TipCars Magazín
Poradna

Octavia, Passat nebo A4?

Lubomír Míšek
25. 03. 2009

DotazDobrý den,uvažuji o koupi nového auta a rád bych Vás poprosil o radu. Chci koupit kombíka za 200 - 250 tisíc Kč, s dieslovým motorem, rokem výroby od 2001 výše, podmínkou jsou pro mne xenonové světlomety. Nejdřív budeme v autě jezdit dva, ale chtěl bych v něm občas převézt 2 kola nebo věci na dovolenou, přátele, příbuzné. V budoucnu uvažujeme o dětech a i proto by se hodilo kombi. Roční nájezd bude kolem 20.000km, možná o něco víc. Má to být auto jak na každodenní dojíždění do práce tak i na delší cestování (Francie, Itálie, atd...). Vybírám si mezi kombíky: Škoda Octavia, VW Passat a Audi A4, vím, že jde o dost rozdílně koncipované automobily ale i právě proto mě zajímá Váš názor. Motor bych chtěl určitě dieslový, od 74kw výše. Zajímá mě, který model, rok výroby a motor byste mi doporučili a proč, popřípadě zda byste mi doporučili nějakou další alternativu.Vředem děkuji za odpověď,s pozdravem Pavel Horsák

Poradna
Lubomír Míšek
25. 03. 2009
Testy

Mini John Cooper Works – malá pila

Ladislav Los
24. 03. 2009

Spousta lidí si klepe na hlavu, jen vidí ceník automobilů Mini. Jak může někdo dát takové peníze za tak malé auto? My ale říkáme, že skoro tři čtvrtě miliónu bychom za tuhle „testovačku“ klidně dali.

Testy
Ladislav Los
24. 03. 2009
Aktuality

Servisní kontrakty – péče bez starostí?

Václav Chrenšč
24. 03. 2009

Co vlastně znamená pojem „servisní kontrakt“, a co si pod ním představit? Jaké výhody a nevýhody zákazníkovi přináší? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v následujícím článku.

Aktuality
Václav Chrenšč
24. 03. 2009
Poradna

Jaký vůz pro rodiče na důchod?

Petr Šikl
24. 03. 2009

Dnešní dotaz směruje po automobilu vhodném pro stařšího řidiče a spolucestující s důrazem na vyšší posez a pohodlné nastupování. Čtenář se rozhoduje mezi Fiestou a Yarisem. Jaký vůz poradíme?

Poradna
Petr Šikl
24. 03. 2009
Recenze uživatelů

Peugeot 405 - jaký je po 370 tis. km?

Procházka Karel (20) olomouc
23. 03. 2009

Po chvíli hledání sem si vybral slušně vypadající vozidlo a i s následnou zkušební jízdou jsem byl nad míru spokojen. Za auto jsem zaplatil 41 000 korun a až doposud jsem neměl žádné veliké investice.

Recenze uživatelů
Procházka Karel (20) olomouc
23. 03. 2009
Testy

Subaru Impreza 2.0 LPG - jezdí za hubičku

Petr Šikl
23. 03. 2009

Automobilce Subaru celá léta chyběla dieselová pohonná jednotka. Pro zmírnění provozních nákladů však přišla s tovární přestavbou na LPG, která se v nabídce udržela i po příchodu dieselu. Ptáte se proč?

Testy
Petr Šikl
23. 03. 2009
Testy

BMW 320xd - milován zejména řidiči

Petr Šikl
20. 03. 2009

Toužíte po rodinném kombi se kterým si za volantem užijete spousty radosti a nezastaví Vás ani přívaly sněhu? Máme řešení ...

Testy
Petr Šikl
20. 03. 2009
Poradna

VW Vento – finančně výhodná koupě?

Jaromír Herna
20. 03. 2009

Dotaz : Dobrý den,rád bych si pořídil své první vozidlo. Uvažuji o VW Vento.Jsem student, takže je pro mě rozhodující finanční stránka, co se týká spotřeby i ceny ND. Samozřejmě rozhoduje i pořizovací cena, která by měla být kolem 70 tis.korun. Nevím ale jaký motor si vybrat. Nechci drahé povinné ručení, ale to mám stejně smůlu, když je základní verze 1,8. Ročně najedu tak do 20 000 tis. km, spíš míň. Můžete mi prosím poradit s výběrem, napsat neduhy tohoto vozu, případně nabídnout vůz jiný? Děkuji mnohokrát Šmejkal

Poradna
Jaromír Herna
20. 03. 2009
Poradna

Jaký koupit nenáročný vůz do 100 tis. Kč?

Jiří Bajza
19. 03. 2009

Dotaz Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu s výběrem ojetého auta. Základní požadavky - benzin o objemu 1.4 - 1.6, cena pokud možno do 100 tisíc. Auto budu využívat na kratší vzdálenosti, roční nájezd 10-15 tis. km, jezdit budu většinou sám. Upřednostním spolehlivost a rozumnou spotřebu před výkonem a jízdními vlastnostmi (nejsem žádný závodník). Nemám možnost parkování v garáži, tudíž by měl mít vůz dobrou odolnost proti korozi. Požaduji také klimatizaci a min. přední el. okna.Největším favoritem se mi jeví Nissan Almera 1.5 (2000) - snad spolehlivý japonec?, dále mě napadá Ford Focus 1.6, možná Octávka, ale ta je na můj vkus už příliš velká a to nemluvím o zájmu zlodějíčků.Mnohokrát děkuji za odpověď.Michal Hovězím

Poradna
Jiří Bajza
19. 03. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Honda Civic vtec-e MA9
Recenze uživatelů

Honda Civic - první dojmy majitele

Pavel () nerozhoduje
19. 03. 2009

Chtěl jsem něco jiného než má každý, něco pasivně bezpečnějšího a něco uživatelsky bezpečnějšího než Favorit. První dvě mouchy jsem zabil, ale ta třetí občas zabzučí.

Recenze uživatelů
Pavel () nerozhoduje
19. 03. 2009
Aktuality

Němečtí prodejci aut lákají řadou slev

iHNED
19. 03. 2009

Nejen díky takzvanému šrotovnému je v těchto týdnech koupě auta v Německu nebývale výhodná. Autosalony lákají na mimořádné slevy a ekologické bonusy v řádu tisícovek eur.

Aktuality
iHNED
19. 03. 2009
Recenze uživatelů

Jak je stav Toyoty Corolly po jedenácti letech?

Petr (42) Olomouc
18. 03. 2009

Po téměř jedenácti letech denního provozu, při 120 000 ujetých kilometrech a spotřebě 6,4 l/100 km je na autě vše původní. Včetně akumulátoru, výfuku, brzd. destiček, atd...

Recenze uživatelů
Petr (42) Olomouc
18. 03. 2009
Nové modely

Novinka Citroenu: C3 Picasso

Michal Bartoň
18. 03. 2009

Druhý Picasso se chystá na náš trh. Řeč je o automobilu, konkrétně z francouzské líhně Citroenu a jde o malého zástupce segmentu MPV v podobě nového C3 Picasso. Dočká se stejné slávy jako proslulý Španěl Pablo?

Nové modely
Michal Bartoň
18. 03. 2009
Recenze uživatelů

Nissan Almera 1.4 - jak jezdí po 262 tis. km?

František Filouš (42) Šebrov
17. 03. 2009

Almeru jsem koupil z nouze po totální havárii předchozího auta. Historii auta jsem znal - bylo od zaměstnavatele. Předchozí řidič byl hodně (!) svižný a tak byl motor dost dobře zajetý.

Recenze uživatelů
František Filouš (42) Šebrov
17. 03. 2009
Poradna

Jaký je Ford Cougar?

Jaromír Herna
17. 03. 2009

Dotaz : Dobrý den,zajímám se o vůz Ford Cougar 2.0 16V, můžete poradit ohledně vlastnosti těchto vozů a servisu v ČR.Děkuji za odpověď.Radim Šoch

Poradna
Jaromír Herna
17. 03. 2009
Recenze uživatelů

Škoda Octavia II 1,9 TDI - krátké dojmy po roce provozu

Viktor (42) Olomouc
16. 03. 2009

Po roce znovu zdravím všechny čtenáře a zvláště příznivce značky škoda. Slíbil jsem, že se za rok ozvu a podělím se o zkušenosti, které jsem získal delším provozem svého auta.

Recenze uživatelů
Viktor (42) Olomouc
16. 03. 2009
Testy

BMW 320xd - další spořitelna na čtyřech?

Petr Šikl
16. 03. 2009

Trojkové BMW se šestiválcovým vznětovým srdcem překvapilo v testu spotřeby nízkými nároky na přísun paliva. Jak tomu bude u čtyřválcového dvoulitru?

Testy
Petr Šikl
16. 03. 2009
Testy

Škoda Octavia 1,4 TSI - v poločase

Petr Šikl
13. 03. 2009

Octavia první generace se stále souběžně prodává vedle druhé generace, která se dostala do druhého výrobního poločasu, který přinesl několik drobných změn a nové motory. Na jeden takový se dnes podíváme v redakčním testu.

Testy
Petr Šikl
13. 03. 2009
Aktuality

Škoda Auto má vyrábět nový motor, použije jej pro Yeti a Octavii

iHNED
13. 03. 2009

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto by měla od května začít vyrábět nový typ motoru. Půjde o čtyřválcový benzinový přeplňovaný motor o objemu válců 1,2 litru a výkonu 77 kW.

Aktuality
iHNED
13. 03. 2009