TipCars Magazín
Technická poradna

BMW 530D - zvolit automat nebo manuál?

Jakub Havránek
07. 04. 2010

Dobrý den, chci se zeptat, jestli bych měl volit raději automat nebo manual u BMW 530d s najetými 175 000 km a více.

Technická poradna
Jakub Havránek
07. 04. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Alfa Romeo 156
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 156 - rozšířené zkušenosti majitele

Michal (31) Bohumín-Nový
06. 04. 2010

156ka je v současnosti jedna z nejgeniálnějších koupí, které český autobazar umožňuje. Nebylo tomu tak ale vždy!

Recenze uživatelů
Michal (31) Bohumín-Nový
06. 04. 2010
Recenze uživatelů

Audi A6 3.2 FSI a hodnocení majitele po 109 tis. Km.

Vladimír Hauser (44) České Budějovice
30. 03. 2010

Audi jsem věřil i když mi lidé z okolí tuto značku nedoporučovali - prý že už to není to co bývalo a snižování nákladů na výrobu jde na úkor kvality.

Recenze uživatelů
Vladimír Hauser (44) České Budějovice
30. 03. 2010
Testy

Mazda CX-7 2.2 MZR-CD- dlouhé čekání na diesel

Petr Šikl
29. 03. 2010

Aby se maximálně povedený crossover od japonské automobilky dobře prodával na starém kontinentu, chyběla mu jedná zásadní drobnost - dieselový agregát, který CX7 nedávno dostala v rámci faceliftu. Stojí tedy před námi ideál všech ideálů?

Testy
Petr Šikl
29. 03. 2010
Poradna

Je ojeté Volvo XC70 D5 s automatem to pravé?

Aleš Zich
26. 03. 2010

DotazDobrý den, mám v úmyslu koupit ojeté auto a to Volvo XC70 cross counrty. Nevím zda je u těchto aut normální, že i ojeté je poměrně v ceně?? Koukal jsem a na to co jsem si vybral : r.v. 2002, stojí 250 000,- , má najeto 200 000km je to 2,4 AWD (120kw) v naftě a s automatickou převodovkou je vybavené a zachovalé. Chtel jsem se ještě optat co u těchto aut je náchylné a co by mne čekalo v brzké době za opravy.Děkuji a přeji pěkný den Pokorný Jan

Poradna
Aleš Zich
26. 03. 2010
Poradna

Diesel v Mazdě CX-7 nebo Mitsubishi Outlanderu?

Petr Šikl
25. 03. 2010

Diesel v Mazdě CX-7 nebo raději jeden s dieselů nabízených v Mitsubishi Outlanderu? Který z japonských SUVéček čtenáři doporučíme?

Poradna
Petr Šikl
25. 03. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Fabia 1.4 TDI a zkušenosti po 22 tis.km.

Aleš () Liberec XXIV-Pilínkov
24. 03. 2010

V porovnání s předchozí generací Fabie je dle mého názoru znát snaha o šetření (patrné to je zejména v kvalitě zpracování interiéru).

Recenze uživatelů
Aleš () Liberec XXIV-Pilínkov
24. 03. 2010
Recenze uživatelů

Ford C-MAX a zkušenosti po dvou letech provozu

Honza (27) Středočeský kraj
23. 03. 2010

Dovolte abych se podělil o kratičkou zkušenost s vozem Ford Focus Cmax 2,0TDCi se kterým jezdí převážně má žena.

Recenze uživatelů
Honza (27) Středočeský kraj
23. 03. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Nissan Micra K12
Recenze uživatelů

Nissan Micra - dojmy majitele po 45 tis. km

Daniel Moravec (28) Plzeň
22. 03. 2010

Češi jsou tradicionalisté a neotřelý vzhled Micry jim prostě nesednul. Já s tím problém nemám.

Recenze uživatelů
Daniel Moravec (28) Plzeň
22. 03. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1,6 LPG a zkušenosti majitele

Brano (42) Slovenská republika
17. 03. 2010

Překvapivě jsem zjistil, že veškeré údaje ze servisní knížky seděly na km. V bazaru jsem nechal na prodej své staré auto (prodáno za necelý měsíc) a vyrazil vesele domů.

Recenze uživatelů
Brano (42) Slovenská republika
17. 03. 2010
Poradna

Jaké vybrat první auto s cenou do 220 tisíc?

Daniel Dvorský
05. 03. 2010

DotazDobrý den, potřeboval bych, prosím, poradit ohlědně koupě mého úplně prvního automobilu. Otec blahosklonně uvolnil limit zhruba 220tis. korun, jinak výběr auta je na mne. Na tipcars mi vyjela zhruba desítka stránek a proto vás prosím o radu. Podmínka je, aby auto vydrželo ještě tři roky(bude na leasing). Z mých favoritů se jako kompromis mezi hospodárností, výbavou a koneckonců i frajeřinou (je mi 19let) jeví nejlépe Ford Mondeo s motorem 2,0/2,2 tdcii,popřípadě i Peugeot 407 2,0hdi ,pak mě napadla i verze ford mondeo st 220 ,bohužel před faceliftem, r.v. 2002-2003. Samozřejmě existuje i celá řada jiných automobilů, C4/C5, Focus, Octavia atd., proto se nabráním radě co vybrat. Chtěl bych se zeptat také na vaše názory, ale i informace o cenách údržby, spotřebě a spolehlivosti, abych po půl roce zase nejezdil mhd. Moc se omlouvám, že jsem tak podrobný a náročný na informace, ale pro mě je to splnění mého snu. S pozdravem Milan Závada.

Poradna
Daniel Dvorský
05. 03. 2010
Recenze uživatelů

Fiat Brava 1.2 16V - komplexní hodnocení majitele

Jeník () Běleč
04. 03. 2010

Za solidní částku jsem získal velice pěkně vypadající vozidlo, levný servis, dostačující prostor a vzhledem k obsahu motoru i překvapující jízdní vlastnosti.

Recenze uživatelů
Jeník () Běleč
04. 03. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: BMW Řada 3 318i
Recenze uživatelů

BMW 318i a zkušenost uživatele po 286 tis. km.

Dušan (22) okres Prostějov
01. 03. 2010

Za 3 roky provozu jsem měnil pouze ložisko zadního kola, silentbloky předních ramen a spodní čepy ramen celkem asi za 3500 Kč.

Recenze uživatelů
Dušan (22) okres Prostějov
01. 03. 2010
Poradna

Koupit levnější ojetinu s nutným servisem nebo dražší v dobrém stavu?

Daniel Dvorský
26. 02. 2010

DotazDobrý den, chci koupit auto za max. 100 000 Kč. Rozhodl jsem se pro Octavii, 1,6, rok 1999 lépe 2000,2001. Řeším však mírné dilema - auto za cca 80000 Kč / cca 200 000 km / a zbytek hned do servisu na zkulturnění. Nebo stav perfektní a mít model s čirými světly, více místem vzadu, ABS , ale za 99 000 Kč. / cca 100 000 km /A s tím, že opravy bych už musel řešit z platu po tisícovkách. Co se Vám zdá lepší, a co lze na autě za 20 000 Kč opravit?Děkuji, Páleník

Poradna
Daniel Dvorský
26. 02. 2010
Recenze uživatelů

Honda Civic 1,5 LSi po 230 tis.km.

Petr Diblík (59) Praha 3-Žižkov
25. 02. 2010

Vozidlo jsem zakoupil jako ojeté se servisní knížkou, což pro mne bylo velice důležité. Auto mělo v době nákupu najeto 90tisíc km. V 85tisících km byly dělány rozvody dle servisní knížky a já je dělal podruhé ve 170 000 km.

Recenze uživatelů
Petr Diblík (59) Praha 3-Žižkov
25. 02. 2010
Recenze uživatelů

Peugeot 4007 a zkušenosti majitele po 78 tis.km.

Jaromír Kafka (29) okres Rokycany
15. 02. 2010

Vozidlo je skutečně SUV a ne plnokrevný off-road, což jsem si na vlastní kůži ověřil, když jsem jej utopil v 50-ti centimetrovém brodě.

Recenze uživatelů
Jaromír Kafka (29) okres Rokycany
15. 02. 2010
Poradna

CR-V, Legacy nebo Octavia? Levně i spolehlivě do 120 tis.Kč.

Aleš Zich
12. 02. 2010

DotazDobrý den, prosím o pomoc při volbě auta, 80% použití silnice, 20 % lesní a polní cesty, nikoli extrémní terény - vyšší podvozek. Běžně pro 3, výjimečně 4 osoby, běžná zavazadla použití po vlastech českých, výlety, neplánuji objet Evropu resp. dlouhé cesty. Preferuji rozumnou spotřebu, spolehlivost a přijatelnou cenu servisu a náhradních dílů, nejsem autokutil. Ročně najedu cca 20000 km, design není v podstatě důležitý, cena do cca 120 000 Kč.Děkuji, Vladimír Tysl

Poradna
Aleš Zich
12. 02. 2010
Poradna

Citroen Xsara, Picasso nebo Renault Scenic?

Daniel Dvorský
10. 02. 2010

DotazProsím o radu. Rád bych koupil rodinný vůz v třídě Van mini, rozhoduji se mezi Citroen Xsara Picasso a Renault Scenic, rok výroby 2002-2003, rád bych investoval 120-130tisíc. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto aut, poruchy a neduhy,myslím že obsah 1.6 by stačil na takové rodinné auto.Děkuji za rozuzlení rozhodování

Poradna
Daniel Dvorský
10. 02. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Peugeot 205 5dverovy hatchback
Recenze uživatelů

Peugeot 205 GRD - jak jezdí po 429 tis.km?

Jan (35) nerozhoduje
03. 02. 2010

Vzhledem k tomu, že pohodlí i jízdní vlastnosti už jsou u starého psa vedlejší, vidím nyní jako hlavní kritéria ekonomiku provozu a spolehlivost.

Recenze uživatelů
Jan (35) nerozhoduje
03. 02. 2010