TipCars Magazín
Testy

Citroën C4 sedan - jezdí úsporně?

Petr Šikl
14. 07. 2008

Model C4 francouzské automobilky již jednou prošel testem spotřeby. Jednalo se o pětidveřovou verzi s benzínovou šestnáctistovkou. Nás zajímalo, zda odvozený a prodloužený sedan dokáže stejně úsporně?

Testy
Petr Šikl
14. 07. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Toyota Avensis 2.0 SOL LPGi
Recenze uživatelů

Toyota Avensis - přehled nákladů za deset let provozu

Jarek Ulman (34) Královéhradecký kraj
14. 07. 2008

Ceny paliv vystoupaly do nadměrných výšek, a tak přijde vhod Zkušenost uživatele s vozem předělaným na LPG. Avensis potvrzuje japonskou kvalitu, ale vyplatí se instalace pohonu LPG?

Recenze uživatelů
Jarek Ulman (34) Královéhradecký kraj
14. 07. 2008
Poradna

Octavia nebo Focus pro čtyřčlennou rodinu - co vybrat?

Daniel Dvorský
11. 07. 2008

DotazDobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Vybíráme vůz pro čtyřčlennou rodinu, rozhodujeme se mezi Fordem Focusem kombi 1,6  benzín,rok 2002, který se líbí hlavně manželce, a Škodou Octavií kombi 1,6 benzín, rok 2002, kterou bych bral já. Rád bych znal Váš názor na porovnání těchto vozů. Budu vděčný, za jakoukoliv odpověď. Děkuji Karel

Poradna
Daniel Dvorský
11. 07. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Volkswagen Passat
Recenze uživatelů

Volkswagen Passat - palubní desku mi podložili kartonem

Martin () Hlavní město Praha
10. 07. 2008

Passata už nebudu měnit a dojezdím ho. Podobné auto se stejnou výbavou bych za podobné peníze nesehnal. Přesedlal jsem do něj ze Škody Fabia, což byl zážitek srovnatelný s výstupem na Mt. Everest...

Recenze uživatelů
Martin () Hlavní město Praha
10. 07. 2008
Poradna

Chybějící kompresor klimatizace - jak postupovat?

Daniel Dvorský
10. 07. 2008

DotazDobrý denDne 1.3 2008 jsem zakoupil ojety vůz Suzuki Baleno. Ve výbavě automobilu prodejce uváděl také klimatizaci. Po koupi automobilu a následné kontrole v autoopravně technik zjistil, že chybí podstatná část klimatizace a to kompresor. Prodejce mně na skutečnost, že klimatizace není funkční, ale ani že ve vozidle není kompresor neupozornil. Jak mám postupovat?Děkuji za odpověďJosef Pobořil

Poradna
Daniel Dvorský
10. 07. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Saab 9-5 2,0 LPT 110kw
Recenze uživatelů

Saab 9-5 - zkušenosti po deseti letech

Lukáš Konečný () Frýdlant nad Ostravicí
09. 07. 2008

Tento text je doplňením mého článku o Saabu 9-5 z Listopadu 2007. Mezi listopadem 2007 a dubnem 2008 caab najel dalších cca 17 000 km, a tak doplňuji pár nových poznatků.

Recenze uživatelů
Lukáš Konečný () Frýdlant nad Ostravicí
09. 07. 2008
Aktuality

Češi víc kupují méně žíznivá auta

iHNED
09. 07. 2008

Drahá nafta dorazila do autosalonů - klesá zájem o žíznivá středně velká auta s malým kufrem. Kupujícím dochází, že ceny benzinu už pod 30 korun neklesnou, a to je motivuje dvěma směry. Roste zájem o malá auta s nízkou spotřebou pro běžné jízdy - a na druhé straně o prostorné víceúčelové vozy MPV, žíznivé jak písek na Sahaře, které však za tu cenu odvezou celou rodinu, včetně psa i s jeho boudou.

Aktuality
iHNED
09. 07. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Escort Combi 1,6 16V
Recenze uživatelů

Deset let starý Ford Escort - zlatá střední cesta

Josef (28) České Budějovice 3
09. 07. 2008

Přešla léta, přišlo dítě, a změnily se priority. Mladická nerozvážnost a honba za objemy a výkony byla vystřídána racionální úvahou, z níž mi vyplynula následující nákupní kritéria : combi, s klimatizací, obsah benzín do 1850 ccm, cena do 100 tisíc Kč.

Recenze uživatelů
Josef (28) České Budějovice 3
09. 07. 2008
Nové modely

Ford Kuga – i modrý ovál má své SUV

Michal Bartoň
08. 07. 2008

Přijíždí první SUV Fordu postavené podle gusta evropských zákazníků. Nová Kuga má svůj styl a odvážnými tvary nezapadne mezi již početnou konkurenci vozů SUV. Bude úspěšná?

Nové modely
Michal Bartoň
08. 07. 2008
Scénic, Multipla, nebo Zafira - kdo je lepší?
Poradna

Zvolit Nissan Almera Tino nebo Opel Zafira?

Daniel Dvorský
08. 07. 2008

DotazDobrý den,Již dlouho sleduji poradnu na Vašem webu a rozhodl jsem se požádat také o radu. Chceme koupit rodinný vůz pro 4 člennou rodinu a nemohu se rozhodnout zda Nissan Almera Tino nebo Opel Zafira, oba v objemové třídě 1,8 benzin v cenové relaci 120-170000 s rokem výroby okolo 2000.Můžete mi prosím touto cestou poradit, popřípadě doporučit jinou variantu?Předem děkuji za Vaší odpověď.S pozdravem Roma Kodera

Poradna
Daniel Dvorský
08. 07. 2008
Recenze uživatelů

Fiat Talento - už slouží přes dvacet let

Husánik Jozef (40) Lhotka
08. 07. 2008

Naftový dříč a pomocník s najetými 426 000 kilometry, to je Fiat Talento v dnešní Zkušenosti uživatele. A co o něm píše majitel?: „Zbožňuji mého dědečka ropáka!“

Recenze uživatelů
Husánik Jozef (40) Lhotka
08. 07. 2008
Aktuality

Asie na čtyřech kolech - na co se připravit?

iHNED
07. 07. 2008

Budoucnost automobilového průmyslu se píše v Číně a Indii. Západoevropské automobilky se těší na nové trhy. Měly by se ale spíš začít bát.

Aktuality
iHNED
07. 07. 2008
Testy

FIAT Multipla 1.9 MultiJet - umí šestimístné MPV spořit?

Petr Šikl
07. 07. 2008

Po taktéž šestimístné Hondě FRV přichází do testu spotřeby italský zástupce automobilky Fiat, legendární Multipla vybavená vznětovou devatenáctistovkou Multijet. Jak obstála?

Testy
Petr Šikl
07. 07. 2008
Poradna

Octavia I 1.9TDi nebo Octavia II 2.0TDi - kterou vybrat?

David Hrdlička
04. 07. 2008

DotazDobrý den,zvažuji nákup ojetého auta. Do nejužšího výběru se dostala Octavia I s motorem 1.9 TDI a Octavia II 2.0 TDI. Ročně najedu mezi 20 - 30 tisíci kilometry, většinu ve městě, ale často jezdím i mimo město a po dálnicích.To je také hlavní důvod, proč upřednostňuji šestistupňovou převodovku. Auto by se mělo pohybovat v ceně do 350 tisíc Kč. Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s motorem 2.0 TDI. Já jsem o něm slyšel spíše negativní zkušenosti - spotřeba oleje, praskání hlav a ucpávání vstřiků. Ale zase moc dobře jede. Zajímalo by mne, jaké auto byste si koupili vy z  výše uvedených a jaké jsou největší rozdíly v těch motorech. Děkuji a přeji hezký den

Poradna
David Hrdlička
04. 07. 2008
Testy

Volvo S80 T6 AWD - útok na německou konkurenci

Petr Šikl
04. 07. 2008

Potřebujete-li sedan vyšší střední třídy a je pro Vás BMW příliš sportovní, Mercedes-Benz příliš provokativní a Honda Legend málo prestižní, můžete sáhnout třeba po méně výstředním Volvu S80 s šestiválcem pod kapotou.

Testy
Petr Šikl
04. 07. 2008
Recenze uživatelů

Nissan Primera SLX - slouží i po patnácti letech

Michal (26) Ústecký kraj
03. 07. 2008

Pověst spolehlivých aut japonských značek potvrzuje Zkušenost uživatele s Nissanem Primera. Motor 1.6 však není žádný sportovec, vhodnější pro Primeru bude zřejmě větší dvoulitr.

Recenze uživatelů
Michal (26) Ústecký kraj
03. 07. 2008
Nové modely

Peugeot 308 SW – rodinné kombi startuje

Michal Bartoň
02. 07. 2008

Peugeot uvádí své kombi v nižší střední třídě a stejně jako u předchůdce, poskytne prostor početné rodince o sedmi členech. Ti se mohou opět kochat výhledem na oblohu přes panoramatickou střechu.

Nové modely
Michal Bartoň
02. 07. 2008
Poradna

Peugeot 306 nebo Citroen Xsara, Picasso?

David Hrdlička
02. 07. 2008

DotazRád bych se zeptal na pár otázek ohledně koupě ojetého vozu. Máme dvě děti a do našeho VW Golf 1.6 D typ 1 se už nevejdeme a auto už stejně dosluhuje. Nejvíce uvažuji o těchto vozech - Peugeot 306 combi 1.6 benzin nebo Citroen Xsara combi, Picasso by vyhovovalo nejlépe ale asi je dražší? Také nejsem rozhodnut zda zůstat u nafťáku nebo raději benzín? Najedu tak 8 000 km za rok,tak spíš bych upřednostnil spolehlivost než spotřebu.

Poradna
David Hrdlička
02. 07. 2008
Poradna

Mazda 323, Ford Focus nebo Nissan Almera?

Daniel Dvorský
01. 07. 2008

DotazDobrý den,prosím o radu při výběru mého dalšího, nejspíše opět ojetého, auta. V současnosti mám Citroen Saxo 1,1 Furio (44kW), bez jakékoli výbavy. Po 5 letech bych ráda toto auto vyměnila za něco trochu většího a hlavně výkonnějšího. Mám zkušenost s Peugeoty, dobré, ale stále "drží" cenu. Měla jsem představu něčeho okolo 1,4 až 1,6, najeto tak do 100 tis.km, v ceně okolo 100 tis. Kč. Zalíbil se mi Ford - Focus, nová Fiesta nebo Fusion. Na vašich stránkách našla Mitsibushi Colt 1.3i, 3 dveř., klima,4x airbag, rok 2002, najeto lehce přes 92 tis..Prodejce mi ještě nabízel Mazdu 323, ale rok 1998 (ale to už má svůj věk). Nejsem patriot nějaké značky, spíše preferuji spolehlivost, snadnou  údržbu, spotřebu. Najedu za rok okolo 10 tis.km, více asi ve městě, dálnice méně častěji (ale taky pro to, že Saxo to už nezvládá :-)  Děkuji za radys pozdravem Lenka Vajsová

Poradna
Daniel Dvorský
01. 07. 2008