TipCars Magazín
Poradna

Octavia 1.8T versus 1.9TDI - který motor je lepší?

Jaromír Herna
27. 02. 2009

DotazZdravím Vás!Uvažuji o koupi vozu Škoda Octavia 1.8 turbo L&K. Bude to mé první auto a tak by mě zajímaly některé věci okolo spotřeby, poruchovosti apod. Také jestli by raději nevyhovovalo auto Škoda Octavia 1.9 TDI. Obě auta by byla z roku 1998 nebo 1999. Cenově do 150 000Kč.

Poradna
Jaromír Herna
27. 02. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Honda Prelude 5G
Recenze uživatelů

Honda Prelude 5G - první dojmy majitele

Ondra Mezihorák (22) Zlin
26. 02. 2009

Motor má v otáčkách slušný zátah, ale strašně dlouho se sbírá. Prostě než nabere otáčky, trvá to. Navíc mě zaráží poměrně velká spotřeba.

Recenze uživatelů
Ondra Mezihorák (22) Zlin
26. 02. 2009
Aktuality

Šrotovné pomohlo prodeji aut v Evropě více, než se čekalo

iHNED
26. 02. 2009

Evropské vlády, které lidem připlácejí na koupi nového auta (pokud současně nechají sešrotovat to staré), mohou být spokojeny. Takzvané "šrotovné" zabralo více, než se čekalo. Prodej aut ožil. Nejštědřejší šrotovné - 2500 eur na vůz - bude do konce roku vyplácet Německo. Celkem na něj vyčlenilo půldruhé miliardy eur.

Aktuality
iHNED
26. 02. 2009
Aktuality

Zeptali jste se on-line redaktora TipCars.com

iHNED
26. 02. 2009

Na on-line chatu serveru Blesk.cz jste se dnes mohli ptát redaktora Daniela Dvorského na nejčastější problémy ojetých vozů.

Aktuality
iHNED
26. 02. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Seat Toledo 1M
Recenze uživatelů

Seat Toledo 1,9 TDI po devíti letech provozu

Miroslav Tesáček (22) Slavkov u Brna
26. 02. 2009

Docela mi vadí hlučnější podvozek, který přenáší rázy od příčných nerovností do interieru, který pak vlivem ne příliš precizního zpracování často zavrže.

Recenze uživatelů
Miroslav Tesáček (22) Slavkov u Brna
26. 02. 2009
Recenze uživatelů

Majitel ojetého Land Roveru neskrývá smutek...

MG-RR () Hlavní město Praha
25. 02. 2009

Byl krásný, nádherný. Béžová kůže, motor předl jako kočka, táhl výborně, automat řadil sametově, podvozek se zvedal jak má, nebylo o čem dlouze přemýšlet. Přeskočím radostný měsíc a začnu výčtem závad...

Recenze uživatelů
MG-RR () Hlavní město Praha
25. 02. 2009
Aktuality

Tatra dál vyvíjí osobní vozy

iHNED
25. 02. 2009

Tatra Hanzelky a Zikmunda na podvozku Subaru Outback - takový vůz chce kopřivnická automobilka představit, jen co se situace na trzích trochu uklidní.

Aktuality
iHNED
25. 02. 2009
Poradna

Toyota Corolla 2,0 D-4D - dobrý diesel?

Petr Šikl
24. 02. 2009

Modely nesoucí jméno Corolla japonské automobilky Toyota patří tradičně k maximálně spolehlivým automobilům. Jaké nástrahy však skrývá dvoulitrový diesel?

Poradna
Petr Šikl
24. 02. 2009
Aktuality

Firmy zmrazily nákupy aut, čekají na odpočet DPH

iHNED
24. 02. 2009

"Samozřejmě odkládám nákup dvou nových vozů na dobu, až budu moci odepsat DPH. Úspora osmdesáti tisíc je citelná, ročně na DPH platím milion korun," řekl Ondřej Horázný, majitel pražské autoškoly.

Aktuality
iHNED
24. 02. 2009
Recenze uživatelů

Jak majitel hodnotí třináct let starý Rover 623?

Pavel (27) Plzeň
24. 02. 2009

Asi bych měl předeslat,že jednu recenzi na podobný vůz jsem již zde napsal, o ten jsem bohužel těsně po sepsání recenze přišel vlivem jednoho blba který se neumí vyhnout sloupu veřejného osvětlení.

Recenze uživatelů
Pavel (27) Plzeň
24. 02. 2009
Testy

Lancia Delta 1.4T v testu spotřeby

Petr Šikl
23. 02. 2009

S nutností plnit stále přísnější normy přicházejí automobilky daleko častěji s přeplňovanými motory, které můžeme při klidné jízdě považovat za úsporné. Jak se však zvýšené rychlostní tempo projeví na spotřebě? Za pokusného model poslouží krásná Lancia Delta.

Testy
Petr Šikl
23. 02. 2009
Fabia Scout se od klasické verze liší speciálně tvarovaným nárazníkem, ochrannými kryty na bocích karoserie, tónovanými skly nebo střešním nosičem ve stříbrné barvě.
Aktuality

Škodovka v Ženevě představí kromě yetiho i Fabii Scout

iHNED
23. 02. 2009

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie nového modelu Fabia Scout, který zažije světovou premiéru na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.

Aktuality
iHNED
23. 02. 2009
Poradna

Focus II vs. Fabia II: boj o litry v zavazadelníku

Jaromír Herna
23. 02. 2009

Dotaz : Dobrý den,velmi se mi líbí vaše internetová poradna pomáhající nám laikům zorientovat se v moři ojetin. Chtěl bych vás tedy poprosit o radu i v mém případě.Jsme pětičlenná rodina a zatím jezdíme ve Škodě Felicia 1,3 MPi, se kterou jsme maximálně spokojeni, závodit opravdu nepotřebujeme:-). Zvláště z hlediska ceny dílů a servisu. Chtělo by to však něco mladšího, s větším kufrem a s pěti tříbodovými pásy. To vše do 180.000,- Kč. Při ročním nájezdu kolem 13.000 km mi jde především o nízké provozní náklady. Protože Octavia se těžko shání s tříbodovými pásy na všech sedadlech, vyšel mi z toho nejlépe Ford Focus Combi rok 2004-2005. Zde je však přelom Focusů před a po faceliftu. Pro starý model hovoří nižší cena, snad osvědčená konstrukce, asi menší zájem u zlodějů, kufr cca 520 l. Pro nový model hovoří právě ta novost, i design interiéru je mi bližší, nicméně 482 l zavazadlového prostoru mě trochu zaskočilo. Zvláště když nyní vidím, že nová Škoda Fabia combi má také 480 l, a tím se mi vmísila do hry. Cenově by to bylo sice výše, ale zase za nový vůz. Nevím však, jestli těch 480 l u nové Fabie není na úkor třeba místa na zadních sedadlech, protože se mi zvenčí nezdá nijak větší než stará Fabia s kufrem 420 l.Chci se tedy optat, jak vidíte pozice těchto tří kombíků Focus I, Focus II a Fabia II, jaký případně motor? Děkuji mnohokráte za odpověď.S pozdravem Jan K.

Poradna
Jaromír Herna
23. 02. 2009
Aktuality

Hyundai ukázal v Nošovicích trumfy pro Ženevu

iHNED
20. 02. 2009

Koncept nového typu SUV vozu pod názvem HED 6 představila včera ve světové premiéře korejská automobilka Hyundai Motor v Nošovicích.

Aktuality
iHNED
20. 02. 2009
Recenze uživatelů

Opel Corsa C 1.7 DTI - první dojmy majitele

Jaroslav (26) Plzeň
19. 02. 2009

Nechci zde Corsu vychvalovat, ale pokud mohu nabídnout radu, tak kupte Corsu C jedině s tímto motorem. Je to spolehlivý motor, který Vás velmi překvapí. Je trošíčku hlučnější, ale to překousnete.

Recenze uživatelů
Jaroslav (26) Plzeň
19. 02. 2009
Aktuality

Volkswagen uvažuje o nové levné značce

iHNED
19. 02. 2009

Německou automobilku Volkswagen nemůže současná krize odradit od další obchodní expanze v Severní Americe i jinde. V posledním vydání týdeníku Wirtschaftswoche se tak vyjádřil její šéf Martin Winterkorn.

Aktuality
iHNED
19. 02. 2009
Poradna

Vybíráme ojeté kombi do 150 tis. Kč

Jaromír Herna
19. 02. 2009

Dotaz : Dobrý den, řešíme teď s přítelem otázku, jakého kombíka koupit do 150 tisíc korun.Moc toho nenajezdíme, takže preferujeme spíše benzín. Vcelku se nám líbí Fabia 1.4 16V nebo Ford Focus 1.6 16V padl tady návrh i Renault Megane. Nebráníme se i jiné značce.Mohli byste prosím podat pomocnou ruku a poradit? Moc by nám to pomohlo a věřím, že nejen nám.  Mockrát děkuji a přeji příjemný den.M.Stránská

Poradna
Jaromír Herna
19. 02. 2009
Recenze uživatelů

SAAB 9000 CSE - srovnání s fordem není možné, říká uživatel

kAREL (30) ROKYCANY
18. 02. 2009

Jo, SAAB je SAAB. Karoserie nejeví žádné známky koroze a i při pohledu zespodu je jasně vidět rozdíl oproti fordu - jedenáct let staré auto a na podvozku žádná koroze.

Recenze uživatelů
kAREL (30) ROKYCANY
18. 02. 2009
Benzínový nebo dieselový třílitr do BMW řady 3
Poradna

BMW 3 - vybíráme benzínový motor

Jaromír Herna
18. 02. 2009

Dotaz Zdravím,viděl jsem na vašich stránkách spoustu užitečných rad, a tak bych se s jednou prosbou o radu na Vás obrátil i já.Chtěl bych si pořídit nějaké modernější auto a často na stránkách nalézám pro mě líbivé a za přijatelné peníze - BMW řady 3 od r.2000- tuším e46.Chtěl jsem se zeptat jak je to s jeho bazarovou kvalitou a motorizací. Zda 316i není moc slabá na takové auto.A dále jsem se chtěl zeptat na zadokolku. Doposud jsem jezdil pouze s předním náhonem, tak jestli to není v zimních obdobích problém. Děkuji mnohokrát

Poradna
Jaromír Herna
18. 02. 2009