TipCars Magazín
Recenze uživatelů

Opel Astra G 1,6 16V - rozpačité zkušenosti majitele po roce provozu

Dave (33) Olomouc
28. 01. 2010

Čekal jsem, že auto nabité moderní technikou bude na lepší kvalitativní úrovni. I když se na jeho stavu nejspíš podepsalo i zacházení předchozích majitelů.

Recenze uživatelů
Dave (33) Olomouc
28. 01. 2010
Poradna

BMW řady 3 nebo Mazdu 6?

Petr Šikl
22. 01. 2010

Dvě naprosto odlišná auta lišící se pohonem, filozofií i prostorností. Který vůz čtenáři doporučíme? Mazdu 6 nebo trojkové BMW?

Poradna
Petr Šikl
22. 01. 2010
Recenze uživatelů

SEAT ALTEA 1,9 TDI - hodnocení po pěti letech provozu

Mirek (37) Ostrava
13. 01. 2010

Nebudu se tu zmiňovat o kráse či škaredosti vozu - každý máme stejně svůj názor, ale spíše o zpracování dílů a o motoristické stránce.

Recenze uživatelů
Mirek (37) Ostrava
13. 01. 2010
Poradna

Peugeot 406 2,2 HDI nebo Opel Vectra B 2,2 DTi?

Daniel Dvorský
11. 01. 2010

DotazDobrý den,Uvažuji o koupi rodinného kombi a poprosil bych vás o vaši odbornou radu.V současné době vlastním Škodu octavii hatchback s motorem 1.8 turbo což už není pro rodinu z hlediska ekonomického to pravé. Jezdíme především delší trasy a proto bych volil motor naftový. Jako první mě zaujala opět octavia 1.9 tdi PD ale ve srovnání s konkurencí se mi zdají ceny těchto ojetim nadmíru přemrštěné.....Na mušce mám nyní Peugeot 406 hdi 2,2 a Opel vectra B DTi 2,2.....Oba tyto vozy se dají podle inzerce pořídit okolo 120000 Kč kolem roku výroby 2001 a s touto konkrétní motorizací si myslím že v obou těchto vozech se můžu dočkat svižného svezení za rozumnou spotřebu. Podotýkám že jsem v tomto oboru naprostý "lajk" a proto vás žádám o váš názor a pomoc při výběru který z těchto vozů zvolit popřípadě doporučit vůz jiný.Předem děkuji za odpověď Martin Hošek

Poradna
Daniel Dvorský
11. 01. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: BMW 330i (E90)
Poradna

Jaké je BMW řady 3 – generace E90?

Jaromír Herna
08. 01. 2010

Dotaz:Dobrý den,protože jsou teď ceny ojetých automobilů velmi příznivé, tak velmi intenzivně uvažuji o koupi vozu BMW řady 3 generace E90. Jde také o to, že generace E46 se jeví jako "drahá", když rozdíl mezi E46 r.v. 2002 a E90 r.v. 2006 je pouze 100 - 150 tisíc korun. Můj favorit je jasně šestiválcový benzín a trochu mě proto zamrzelo, že se přestal do trojky dodávat 2.2l R6. Důvod je jasný - nezaměnitelný zvuk motoru a úplně jiný pocit z jízdy (osobně vyzkoušeno). Můj dotaz tedy bude směřovat na verzi 325i se 160 kW. Na internetových fórech nic nenajdete, protože se tam probírají spíše generace E36 a E46. Jak je na tom motor, co se týče spolehlivosti, jak jsou řešené rozvody a jaké má choulostivé stránky? Nebo jestli by nebylo lepší oželet povinné ručení a jít rovnou do 330i? S cenou bych se rád vlezl do 400 tis. Kč.Předem moc děkuji za raduS pozdravem Radek Jalový

Poradna
Jaromír Herna
08. 01. 2010
Recenze uživatelů

Subaru Legacy - jaké jsou zkušenosti majitele po 75 tis.km?

Zdeny (50) nerozhoduje
05. 01. 2010

Vzhledem ke změně zaměstnání jsem přešel z obou rodinných aut naftových na auta s benzínovým agregátem. Bydlíme v podhůří Jeseníků a manželka jezdí denně 25km do zaměstnání přes 1000m vysoký vrchol.

Recenze uživatelů
Zdeny (50) nerozhoduje
05. 01. 2010
Poradna

Ford Mondeo II jako automobil pro vozíčkáře

Daniel Dvorský
23. 12. 2009

Dotaz

Poradna
Daniel Dvorský
23. 12. 2009
PORADNA: Škoda Fabia nebo raději Nissan Primera?
Poradna

Ford Fusion 1.4 TDCi nebo Fabia SDI?

Daniel Dvorský
18. 12. 2009

DotazDobrý den,Chystám se koupit ojetý vůz do 100000 km. Co se týče výbavy požaduji posilovač řízení, klimu, přední okna v elektrice, centrální zamykání a ABS. Vybírám auto střední velikosti a jelikož delší trasy jsem rozhodnutý pro naftový motor. Vybírám mezi Ford Fusion 1,4 Tdi a Škoda Fabia Combi 1,9 SDi což mi prostorově vyhovuje. Cenu jsem si stanovil na 100 – 150 tis. Jiná alternativa mě nenapadá, Samozřejmě vyžaduji spolehlivost vozu a přijatelnou spotřebu. Jezdím tak z 60% dálnici a 40% město. Teď mám Felicii 1,6, do které neustále investuji na to, že má 138000 km do roka dávám okolo 25 tis. Kč ročně což mi připadá celkem dost a spotřeba je v průměru 8-9 litrů.s vcelku normální jízdou což není žádný zázrak na to jaké pohodlí mi auto poskytuje. Děkuji za Váš názor a radu. S autem nehodlám závodit, proto mi nevadí Sdi nebo 1,4 u Fusionu.

Poradna
Daniel Dvorský
18. 12. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Peugeot Partner 1,6 HDI
Recenze uživatelů

Peugeot Partner 1,6 HDI - jaký je po 82 tis.km?

Michal Rokos (32) Zlínský kraj
16. 12. 2009

Jedná se dle mého o ideální vozidlo pro rodiny s dětmi i pro živnostníky. Komu nevadí horší komfort při cestování na dálku při srovnání s osobákem, bude spokojen. Kdo je zvyklý na VW Group, ať se mu raději vyhne.

Recenze uživatelů
Michal Rokos (32) Zlínský kraj
16. 12. 2009
Dvou-metrová příď odkazuje vzhledem na legendární Mercedes-Benz 300SL.
Aktuality

Prémiové značky vozů nynější krizi ignorují

iHNED
15. 12. 2009

Novou verzi luxusní limuzíny A8 představilo nedávno Audi v Miami. BMW chce v Česku postavit nová centra v Praze a Olomouci.

Aktuality
iHNED
15. 12. 2009
Technická poradna

Jak na vybíjení baterie u Fabie?

Jan Štecher
15. 12. 2009

Na Škodě Fabia se mi neustále vybíjí baterie. Po dobití se znovu vybije cca po 6ti dnech. Baterie byla vyměněna za novou a vůz byl zkontrolován, přesto se vybíjení neustále opakuje.

Technická poradna
Jan Štecher
15. 12. 2009
Poradna

Vybíráme auto do lesa

Daniel Dvorský
04. 12. 2009

DotazJsem mladý myslivec a lesník a hledám ojeté auto do terénu. První věcí, pro kterou se nemohu rozhodnout je druh paliva. Druhou věcí pak jednotlivé značky (popřípadě modely) automobilů. Nejvíce se zajímám o Suzuki Vitara, Jimny, Samurai a Kia Sportage. Do pořízení vozu mohu investovat kolem 100 tis. Vůz nemusí být prostorný - většinou bude přepravovat maximálně 2 lidi, případně psa. Měl by mít dobrou prostupnost středně těžkým terénem a mezi další preferované požadavky řadím nízké provozní náklady, dostupné náhradní díly, dostupný servis, odolnost a spolehlivost. Méně preferuji jízdní komfort, moderní výbavu, ...Velice Vám předem děkuji za Vaši radu a pomoc.S pozdravem a přáním krásného dneIng. Radim Plhal

Poradna
Daniel Dvorský
04. 12. 2009
Poradna

Auto do 60tis.Kč pro mladou rodinu

Aleš Zich
27. 11. 2009

DotazDobrý den,chtěl bych se zeptat jaké auto by jste nám doporučili. Jsme novomanželé (31 a 29 let), čekáme potomka a proto se poohlížíme po větším ojetém voze - pravděpodobně kombi. Upřednostňujeme bezpečnost, spolehlivost, nízké náklady na provoz i údržbu a zároveň i prostor v kufru (pro kočárek atd.). Nejčastěji jezdíme trasy přes 100 km. Cenová relace je kolem 50-60 tisíc Kč.Děkuji.S pozdravem Honza

Poradna
Aleš Zich
27. 11. 2009
Poradna

Jaký je ojetý Renault Espace IV?

Jaromír Herna
20. 11. 2009

DotazPřeji dobrý den,plánuji zakoupit ojetý rodinný vůz - zatím je mým favoritem Renault Espace IV v naftě, v ceně max. do 230-240 tisíc, ročník tak 2003 a novější. Po přečtení různých diskusních serverů a recenzí už mám tolik argumentů a protiargumentů, že vážně nevím.... Jaký motor byste poradili, 1.9 dCI, nebo 2.2 dCI? V této ceně jsem ještě neviděl chválený 2.9 Dci...Díky za alespoň nějakou odpověď.S pozdravemJaroslav Šístek

Poradna
Jaromír Herna
20. 11. 2009
Škoda Octavia 1,9 TDI – Elegance
Poradna

Octavia TDI nebo Megane dCi?

Jan Štecher
18. 11. 2009

Dobrý den,Moje Felicie1.3 (1996) pomalu dosluhuje a já potřebuji něco mnohem více prostornějšího. Najedu ročně kolem 20000km a po dálnicích prakticky nejezdím. Mým favoritem je Octavia s motorem 1.9TDi, s mým cenovým stropem 150 000,- se pohybují převážně kolem r.v.2002 (2003) a najetými min. 150000km. Nově mě zaujaly modely Renault Megane kombi, které se v této ceně nechají sehnat i z r.v.2005 s velmi slušnou výbavou s motorem 1.5dCi. Mohli byste mi poskytnout nějaké srovnání Octavia vs. Renault Megane, případně jiné kombi.Děkuji za ochotu a pomoc.S pozdravem Pavel Farský

Poradna
Jan Štecher
18. 11. 2009
Poradna

Octavia Scout 2,0FSI nebo 2,0TDI?

Jan Štecher
13. 11. 2009

Dobrý den,váhám s volbou motoru ojeté Škody Octavia Scout (rok 2007, 2008). Můžete mi srovnat motory 2.0FSI a 2.0TDI jak z pohledu reálně dosahované spotřeby, tak především z pohledu spolehlivosti a nároků na údržbu?

Poradna
Jan Štecher
13. 11. 2009
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 156 1.8TS - podrobné dojmy majitele

Michal (31) Bohumín-Nový
12. 11. 2009

Všude jsem se mohl dočíst o značné kontorverznosti modelu 156, který se stal sice autem roku,ale později se zase stal horkým bramborem, který si lidé přehazovali a obvykle skončil někde v nějakém kopřivami obrostlém autobazaru.

Recenze uživatelů
Michal (31) Bohumín-Nový
12. 11. 2009
Poradna

Jaké koupit auto pro 50 tis.km ročně?

Daniel Dvorský
06. 11. 2009

DotazDobrý den,chtěl bych od Vás radu. Najezdím měsíčně cca 4000 kilometrů a z toho asi 60% po dálnici. Chci si pořídit ojeté auto do - 200000,- Kč. Mám spoustu alternativ od Fordu Mondeo, Mazdy 6, Volkswagenu Passat až po Volvo S60. Je pro mě důležitá bezpečnost, pohodlí a hlavně také provozní náklady. Je to podle mě dost velký nájezd kilometrů a nechtěl bych do auta v průběhu pár let po koupi nijak dvakrát moc investovat. Také nevím, co je v dnešní době výhodnější, jestli benzin nebo nafta. Jednak z pohledu životnosti motoru a jednak kvůli spotřebě.Budu Vám tedy velmi vděčný, pokud mi trošku pomůžete s výběrem a poradíte co zvolit, abych zbytečně nešlápl vedle.Díky moc!

Poradna
Daniel Dvorský
06. 11. 2009
Recenze uživatelů

Ford Focus 1,8 TDCI - zkušenosti po třech letech provozu

Filip (25) okres Jihlava
03. 11. 2009

Dříve jsem vlastnil Ford Escort 1,6 16V a byl jsem s ním maximálně spokojen. Před třemi roky jsem si pořídil Ford Focus 1,8 TDCI s výkonem 85 kW. Zakoupil jsem jej z dovozu po prvním majiteli s poměrně slušnou výbavou.

Recenze uživatelů
Filip (25) okres Jihlava
03. 11. 2009