TipCars Magazín
Technická poradna

Škoda Fabia - musí se doplňovat olej do převodovky?

Jiří Matwiov
28. 07. 2009

Zajímá mě Váše rada, jak správně olej doplnit a jaká je správná výška hladiny oleje v převodovce.

Technická poradna
Jiří Matwiov
28. 07. 2009
Poradna

Volvo C70 - jakou je ojetinou?

Jaromír Herna
24. 07. 2009

DotazDobrý den,uvažuji o koupi ojetého Volva C70 kolem roku 2000, líbí se mi jeho design, jistá exklusivita a někde jsem snad četl, že se jich vyrobilo omezené množství. Zejména mě zajímá motor 2.3 T5 v automatu, jak je na tom spolehlivosti? Počítám, že i přes značné staří bude velmi bezpečný a spolehlivý.S pozdravem Mirek

Poradna
Jaromír Herna
24. 07. 2009
Je Citroën C5 s 1,6Hdi tou nejlepší volbou?
Poradna

Je Citroën C5 s 1,6Hdi tou nejlepší volbou?

Aleš Zich
15. 07. 2009

DotazDobrý den,již nějakou dobu jsem spokojeným majitelem Citroenu C5 2,2 HDi Exclusive rok 2001 a nyní se chystám vůz prodat a zakoupit novější Citroen C5, rok alespoň 2005, v naftě.Chtěl bych se Vás zeptat, který z naftových motorů byste mi doporučili. Slýchávám rozporuplné reakce na motor 1,6 HDi, ale právě o vozu s tímto motorem uvažuji.Nejsem žádný závodník, ale mám rád plynulou svižnou jízdu a pohodlí. Rád bych se vešel s cenou do 280 tisíc. Mohli byste mi tedy doporučit ideální motorizaci případně alternativu podobného pohodlného a spolehlivého vozu.DěkujiAleš (24), Písek

Poradna
Aleš Zich
15. 07. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Citroen Xsara 1.4i
Recenze uživatelů

Citroen Xsara 1.4i - jak slouží po 85 tis. km?

Marek (24) Moravskoslezský kraj
14. 07. 2009

Auto bylo ve výborném stavu a navíc podle serv. knížky bylo 2 měsíce před koupí na celkové prohlídce.

Recenze uživatelů
Marek (24) Moravskoslezský kraj
14. 07. 2009
Jakou vybrat ojetinu za milion?
Poradna

Jakou vybrat ojetinu za milion?

Marek Oborník
10. 07. 2009

DotazDobrý den, uvažuji o koupi automobilu v ceně do jednoho milionu korun a do stáří tří let nebo méně. Nyní jezdím s Citroënem C5 2001. Zvažuji jeden z vozů BMW 5, Audi A6, Mercedes E. Zajímá mě spolehlivost a finanční náročnost pneumatických podvozků Audi a Mercedes, BMW asi nemá, netuším. Dále jak velký je opravdový rozdíl mezi pružinami a pneumatikou. Dále servisní a finanční náročnost automatických převodovek a motorů 3,0 diesel popřípadě servisu s pohonem 4x4. Spotřeba předpokládám podobná výkon asi také, ročně najezdím 60 tkm. Jezdím jak dálnice tak města. Jaký vůz byste doporučili? Za odpověď předem děkuji.

Poradna
Marek Oborník
10. 07. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Alfa Romeo 156 2.0. TS
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 156 - zkušenosti majitele po 250 tis. km.

Tazdevil (35) Praha 4
09. 07. 2009

Chtělo se mi trochu bilancovat a tak jsem u jistého „výročí“ sesmolil menší elaborát na téma „Alfa Romeo 156 2.0 TS“. Do konce roku 2002 byl vůz provozován převážně v Nizozemí, sporadicky na německých dálnicích a v České republice.

Recenze uživatelů
Tazdevil (35) Praha 4
09. 07. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Honda Accord
Recenze uživatelů

Honda Accord - servisní náklady po čtyřech letech provozu

hubby () okres Znojmo
07. 07. 2009

Po naprosté spokojenosti s Avensisem D4-D, kterého máme v rodině, jsem se rozhodl vyzkoušet sportovní sedan od Hondy. Hledal jsem něco co bude mít dobrou spotřebu a solidní výkon.

Recenze uživatelů
hubby () okres Znojmo
07. 07. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Honda Accord 2.0-16V
Recenze uživatelů

Honda Accord - jak jezdí po 460 tis.km?

Tom (30) Ostrava
02. 07. 2009

V roce 2002 jsem se rozhodl prodat svou starou Hondu Prelude 2.0 z roku 1988 a pořídit něco většího a mladšího.

Recenze uživatelů
Tom (30) Ostrava
02. 07. 2009
Poradna

Koupit ojetinu s dieselovým nebo benzínovým motorem?

Daniel Dvorský
01. 07. 2009

DotazDobrý den,ve vašich článcích bylo už několikrát zmíněno, že dieselový motor je výhodný pro uživatele, který najede cca 30 tis.km/rok. Porovnání výhodnosti je vypočítáváno na novém autě a zahrnuje se pouze vyšší pořizovací hodnota auta s dieselovým motorem.Jak je to ale u ojetého auta? Čím je auto starší, tím se snižuje hodnota a zároveň se snižují rozdíly v kupní ceně mezi dieselem a spalovacím motorem (zážehovým, poz. redakce). Na druhé straně ale vstupují do hry další náklady na údržbu, některé součást se musí vyměnit, dieselová auta mají také obvykle víc najeto.Jak vychází porovnání výhodnosti diesel - spal. motor u auta, které má najeto 150 tis. km, 5 -10 let starého, pro kupujího, který najede cca 5 tis. km/rok?děkuji za odpověď,Miroslav Fiala

Poradna
Daniel Dvorský
01. 07. 2009
Poradna

Vybíráme praktické auto na přespání dvou lidí

Daniel Dvorský
30. 06. 2009

DotazDobrý den,s přítelem uvažujeme o koupi automobilu, který by měl splňovat tyto parametry:velikost taková, aby se v tom dva lidé mohli vyspat (takže zřejmě kombi)nízká spotřebavýkon tak, aby auto "utáhlo" nějaký ten kopečeknáhradní díly v dostupné cenové kategoriicena kolem 135 tis. KčJsme docela bezradní, přemýšleli jsme nad Peugeot 406 kombi 2,2 HDI nebo 2,0 HDI a nebo VW Passat combi. Přátelé kolem nás nám radí téměř souhlasně Škodu Octavii.Můžete nám prosím poradit, jaký automobil by mohl splňovat naše požadavky.Děkuji a jsem s pozdravemJaroslava Krausová

Poradna
Daniel Dvorský
30. 06. 2009
Poradna

Je Renault Espace bezpečné a spolehlivé MPV?

Aleš Zich
26. 06. 2009

DotazDobrý den,řeším koupi "nového" vozu; hlavní požadavky jsou prostor (3 dětské sedačky v řadě odpovídající zavazadlový prostor), bezpečnost (3 děti v aute) a spolehlivost; neřeším spotřebu (roční nájezd cca 10000km - 40% Praha, 25 dálnice, zbytek mimo); závodník nejsem preferuji pohodlí; rok výroby 2004 a novější; cena 300 - 400 tisíc; momentálně je můj favorit Renault Espace 2.0T; můžete mi prosím poradit ohledně této motorizace (zdali tento motor nemá výrazné slabiny jako např. 3.0dci) na co si dát pozor připadneš navrhnout nějaký jiný vůz (může být i kombi, ne jen MPV)?Děkuji Luboš

Poradna
Aleš Zich
26. 06. 2009
Aktuality

Byznys Mercedes

iHNED
25. 06. 2009

Čas od času nabídne Mercedes převratnou novinku, která tradičním zákazníkům dokáže pořádně zamotat hlavu. Málokdy se však něco takového stane s dobře zavedeným modelem. Tady, ve srovnání s jinými automobilkami, postupuje Mercedes přímo po špičkách.

Aktuality
iHNED
25. 06. 2009
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 156 - majitel hodnotí provoz po dvou letech

Radek Dvořák (30) okres Brno-město
25. 06. 2009

Nebyla úplně bez chyby, měla trochu promáčklé pravé přední dveře a na kapotě byla rýha od nějakého závistivce. Ale jela super a nakonec jsem ji vzal se slevou 10 tisíc Kč.

Recenze uživatelů
Radek Dvořák (30) okres Brno-město
25. 06. 2009
Poradna

Vybíráme menší vůz s automatickou převodovkou

Daniel Dvorský
24. 06. 2009

DotazDobrý den,Moc si vážím Vašich rad a tentokrát bych se sám chtěl obrátit na Vaši poradnu. Potřebuji vůz pro manželku s automatickou převodovkou. Mělo by jít o vozidlo okolo roku výroby 2000 a výš, benzin, do 100000 Kč s rozumnými náklady na provoz, nájezd kolem 10-15 tisíc kilometrů. Mám několik vozidel, které spadají do výběru – Citroen Xsara, Peugeot 206, Opel Astra, Renault Megane, Lancia Lybra, ale nevím, který je nejlepší a nejméně problematický s automatem.Děkuji mnohokrát za Vaši raduS pozdravem František

Poradna
Daniel Dvorský
24. 06. 2009
Poradna

Tiptronic nebo manuál do Škody Superb?

Aleš Zich
19. 06. 2009

DotazDobrý den, plánuji koupi ojeté Škody Superb, ale nevím na co si mám dát při koupi pozor, uvažuji o motoru 2.5 TDi, několik mých známých tento motor chválí ale několik má zase opačný názor, co byste mi doporučili? Zároveň by mě zajímalo něco o automatické převodovce Tiptronic, spíše bych upřednostnoval 6ti stupňový manual, ale i o automatu jsem uvažoval a rád bych věděl váš názor. Pokud by vás zajímalo i o jakou výbavu mám zajem tak o co nejvyšší a se světlou kůží.Děkuji moc za odpověd,s pozdravem Aleš Kreidl

Poradna
Aleš Zich
19. 06. 2009
Poradna

Octavia 1.8T z roku 1999 - dobrá volba?

Daniel Dvorský
17. 06. 2009

DotazV Mostě je velmi zachovalá Octavia T 20 V 110 kW z roku 1999, najeto 94 000km - za 129 000 Kč. Uvažuji s ní na dálniční cesty á 400 km. - Jaké jsou s ní zkušenosti, s jejím tempomatem?

Poradna
Daniel Dvorský
17. 06. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Škoda Octavia 1.9 TDI 81 kW
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1.9 TDI - zkušenosti po 200 tis.km

Miloslav Janda (28) Brno-Líšeň
11. 06. 2009

Při nákupu jsem šel vyloženě po roku výroby a výbavě. Jelikož jsem tenkrát plánoval práci, při které najedu denně minimálně 200km, padla volba na dieselový motor.

Recenze uživatelů
Miloslav Janda (28) Brno-Líšeň
11. 06. 2009
Poradna

Renault Scénic - dobrá volba?

Daniel Dvorský
10. 06. 2009

OdpověďDobrý den,Prosím o radu. Uvažujeme o koupi ojetého vozidla. 25 let jsme měli Favorita a proto chtěl manžel opět škodovku. Rozhodli jsme se pro Škoda Fábie 1.4 .Ale pak přišel s verzí na Renault Scenic. I já jsem se pro tento vůz nadchla.Ale po přečtení recenzí na tento automobil, kladných ale častěji záporných, jsme v rozpacích pro jaký vůz se rozhodnout. Můžete nám prosím poradit, co se týče spotřeby, poruchovosti atd. (cena vozu do 150.000 Kč). Na dovolenou jezdíme s koly a často převážíme větší věci. A zda dát přednost 1.4 či 1.6.Moc děkuji za odpověď

Poradna
Daniel Dvorský
10. 06. 2009
Aktuality

AUTOSALON Brno 2009 ve znamení skromnější účasti

iHNED
01. 06. 2009

Zlaté časy veletrhů s příchodem finanční krize skončily, přesto můžeme doporučit vydat se na letošní autosalon do Brna. K vidění bude několik světových premiér, nová výstavní hala a bohatý doprovodný program.

Aktuality
iHNED
01. 06. 2009