TipCars Magazín
Testy

Peugeot 807 - vystačí 80 litrů na 1100 km?

Petr Šikl
08. 09. 2008

Pohodlně přepraví osm dospělých a nějaké to zavazadlo. Díky celkové hmotnosti 2,5 tuny je vybaven silným vznětovým motorem. Může vůbec jezdit takové monstrum úsporně?

Testy
Petr Šikl
08. 09. 2008
Poradna

Koupit Opel Zafira nebo Peugeot 307 SW?

Daniel Dvorský
08. 09. 2008

DotazDobrý den,rád bych znal váš názor na výběr automobilu. V blízké budoucnosti bych si chtěl pořídit nový - ojetý vůz v ceně do 180 000 a v benzinové variantě. Rozhoduji se mezi Opel Zafira a Peugeot 307 SW. Vzhledem k cenové relaci by se stáří vozu pohybovalo okolo roku 2001 a 2002. Chtěl bych se dozvědět více o jízdních vlastnostech, spolehlivosti, vybavení, zavazadlovém prostoru aj. Děkuji za raduS pozdravem Vladan Vozar

Poradna
Daniel Dvorský
08. 09. 2008
Testy

Fiat Sedici - 4x4=16

Petr Šikl
05. 09. 2008

Přijďte do showroomu automobilky Fiat a řekněte jednoduše "šestnáct". Prodejce Vás ochotně zavedene k modelu Sedici za předpokladu, že tuto číslovku vyslovíte italsky...

Testy
Petr Šikl
05. 09. 2008
Poradna

Auto do 50 tisíc pro studenta sportovce

Daniel Dvorský
05. 09. 2008

DotazDobrý deň,som študent, chcel by som si však kúpiť nejaké staršie, "študentské" auto, na občasné použitie najmä na cesty na stredne dlhé vzdialenosti. Kedže v zime často jazdím do hôr na skialpinistické túry, uprednostňujem úsporné, spolahlivé auto, kde by som v zadnej časti dokázal previesť lyže (180 cm) a nejaké tie dva velké batohy. Auto s karosériou typu kombi sa mi však vidí, že by bolo až zbytočne velké, no nevyhýbam sa ani tejto variante. Kedže som vyššej postavy (188 cm), uprednostnil by som auto s dostatočne priestranným miestom pre vodičas dostatkom miesta pre dlhé nohy. Maximálny cenový strop je 50 000 CZK.Vopred vďaka za všetky rady, Stanislav Vlčinec

Poradna
Daniel Dvorský
05. 09. 2008
Recenze uživatelů

Toyota Avensis D4D - první dojmy uživatele

Honza (33) Frýdlant nad Ostravicí
04. 09. 2008

Uživatel Toyoty Avensis při výběru vozu začal nejprve koncernovou úvahou (Octavia, Seat Toledo/Leon, Passat, Bora, Golf, Audi A4). Postupně však došel k Avensisu a rozhodně nelituje…

Recenze uživatelů
Honza (33) Frýdlant nad Ostravicí
04. 09. 2008
Testy

Passat CC - Vyšší ambice

iHNED
04. 09. 2008

Nový Volkswagen má vyplnit mezeru mezi stávajícím Passatem a limuzínou Phaeton.

Testy
iHNED
04. 09. 2008
Aktuality

Škoda Auto se zaměří také na prodej ojetin

Michal Bartoň
03. 09. 2008

Domácí automobilka Škoda spouští nový program na podporu prodeje ojetých vozů v autorizované prodejní síti – Škoda Plus. U svých dealerů bude nabízet nejen vlastní ojeté vozy, ale i vozy cizích značek.

Aktuality
Michal Bartoň
03. 09. 2008
Poradna

Renault Mégane Coupé - je tím pravým ke koupi?

Daniel Dvorský
03. 09. 2008

DotazDobrý den!V brzké době plánuji koupi vozidla. Mělo by se jednat o vozidlo na každodenní ježdění, s benzinovým motorem okolo 100 koní, se sympatickým vnějším i vnitřním vzhledem a ceně 60, maximálně 70 tisíc. Místo hlavního kandidáta obsadil Renault Mégane Coupé 1.6e Coach. Ovšem nepíšete o Méganech zrovna lichotivě, tak stále nevím, jestli je to ten pravý. Případně mi zkuste doporučit jiné alternativy. DěkujiS pozdravem Pepa

Poradna
Daniel Dvorský
03. 09. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Renault Mégane
Recenze uživatelů

Renault Mégane po 100 tis. ujetých km.

Martin () okres Brno-město
02. 09. 2008

Chtěli byste menší levné vozítko se sportovní duší? Pisatel této Zkušenosti by vám doporučil svého miláčka - Mégana coupé. A jako bonus uvádí celkovou spolehlivost francouzského vozu, danou jednoduchostí konstrukce.

Recenze uživatelů
Martin () okres Brno-město
02. 09. 2008
Naše téma

Silná koruna aneb koupit auto právě teď?

Petr Šikl
02. 09. 2008

Dalo by se říct, že silná koruna ubližuje ekonomice. Kdo však ze síly koruny těží jsou motoristé. Ať už příznivou cenou pohonných hmot, nebo při koupi nového automobilu.

Naše téma
Petr Šikl
02. 09. 2008
Poradna

Jaký je ojetý Peugeot Partner nebo Citroen Berlingo?

Daniel Dvorský
02. 09. 2008

DotazDobrý den,sháním auto, které by vyhovělo pro moje denní dojíždění do práce (30 km tam a 30 km zpět), ale také aby vyhovovalo potřebám mé rodiny (4 členové, pes), děláme často výlety, kempy, atd. Auto by mělo mít tyto vlastnosti: pohodlné, prostorné, spolehlivé, bezpečné, maximálně praktické, úsporné, minimální náklady na opravy a provoz. Jsem spíš pohodový řidič (max 90 na silnici a 130 na dálnici), takže nevyžaduji vysoký výkon. Mám představu r. v. 2003-2005, cena něco málo přes 200 000 Kč. Známý mi teď doporučil Peugeot Partner, 1,9 D (bez turba, 51 KW, r. v. 2004, 70 000 km), 5 míst, 2x zadní šoupačky, klima, okna v elektrice, ABS, 2x airbag, metalíza, atd., 225 000 Kč. Mám pocit, že by toto auto splňovalo všechny moje požadavky, i když se mi kamarádi směji, že budu jezdit jako zásobování. Na internetu je však k tomuto modelu velmi málo informací a skoro žádná recenze. Můžete mi prosím poradit? Děkuji za odpověď. Igor ValešVelké Karlovice

Poradna
Daniel Dvorský
02. 09. 2008
Recenze uživatelů

Mitsubishi Colt - po třech letech jen jedna závada

Ing.Aleš Soldát (62) Opava
01. 09. 2008

Protože jsme s manželkou oba invalidní a potřebujeme kompletní ruční ovládání, rozhodli jsme se pro variantu auta s automatickou převodovkou, kde musíme pouze zajistit duplicitní ovládání akcelerátoru

Recenze uživatelů
Ing.Aleš Soldát (62) Opava
01. 09. 2008
Testy

Fiat Sedici - kompaktní SUV v testu spotřeby

Petr Šikl
01. 09. 2008

Model Suzuki SX4 zastínil méně známého bratříčka v podobě Fiatu Sedici, který dnes podrobíme testu spotřeby.

Testy
Petr Šikl
01. 09. 2008
Testy

Opel Vectra Caravan - na sklonku života

Petr Šikl
29. 08. 2008

Po odchodu Omegy hrála Vectra v dlouhém provedení roli největšího kombi nabízeného automobilkou s bleskem ve znaku. Má stále smysl uvažovat o jejím pořízení před příchodem nového modelu Insignia?

Testy
Petr Šikl
29. 08. 2008
Poradna

Citroen C5, Ford Mondeo, nebo Mazda 6?

David Hrdlička
29. 08. 2008

DotazDobrý den,prosím Vás o radu. Uvažuji o koupi nového automobilu pro rodinu a požaduji velký zavazadlový prostor, komfort na delší cesty, rozumnou spotřebu a hlavně spolehlivost. Cena by měla být cca do 200tis.(max. 250 tis.). Vyhlídnutu mám tuto trojici: Citroen C5 2.2HDI 98 kW , Mazda 6 2.0CD 100kW respektive Ford Mondeo 2.0 TDCi 96kW. Respektive mohli by jste mi navrhnout nějakou jinou alternativu. S pozdravemRadek

Poradna
David Hrdlička
29. 08. 2008
Recenze uživatelů

Citroën C3 - nabízí za stejnou cenu víc než Škoda Fabia?

Vladimír Petr (59) Klatovy
28. 08. 2008

C-trojka zapůsobila na mě (a manželku) velmi zdařilým designem, pohodlným posezem (musím přiznat, že vystupování z nízké felicie už mi dělalo potíže) a dostatečným vnitřním prostorem - včetně kufru.

Recenze uživatelů
Vladimír Petr (59) Klatovy
28. 08. 2008
Poradna

Jaký motor pro VW Touran?

Daniel Dvorský
28. 08. 2008

DotazDobrý den,chtěl bych obnovit můj automobil VW Vento 1,9 GTD r. v. 1993 za nějaký novější (popř. nový), ale prostornější vůz. S ventem po motorické stránce jsem maximálně spokojen, ale koroze se projevuje čím dál tím víc a co mi hlavně moc vadí, je špatný přístup do jinak velkého kufru. Jelikož se nám rodina pomalu rozrůstá, tak místa je potřeba taky víc.Taky mi jde o bezpečnost. Vento bohužel nemá ani ABS, ani žádný airbag. Z vozů, pokud zůstanu u stejné značky, se mi zamlouvá VW Touran. Vím, že na Vašich stránkách několik článků o  Touranovi je. Všechny jsem si je s pozorností přečetl, ale zajímal by mne Váš názor. Jaký zvolit motor, jeslti jít do DSG atd. Osobně bych asi upřednostňoval TDI, ale nechám si poradit. Soukromě i firemně najezdím cca. 10-20 tis. km ročně v kombinovaném provozu. Popř. jestli mi doporučíte nějaký jiný podobný typ vozu.  Za odpověď předem děkuji, Březík

Poradna
Daniel Dvorský
28. 08. 2008
Aktuality

Přichází čas pro diesely

iHNED
27. 08. 2008

Jak dlouho - a proč vlastně - budou zákazníci ochotni připlácet desetitisíce za auta s dieselovými motory, když nafta dnes vyjde dráž než benzin?

Aktuality
iHNED
27. 08. 2008
Poradna

Koupě Volva S40

Daniel Dvorský
27. 08. 2008

DotazDobrý den,chtěl bych si koupit VOLVO S 40 1,6, (tak do 80 KW výkonu), benzín po.r.2000. Prosím nemáte tam z různých dotazů nějaké zkušenosti odborníků a uživatelů k tomuto modelu, nerad bych udělal nějakou nepředloženost v záchvatu vášní.Tento model se mi líbí (i C30 je ok). Chci koupit ojeté auto, na co si mám dát pozor apod... Děkuji

Poradna
Daniel Dvorský
27. 08. 2008