Octavia 1.8T versus 1.9TDI - který motor je lepší?
DotazZdravím Vás!Uvažuji o koupi vozu Škoda Octavia 1.8 turbo L&K. Bude to mé první auto a tak by mě zajímaly některé věci okolo spotřeby, poruchovosti apod. Také jestli by raději nevyhovovalo auto Škoda Octavia 1.9 TDI. Obě auta by byla z roku 1998 nebo 1999. Cenově do 150 000Kč.
Honda Prelude 5G - první dojmy majitele
Motor má v otáčkách slušný zátah, ale strašně dlouho se sbírá. Prostě než nabere otáčky, trvá to. Navíc mě zaráží poměrně velká spotřeba.
Šrotovné pomohlo prodeji aut v Evropě více, než se čekalo
Evropské vlády, které lidem připlácejí na koupi nového auta (pokud současně nechají sešrotovat to staré), mohou být spokojeny. Takzvané "šrotovné" zabralo více, než se čekalo. Prodej aut ožil. Nejštědřejší šrotovné - 2500 eur na vůz - bude do konce roku vyplácet Německo. Celkem na něj vyčlenilo půldruhé miliardy eur.
Zeptali jste se on-line redaktora TipCars.com
Na on-line chatu serveru Blesk.cz jste se dnes mohli ptát redaktora Daniela Dvorského na nejčastější problémy ojetých vozů.
Seat Toledo 1,9 TDI po devíti letech provozu
Docela mi vadí hlučnější podvozek, který přenáší rázy od příčných nerovností do interieru, který pak vlivem ne příliš precizního zpracování často zavrže.
Majitel ojetého Land Roveru neskrývá smutek...
Byl krásný, nádherný. Béžová kůže, motor předl jako kočka, táhl výborně, automat řadil sametově, podvozek se zvedal jak má, nebylo o čem dlouze přemýšlet. Přeskočím radostný měsíc a začnu výčtem závad...
Tatra dál vyvíjí osobní vozy
Tatra Hanzelky a Zikmunda na podvozku Subaru Outback - takový vůz chce kopřivnická automobilka představit, jen co se situace na trzích trochu uklidní.
Toyota Corolla 2,0 D-4D - dobrý diesel?
Modely nesoucí jméno Corolla japonské automobilky Toyota patří tradičně k maximálně spolehlivým automobilům. Jaké nástrahy však skrývá dvoulitrový diesel?
Firmy zmrazily nákupy aut, čekají na odpočet DPH
"Samozřejmě odkládám nákup dvou nových vozů na dobu, až budu moci odepsat DPH. Úspora osmdesáti tisíc je citelná, ročně na DPH platím milion korun," řekl Ondřej Horázný, majitel pražské autoškoly.
Jak majitel hodnotí třináct let starý Rover 623?
Asi bych měl předeslat,že jednu recenzi na podobný vůz jsem již zde napsal, o ten jsem bohužel těsně po sepsání recenze přišel vlivem jednoho blba který se neumí vyhnout sloupu veřejného osvětlení.
Lancia Delta 1.4T v testu spotřeby
S nutností plnit stále přísnější normy přicházejí automobilky daleko častěji s přeplňovanými motory, které můžeme při klidné jízdě považovat za úsporné. Jak se však zvýšené rychlostní tempo projeví na spotřebě? Za pokusného model poslouží krásná Lancia Delta.
Škodovka v Ženevě představí kromě yetiho i Fabii Scout
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie nového modelu Fabia Scout, který zažije světovou premiéru na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.
Focus II vs. Fabia II: boj o litry v zavazadelníku
Dotaz : Dobrý den,velmi se mi líbí vaše internetová poradna pomáhající nám laikům zorientovat se v moři ojetin. Chtěl bych vás tedy poprosit o radu i v mém případě.Jsme pětičlenná rodina a zatím jezdíme ve Škodě Felicia 1,3 MPi, se kterou jsme maximálně spokojeni, závodit opravdu nepotřebujeme:-). Zvláště z hlediska ceny dílů a servisu. Chtělo by to však něco mladšího, s větším kufrem a s pěti tříbodovými pásy. To vše do 180.000,- Kč. Při ročním nájezdu kolem 13.000 km mi jde především o nízké provozní náklady. Protože Octavia se těžko shání s tříbodovými pásy na všech sedadlech, vyšel mi z toho nejlépe Ford Focus Combi rok 2004-2005. Zde je však přelom Focusů před a po faceliftu. Pro starý model hovoří nižší cena, snad osvědčená konstrukce, asi menší zájem u zlodějů, kufr cca 520 l. Pro nový model hovoří právě ta novost, i design interiéru je mi bližší, nicméně 482 l zavazadlového prostoru mě trochu zaskočilo. Zvláště když nyní vidím, že nová Škoda Fabia combi má také 480 l, a tím se mi vmísila do hry. Cenově by to bylo sice výše, ale zase za nový vůz. Nevím však, jestli těch 480 l u nové Fabie není na úkor třeba místa na zadních sedadlech, protože se mi zvenčí nezdá nijak větší než stará Fabia s kufrem 420 l.Chci se tedy optat, jak vidíte pozice těchto tří kombíků Focus I, Focus II a Fabia II, jaký případně motor? Děkuji mnohokráte za odpověď.S pozdravem Jan K.
Hyundai ukázal v Nošovicích trumfy pro Ženevu
Koncept nového typu SUV vozu pod názvem HED 6 představila včera ve světové premiéře korejská automobilka Hyundai Motor v Nošovicích.
Opel Corsa C 1.7 DTI - první dojmy majitele
Nechci zde Corsu vychvalovat, ale pokud mohu nabídnout radu, tak kupte Corsu C jedině s tímto motorem. Je to spolehlivý motor, který Vás velmi překvapí. Je trošíčku hlučnější, ale to překousnete.
Volkswagen uvažuje o nové levné značce
Německou automobilku Volkswagen nemůže současná krize odradit od další obchodní expanze v Severní Americe i jinde. V posledním vydání týdeníku Wirtschaftswoche se tak vyjádřil její šéf Martin Winterkorn.
Vybíráme ojeté kombi do 150 tis. Kč
Dotaz : Dobrý den, řešíme teď s přítelem otázku, jakého kombíka koupit do 150 tisíc korun.Moc toho nenajezdíme, takže preferujeme spíše benzín. Vcelku se nám líbí Fabia 1.4 16V nebo Ford Focus 1.6 16V padl tady návrh i Renault Megane. Nebráníme se i jiné značce.Mohli byste prosím podat pomocnou ruku a poradit? Moc by nám to pomohlo a věřím, že nejen nám. Mockrát děkuji a přeji příjemný den.M.Stránská
SAAB 9000 CSE - srovnání s fordem není možné, říká uživatel
Jo, SAAB je SAAB. Karoserie nejeví žádné známky koroze a i při pohledu zespodu je jasně vidět rozdíl oproti fordu - jedenáct let staré auto a na podvozku žádná koroze.
BMW 3 - vybíráme benzínový motor
Dotaz Zdravím,viděl jsem na vašich stránkách spoustu užitečných rad, a tak bych se s jednou prosbou o radu na Vás obrátil i já.Chtěl bych si pořídit nějaké modernější auto a často na stránkách nalézám pro mě líbivé a za přijatelné peníze - BMW řady 3 od r.2000- tuším e46.Chtěl jsem se zeptat jak je to s jeho bazarovou kvalitou a motorizací. Zda 316i není moc slabá na takové auto.A dále jsem se chtěl zeptat na zadokolku. Doposud jsem jezdil pouze s předním náhonem, tak jestli to není v zimních obdobích problém. Děkuji mnohokrát