolo roku výroby 2000 a výš, benzin, do 100000 Kč s rozumnými náklady na provoz, nájezd kolem 10-15 tisíc kilometrů. Mám několik vozidel, které spadají do výběru – Citroen Xsara, Peugeot 206, Opel Astra, Renault Megane, Lancia Lybra, ale nevím, který je nejlepší a nejméně problematický s automatem.Děkuji mnohokrát za Vaši raduS pozdravem František
VW Passat - proč se ulamuje šroub na napínací kladce řemene?
Stříhá se mi šroub napínací kladky řemenu, který pohání alternátor a vodní pumpu.
BMW 320d - první dojmy spokojeného majitele
Když jsem si před nedávnem četl zkušenosti uživatelů zde na TipCars.com, zaujal mě jeden pán, který nebyl spokojen s vozem BMW e46 320d. Proto jsem se rozhodl, že musím reagovat a tak trochu i oponovat.
Audi A4 Avant - nedostatky předchůdce vychytány
Stěžejní model Audi A4 musí bojovat v třídě prémiových vozů střední třídy s tvrdou konkurencí. Druhá generace nebyla zrovna nejpovedenější, přesto si dokázala vybudovat slušnou image. Jaká je třetí generace modelu A4?
Mazda 323 F - zkušenosti majitele po 11 letech
Vozidlo Mazda jsem si přídil jako srdeční zaležitost.Denně jsem chodil kolem auto salonu Mazda,kde byla vystavena Mazda 323 mrkačka.Cenově jsem však na tento model nedosáhl,tak jem se alespoň kochal p
Vše o výkonu a jízdních odporech auta
Kolik vozidlo potřebuje ke svému životu výkonu? A k čemu je vlastně tento výkon dobrý a jak se dá využít? A existuje něco jako ideální výkon pro dané vozidlo nebo jinymi slovy, jak výkonný motor potřebuji pro své auto?
Toyota Avensis v třetí generaci sází na komfort
Předchozí barokní generace sázela na robustnost a chlubila se spolehlivostí. Získala si tak řadu řidičů, kteří chtějí pohodlně cestovat a za volantem nevyžadují zábavu. Je třetí generace opět bez ducha a jen spotřebním zbožím?
Tiptronic nebo manuál do Škody Superb?
DotazDobrý den, plánuji koupi ojeté Škody Superb, ale nevím na co si mám dát při koupi pozor, uvažuji o motoru 2.5 TDi, několik mých známých tento motor chválí ale několik má zase opačný názor, co byste mi doporučili? Zároveň by mě zajímalo něco o automatické převodovce Tiptronic, spíše bych upřednostnoval 6ti stupňový manual, ale i o automatu jsem uvažoval a rád bych věděl váš názor. Pokud by vás zajímalo i o jakou výbavu mám zajem tak o co nejvyšší a se světlou kůží.Děkuji moc za odpověd,s pozdravem Aleš Kreidl
BMW 530D - jak na problém s řazením?
Při zařazení 5.rychlostního stupně a následně při vyřazení nebo přeřazení zůstává řadící páka v této poloze a nevrátí se do klasické polohy neutrálu. Toto se děje jen u pětky a při studeném motoru.
Audi Q7: jaké je po faceliftu?
Vylepšené SUV Audi Q7 má menší spotřebu a ještě impozantnější vzhled.
Saab bude opět ve švédské náruči
Podnik, který naposledy vydělal v roce 2003, na svoji reorganizaci potřebuje alespoň miliardu dolarů.
Vybrat Avensis nebo Octavii?
DotazDobrý den,chci Vás poprosit o radu při výběru ojetého auta. Teď mám Peugeot 406, 1,8 16V, r.v.1998, benzin plyn, ale je dost poruchový a snažím se ho co nejdříve prodat a koupit nějaké nové a nebo ojeté auto s lepším rokem výroby. Líbí se mi Toyota Avensis a tak se chci zeptat na názor dvou aut. První je Toyota Avensis, je lepší vzít benzin, slyšel jsem že diesely nejsou spolehlivé, doporučili by jste tedy motor 1,8 nebo 2,0 v benzinu? Jaké jsou plusy a minusy, jsou opravdu tak spolehlivé jak se o nich píše? Francouzské značky už nechci, protože mne zklamaly. Toyotu myslím roky výroby 2004-2005, a ještě mne zajímá Škoda Octavia, chci si nechat poradit jaký motor a jaké palivo, poraďte mi tedy prosím mezi Toyotou a Škodovkou, nebo jiný typ. Jezdím autem každý den do práce do NR, cca 60km a zpět. Vyplatí se přestavět auto na plyn, tento plyn mám v autě na černo, ale jsou s ním po roce problémy.Děkuji za odpověď.Dušan
Peugeot 206 1.4i po prvních 15tis.km
Auto jsem koupil jako dovezený předváděcí vůz přes člověka, který vozí auta přímo z Francie. V Peugeotu mi podle VINka řekli o autě úplně všechno, včetně výbavy do posledního detailu.
Octavia 1.8T z roku 1999 - dobrá volba?
DotazV Mostě je velmi zachovalá Octavia T 20 V 110 kW z roku 1999, najeto 94 000km - za 129 000 Kč. Uvažuji s ní na dálniční cesty á 400 km. - Jaké jsou s ní zkušenosti, s jejím tempomatem?
Renault Scénic - proč problikává kontrolka mazání?
Při sešlápnutí plynového pedálu a postupně řazených rychl.stupních problikávají kontrolky - mazání--stop. Při odstavení plynu zhasnou.