TipCars Magazín
Poradna

Mercedes-Benz CLK – jaký zvolit motor?

Jaromír Herna
25. 06. 2010

DotazDobrý den,uvažuji o koupi Mercedesu CLK r.v. 1996 až 2002, nejlépe po faceliftu a rozhoduji se mezi 230 a 320. Chtěl bych se zeptat na Váš názor, co byste doporučili, na spotřebu a celkové provozní náklady a na co si dát při koupi pozor, jsem mladý pracující člověk (19 let), automechanik. Děkuji.Valter Kremer

Poradna
Jaromír Herna
25. 06. 2010
Recenze uživatelů

BMW 525i a detailně popsané zkušenosti majitele

Radek (24) okres Brno-město
22. 06. 2010

Text obsažený v tomto článku jsem napsal naprosto objektivně a chválu si vůz musel opravdu zasloužit.

Recenze uživatelů
Radek (24) okres Brno-město
22. 06. 2010
Poradna

VW Polo nebo Ford Fiesta?

Jaromír Herna
11. 06. 2010

Dotaz:Dobrý den,Chtěl bych se jenom poradit ohledně dvou vozů. Přemýšlím o koupi Pola nebo Fiesty, v případě Pola rok výroby kolem roku 2001 a Fiesty kolem roku 2002 a novější. V obou případech bych uvažoval o dieselovém motoru. Chtěl bych se zeptat, pokud je možné doporučit některý model více nebo nikoliv. Jde mi především o to, abych nemusel trávit moc času po autoservisech. Musím říct, že s autem se nebude jezdit každý den, ale i přesto bych dával přednost naftě než benzínu. Plánujeme si vůz ponechat, jak dlouho to bude jen možné, tzn. nemáme v úmyslu jej prodat po 6 či více letech.Jsem si jist, že neexistuje přímá odpověď na tuto otázku, ale každá rada by mohla pomoci.Předem děkuji za odpověď

Poradna
Jaromír Herna
11. 06. 2010
Aktuality

Navšítivili jsme brněnský Autosalon a Autotec

Petr Šikl
07. 06. 2010

Letošní ročník motoristického svátku je po všech stránkách zvláštní. Klasický Autotec se sloučil s Autosalonem, což vede k domněnce, že se může jednat o nejlepší podívanou v historii. Jenže ...

Aktuality
Petr Šikl
07. 06. 2010
Odborné recenze

RECENZE OJETINY: Kia Sorento, „Korejský Američan“

Aleš Zich
04. 06. 2010

Kia byla ještě před necelými dvaceti lety malým outsiderem na evropském trhu s automobily. Časy se však rychle mění a Kia zejména v posledním desetiletí nabízí velmi zajímavé nové vozy, ze kterých jsou po několika letech služby zajímavé ojetiny.

Odborné recenze
Aleš Zich
04. 06. 2010
Technická poradna

Jak na výměnu oleje u motorů TDI?

Jaroslav Pišta
01. 06. 2010

Dobrý den, po skončení záruky jsem se rozhodl měnit si u Seatu Leon 1.9TDI 77kw olej sám (nebudu živit aut.servis). Můžete mi prosím poradit, jak na to? Je tam kryt pod motorem a není tedy nic vidět. Musím kryt sundat? Nerad bych něco zničil. Děkuji za radu. Hadrava

Technická poradna
Jaroslav Pišta
01. 06. 2010
Recenze uživatelů

Citroen Berlingo a zkušenosti uživatele po šesti letech provozu

Fereš Miloslav (54) Klučov
28. 05. 2010

Citroen Berlingo používám jako servisní vůz 6,5 roku a na jeho závady jsem již rezignoval.

Recenze uživatelů
Fereš Miloslav (54) Klučov
28. 05. 2010
Poradna

Koupit BMW řady 7 nebo Audi A8?

Marek Oborník
28. 05. 2010

DotazVážená redakce. Nejdřív vám chci moc poděkovat za dobře odvedenou práci kterou už děláte několik let. Mám před sebou opět nákup nového ojetého automobilu. Donedávna jsem vlastnil Cadillac CTS rok 2006 s kterým jsem byl velice spokojen, opravdu hodně spokojen po necelých třech letech mě nenechal ani jednou ve štychu. Bohužel jsem měl autonehodu po které vůz byl natolik rozbitý že to nemělo cenu ho dát opravit. Nyní se rozhoduji mezi BMW řady 7 (od roku 11/2001) a AUDI A8 (od roku 2003). Spíš se přikláním k BMW. Nejvíce mě zajímá jaká je nejlepší motorová varianta pro daný vůz a na co si dát před koupí nejvíc pozor. Spotřeba u Cadillacu jsem měl kolem 13 l/100km když to bude stejné nebo méně budu rád. Ročně najedu kolem cca 30 000km. Částku kterou jsem schopen investovat je +/- 300 000Kč. Velice vám děkuji s pozdravem Franc.

Poradna
Marek Oborník
28. 05. 2010
Recenze uživatelů

Ford Sierra - majitel hodnotí 21 let starý vůz

Mirda (55) Praha
27. 05. 2010

Byl dovezený ze Švýcarska ve velmi ucházejícím a slušném stavu. V době prodeje měl najeto 148 tis. km, které byly doloženy originál servisní knížkou.

Recenze uživatelů
Mirda (55) Praha
27. 05. 2010
Recenze uživatelů

Renault Laguna - jak jezdí po 190 tis.km?

Jirka () Česká republika
26. 05. 2010

Auto má už hodně naběháno a očekával jsem, že to bude mnohem horší - zkrátka že budeme muset častěji navštěvovat servis.

Recenze uživatelů
Jirka () Česká republika
26. 05. 2010
Mercedes 190 SL je jedním z aut, do nichž se nyní vyplatí investovat. Na trh byl uveden v roce 1955.
Aktuality

Zatím nejdražší investice do auta? Přes 230 milionů Kč

iHNED
18. 05. 2010

Přibližně 65 000 Čechů má své peníze uložené v historickém automobilu. A většina z nich může klidně spát. Jejich investice jim v horším případě pokryje inflaci, většinou však ještě něco vydělá. Ti šťastnější i zbohatnou.

Aktuality
iHNED
18. 05. 2010
Odborné recenze

RECENZE OJETINY: Citroën C5 (2004-2008)

Aleš Zich
14. 05. 2010

Vozy Citroën poskytují svým uživatelům již od počátku minulého století znamenitou kombinaci inovativní, často přímo revoluční techniky, zajímavý až výstřední design a mnoho vnitřního prostoru pro posádku i náklad. Samostatnou kapitolou je pohodlí, kterému se dodnes málokterý vůz byť jen blíží nebo přímo vyrovná. Citroën C5 je z pohledu všech těchto hledisek pravým Citroënem, snad s výjimkou designu, který mi připadá až příliš evropsky konformní.

Odborné recenze
Aleš Zich
14. 05. 2010
Naše téma

Správci flotil mají nového pomocníka

Jiří Vaculík
06. 05. 2010

Servisní koncepty dnes nemusejí zahrnovat jen komplexní péči o autopark, ale mohou obstarávat také specializované dílčí práce. Výrobci pneumatik proto přicházejí se svými programy zaměřenými na obutí auta a související servis.

Naše téma
Jiří Vaculík
06. 05. 2010
Technická poradna

Škoda Octavia II 1.9TDI co způsobuje škubání motoru v tahu?

Jaroslav Pišta
05. 05. 2010

Při vytáčení motoru se v tahu projevuje škubání, podobné jako se děje u starších benzinových motorů s vadnou svíčkou. Motoru se při větším zatížení nechce plynule do otáček,téměř vždy začne cukat.

Technická poradna
Jaroslav Pišta
05. 05. 2010
Poradna

Mondeo 2.0 TDCi nebo 2.2 TDCi?

Marek Oborník
30. 04. 2010

DotazDobrý den,jsem spokojeným vlastníkem Fordu Mondeo 2.0 TDCi (r.v.12/04). Kilometry nicméně přibívají velmi rychle a budu nucen přistoupit k modernizaci. Chtěl bych zůstat u Mondea s posledním faceliftem kupovaný jako ojetina do 50 tis. km. Doporučili byste mi pouze motorizaci 2.0 TDCi nebo motor 2.2 TDCi má obdobné kvality s vyšším výkonem? Děkuji za radu. S pozdravem Matějek

Poradna
Marek Oborník
30. 04. 2010
Recenze uživatelů

Audi A8 2,5 TDI - zkušenosti po osmi letech a 380 tis. Km.

Dvořák Antonín Ing (54) Hluboká nad Vltavou České Budějovice
27. 04. 2010

Podmínkou pro spolehlivý provoz je pravidelná servisní prohlídka, včasná výměna všech filtrů a zejména používání kvalitních olejů.

Recenze uživatelů
Dvořák Antonín Ing (54) Hluboká nad Vltavou České Budějovice
27. 04. 2010
Poradna

Přehled velkých MPV do 200 tis. Kč.

Jaromír Herna
23. 04. 2010

DotazDobrý den,chceme si s manželkou a dvěma dětmi pořídit nějaké starší MPV. Rozhodujeme se mezi Peugeot 807, Citroen C8, VW Sharan, Seat Alhamra. Rok výroby 2002-2004, palivo diesel. Obracím se na Vás s prosbou o radu, který z těchto vozů je tak co se týče do kvality a spolehlivosti nejlepší. Chci, aby tento vůz měl dostatečný výkon, ale celkem i příznivou spotřebu. Cena vozu tak v rozmezí 150 000Kč až max.200 000Kč. Prosím o pomoc při výběru a radu nebo i nějaký tip. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.S pozdravem Šauer P. Brno.

Poradna
Jaromír Herna
23. 04. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Mondeo st220
Recenze uživatelů

Ford Mondeo ST220 a první dojmy majitele

Michal () okres Děčín
22. 04. 2010

Původně jsem měl stanovenu konečnou cenu podstatně níže, jenže po návštěvách spousty bazarů a zkoušení mraků aut můj cenový strop začal pomalu stoupat...

Recenze uživatelů
Michal () okres Děčín
22. 04. 2010
Recenze uživatelů

Ford Modeo Combi a zkušenosti po 220 tis.km

Martin Koutský (35) Veselí nad Lužnicí
14. 04. 2010

Když se má Sierra dožila poloviny z milionu ujetých kilometrů, usoudil jsem že je ta správná doba na koupi o něco novějšího vozu.

Recenze uživatelů
Martin Koutský (35) Veselí nad Lužnicí
14. 04. 2010