BMW 530D - zvolit automat nebo manuál?
Dobrý den, chci se zeptat, jestli bych měl volit raději automat nebo manual u BMW 530d s najetými 175 000 km a více.
Alfa Romeo 156 - rozšířené zkušenosti majitele
156ka je v současnosti jedna z nejgeniálnějších koupí, které český autobazar umožňuje. Nebylo tomu tak ale vždy!
Audi A6 3.2 FSI a hodnocení majitele po 109 tis. Km.
Audi jsem věřil i když mi lidé z okolí tuto značku nedoporučovali - prý že už to není to co bývalo a snižování nákladů na výrobu jde na úkor kvality.
Mazda CX-7 2.2 MZR-CD- dlouhé čekání na diesel
Aby se maximálně povedený crossover od japonské automobilky dobře prodával na starém kontinentu, chyběla mu jedná zásadní drobnost - dieselový agregát, který CX7 nedávno dostala v rámci faceliftu. Stojí tedy před námi ideál všech ideálů?
Je ojeté Volvo XC70 D5 s automatem to pravé?
DotazDobrý den, mám v úmyslu koupit ojeté auto a to Volvo XC70 cross counrty. Nevím zda je u těchto aut normální, že i ojeté je poměrně v ceně?? Koukal jsem a na to co jsem si vybral : r.v. 2002, stojí 250 000,- , má najeto 200 000km je to 2,4 AWD (120kw) v naftě a s automatickou převodovkou je vybavené a zachovalé. Chtel jsem se ještě optat co u těchto aut je náchylné a co by mne čekalo v brzké době za opravy.Děkuji a přeji pěkný den Pokorný Jan
Diesel v Mazdě CX-7 nebo Mitsubishi Outlanderu?
Diesel v Mazdě CX-7 nebo raději jeden s dieselů nabízených v Mitsubishi Outlanderu? Který z japonských SUVéček čtenáři doporučíme?
Škoda Fabia 1.4 TDI a zkušenosti po 22 tis.km.
V porovnání s předchozí generací Fabie je dle mého názoru znát snaha o šetření (patrné to je zejména v kvalitě zpracování interiéru).
Ford C-MAX a zkušenosti po dvou letech provozu
Dovolte abych se podělil o kratičkou zkušenost s vozem Ford Focus Cmax 2,0TDCi se kterým jezdí převážně má žena.
Nissan Micra - dojmy majitele po 45 tis. km
Češi jsou tradicionalisté a neotřelý vzhled Micry jim prostě nesednul. Já s tím problém nemám.
Škoda Octavia 1,6 LPG a zkušenosti majitele
Překvapivě jsem zjistil, že veškeré údaje ze servisní knížky seděly na km. V bazaru jsem nechal na prodej své staré auto (prodáno za necelý měsíc) a vyrazil vesele domů.
Jaké vybrat první auto s cenou do 220 tisíc?
DotazDobrý den, potřeboval bych, prosím, poradit ohlědně koupě mého úplně prvního automobilu. Otec blahosklonně uvolnil limit zhruba 220tis. korun, jinak výběr auta je na mne. Na tipcars mi vyjela zhruba desítka stránek a proto vás prosím o radu. Podmínka je, aby auto vydrželo ještě tři roky(bude na leasing). Z mých favoritů se jako kompromis mezi hospodárností, výbavou a koneckonců i frajeřinou (je mi 19let) jeví nejlépe Ford Mondeo s motorem 2,0/2,2 tdcii,popřípadě i Peugeot 407 2,0hdi ,pak mě napadla i verze ford mondeo st 220 ,bohužel před faceliftem, r.v. 2002-2003. Samozřejmě existuje i celá řada jiných automobilů, C4/C5, Focus, Octavia atd., proto se nabráním radě co vybrat. Chtěl bych se zeptat také na vaše názory, ale i informace o cenách údržby, spotřebě a spolehlivosti, abych po půl roce zase nejezdil mhd. Moc se omlouvám, že jsem tak podrobný a náročný na informace, ale pro mě je to splnění mého snu. S pozdravem Milan Závada.
Fiat Brava 1.2 16V - komplexní hodnocení majitele
Za solidní částku jsem získal velice pěkně vypadající vozidlo, levný servis, dostačující prostor a vzhledem k obsahu motoru i překvapující jízdní vlastnosti.
BMW 318i a zkušenost uživatele po 286 tis. km.
Za 3 roky provozu jsem měnil pouze ložisko zadního kola, silentbloky předních ramen a spodní čepy ramen celkem asi za 3500 Kč.
Koupit levnější ojetinu s nutným servisem nebo dražší v dobrém stavu?
DotazDobrý den, chci koupit auto za max. 100 000 Kč. Rozhodl jsem se pro Octavii, 1,6, rok 1999 lépe 2000,2001. Řeším však mírné dilema - auto za cca 80000 Kč / cca 200 000 km / a zbytek hned do servisu na zkulturnění. Nebo stav perfektní a mít model s čirými světly, více místem vzadu, ABS , ale za 99 000 Kč. / cca 100 000 km /A s tím, že opravy bych už musel řešit z platu po tisícovkách. Co se Vám zdá lepší, a co lze na autě za 20 000 Kč opravit?Děkuji, Páleník
Honda Civic 1,5 LSi po 230 tis.km.
Vozidlo jsem zakoupil jako ojeté se servisní knížkou, což pro mne bylo velice důležité. Auto mělo v době nákupu najeto 90tisíc km. V 85tisících km byly dělány rozvody dle servisní knížky a já je dělal podruhé ve 170 000 km.
Peugeot 4007 a zkušenosti majitele po 78 tis.km.
Vozidlo je skutečně SUV a ne plnokrevný off-road, což jsem si na vlastní kůži ověřil, když jsem jej utopil v 50-ti centimetrovém brodě.
CR-V, Legacy nebo Octavia? Levně i spolehlivě do 120 tis.Kč.
DotazDobrý den, prosím o pomoc při volbě auta, 80% použití silnice, 20 % lesní a polní cesty, nikoli extrémní terény - vyšší podvozek. Běžně pro 3, výjimečně 4 osoby, běžná zavazadla použití po vlastech českých, výlety, neplánuji objet Evropu resp. dlouhé cesty. Preferuji rozumnou spotřebu, spolehlivost a přijatelnou cenu servisu a náhradních dílů, nejsem autokutil. Ročně najedu cca 20000 km, design není v podstatě důležitý, cena do cca 120 000 Kč.Děkuji, Vladimír Tysl
Citroen Xsara, Picasso nebo Renault Scenic?
DotazProsím o radu. Rád bych koupil rodinný vůz v třídě Van mini, rozhoduji se mezi Citroen Xsara Picasso a Renault Scenic, rok výroby 2002-2003, rád bych investoval 120-130tisíc. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto aut, poruchy a neduhy,myslím že obsah 1.6 by stačil na takové rodinné auto.Děkuji za rozuzlení rozhodování
Peugeot 205 GRD - jak jezdí po 429 tis.km?
Vzhledem k tomu, že pohodlí i jízdní vlastnosti už jsou u starého psa vedlejší, vidím nyní jako hlavní kritéria ekonomiku provozu a spolehlivost.