Mercedes Benz Třídy M - jaká je jeho spolehlivost?
DotazDobrý den, rád bych se zeptal na auto Mercedes Benz Třídy M, nemohu o tomto autě nic najít, co se týče spolehlivosti motorů a vůbec auta jako celku. Jedná se o podařený kousek?Chtěl bych do něj investovat cca 500000,- RV. 2001 - 2003 S naftovým motorem s ne příliš gigantickou spotřebou. Ročně najezdím přibližně 30tis. Km na všech cestách. Budu vděčný za každou vaši radu, popřípadě doporučení alternativy jako třeba RAV 4, nebo CRV, za výše uvedených předpokladů.Moc děkuji za veškeré rady a doporučení. Přeji vám hezký den. Petr
Nový Citroen C5 - do boje v nabité střední třídě
Vyzbrojen odvážným designem nebo hydropneumatickým odpružením. S těmito a mnoha dalšími „zbraněmi“ se vrhá do boje nový Citroen C5. Soupeři ve třídě však nejsou žádné „obstarožní padavky“, Mondeo, Šestka, Laguna…
Koupit Lagunu nebo Vectru pro čtyřčlennou rodinu?
DotazDobrý den, potřebuji automobil, který je vhodný pro 4-člennou rodinu. Důraz kladu na zavazadlový prostor a prostor za předními sedadly, protože mám 2 metry a za mnou není moc místa, když mám sedačku na "doraz". Váhám mez Renaultem Laguna kombi, r.v. 2000 a Opel Vectra stejného ročníku. Poradíte, který vůz by byl vhodnější? Preferuji motor 1,6 až 1,8 benzín. DěkujiPepe
SEAT Altea Freetrack - kanárek ze Španěl
Rodinný vůz Altea se mávnutím "plastového" proutku proměnil v SUVéčko. Jak se tato změna projevila nejen na silnici zjistíme z klasického redakčního testu.
Škoda Auto zlevňuje své modely v Česku
Škodovky z mladoboleslavské automobilky už nebudou v Německu levnější než v domovském Česku. Automobilka Škoda Auto oznámila, že od června sníží cenu u většiny svých modelů. Levnější bude fabie, roomster, octavie i starší model, Octavia Tour.
Zaparkuj doma. nevyjížděj.
Problémy s parkováním trápí většinu měst. Řešení se hledá těžko: vyhrazené zóny v centru, záchytná místa na okrajích i mýtné za vjezd do středu měst mají nedostatky.
Zánovní Ford Fusion - co od něj čekat?
Ford Fusion má ve své katogorii na českém trhu solidní prodejní úspěch. Co však trápí jeho majitele? Opakovaná vlhkost v zadních sdružených svítilnách nebo zasekávající se zámek přední kapoty...
Opel Astra G Caravan - problémy ve velkém balení
Jako o smůle na konkrétní kus se vyjadřuje majitel Oplu Astra. Koupil relativně nové auto, s doloženou historií, ale závady se objevily příliš brzy. Astra běžně po souvisle ujetých 70 km vypovídá poslušnost a nikdo si s tím neví rady...
Nafta zdražuje. Kdo jezdí na stlačený plyn ušetří
Nafta již u mnohých benzinek překonala hranici 35 korun za litr. A česká vláda zároveň následuje daňovými úlevami plány Bruselu, který má ambice snížit dopady dopravy na životní prostředí a omezit závislost unie na ropě. Díky této konstelaci nikdy nebylo výhodnější pořídit si automobil poháněný na stlačený zemní plyn (CNG).
Jaký zvolit benzínový motor do MPV?
DotazDobrý den,hodlám koupit ojeté šestimístné MPV, nejspíše Ford Galaxy nebo VW Sharan - r.v. 1999. Váhám mezi zážehovými motory 2,3l, 2,8 VR6 nebo 1,8 5V turbo. Můžete mi prosím poradit, který z těchto benzínových motorů je spolehlivější a úspornější?S pozdravemMarek Skála, Plzeň
Ojetá Fabia 1,4 MPI očima mechanika
Nejčastější neduhy Fábií vyjmenovává ve své Zkušenosti bývalý přijímací technik autorizovaného servisu Škoda. Dají mu početní majitelé českého bestselleru v diskusi pod článkem zapravdu?
Hyundai Getz 1.5 CRDi - po dvou letech bez poruch
Velká spokojenost s Getzem vyzařuje z dnešní Zkušenosti uživatele. A jak majitel komentuje často pomlouvané řazení u tohoto Korejce? „Ono to většinou bude rukama, takže namáčet v heřmánku. Třeba to pomůže.“
SEAT Altea Freetrack - úsporně s SUV?
Předpokladem pro dobré prodejní výsledky SUVéček je nabídka alespoň jednoho vznětového agregátu. Toho se držela i automobilka Seat, když ze svého modelu Altea XL vyrobila mávnutím plastového proutku odvozenou verzi do terénu s názvem Freetrack a přidala dvoulitrový diesel.
Mercedes-Benz Vito - negativní zkušenost majitele
Poté co náš automobil pětkrát absolvoval záruční opravu, přičemž po ujetí 11 535 km si pobyl v opravě celkem 68 dnů, jsme se rozhodli obrátit se na vedení firmy Mercedes-Benz dopisem, v němž jsme popsali vzniklou situaci. Odpověď nás, mírně řečeno, překvapila.
Škoda Octavia po dvou letech + foto z havárie
Nebýt toho, že jsem auto dostal jako služební, asi bych v něm nikdy pravidelně nejezdil. Když si chci užít jízdu pořádným autem se slušným motorem, půjčím si od manželky SAAB.
Alfa Romeo GT - pro ženy i muže
Dobře se prodává a ještě lépe vypadá. Kupé, které se líbí ženám i mužům. Kupé, které uspokojí touhy obou pohlaví, převeze čtyři dospělé a je relativně cenově dostupné. Pohádka, sen nebo skutečnost?
Chcete víc, než obyčejné palivo?
Benzín a nafta. Dvě paliva, která zná každý. Objeví-li se o nich v médiích články či reportáže můžeme si být skoro jisti, že se informace bude týkat dvou nejčastějších témat – zdražování nebo ropné krize. V následujícím článku se ale podrobněji zaměříme na zatím poněkud nestandardní vysokooktanová paliva. Pro koho jsou určena a v čem jsou lepší?
Ford Focus 1,6 16V - zkušenosti po pěti letech provozu
Porovnání Fordu Focus s Hyundai Accent nabízí tato zkušenost uživatele. Focus přesvědčil pověstným podvozkem, problémy ale nastaly s převodovkou.
Reklamace zakoupené ojetiny (doplněno)
DotazDobrý den,potřebuji poradit v mé nepříjemné situaci,před dvěma měsíci jsem koupil ojetý automobil od člověka který se živí taháním a prodáváním aut z Německa. Při koupi mi tvrdil,že vůz je v nejlepším pořádku a že NEBYL BOURANÝ a má původní lak. Po dvou dnech mi odešlo těsnění pod hlavou-zřejmě (vůz měl najeto pouhých 97000km),nelíbilo se mi to a kontaktoval jsem prodávajícího a ten se zachoval dobře a auto nechal zpravit - nevím kde, ale dohodli jsme se na tom,že mu přidám aspoň dva tisíce. Auto bylo opravené a já spokojený,jenže po ujetí necelých tisíc km mi to znovu odešlo, opět jsem kontaktoval prodávajícího s tím,že to bylo předtím špatně opraveno a on mi řekl,že už mě a mé auto nebude řešit, do toho všeho jsem si všiml,že vůz musel být bouraný a nemá originální lak,takže mám nepojízdné auto které bylo bourané. Tak se chci optat,jestli můžu s autem zajet do servisu(dotáhnout),nechat potvrdit,že vůz byl bourán což prodávající popíral (mám i svědka) a vymáhat po prodávajícím zpět peníze za automobil? A co s penězi které jsem za tu dobu nacpal do toho auta za nové pneu atd.? děkuji