Jaké je BMW 320d po modernizaci 2001?
DotazDobrý den,obracím se na Vás s radou. Uvažuji o koupi BMW 320d někde okolo roku 2001. Četl jsem několik recenzí a vesměs se všude píše, že není dobré kupovat tento model do roku 2001. Kde byly tyto motory docela poruchové a od roku 2001 nastoupil nový Common Rail, který je již na vysoké kvalitativní úrovni. Bohužel jsem nikde nepochopil, jestli modely 2001 již tento motor mají, či ne. Prosím Vás proto o radu a co nejvíce zkušeností a možných údajů o tomto autě a jeho koupi.Předem děkuji za odpověď,s pozdravem Filip Mašinský
Nové poplatky za ojetiny se blíží
Koupě staršího auta se může po Novém roce pěkně prodražit. Vozy do roku výroby přibližně 1999 budou podléhat novému nařízení – registračnímu poplatku v hodnotě až 10 tisíc korun
Nissan Primera - jaký je po osmi letech?
Nevtíravá elegance, sportovní švih a jistota v každé zatáčce. Takový je podle jeho majitele Nissan Primera druhé generace po faceliftu, pro znalce p11c/144.
Sněhové řetězy – důležitá výbava nejen pro lyžaře
V zimním období již mnohdy nestačí mít vůz vybavený zimními pneumatikami. Pohybujete-li se navíc v horských oblastech, ať již pravidelně či náhodně, dozajista sněhové řetězy rádi využijete. Přesto řidiči každoročně diskutují, zda je opravdu potřebují nebo nikoli. Na kterou stranu se přikláníte vy?
Vybrat si Fabii s motorem 1.4 MPi nebo 1.2 HTP?
DotazDobrý den,rozhoduji se mezi koupí Fábie první generace a to ve verzích 1.4 MPi (44kW) a 1.2 HTP (47kW)?O verzi 1.4 MPi (44kW) jsem se dočetl na internetu, že má technologicky starší motor a že má překvapivě velkou spotřebu – až 10l/100km v městském provozu. Oproti tomu verze 1.2 HTP (47kW) má prý spotřebu podstatně menší, nicméně zde mám obavy z malé dynamičnosti vozu prostě že ta 1.2 bude poměrně líná a navíc na delších cestách např. na dálnici bude ztrácet brzy dech. Jak to tedy ve skutečnosti je?V autobazaru mám vytipovaná dvě auta, 1.4 MPi je rok 2002 a najeto 99tis. cena: 109 000 Kč. Fabia 1.2 HTP je rok 2003 a najeto 115tis. Za 99 000 KčDěkuji za Vaši odpověď,S pozdravemJan Samek
Ford S-MAX - první dojmy majitele
Po měsíci jeho užívání bych se s vámi rád podělil o mé čerstvé zkušenosti. Původně jsem chtěl nový model mondea v kombíku, ale jak jsem uviděl kufr S-Maxu, bylo rozhodnuto.
Peugeot 308 SW - na pomezí kombi a MPV
Model 307 v dlouhém provedení nebyl po stránce jízdních vlastností ideálním automobilem. Jak je na tom novinka 308 SW představená na letošním ženevském autosalonu. Podařilo se Peugeotu konečně správně vyladit tento model?
Pracovní combi pro nastávající rodinu
DotazDobrý den,uvažujeme o novém autě a jelikož čekáme rodinu, mělo by se jednat o combi. Jezdím autem i pracovně (cca 5tis km/měsíc), takže by to mělo být rozhodně spolehlivé a úsporné auto. Cena kolem 400tis - přemýšlel jsem o Octavii II, popř. Mazda 6, nebo Peugeot 407 SW, nicméně v posledních dnech dosti uvažuji i o Kia Ceed SW. Můžete poradit co do spolehlivosti, úspornosti provozu a motorizaci?Díky moc za radu.Petr Ledvinka
Hybridy, vodík, elektromobily... Jaké jsou trendy?
Stalo se již evergreenem mezinárodních autosalonů, že výrobci kladou módní důraz na ekologicky laděné modely a jejich koncepty. Nové technologie, nebo alespoň vozy s hybridním pohonem, nemohou dnes chybět na stánku žádné významné automobilky. S odstupem se podívejme, jaké recepty ze zelené kuchařky se objevily v Paříži.
Jak je to s Opelem Vectrou B na trhu ojetin?
DotazNazdar TIPCARSáci!Budu kupovat, mám vybráno (snad), ale nemůžu se rozhodnout?! Opel Vectra B 2.2 benzin (radost z jízdy), má rozvodový řemen nebo řetěz? Opel Vectra B 2.2 nafta (úspora cca 1 200,- Kč měsíčně), jak moc je to vážné s tou diesel pumpou? Měl bych raději zajet do Německa? A co takhle Nissan Primera 110 kW nebo 103 kW? Nějak jsem se "zasekl" a vůbec si nejsem jistý. Zkuste mi říct Váš názor. Třeba mi pomůže.Moc díky za odpověď.Kabelka Pavel
Toyota Yaris Verso - je super, říká uživatel
Tři roky těžké služby yarisu verso prověřily jeho kvality. Uživatel, který jej ani trochu nešetřil, na něj přesto pěje samou chválu i po 120 tisících kilometrech. Opravdu se není u této toyoty čeho obávat?
Nepodceňujte přípravu na zimu
Znáte to. Ráno vstáváte na poslední chvíli a pospícháte do zaměstnání. Přispěcháte k automobilu, který se ovšem přes noc změnil v ledové království. Nezbývá než najít vhodné rozmrazovače a přinejmenším škrabku. Na co všechno je nutné před příchodem paní zimy myslet, si povíme v dnešním článku.
Jaký je čtrnáct let starý Opel Omega 2,5TD Caravan?
Pro mne je praktičtější než mé předchozí novější vozy, které stály několikrát více a takový komfort a praktičnost nenabídnou. Pouze škoda motoru, který u omegy není tak živý.
Italská policie jezdí v Lamborghini
Italská policie obdržela novou verzi rekordně rychlého automobilu Lamborghini Gallardo LP560-4. Předcházející model, který byl ve službách policie od roku 2004, najezdil na dálnicích více než 140 000 km při hlídkách a první zdravotní pomoci.
Peugeot 308 SW - úsporné kombi?
Díky ostře sledovaným emisím C02 výrobci automobilů stále častěji upouštějí od atmosferických benzínových motorů a sahají po přeplňovaní. Zda je to správný krok ke snížení spotřeby paliva a následných emisí odhalí náš redakční test.
Opel Omega B - jak jezdí po dvanácti letech?
Opel Omega B je dle jeho uživatele dobrá volba: „Je vhodný na podnikání ale i na cesty s rodinou, tak proč tento známý, ale zároveň i jedinečný automobil nepořídit za relativně směšnou cenu.“
Ford prodá část podílu v japonské Mazdě
Druhý největší americký výrobce automobilů Ford Motor se potýká s nedostatkem hotovosti, a proto se rozhodl prodat 20 procent ze svého podílu v japonské automobilce Mazda Motor. Ford by měl podle agentury Bloomberg prodejem získat přibližně 540 milionů dolarů (10,8 miliardy korun).
Projekt Car2Go: Smart do zacpaných měst
Taxík, který si zákazník řídí sám. Tak by se dal ve stručnosti popsat projekt koncernu Daimler, jenž se právě rozbíhá v německém Ulmu. Kdo se do programu zapojí, může si kdekoliv na území města půjčit dvoumístný minivůz Smart a po použití jej zase libovolně odstavit.
Mondeo nebo Primera pro čtyřčlennou rodinu?
DotazDobrý deň,plánujeme kúpu ojazdeného auta pre 4člennú rodinu a prosíme vás o vašu radu. Rozhodujem sa medzi 5dverovým hatchbackom Nissan Primera a Ford Mondeo, ročník u oboch 98-99 a max. do 2 500-3 000 EUR. Kúpit chceme výlučne z Nemecka, kvôli nestočeným kilometrom, servisu a dobrým cestám. Jazdíme okolo 10 000 km ročne, takže chceme benzinový motor. V prípade Primery 1,6 l a 1,8 l u Mondea, a to kvôli povinnému poisteniu. Viem, že motory s 2,0l objemom sú lepšou alternatívou pre oba vozy, ale nepotrebujeme športové, ale rodinné auto. Ktorá z nich je lepšia voľba, poprípade existuje v danej cenovej relácii ešte lepšia voľba? Ide nám o spoľahlivosť a priestor, samozrejme prijateľnú spotrebu. Chceli by sme, aby to auto ešte jazdilo nejaký ten rok pre našu rodinu. Ďakujem veľmi pekne.Miro Tóth