TipCars Magazín
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Sierra BNG
Recenze uživatelů

Krátké zhodnocení Fordu Sierra jeho majitelem

Pavel (34) Milovice/Nymburk
23. 01. 2009

Mezi nevýhody řadím poddimenzované brzdy a ne zcela ideálně vyřešenou přední nápravu. To se může projevovat rychlejším opotřebením kulových čepů, silentbloků, a brzdových kotoučů.

Recenze uživatelů
Pavel (34) Milovice/Nymburk
23. 01. 2009
Poradna

AUDI 100/A6 – který vybrat diesel?

Jaromír Herna
23. 01. 2009

DotazDobrý den,jsem zastáncem starých a ještě poctivých aut. Tedy starých... Uvažuji totiž o koupi Audi 100, popřípadě Audi A6 vyráběných cca. od roku 1991 do roku 1994. Mělo by být v cenové relaci kolem 100 000 Kč. Zajímalo by mě, který dieselový motor je optimální, popřípadě zda-li koupím auto s téměř 300 000 km ještě motoricky schopné provozu. Ročně najedu asi 50 000 km.Děkuji Martin Plachta

Poradna
Jaromír Herna
23. 01. 2009
Poradna

Naftový vůz do 330.000 Kč

Jaromír Herna
22. 01. 2009

DotazChtěl bych si koupit auto s naftovým motorem do 330 000 Kč. Mohli byste mi poradit, které z těchto aut je nejspolehlivější a nejlevnější na servis. Peugeot 407 kombi, Ford Mondeo kombi, Škoda Octavia krátká. Najedu asi 15 000 km.

Poradna
Jaromír Herna
22. 01. 2009
Aktuality

Odpočty DPH u osobních aut by mohly být už od dubna

iHNED
22. 01. 2009

Již letos v dubnu nebo v květnu by mohli podnikatelé nakupovat nová osobní auta s možností odpočtu 19procentní daně z přidané hodnoty.

Aktuality
iHNED
22. 01. 2009
Recenze uživatelů

Škoda Fabia 1,9 TDi - jak jezdí na hranici 200 tis. km?

Michal () Ústecký kraj
22. 01. 2009

Auto užívám půl roku a najeto mám přes 40 000 km, takže už jsem lecos stihl postřehnout a s tím bych se zde s vámi chtěl podělit v jednotlivých bodech.

Recenze uživatelů
Michal () Ústecký kraj
22. 01. 2009
Poradna

Diesel či benzín ve spolehlivém autě

Daniel Dvorský
21. 01. 2009

DotazDobrý den,velice si vážím vašich názorů a proto se žádám o radu. Denně s vozem jezdím do práce, která je vzdálená cca 20 km, z toho 13 km jedu mimo město po pěkné rovince a 7 km ve městě. O víkendech podnikám výlety většinou ve 4 lidech a nájezdem okolo 100km. Roční nájezd bude někde okolo 18 tis. km. Převážně jezdím na spotřebu, ale občas si rád zapředjíždim nebo vůz protáhnu. Nyní vlastním Škodu felícii 1,6MPI a už bych rád nějaké auto které mi vydrží.Nevím tedy, jestli zvolit diesel, který se mě líbí svojí pružností a nebo benzín. Největším kandidátem je Ford Mondeo, ale zde nevím jestli zvolit raději 1,8 či 2,0 nebo rovnou 2,5 Duratec? Dalšími kandidáty jsou Škoda Octávia/Passat 1,8T 20V 110KW nebo Honda Accord 2,4, která by byla o něco dražší. Dost se mi také líbí BMW 325i, ale v tomto případě bych se hodně bál servisu.Z naftových motorů mě velice zaujal 1,9Tdi 81KW v octávii, golfu/boře, toledu/leonu a 1,9TDI PD ve VW a toledu/leonu.Zajímalo by mě jaký vůz byste mi doporučil z hlediska nákladů a potěšení z jízdy.Předem velice děkuji za odpověď.Jaroslav Mičulka

Poradna
Daniel Dvorský
21. 01. 2009
Recenze uživatelů

Mazda 626 - jaká je po třinácti letech provozu?

David (33) Olomoucký kraj
21. 01. 2009

Všude samé pupmy, trysky, common raily, setrvačníky, váhy vzduchu a kdo ví co ještě, takže jsem spíš hledal benzínovou klasiku, co má o facku nižší povinné ručení a o pohlavek lepší zátah.

Recenze uživatelů
David (33) Olomoucký kraj
21. 01. 2009
Recenze uživatelů

Opel Astra G - výčet závad po deseti letech provozu

Jiří Kupczyn () Bohumín
20. 01. 2009

Astru jsem koupil tři roky starou s najetými 60 000 km. Prodal jsem ji po šesti letech s celkem najetými 130 000km.

Recenze uživatelů
Jiří Kupczyn () Bohumín
20. 01. 2009
Poradna

Mondeo nebo Toledo? A s jakým motorem? (doplněno)

Daniel Dvorský
20. 01. 2009

DotazDobrý den,v dohledné době si budu kupovat nové (ojeté) auto a chtěl bych trošku poradit kam bych se měl ubírat. V mém nejužším výběru skončil Ford Mondeo (hatchback) 1,8 a nebo 2,0 na toto auto jsou skvělé recenze a i vzhledově se mi velice líbí. Druhé auto z výběru je Seat Toledo 1,8 20V Turbo (bohužel sedan), ale taky pěkný vůz a s trochou sportovního srdce. Chci se spíš orientovat na pohodlí, jízdní komfort, poruchovost, ceny ND, dostupnost servisu, ale troška dravosti taky neuškodí (předjíždění atd.). Mělo by se jednat o rok výroby od roku 2000 až do roku 2003 v cenách do 200 000 kč. Jezdit budu hlavně do práce což je tak 60 km tam i zpět každodenní jízdou i v zimě půl dálnice půl "normální" cesta.  Předem díky za odpověď.S pozdravemDavid

Poradna
Daniel Dvorský
20. 01. 2009
Aktuality

Luxusní vozy jdou v Česku na odbyt skvěle

iHNED
20. 01. 2009

"Skvělá" zpráva: v příštím roce Česko dostane více než deset vozů Ferrari California.

Aktuality
iHNED
20. 01. 2009
Nové modely

Renault Mégane na startovní čáře

Michal Bartoň
20. 01. 2009

Nový Mégane vstupuje na český trh. Pokud čekáte vzhledovou extravaganci jako odkaz předchůdce, mýlíte se. Mégane zaujme něčím jiným a to svoji startovací cenou, 299 900 Kč s klimatizací, ESP, …

Nové modely
Michal Bartoň
20. 01. 2009
Testy

Volkswagen Passat CC - uhrane

Petr Šikl
19. 01. 2009

Stejné jméno, téměř stejný vůz ale přídomek CC navíc. Že by sportovně laděný coupé/cabriolet? Ne. Řeč bude o čtyřmístném kupé v podání Volkswagenu.

Testy
Petr Šikl
19. 01. 2009
Aktuality

John Reed - Trh s auty zůstane nejméně půl roku na dně

iHNED
19. 01. 2009

Když Alan Mulally přešel v září 2006 z vedoucí pozice u Boeingu do Fordu, zaujal tu nejvratší pozici mezi detroitskými výrobci automobilů. Fordu krvácely peníze i podíl na trhu. Mulally (63) zavedl plán, podle něhož se má společnost zmenšit a přeorientovat.

Aktuality
iHNED
19. 01. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D
Recenze uživatelů

Jak jezdí osm let stará Toyota Avensis?

Pavel () Frýdek-Místek
19. 01. 2009

Nejsem závodník a ani si nepotřebuji jízdu autem nijak zvlášť užívat, důležité jsou pro mě prostor, pohodlí, spolehlivost a spotřeba. Vůz užívám čtvrtý měsíc a najel jsem s ním zatím necelých 10.000 km.

Recenze uživatelů
Pavel () Frýdek-Místek
19. 01. 2009
Testy

Dacia Sandero - kvalita odpovídá ceně

Petr Šikl
16. 01. 2009

Lidé toužící po novém a levném automobilu neměli dosud příliš na výběr. Sáhnout mohli po bizardním Loganu s naroubovanou zádí a vždy při setkáním s ním zavírat oči. Dacia však nespí a přišla s pětidveřovým nástupcem nesoucí jméno Sandero.

Testy
Petr Šikl
16. 01. 2009
Aktuality

Američané nikdy "elektriku" kupovat nebudou

iHNED
16. 01. 2009

Útlum je jenom dočasná záležitost, tvrdí Walter Schwartz, detroitský prodejce aut s českými kořeny. Auta, která znějí jako šicí stroje, by neprodával.

Aktuality
iHNED
16. 01. 2009
Poradna

Jak na odstranění přepážky N1?

Daniel Dvorský
16. 01. 2009

DotazDobrý den,rád bych se zeptal, zda je možné nechat odstranit z technického průkazu přepážku N1 u vozu Ford Focus C-MAX? Pokud ano, jak je takovýto "zákrok" finančně nákladný.Děkuji za odpověď.R.Červený

Poradna
Daniel Dvorský
16. 01. 2009
Poradna

Multipla, Stilo, nebo malý automat pro manželku?

Daniel Dvorský
15. 01. 2009

DotazDobrý den, řeším dilema jaké zakoupit auto na denní dojíždění do práce cca200km denně(3/4 cesty dálnice) což je ročně tak 50tis km plus tak dalších 10tis za rok na další popojíždění. V současnosti mám Peugeot 307SW 2.0HDI s průměrnou spotřebou 7,1 litrů nafty, ale tento vůz bych asi přenechal manželce. Chtěl bych na denní dojíždění koupit pohodlný a úsporný vůz. Bohužel nemohu za něj dát více než cca 130tis. a jak jsem se díval nejčastěji se nabízí volba FIAT Multipla na zemní plyn (CNG), ale nevím jak jsou tyto auta spolehlivá když už mají většinou najeto více než 120tis. Případně co by jste mne poradili jiného, když bych prodal Peugeot a koupil bych něco dražšího a manželce menší auto s automatem které by chtěla. S pozdravem Pavel Š.

Poradna
Daniel Dvorský
15. 01. 2009
Aktuality

Škoda na letošek stále nemá plán

iHNED
15. 01. 2009

Ve Škodě Auto stále nemají plán výroby na letošní rok. Podle tiskového mluvčího Evžena Krauskopfa jej v současné situaci nelze vytvořit.

Aktuality
iHNED
15. 01. 2009