Krátké zhodnocení Fordu Sierra jeho majitelem
Mezi nevýhody řadím poddimenzované brzdy a ne zcela ideálně vyřešenou přední nápravu. To se může projevovat rychlejším opotřebením kulových čepů, silentbloků, a brzdových kotoučů.
AUDI 100/A6 – který vybrat diesel?
DotazDobrý den,jsem zastáncem starých a ještě poctivých aut. Tedy starých... Uvažuji totiž o koupi Audi 100, popřípadě Audi A6 vyráběných cca. od roku 1991 do roku 1994. Mělo by být v cenové relaci kolem 100 000 Kč. Zajímalo by mě, který dieselový motor je optimální, popřípadě zda-li koupím auto s téměř 300 000 km ještě motoricky schopné provozu. Ročně najedu asi 50 000 km.Děkuji Martin Plachta
Naftový vůz do 330.000 Kč
DotazChtěl bych si koupit auto s naftovým motorem do 330 000 Kč. Mohli byste mi poradit, které z těchto aut je nejspolehlivější a nejlevnější na servis. Peugeot 407 kombi, Ford Mondeo kombi, Škoda Octavia krátká. Najedu asi 15 000 km.
Odpočty DPH u osobních aut by mohly být už od dubna
Již letos v dubnu nebo v květnu by mohli podnikatelé nakupovat nová osobní auta s možností odpočtu 19procentní daně z přidané hodnoty.
Škoda Fabia 1,9 TDi - jak jezdí na hranici 200 tis. km?
Auto užívám půl roku a najeto mám přes 40 000 km, takže už jsem lecos stihl postřehnout a s tím bych se zde s vámi chtěl podělit v jednotlivých bodech.
Diesel či benzín ve spolehlivém autě
DotazDobrý den,velice si vážím vašich názorů a proto se žádám o radu. Denně s vozem jezdím do práce, která je vzdálená cca 20 km, z toho 13 km jedu mimo město po pěkné rovince a 7 km ve městě. O víkendech podnikám výlety většinou ve 4 lidech a nájezdem okolo 100km. Roční nájezd bude někde okolo 18 tis. km. Převážně jezdím na spotřebu, ale občas si rád zapředjíždim nebo vůz protáhnu. Nyní vlastním Škodu felícii 1,6MPI a už bych rád nějaké auto které mi vydrží.Nevím tedy, jestli zvolit diesel, který se mě líbí svojí pružností a nebo benzín. Největším kandidátem je Ford Mondeo, ale zde nevím jestli zvolit raději 1,8 či 2,0 nebo rovnou 2,5 Duratec? Dalšími kandidáty jsou Škoda Octávia/Passat 1,8T 20V 110KW nebo Honda Accord 2,4, která by byla o něco dražší. Dost se mi také líbí BMW 325i, ale v tomto případě bych se hodně bál servisu.Z naftových motorů mě velice zaujal 1,9Tdi 81KW v octávii, golfu/boře, toledu/leonu a 1,9TDI PD ve VW a toledu/leonu.Zajímalo by mě jaký vůz byste mi doporučil z hlediska nákladů a potěšení z jízdy.Předem velice děkuji za odpověď.Jaroslav Mičulka
Mazda 626 - jaká je po třinácti letech provozu?
Všude samé pupmy, trysky, common raily, setrvačníky, váhy vzduchu a kdo ví co ještě, takže jsem spíš hledal benzínovou klasiku, co má o facku nižší povinné ručení a o pohlavek lepší zátah.
Opel Astra G - výčet závad po deseti letech provozu
Astru jsem koupil tři roky starou s najetými 60 000 km. Prodal jsem ji po šesti letech s celkem najetými 130 000km.
Mondeo nebo Toledo? A s jakým motorem? (doplněno)
DotazDobrý den,v dohledné době si budu kupovat nové (ojeté) auto a chtěl bych trošku poradit kam bych se měl ubírat. V mém nejužším výběru skončil Ford Mondeo (hatchback) 1,8 a nebo 2,0 na toto auto jsou skvělé recenze a i vzhledově se mi velice líbí. Druhé auto z výběru je Seat Toledo 1,8 20V Turbo (bohužel sedan), ale taky pěkný vůz a s trochou sportovního srdce. Chci se spíš orientovat na pohodlí, jízdní komfort, poruchovost, ceny ND, dostupnost servisu, ale troška dravosti taky neuškodí (předjíždění atd.). Mělo by se jednat o rok výroby od roku 2000 až do roku 2003 v cenách do 200 000 kč. Jezdit budu hlavně do práce což je tak 60 km tam i zpět každodenní jízdou i v zimě půl dálnice půl "normální" cesta. Předem díky za odpověď.S pozdravemDavid
Luxusní vozy jdou v Česku na odbyt skvěle
"Skvělá" zpráva: v příštím roce Česko dostane více než deset vozů Ferrari California.
Renault Mégane na startovní čáře
Nový Mégane vstupuje na český trh. Pokud čekáte vzhledovou extravaganci jako odkaz předchůdce, mýlíte se. Mégane zaujme něčím jiným a to svoji startovací cenou, 299 900 Kč s klimatizací, ESP, …
Volkswagen Passat CC - uhrane
Stejné jméno, téměř stejný vůz ale přídomek CC navíc. Že by sportovně laděný coupé/cabriolet? Ne. Řeč bude o čtyřmístném kupé v podání Volkswagenu.
John Reed - Trh s auty zůstane nejméně půl roku na dně
Když Alan Mulally přešel v září 2006 z vedoucí pozice u Boeingu do Fordu, zaujal tu nejvratší pozici mezi detroitskými výrobci automobilů. Fordu krvácely peníze i podíl na trhu. Mulally (63) zavedl plán, podle něhož se má společnost zmenšit a přeorientovat.
Jak jezdí osm let stará Toyota Avensis?
Nejsem závodník a ani si nepotřebuji jízdu autem nijak zvlášť užívat, důležité jsou pro mě prostor, pohodlí, spolehlivost a spotřeba. Vůz užívám čtvrtý měsíc a najel jsem s ním zatím necelých 10.000 km.
Dacia Sandero - kvalita odpovídá ceně
Lidé toužící po novém a levném automobilu neměli dosud příliš na výběr. Sáhnout mohli po bizardním Loganu s naroubovanou zádí a vždy při setkáním s ním zavírat oči. Dacia však nespí a přišla s pětidveřovým nástupcem nesoucí jméno Sandero.
Američané nikdy "elektriku" kupovat nebudou
Útlum je jenom dočasná záležitost, tvrdí Walter Schwartz, detroitský prodejce aut s českými kořeny. Auta, která znějí jako šicí stroje, by neprodával.
Jak na odstranění přepážky N1?
DotazDobrý den,rád bych se zeptal, zda je možné nechat odstranit z technického průkazu přepážku N1 u vozu Ford Focus C-MAX? Pokud ano, jak je takovýto "zákrok" finančně nákladný.Děkuji za odpověď.R.Červený
Multipla, Stilo, nebo malý automat pro manželku?
DotazDobrý den, řeším dilema jaké zakoupit auto na denní dojíždění do práce cca200km denně(3/4 cesty dálnice) což je ročně tak 50tis km plus tak dalších 10tis za rok na další popojíždění. V současnosti mám Peugeot 307SW 2.0HDI s průměrnou spotřebou 7,1 litrů nafty, ale tento vůz bych asi přenechal manželce. Chtěl bych na denní dojíždění koupit pohodlný a úsporný vůz. Bohužel nemohu za něj dát více než cca 130tis. a jak jsem se díval nejčastěji se nabízí volba FIAT Multipla na zemní plyn (CNG), ale nevím jak jsou tyto auta spolehlivá když už mají většinou najeto více než 120tis. Případně co by jste mne poradili jiného, když bych prodal Peugeot a koupil bych něco dražšího a manželce menší auto s automatem které by chtěla. S pozdravem Pavel Š.
Škoda na letošek stále nemá plán
Ve Škodě Auto stále nemají plán výroby na letošní rok. Podle tiskového mluvčího Evžena Krauskopfa jej v současné situaci nelze vytvořit.