Škoda Fabia - musí se doplňovat olej do převodovky?
Zajímá mě Váše rada, jak správně olej doplnit a jaká je správná výška hladiny oleje v převodovce.
Volvo C70 - jakou je ojetinou?
DotazDobrý den,uvažuji o koupi ojetého Volva C70 kolem roku 2000, líbí se mi jeho design, jistá exklusivita a někde jsem snad četl, že se jich vyrobilo omezené množství. Zejména mě zajímá motor 2.3 T5 v automatu, jak je na tom spolehlivosti? Počítám, že i přes značné staří bude velmi bezpečný a spolehlivý.S pozdravem Mirek
Je Citroën C5 s 1,6Hdi tou nejlepší volbou?
DotazDobrý den,již nějakou dobu jsem spokojeným majitelem Citroenu C5 2,2 HDi Exclusive rok 2001 a nyní se chystám vůz prodat a zakoupit novější Citroen C5, rok alespoň 2005, v naftě.Chtěl bych se Vás zeptat, který z naftových motorů byste mi doporučili. Slýchávám rozporuplné reakce na motor 1,6 HDi, ale právě o vozu s tímto motorem uvažuji.Nejsem žádný závodník, ale mám rád plynulou svižnou jízdu a pohodlí. Rád bych se vešel s cenou do 280 tisíc. Mohli byste mi tedy doporučit ideální motorizaci případně alternativu podobného pohodlného a spolehlivého vozu.DěkujiAleš (24), Písek
Citroen Xsara 1.4i - jak slouží po 85 tis. km?
Auto bylo ve výborném stavu a navíc podle serv. knížky bylo 2 měsíce před koupí na celkové prohlídce.
Jakou vybrat ojetinu za milion?
DotazDobrý den, uvažuji o koupi automobilu v ceně do jednoho milionu korun a do stáří tří let nebo méně. Nyní jezdím s Citroënem C5 2001. Zvažuji jeden z vozů BMW 5, Audi A6, Mercedes E. Zajímá mě spolehlivost a finanční náročnost pneumatických podvozků Audi a Mercedes, BMW asi nemá, netuším. Dále jak velký je opravdový rozdíl mezi pružinami a pneumatikou. Dále servisní a finanční náročnost automatických převodovek a motorů 3,0 diesel popřípadě servisu s pohonem 4x4. Spotřeba předpokládám podobná výkon asi také, ročně najezdím 60 tkm. Jezdím jak dálnice tak města. Jaký vůz byste doporučili? Za odpověď předem děkuji.
Alfa Romeo 156 - zkušenosti majitele po 250 tis. km.
Chtělo se mi trochu bilancovat a tak jsem u jistého „výročí“ sesmolil menší elaborát na téma „Alfa Romeo 156 2.0 TS“. Do konce roku 2002 byl vůz provozován převážně v Nizozemí, sporadicky na německých dálnicích a v České republice.
Honda Accord - servisní náklady po čtyřech letech provozu
Po naprosté spokojenosti s Avensisem D4-D, kterého máme v rodině, jsem se rozhodl vyzkoušet sportovní sedan od Hondy. Hledal jsem něco co bude mít dobrou spotřebu a solidní výkon.
Honda Accord - jak jezdí po 460 tis.km?
V roce 2002 jsem se rozhodl prodat svou starou Hondu Prelude 2.0 z roku 1988 a pořídit něco většího a mladšího.
Koupit ojetinu s dieselovým nebo benzínovým motorem?
DotazDobrý den,ve vašich článcích bylo už několikrát zmíněno, že dieselový motor je výhodný pro uživatele, který najede cca 30 tis.km/rok. Porovnání výhodnosti je vypočítáváno na novém autě a zahrnuje se pouze vyšší pořizovací hodnota auta s dieselovým motorem.Jak je to ale u ojetého auta? Čím je auto starší, tím se snižuje hodnota a zároveň se snižují rozdíly v kupní ceně mezi dieselem a spalovacím motorem (zážehovým, poz. redakce). Na druhé straně ale vstupují do hry další náklady na údržbu, některé součást se musí vyměnit, dieselová auta mají také obvykle víc najeto.Jak vychází porovnání výhodnosti diesel - spal. motor u auta, které má najeto 150 tis. km, 5 -10 let starého, pro kupujího, který najede cca 5 tis. km/rok?děkuji za odpověď,Miroslav Fiala
Vybíráme praktické auto na přespání dvou lidí
DotazDobrý den,s přítelem uvažujeme o koupi automobilu, který by měl splňovat tyto parametry:velikost taková, aby se v tom dva lidé mohli vyspat (takže zřejmě kombi)nízká spotřebavýkon tak, aby auto "utáhlo" nějaký ten kopečeknáhradní díly v dostupné cenové kategoriicena kolem 135 tis. KčJsme docela bezradní, přemýšleli jsme nad Peugeot 406 kombi 2,2 HDI nebo 2,0 HDI a nebo VW Passat combi. Přátelé kolem nás nám radí téměř souhlasně Škodu Octavii.Můžete nám prosím poradit, jaký automobil by mohl splňovat naše požadavky.Děkuji a jsem s pozdravemJaroslava Krausová
Je Renault Espace bezpečné a spolehlivé MPV?
DotazDobrý den,řeším koupi "nového" vozu; hlavní požadavky jsou prostor (3 dětské sedačky v řadě odpovídající zavazadlový prostor), bezpečnost (3 děti v aute) a spolehlivost; neřeším spotřebu (roční nájezd cca 10000km - 40% Praha, 25 dálnice, zbytek mimo); závodník nejsem preferuji pohodlí; rok výroby 2004 a novější; cena 300 - 400 tisíc; momentálně je můj favorit Renault Espace 2.0T; můžete mi prosím poradit ohledně této motorizace (zdali tento motor nemá výrazné slabiny jako např. 3.0dci) na co si dát pozor připadneš navrhnout nějaký jiný vůz (může být i kombi, ne jen MPV)?Děkuji Luboš
Byznys Mercedes
Čas od času nabídne Mercedes převratnou novinku, která tradičním zákazníkům dokáže pořádně zamotat hlavu. Málokdy se však něco takového stane s dobře zavedeným modelem. Tady, ve srovnání s jinými automobilkami, postupuje Mercedes přímo po špičkách.
Alfa Romeo 156 - majitel hodnotí provoz po dvou letech
Nebyla úplně bez chyby, měla trochu promáčklé pravé přední dveře a na kapotě byla rýha od nějakého závistivce. Ale jela super a nakonec jsem ji vzal se slevou 10 tisíc Kč.
Vybíráme menší vůz s automatickou převodovkou
DotazDobrý den,Moc si vážím Vašich rad a tentokrát bych se sám chtěl obrátit na Vaši poradnu. Potřebuji vůz pro manželku s automatickou převodovkou. Mělo by jít o vozidlo okolo roku výroby 2000 a výš, benzin, do 100000 Kč s rozumnými náklady na provoz, nájezd kolem 10-15 tisíc kilometrů. Mám několik vozidel, které spadají do výběru – Citroen Xsara, Peugeot 206, Opel Astra, Renault Megane, Lancia Lybra, ale nevím, který je nejlepší a nejméně problematický s automatem.Děkuji mnohokrát za Vaši raduS pozdravem František
Tiptronic nebo manuál do Škody Superb?
DotazDobrý den, plánuji koupi ojeté Škody Superb, ale nevím na co si mám dát při koupi pozor, uvažuji o motoru 2.5 TDi, několik mých známých tento motor chválí ale několik má zase opačný názor, co byste mi doporučili? Zároveň by mě zajímalo něco o automatické převodovce Tiptronic, spíše bych upřednostnoval 6ti stupňový manual, ale i o automatu jsem uvažoval a rád bych věděl váš názor. Pokud by vás zajímalo i o jakou výbavu mám zajem tak o co nejvyšší a se světlou kůží.Děkuji moc za odpověd,s pozdravem Aleš Kreidl
Octavia 1.8T z roku 1999 - dobrá volba?
DotazV Mostě je velmi zachovalá Octavia T 20 V 110 kW z roku 1999, najeto 94 000km - za 129 000 Kč. Uvažuji s ní na dálniční cesty á 400 km. - Jaké jsou s ní zkušenosti, s jejím tempomatem?
Škoda Octavia 1.9 TDI - zkušenosti po 200 tis.km
Při nákupu jsem šel vyloženě po roku výroby a výbavě. Jelikož jsem tenkrát plánoval práci, při které najedu denně minimálně 200km, padla volba na dieselový motor.
Renault Scénic - dobrá volba?
OdpověďDobrý den,Prosím o radu. Uvažujeme o koupi ojetého vozidla. 25 let jsme měli Favorita a proto chtěl manžel opět škodovku. Rozhodli jsme se pro Škoda Fábie 1.4 .Ale pak přišel s verzí na Renault Scenic. I já jsem se pro tento vůz nadchla.Ale po přečtení recenzí na tento automobil, kladných ale častěji záporných, jsme v rozpacích pro jaký vůz se rozhodnout. Můžete nám prosím poradit, co se týče spotřeby, poruchovosti atd. (cena vozu do 150.000 Kč). Na dovolenou jezdíme s koly a často převážíme větší věci. A zda dát přednost 1.4 či 1.6.Moc děkuji za odpověď
AUTOSALON Brno 2009 ve znamení skromnější účasti
Zlaté časy veletrhů s příchodem finanční krize skončily, přesto můžeme doporučit vydat se na letošní autosalon do Brna. K vidění bude několik světových premiér, nová výstavní hala a bohatý doprovodný program.