Pařížský autosalon 2008 obrazem
Přinášíme vám první fotografie nejžhavějších novinek a světových premiér přímo z Pařížského autosalonu.
Paříž 2008: Taková přátelská auta
Nízká spotřeba, maximální výkony a především lákavý vzhled - tyto parametry dominují vozům ve většině expozic pařížského autosalonu, který se v sobotu otevře návštěvníkům.
Volkswagen Tiguan - bráška Tourega
Třída kompaktní SUVéček se stále rozrůstá o nové a nové modely, které průběžně testujeme. Dnes se nepodíváme na horkou novinku, ale stálici v podobě Volkwagenu Tiguanu.
Realisticky zelená Paříž - hlavní novinky
Ekologicky šetrná řešení se stěhují z bláznivých konceptů do aut, která si skutečně můžete koupit.
Audi A6, BMW 5 a Mercedes Benz E - který vůz vybrat?
DotazVážená redakce!Prosím o srovnání modelů Audi A6, BMW 5 (E39) a Mercedes Benz E. Který z těchto modelů, by byl nejlepší volbou a v jaké motorizaci? Moje představa je od r.v. 2001, v ceně kolem 250-300t Kč, ročně najezdím cca 20t km a spotřebu do 11 L / 100km beru jako rozumnou, jezdím především dálnice a silnice 1tř. Pořád se nemohu rozhoupat, který z těchto modelů vybrat. Audi má velice útulný interiér, možnost pohonu 4x4. BMW nejlepší jízdní vlastnosti. MB zase veliké pohodlí. Noční můrou jsou však hliníkové nápravy, možné drahé závady a u BMW a MB i docela často se vyskytující povrchová koroze. Proto Vás, i čtenáře Tipcarsu prosím o srovnání těchto modelů. Prioritou pro mě je celková spolehlivost a ceny případných oprav. Samozřejmě počítám s vyšší cenou servisu, ale rozhodně nechci, aby se auto stalo stylovou pokladničkou, do které bych nastrkal statitisíce. Uvítám i jinou alternativu těchto modelů, že by Lexus???Velice Vám děkuji s pozdravem Moravec
Škoda Octavia - facelift je tady, aneb živě z Paříže
Dnes si na pařížském autosalonu oficiálně odbyla premiéru omlazená Octavie a my u představení novinky samozřejmě nechyběli. Facelift druhé generace přišel až po čtyřech letech výroby. Co je tedy nového a jaké jsou naše bezprostřední dojmy?
Alfa Romeo 33 z roku 1991 - vtip nebo výhodná koupě?
Když jsem začátkem roku 2006 sháněl nějaký sportovní hatchback, s malou spotřebou a slušnou dynamikou motoru, napadla mě Alfa Romeo 33.
Opel Astra G Caravan - vyhovuje mu rodinná jízda
Opla jsem koupil náhodou v jednom velkém a kdysi často medializovaném bazaru. Prodávající nás upozornil na prasklý vlnovec výfuku (ve skutečnosti to byly svody, na to jsem přišel až doma).
Prodejci aut v Česku vyprazdňují sklady
V sobotu začíná v Paříži největší autosalon na světě. Automobilky tam chtějí představit devadesát světových a desítky evropských novinek, které se budou postupně dostávat na trh. Prodejci aut musí novým nebo vylepšeným modelům uvolnit místo, a proto zahájili masivní výprodej některých vozů, podpořený slevami.
Nečitelné číslo motoru při STK - jak poradíme?
DotazDobrý den,potřeboval bych poradit ve věci prodeje ojetého vozidla. Automobil jsem prodal prostřednictvím bazaru. Po 14 dnech mě kontaktoval nový majitel s tím, že mu auto neprošlo evidenční kontrolou, tudíž nemůže být přihlášeno. Na STK uvedli, že auto má poškozený kód motoru (jedno písmeno je nečitelné) a že je to úmyslné poškození. Na městském úřadu mu bylo sděleno, že se jedná o skrytou vadu, a má proto auto vrátit. Já jsem na vozidle provedl technickou kontrolu před 2 měsíci, kde bylo vše v pořádku. Kupující na kupní smlouvě podpisem stvrdil, že "Kupující prohlašuje, že si vozidlo řádně prohlédl, je si vědom, že jde o ojeté vozidlo, a kupuje je ve stavu, v jakém se při prohlídce nachází, a podpisem této smlouvy stvrzuje jeho převzetí. Kupující prohlašuje, že si stav vozidla ověřil i jízdní zkouškou v délce 5 km, během které automobil sám řídil. Stav vozidla ke dni prodeje a koupi je popsán v předávacím protokole, který je nedílnou součástí této smlouvy". V předávacím protokole kód vozidla uveden není,ale pan Kubíček stvrdil podpisem, že při převzetí byla provedena kontrola čísel motoru, podvozku a jejich značení v TP.S pozdravemLuboš Richter
Automobilové studie: co přinese budoucnost?
Jsou nejzajímavější součástí každé výstavy. Koncepty, které naznačují, jak si jednotlivé automobilky představují svou budoucnost. Už ve čtvrtek se představí na autosalonu v Paříži.
Jak slouží Ford Mondeo po 220 tis. km?
Přes tři roky užívání a najetých více jak 200 tis. km. Dle zkušeností majitele vyjde nákladovostní poměr na ujetý kilometr mnohem lépe, než na manželčině Škoda OCTAVIA II Combi 1,6 FSI Automat 2005.
BMW 330i - jak jezdí po osmi letech?
Osmileté sportovní BMW, zkušenost s najetými 60-ti tisíci kilometry za dva roky a nakonec celkový souhrn závad. Jaký je verdikt uživatele? „BMW mě přesvědčilo o svých kvalitách… “
Ford Kuga - nejlepší z SUV?
Konkurence nikdy nespí. Na tento výrok nejspíše před lety zapomněla automobilka Ford. Až letos zaplnila ve své modelové řadě díru modelem Kuga. Konkurence již nějakou vesele dobu prodává kompaktní SUVéčka. Bude tedy novinka vypiplaná do detailu?
Nová auta jsou nejlevnější za 15 let
Nové osobní auto lze nyní v tuzemsku koupit nejlevněji za posledních 15 let, tedy od vzniku samostatné ČR. Za poslední rok auta zlevnila o deset až 20 procent. Podle odborníků je to zejména díky silné koruně, ale i recesi na trzích v západní Evropě, která nutí automobilky zlevňovat.
Jaké koupit větší auto do 200 tis. Kč?
DotazDobrý den,uvažuji o koupi většího vozu, můj ideál je praktický kombík, na delší cesty.Čím levnější, úspornější, výkonnější, spolehlivější a bezpečnější auto tím lépe ... to chce ale, každý :)Moje představa je asi taková:Auto s cenou do cca 200 tis., rokem výroby od 1997 dostatečně výkonným motorem a hmotností na občasné tažení nákladu (motorová loď s váhoou cca 1,5T ) Najezdil bych s ním do 30tis. km ročně. Moji osobní favoriti jsou: Ford Scorpio 2,3 ZE; Ford mondeo 1.8, 2,0, 2.3, 2.5; Opel Omega; Ford Galaxy, VW Sharan, Seat Alhambra; Mercedes E (možná i starší?), Opel Frontera, VW Passat.Je mezi nimi některé, které byste mi nedoporučil a nebo naopak chybí tam některý zajímavý kousek který stojí za zmínku?Děkuji za radu či námět k přemýšlení.S pozdravem Lubomír Vojtíšek
Prvních 23 tis. km s novou Imprezou
Vzhledem k tomu že o nové impreze zde ještě nebylo pořádně napsáno nic, rozhodl jsem se vám přinést několik postřehů z osmiměsíčního provozu a najetých 23 000 km.
Elektrická auta přicházejí
V roce 2009 mají na evropský trh dorazit první auta, která k jízdě potřebují výhradně elektrickou energii. Automobilky Tesla Motors a Smart však budou následovat další.
Honda CR-V: je to dobrá koupě?
Tentokrát se nám sešly dva dotazy na stejný model japonské automobilky Honda. První dotaz se týká druhé generace modelu CR-V a druhý dotaz třetí generace.