Peugeot 206 SW - zkušenosti po 130 tis. km.
Auto pro důchodce nebo lidi kterým nevadí, když budou každou chvilku v servisu. Průměrné jízdní vlastnosti (zkažené hlavně chováním ABS a jízdou s trošku naloženým kufrem).
KIA Cee´d SW - je základní motor úsporný?
V nižší střední třídě se v loňském roce odehrávala nejedna bitva. Velmi dobře zní vyšla automobilka Kia, která dokázala prodat přes dva tisíce Cee´dů. Posilou v závěru roku se stala verze SportyWagon a nás zajímalo, zda je toto kombi úsporné ve spojením se základním motorem.
VW v Rusku: Jahn má co dohánět
Ruský trh je pro automobilky rájem. Rusové bohatnou a první položkou na seznamu jejich nákupů je auto. Loni za nové vozy utratili 53,4 miliardy dolarů, o 67 procent více než předloni.
Škoda Octavia 4x4 nebo Subaru Legacy - koho vybrat?
Čtenář se na nás obrátil s netradiční prosbou. Vybral si pro firemní účely Subaru Legacy, které má před svým šéfem prosazujícím Škodu Octavii obhájit.
Peugeot 106 - zkušenosti řidičky po třech letech
Tohle auto jsem si koupila bourané - byla ohnutá zadní náprava. Těžko říct, zda některé další poruchy na autě jsou bežnými nedokonalostmi modelu či následky nemalé bouračky původního majitele.
V Sasku připravují nový trabant
Dlouho ohlašovaný plán na vzkříšení legendárního východoněmeckého vozítka Trabant získává hmatatelné kontury.
Peugeot 406 nebo Mercedes C - co koupit?
DotazDobrý den! Rozhoduji se mezi koupí Peugeotu 406 HDI a Mercedesu C220 Cdi, oba jsou rok 99 -00. Na Vašich stránkách jsem o těchto autech už něco přečetl, ale přece jen, ten Mercedes je automat a to mě trochu odrazuje.Co by jste mi poradili, resp. na co si dát pozor.
Hyundai i30 1,6 CRDi - dožene premianty?
Historie se opakuje. Co platilo v devadesátých letech pro japonského automobilky, to v současnosti platí pro ty korejské. Ty dobývájí starý kontinent a nezastaví se ani před důležitými trhy.
Při testech ve Švédsku selhaly Fabii Combi brzdy
Při testech ve Švédsku se objevil problém s brzdami u nového modelu Škoda Fabia Combi. Auta testovali švédští motorističtí novináři před uvedením nových modelů na švédský trh o tomto víkendu. Škoda Auto s brzdami podle vyjádření svého švédského mluvčího ovšem nic podnikat nebude.
Toyota se vyhoupla na automobilový trůn
Na světový automobilový trůn se loni poprvé v historii vyhoupla japonská Toyota Motor. Podle včera zveřejněných údajů vyrobila téměř 9,5 milionu aut, o 5,3 procenta více než v roce 2006.
Toyota Corolla D4-D - zatím spokojenost
Vzhledem k tomu, že se jedná teprve o mé druhé auto, je TOYOTA tím lepším co jsem vlastnil. Corollu nebylo s tímto motorem jednoduché sehnat - není jich tu mnoho.
Škoda Fabia 1,9 SDI - zkušenosti po třech letech
Škodu Fabii 1,9 SDI r.v. 2001 jsem zakoupil v bazaru. Auto mělo najeto 135 000 km a ty byly doloženy i servisní knihou. První svezení bylo super, nic nemlátilo, motor hezky běžel a spotřeba na PC byla 4,5 l na 100 km.
Citroën Saxo pohledem důchodce
Vůz jsem koupil hlavně pro manželku, která měří 155 cm. Já stále ještě používám Škodu Forman, protože potřebuji větší auto a tažné pro přívěs.
Peugeot 206 - jaký motor zvolit?
DotazDobrý den.Váhám s výběrem ojetého vozidla pro manželku. Určitě by se mělo jednat o vozidlo menších rozměrů, které je určeno do městského provozu (Praha), ale dokáže si poradit i se zledovatělými a zasněženými silnicemi venkova. V mém dosavadním výběru zatím z hlediska designu, výkonu a jízdních vlastností vítězí Peugeot 206, 1.4 a 1,9 HDI. Dieselový motor preferuji zejména s ohledem na spotřebu. Co se týká investice myslím, že jsme ochotni do nákupu investovat cca do 150 tis., Kč. Zkušenost zatím ukazuje, že vozidla v této cenové hladině zakoupená v ČR a s pravděpodobně neupraveným tachometrem mají najeto tak kolem 100 tis. km, vozidla, která jsou kolem 30 - 60 tis. Kč jsou většinou z dovozu, kde předpokládám bouračky a jiné úpravy. Myslíte, že můj výběr značky a typu je správný? Lehce jsme zavadili i o Renault Clio a Ford Fiesta, ale myslím, že Peugeot je ta nejlepší volba. DěkujiIng. Vladimír Růžička
BMW 530d nebo VW Passat 2.0 TDI - co vybrat?
Dotaz Dobrý den, každý den sleduji váš server a je to čím dál lepší a tak teď žádám o radu.Budu kupovat vůz kolem 550 tis a rád bych věděl jestli mám radši vybrat nového VW Passata r.v. 2005 a nebo radši BMW 530D rok 2003 - nový model.Najezdím asi tak 35 tis za rok. BMW jsem si vždy přál a proto bych rád dostal radu jestli si ho mám pořídit a nebo radši koncern novější.A nebo by jste doporučil ještě jiný vůz. Moc děkuji za info.S pozdravemMartin Hocek
Hyundai i30 1,6 CRDi - umí spořit?
Invazi korejských automobilek do Česka se daří. Hyundai zakotvil s výrobou v Česku a společně s Kiou začínají ovládat nižší střední třídu. Hyudai i30 je toho jen důkazem. Jaký je ukáže až klasický test, dnes se podíváme za kolik umí jezdit.
1,2 HTP - proč jsou škodovácké tříválce úspěšné?
Škoda Auto loni vyrobila víc motorů, než původně plánovala. Zároveň chystá výrobu nového čtyřválce.
Volkswagen Tiguan - poctivý, ale strohý a drahý
Často bývá označován za menšího sourozence modelu Touareg. Ve skutečnosti jsou si ale tato dvě auta s logem VW vzdálena víc, než by se na první pohled mohlo zdát.
Škoda Octavia 2.0 TDI - zkušenosti s DSG po 42 000 Km
Tak jsem v práci ,,povýšil" a přesedlal jsem tedy ze soukromého Superbu TDI do naprosto nové Škody Octavia II 2,0 TDI DSG.