TipCars Magazín
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Seat Altea Altea XL
Recenze uživatelů

Seat Altea Altea XL - zkušenosti po třech letech a 78 tis. km

TD (38) Česká republika
24. 03. 2011

Automobil po celou dobu slouží naprosto bezproblémově. Krom běžné údržby, dolévání nafty a provozních kapalin, nepotřeboval žádnou vážnější opravu.

Recenze uživatelů
TD (38) Česká republika
24. 03. 2011
Testy

Citroën DS3 1.6 Hdi – stylový francouz ve všech ohledech

Adam Špaček
21. 03. 2011

Před několika lety by byl prémiový hatchback od Citroënu utopií. Doba se však mění a francouzský výrobce se nyní vrací na výsluní.

Testy
Adam Špaček
21. 03. 2011
Odborné recenze

Ford Focus II - nadprůměrný kompakt

Petr Šikl
25. 02. 2011

Dnešní recenze ojetiny dokazuje, že i doporučená verze nemusí být vždy nejideálnější volbou. Na příkladu Focusu si nejlépe ukážeme, že nelze bez důkladného vyzkoušení kupovat ojetý vůz.

Odborné recenze
Petr Šikl
25. 02. 2011
Poradna

Honda Accord nebo Ford Mondeo II - které vybrat?

Jaromír Herna
18. 02. 2011

Dotaz:Dobrý den!Rozhodl jsem se po letech vyměnit svou Octavii TDI za něco většího, bezpečnějšího, vybavenějšího, sportovnějšího a hlavně tiššího :) Do konečného výběru se mi dostaly Honda Accord 7G a Ford Mondeo předposlední generace. Oba dva vozy se dají koupit kolem 200 tisíc s nájezdem -150 000 km. Mondeo ovšem s rokem výroby minimálně 2007, Accord bohužel jen 2005 max. A zde je můj problém: ročně najedu kolem 15-20 tisíc, největší část z toho po dálnicích, ale často se vydávám i na kratší cesty do 10km (do práce).Bojím se, že koupě dieselu by mohla právě kvůli krátkým cestám se studeným motorem znamenat cestu do pekel a obrovské výsledné náklady na servis. U benzínových motorů Honda mě ovšem děsí spotřeba (přeci jen jsem z Octavie zvyklý na průměr podle PP 4,5-5,5l). Dovedete nějaký způsobem zhodnotit, který z automobilů by přinášel při podobném stylu jízdy menší náklady na provoz? Tím míním nejen spotřebu paliva, ale také spolehlivost jako celek, nějaké známé časté závady na elektronice apod.? Zatímco Accordy jsou k mání zejména s 2,0 benzínem, Mondea téměř výhradně v dieselech, takže to jsou moje implicitní volby. Které auto, zejména z těchto dvou verzí, byste doporučili pro člověka, kterého Octavie TDi naučila NEjezdit příliš sportovně, zato však téměř beznákladově?Díky moc za radu a pomoc,Tomáš Drahoňovský

Poradna
Jaromír Herna
18. 02. 2011
Recenze uživatelů

Volkswagen Touran 1,9 TDI a zkušenosti po 30 000 Km

Petr V. (38) okres Pardubice
01. 02. 2011

Je tomu rok co jsem zakoupil VW Touran 1,9 Tdi. Za tu dobu jsem s ním najel 30000 km. Vzhledem k ročnímu výročí používání auta jsem se rozhodl napsat své zkušenosti...

Recenze uživatelů
Petr V. (38) okres Pardubice
01. 02. 2011
Aktuality

Češi rozhýbali trh nových autombilů

iHNED
26. 01. 2011

Nová auta loni kupovaly hlavně firmy. Rodiny na akční slevy příliš nereagovaly.

Aktuality
iHNED
26. 01. 2011
Poradna

Jaké koupit kompaktní MPV do 140 000 Kč?

Jaromír Herna
21. 01. 2011

Dotaz:Dobrý den,dovoluji si trochu rozsáhlejší dotaz. Zvažujeme s manželkou koupi vozu MPV rok výroby cca 2003-2005 v ceně asi do 140000Kč. Patrně benzín najedu asi do 15000km za rok. Nejvíce najezdím denně do zaměstnání asi 11km jedna cesta. Myslím, že diesel pro nás z tohoto důvodu není vhodný. Stále se nemůžeme rozhodnout mezi vozy Renault Scénic, Citroen Xsara Picasso. O těchto autech jsem již četl mnohé, ale stále nejsme rozhodnuti. Uvažovali jsme také o vozech Nissan Almera Tino, Daewoo (Chevrolet) Tacuma, Hyundai Matrix a Toyota Yaris Verso,která se ovšem hůře shání. Jsou k mání spíše starší ročníky. Můžete mi prosím v krátkosti porovnat výhody a nevýhody uvedených vozů? Snad nám Vaše informace při výběru pomohou se správně rozhodnout.Děkuji Vaší redakci za informace.S pozdravemJiří S.

Poradna
Jaromír Herna
21. 01. 2011
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Volkswagen Sharan Tdi
Recenze uživatelů

Volkswagen Sharan 1,9 TDI - jak slouží po 450 tis.km?

Zdeněk (37) Česká republika
20. 01. 2011

Po načipování a výměně vzduchového filtru za vypíratelný jsem se dostal na solo spotřebu 5,8l/100km, při tažení přívěsu 7,5-8l/100km.

Recenze uživatelů
Zdeněk (37) Česká republika
20. 01. 2011
Odborné recenze

Honda Civic sedan - dvojče ufouna

Petr Šikl
14. 01. 2011

V dnešní recenzi ojetiny se zaměříme na nenápadný sedan, který se oproti hatchbacku se stejným jménem chlubí sofistikovanější technikou a méně výstředním designem.

Odborné recenze
Petr Šikl
14. 01. 2011
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: BMW Řada 5 528i
Recenze uživatelů

BMW 528i - jak majitel hodnotí 15 let starý vůz?

Tomáš (35) Česká republika
13. 01. 2011

Zabavoval jsem leasingová auta a tak mi prošlo rukama několik stovek aut. Hodnocení vozu ale srovnávám zejména s vozy, které jsem měl delší dobu v užívání a alespoň trochu snesou srovnání.

Recenze uživatelů
Tomáš (35) Česká republika
13. 01. 2011
Recenze uživatelů

Renault Mégane Grantour 1,6i - jak zvládl prvních 150 tis. km?

Petr (34) Česká republika
03. 01. 2011

Přesně pře rokem jsme se rozhodli pro koupi kombíku v nižší střední a volby byly pouze dvě. Focus – Megane.

Recenze uživatelů
Petr (34) Česká republika
03. 01. 2011
Poradna

Alfa Romeo 166 - jaký zvolit motor?

Jaromír Herna
10. 12. 2010

Dotaz:Dobrý den,potřebuji poradit s koupí vozu. Mám Alfu Romeo 164 2.0 V6 TB super a chtěl bych přejít na následující modelovou řadu 166. S motorem 2.0 V6 TB jsem neměl žádné problémy a jsem s ním spokojený, ale u vozu 166 mi bylo doporučeno 2.5 V6, že u 166 nebyl motor 2.0 moc povedený. Co byste zvolili vy?Děkuji za odpověď.P. Burda

Poradna
Jaromír Herna
10. 12. 2010
Naše téma

Co zkontrolovat při koupi ojetiny?

Milan Jirouš
03. 12. 2010

Při pořizování ojetiny je nutné prověřit nejen samotný stav automobilu, ale i jeho doklady a identifikátory. V jednodušší situaci je motorista, který se rozhodne pro vůz z autobazaru. Avšak ani při pořizování auta přes inzerát není situace obtížná.

Naše téma
Milan Jirouš
03. 12. 2010
Nové modely

Citroën s příchodem nových modelů zelená

Petr Šikl
30. 11. 2010

Francouzská automobilka představila omlazenou C4 Picasso a její verzi Grand. Facelift se nevyhnul ani C5 a přinesl do inovovaných modelů mikrohybridní technologii e-HDi a službu Citroën eTouch. A aby toho nebylo málo, Citroën představil nový model C-ZERO jezdící pouze na baterie.

Nové modely
Petr Šikl
30. 11. 2010
Recenze uživatelů

Opel Astra Caravan 1,8i po 200 tis. km

Beda (40) Česká republika
29. 11. 2010

Auto bylo koupeno za 210 tis. Kč. jako 2,5 roku staré - používal jej obchodní zástupce, nekuřák a mělo řádně vyplněnou servisní knihu.

Recenze uživatelů
Beda (40) Česká republika
29. 11. 2010
Odborné recenze

Peugeot 407 SW, 2004-2010

Aleš Zich
26. 11. 2010

Peugeot 407 SW je výjimečným vozem v mnoha směrech. Je velmi elegantní, působí zvenku jako velké auto budící respekt, které Vám při usednutí za volant či na sedadlo spolujezdce tento dojem potvrdí. Svezení nabízí skvělé, francouzsky komfortní v kombinaci s jistými jízdními vlastnostmi. Na druhou stranu má extrémně málo místa pro cestující na zadních sedadlech a na svou třídu opravdu malý kufr. Dvojici náročných cestovatelů tedy uspokojí v plné míře, převézt rodinu na dovolenou už ale může být podstatný prostorový problém. Přesto je tento Peugeot velmi úspěšnou ojetinou, což má jistě své dobré důvody.

Odborné recenze
Aleš Zich
26. 11. 2010
Aktuality

Podvodné stáčení tachometrů - ledy se hýbou...

Petr Šikl
24. 11. 2010

Podvodné stáčení tachometru je v Česku zcela běžný jev. Současná legislativa totiž nedovoluje postihovat viníky a motoristé stále žádají desetiletá auta s minimálním kilometrovým nájezdem.

Aktuality
Petr Šikl
24. 11. 2010
Poradna

Audi A2 vs. Mercedes-Benz A

Jaromír Herna
19. 11. 2010

Dotaz:Dobrý den,velice si vážím Vašich odborných rad ohledně ojetých automobilů. Proto se na Vás obracím s prosbou o srovnání automobilů Audi A2 vs. Mercedes-Benz A (novější model vyráběný od roku 2004 až do současnosti). Tuto dvojici jsem si vybral hlavně kvůli poměru "kompaktní rozměry auta/vnitřní prostor". Dále se mi také líbí interiéry těchto aut a celková kvalita provedení. Vybíral bych asi ze základních benzínových motorizací u Audi 1.4, u Mercedesu model  A150, ale dieselu se vyloženě nebráním. Cena auta by neměla překročit 200 000 Kč. Táhne mě to spíše k Mercedesu, protože je to novější model a prodalo se jich mnohem víc než Audi A2, takže předpokládám i nižší výdaje za případné náhradní díly či opravy, ovšem na druhou stranu cena Mercedesu A bude pravděpodobně vyšší než Audi A2.Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Poradna
Jaromír Herna
19. 11. 2010
Recenze uživatelů

Suzuki Baleno 1.6 Wagon - zkušenosti po pěti letech

Bohuslav () Praha 2-Vinohrady
17. 11. 2010

Protože jsem před měsícem přesednul do jiného vozu, chtěl bych zde udělat malou rekapitulaci a shrnout své pětileté zkušenosti s celkovým nájezdem cca 50 tis.km.

Recenze uživatelů
Bohuslav () Praha 2-Vinohrady
17. 11. 2010