TipCars Magazín
Nové modely

Pařížský autosalon 2008 obrazem

Petr Šikl
05. 10. 2008

Přinášíme vám první fotografie nejžhavějších novinek a světových premiér přímo z Pařížského autosalonu.

Nové modely
Petr Šikl
05. 10. 2008
Aktuality

Paříž 2008: Taková přátelská auta

iHNED
04. 10. 2008

Nízká spotřeba, maximální výkony a především lákavý vzhled - tyto parametry dominují vozům ve většině expozic pařížského autosalonu, který se v sobotu otevře návštěvníkům.

Aktuality
iHNED
04. 10. 2008
Testy

Volkswagen Tiguan - bráška Tourega

Petr Šikl
03. 10. 2008

Třída kompaktní SUVéček se stále rozrůstá o nové a nové modely, které průběžně testujeme. Dnes se nepodíváme na horkou novinku, ale stálici v podobě Volkwagenu Tiguanu.

Testy
Petr Šikl
03. 10. 2008
Aktuality

Realisticky zelená Paříž - hlavní novinky

iHNED
03. 10. 2008

Ekologicky šetrná řešení se stěhují z bláznivých konceptů do aut, která si skutečně můžete koupit.

Aktuality
iHNED
03. 10. 2008
Poradna

Audi A6, BMW 5 a Mercedes Benz E - který vůz vybrat?

David Hrdlička
03. 10. 2008

DotazVážená redakce!Prosím o srovnání modelů Audi A6, BMW 5 (E39) a Mercedes Benz E. Který z těchto modelů, by byl nejlepší volbou a v jaké motorizaci? Moje představa je od r.v. 2001, v ceně kolem 250-300t Kč, ročně najezdím cca 20t km a spotřebu do 11 L / 100km beru jako rozumnou, jezdím především dálnice a silnice 1tř. Pořád se nemohu rozhoupat, který z těchto modelů vybrat. Audi má velice útulný interiér, možnost pohonu 4x4. BMW nejlepší jízdní vlastnosti. MB zase veliké pohodlí. Noční můrou jsou však hliníkové nápravy, možné drahé závady a u BMW a MB i docela často se vyskytující povrchová koroze. Proto Vás, i čtenáře Tipcarsu prosím o srovnání těchto modelů. Prioritou pro mě je celková spolehlivost a ceny případných oprav. Samozřejmě počítám s vyšší cenou servisu, ale rozhodně nechci, aby se auto stalo stylovou pokladničkou, do které bych nastrkal statitisíce. Uvítám i jinou alternativu těchto modelů, že by Lexus???Velice Vám děkuji s pozdravem Moravec

Poradna
David Hrdlička
03. 10. 2008
Nové modely

Škoda Octavia - facelift je tady, aneb živě z Paříže

Petr Šikl
02. 10. 2008

Dnes si na pařížském autosalonu oficiálně odbyla premiéru omlazená Octavie a my u představení novinky samozřejmě nechyběli. Facelift druhé generace přišel až po čtyřech letech výroby. Co je tedy nového a jaké jsou naše bezprostřední dojmy?

Nové modely
Petr Šikl
02. 10. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Alfa Romeo 33 1.4 IE-L
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 33 z roku 1991 - vtip nebo výhodná koupě?

Luboš Novotný (22) Královéhradecký kraj
02. 10. 2008

Když jsem začátkem roku 2006 sháněl nějaký sportovní hatchback, s malou spotřebou a slušnou dynamikou motoru, napadla mě Alfa Romeo 33.

Recenze uživatelů
Luboš Novotný (22) Královéhradecký kraj
02. 10. 2008
Recenze uživatelů

Opel Astra G Caravan - vyhovuje mu rodinná jízda

Radek Říha (36) Hrotovice/Třebíč
01. 10. 2008

Opla jsem koupil náhodou v jednom velkém a kdysi často medializovaném bazaru. Prodávající nás upozornil na prasklý vlnovec výfuku (ve skutečnosti to byly svody, na to jsem přišel až doma).

Recenze uživatelů
Radek Říha (36) Hrotovice/Třebíč
01. 10. 2008
Aktuality

Prodejci aut v Česku vyprazdňují sklady

iHNED
01. 10. 2008

V sobotu začíná v Paříži největší autosalon na světě. Automobilky tam chtějí představit devadesát světových a desítky evropských novinek, které se budou postupně dostávat na trh. Prodejci aut musí novým nebo vylepšeným modelům uvolnit místo, a proto zahájili masivní výprodej některých vozů, podpořený slevami.

Aktuality
iHNED
01. 10. 2008
Poradna

Nečitelné číslo motoru při STK - jak poradíme?

Daniel Dvorský
01. 10. 2008

DotazDobrý den,potřeboval bych poradit ve věci prodeje ojetého vozidla. Automobil jsem prodal prostřednictvím bazaru. Po 14 dnech mě kontaktoval nový majitel s tím, že mu auto neprošlo evidenční kontrolou, tudíž nemůže být přihlášeno. Na STK uvedli, že auto má poškozený kód motoru (jedno písmeno je nečitelné) a že je to úmyslné poškození. Na městském úřadu mu bylo sděleno, že se jedná o skrytou vadu, a má proto auto vrátit. Já jsem na vozidle provedl technickou kontrolu před 2 měsíci, kde bylo vše v pořádku. Kupující na kupní smlouvě podpisem stvrdil, že "Kupující prohlašuje, že si vozidlo řádně prohlédl, je si vědom, že jde o ojeté vozidlo, a kupuje je ve stavu, v jakém se při prohlídce nachází, a podpisem této smlouvy stvrzuje jeho převzetí. Kupující prohlašuje, že si stav vozidla ověřil i jízdní zkouškou v délce 5 km, během které automobil sám řídil. Stav vozidla ke dni prodeje a koupi je popsán v předávacím protokole, který je nedílnou součástí této smlouvy". V předávacím protokole kód vozidla uveden není,ale pan Kubíček stvrdil podpisem, že při převzetí byla provedena kontrola čísel motoru, podvozku a jejich značení v TP.S pozdravemLuboš Richter

Poradna
Daniel Dvorský
01. 10. 2008
Aktuality

Automobilové studie: co přinese budoucnost?

iHNED
30. 09. 2008

Jsou nejzajímavější součástí každé výstavy. Koncepty, které naznačují, jak si jednotlivé automobilky představují svou budoucnost. Už ve čtvrtek se představí na autosalonu v Paříži.

Aktuality
iHNED
30. 09. 2008
Recenze uživatelů

Jak slouží Ford Mondeo po 220 tis. km?

David (34) Havlíčkův Brod
30. 09. 2008

Přes tři roky užívání a najetých více jak 200 tis. km. Dle zkušeností majitele vyjde nákladovostní poměr na ujetý kilometr mnohem lépe, než na manželčině Škoda OCTAVIA II Combi 1,6 FSI Automat 2005.

Recenze uživatelů
David (34) Havlíčkův Brod
30. 09. 2008
Recenze uživatelů

BMW 330i - jak jezdí po osmi letech?

René (25) okres Praha-východ
29. 09. 2008

Osmileté sportovní BMW, zkušenost s najetými 60-ti tisíci kilometry za dva roky a nakonec celkový souhrn závad. Jaký je verdikt uživatele? „BMW mě přesvědčilo o svých kvalitách… “

Recenze uživatelů
René (25) okres Praha-východ
29. 09. 2008
Testy

Ford Kuga - nejlepší z SUV?

Petr Šikl
26. 09. 2008

Konkurence nikdy nespí. Na tento výrok nejspíše před lety zapomněla automobilka Ford. Až letos zaplnila ve své modelové řadě díru modelem Kuga. Konkurence již nějakou vesele dobu prodává kompaktní SUVéčka. Bude tedy novinka vypiplaná do detailu?

Testy
Petr Šikl
26. 09. 2008
Aktuality

Nová auta jsou nejlevnější za 15 let

iHNED
26. 09. 2008

Nové osobní auto lze nyní v tuzemsku koupit nejlevněji za posledních 15 let, tedy od vzniku samostatné ČR. Za poslední rok auta zlevnila o deset až 20 procent. Podle odborníků je to zejména díky silné koruně, ale i recesi na trzích v západní Evropě, která nutí automobilky zlevňovat.

Aktuality
iHNED
26. 09. 2008
Poradna

Jaké koupit větší auto do 200 tis. Kč?

David Hrdlička
26. 09. 2008

DotazDobrý den,uvažuji o koupi většího vozu, můj ideál je praktický kombík, na delší cesty.Čím levnější, úspornější, výkonnější, spolehlivější a bezpečnější auto tím lépe ... to chce ale, každý :)Moje představa je asi taková:Auto s cenou do cca 200 tis., rokem výroby od 1997 dostatečně výkonným motorem a hmotností na občasné tažení nákladu (motorová loď s váhoou cca 1,5T ) Najezdil bych s ním do 30tis. km ročně. Moji osobní favoriti jsou: Ford Scorpio 2,3 ZE; Ford mondeo 1.8, 2,0, 2.3, 2.5; Opel Omega; Ford Galaxy, VW Sharan, Seat Alhambra; Mercedes E (možná i starší?), Opel Frontera, VW Passat.Je mezi nimi některé, které byste mi nedoporučil a nebo naopak chybí tam některý zajímavý kousek který stojí za zmínku?Děkuji za radu či námět k přemýšlení.S pozdravem Lubomír Vojtíšek

Poradna
David Hrdlička
26. 09. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Subaru Impreza Subaru G3S GH7C 030
Recenze uživatelů

Prvních 23 tis. km s novou Imprezou

Jan Fišer (31) Beroun
25. 09. 2008

Vzhledem k tomu že o nové impreze zde ještě nebylo pořádně napsáno nic, rozhodl jsem se vám přinést několik postřehů z osmiměsíčního provozu a najetých 23 000 km.

Recenze uživatelů
Jan Fišer (31) Beroun
25. 09. 2008
Aktuality

Elektrická auta přicházejí

iHNED
24. 09. 2008

V roce 2009 mají na evropský trh dorazit první auta, která k jízdě potřebují výhradně elektrickou energii. Automobilky Tesla Motors a Smart však budou následovat další.

Aktuality
iHNED
24. 09. 2008
Poradna

Honda CR-V: je to dobrá koupě?

Petr Šikl
24. 09. 2008

Tentokrát se nám sešly dva dotazy na stejný model japonské automobilky Honda. První dotaz se týká druhé generace modelu CR-V a druhý dotaz třetí generace.

Poradna
Petr Šikl
24. 09. 2008