TipCars Magazín
Poradna

Octavia I TDi či Passat B5 TDi - který vůz vybrat?

Jiří Bajza
13. 05. 2009

DotazDobrý den,na internetu jsem hledal vozidlo do 120 000,-Do oka mi padl Volkswagen Passat 1.9 TDI Highline r.v. 1999(81kW) za cenu 119000,- Jenže jsem jaksi nerozhodný, vůbec nevím co od vozidla očekávat. Proto bych se Vás rád zeptal, jak jsou tyto vozidla spolehlivá? Jestli je cena a rok výroby přiměřená ceně? A jakou má tento vůz průměrnou spotřebu, jak ve městě, tak i mimo město. Dále se chci zeptat v jaký cenový relaci se pohybují náhr. díly do vozu Volkswagen Passat 1.9 TDI Highline s porovnáním např. se Škodou Octavii (první řada) r.v. 99 s motorem TDi 1.9 o (81kW). A které díly jsou nejvíce poruchová. Jsem totiž ,,lajk'' co se vozidel týče a byl bych velice nerad, abych měl se svým prvním vozem plno nepříjemností Děkuji za brzkou odpověď S pozdravem Michal Žoček

Poradna
Jiří Bajza
13. 05. 2009
Poradna

Jaké je Volvo V70 s dieselovým motorem?

Jiří Bajza
08. 05. 2009

DotazDobrý den,chtěl bych poprosit o pomoc při výběru automobilu.Rozrůstá se nám rodina a jelikož starší Volkswagen Golf už dosluhuje a navíc je pro nás již malý, vybíráme nový vůz. Volba padla na Volvo V70. Od vozidla očekáváme dostatek prostoru, pohodlí a bezpečnost a samozřejmě spolehlivost. Celý život mi více vyhovovala auta na naftový pohon, tak bych opět volil naftu a nejlépe v kombinaci s manuální převodovkou. Na vozidlo máme vyčleněnu částku 200 000 korun, za kterou se dají pořídít ročníky 2000-2002. Chtěl bych se zeptat, zda lze tento nákup považovat ješte za rozumnou investici, zda se jedná o vozidlo se spolehlivým motorem obzvlášť proto, že vozidla v tomto stáří mají vetšinou za sebou 150-250 tisíc km a zda se dá od něj očekávat, že alespon dalších 100 tisíc km vydrží, popřípadě jaké nákladnější závady se na vozidle vyskytují. Auto má sloužit jak rodinný vůz s ročním nájezdem 15-20 tisíc km. S pozdravem.Petr Špaček

Poradna
Jiří Bajza
08. 05. 2009
Aktuality

Autotracer - nová služba pro zájemce o ojetiny

Petr Šikl
06. 05. 2009

Koupě ojetého vozu může být rizikovou záležitostí. Firma Cebia věnující se prověřování ojetých automobilů proto přišla s novou službou Autotracer, která dokáže nákup ojetiny ulehčit.

Aktuality
Petr Šikl
06. 05. 2009
Poradna

Mondeo, Mazda 6, nebo Passat?

Daniel Dvorský
05. 05. 2009

DotazDobrý den,chtěl bych od Vás radu. Najezdím měsíčně cca 4000 kilometrů a z toho asi 60% po dálnici. Chci si pořídit ojeté auto do - 200000,- Kč. Mám spoustu alternativ od Fordu Mondeo, Mazdy 6, Volkswagenu Passat až po Volvo S60. Je pro mě důležitá bezpečnost, pohodlí a hlavně také provozní náklady. Je to podle mě dost velký nájezd kilometrů a nechtěl bych do auta v průběhu pár let po koupi nijak dvakrát moc investovat. Také nevím, co je v dnešní době výhodnější, jestli benzin nebo nafta. Jednak z pohledu životnosti motoru a jednak kvůli spotřebě.Budu Vám tedy velmi vděčný, pokud mi trošku pomůžete s výběrem a poradíte co zvolit, abych zbytečně nešlápl vedle.Díky moc!S pozdravem

Poradna
Daniel Dvorský
05. 05. 2009
Recenze uživatelů

Nissan Micra - jak jezdí po třinácti letech?

Bohuslav () Hlavní město Praha
22. 04. 2009

Vůz je sice provozován čtvrtým rokem, ale za tu dobu najel pouhých 7 tis. km. Zároveň je to i malé zamyšlení na téma, zda malé rovná se levné a úsporné.

Recenze uživatelů
Bohuslav () Hlavní město Praha
22. 04. 2009
Poradna

Doporučíme ojetý Opel Zafira?

Daniel Dvorský
22. 04. 2009

DotazDobrý den,chtěl jsem se zeptat na vozidlo Opel Zafira, chci si pořídit starší vůz a známý mi nabízí tohle auto. Jedná se o obsah 2,2 benzin, r.v.2002 nebo začátek 2003 a najeto má 175000 Km, je garážované a pravidelně servisované. Na co si mám dávat pozor, nebo jestli jít do téhle koupě. Výhoda je v tom, že znám majitele a vím, že na tachometru nejsou stočené žádné kilometry.Děkuji za odpověď s pozdravem Jiří Herman

Poradna
Daniel Dvorský
22. 04. 2009
Recenze uživatelů

Mazda 323 F po 150 tis. km

Jiří Halamka (26) Hlinsko
21. 04. 2009

Mazdu 323F jsem koupil dovezenou z Německa, s řádně vyplněnou servisní knížkou, po výměně rozvodů v 92000km a solidní výbavou.

Recenze uživatelů
Jiří Halamka (26) Hlinsko
21. 04. 2009
Poradna

Jaké ojeté kombi střední třídy?

Jaromír Herna
17. 04. 2009

DotazDobrý den,přemýšlím o koupi ojetého kombi a nemohu se rozhodnout zdali Peugeot 407 SW 2.0 HDi, Audi A4 avant 2002 1.9 TDi a BMW 3 E46 kombi 2.0 D. Prosím, co vy byste doporučili ? Kladné stránky a záporné stránky? A ještě zdali by nebylo lepší Audi A4 2.5 TDi a BMW 330D? Automat či manuál?Děkuji za odpověď

Poradna
Jaromír Herna
17. 04. 2009
Poradna

Jaké auto pro rodiče v důchodovém věku?

Daniel Dvorský
16. 04. 2009

DotazDobrý den,chtěla jsem Vás požádat o radu. Jaké auto pořídit mým rodičům, kteří jsou v důchodovém věku. Tatínek by měl následující představu, ale samozřejmě dáme na radu odborníků:Opel Corsa, Ford Fiesta, Škoda Fabia, vše ve verzi Combi 5 dvéřové, obsah 1,2 – 1,4 ccm, benzin.Předem Vám děkuji a těším se na odpověď Pěkný denIva Kachlíková

Poradna
Daniel Dvorský
16. 04. 2009
Recenze uživatelů

Škoda Fabia 1,9 SDI po 200 tis. km.

Ondra (24) nerozhoduje
14. 04. 2009

Když se podívám na dnešní ceny ojetin, o kterých jsem před koupí fabie uvažoval, mám stále úsměv na rtech. Mým dalším autem bude pravděpodobně znovu něco z koncernu VW.

Recenze uživatelů
Ondra (24) nerozhoduje
14. 04. 2009
Recenze uživatelů

Jak jezdí Renault Laguna po téměř 150 tis. km?

mirek () Česká republika
09. 04. 2009

Tahle Laguna je mé dvanácté auto. Všechny předešlé vozy byly ojeté a kromě nové Fabie sedan 1.4 (dodnes nechápu, jak jsem si ji mohl koupit), to byly všechno vozy zn. Renault.

Recenze uživatelů
mirek () Česká republika
09. 04. 2009
Naše téma

Jak je to se servisem ekologických automobilů?

Jiří Vaculík
08. 04. 2009

Někdo má a někdo nemá. Řeč je o ekologických automobilech v nabídce jednotlivých výrobců. Jaké zelené vozy je možné v ČR zakoupit a jak se liší jejich záruky nebo servis?

Naše téma
Jiří Vaculík
08. 04. 2009
Poradna

Jaká je Mazda RX-8 jako ojetina?

Jaromír Herna
07. 04. 2009

DotazDobrý den,velmi silně přemýšlím o koupi Mazdy RX-8 a chtěl bych zjistit jaký je názor odborníka na tento model vozu.Po designové stránce pro mě nemá chybu, jediné čeho se bojím je motor kvůli jeho životnosti.Chci se zeptat jaká verze je lepší..(140kw nebo 170kw) a jestli má větší výkon nějaký vliv na životnost motoru.Také se uvádí že má kombinovanou spotřebu 15 litrů, ale zase někdo uvádí méně jak 10 litrů. Čemu věřit??Předem dekuji za odpověď.Daniel R.

Poradna
Jaromír Herna
07. 04. 2009
Recenze uživatelů

Renault Espace 3,0 dCi po šesti letech provozu

Karel () nerozhoduje
06. 04. 2009

Pro auto jsem jel 150 km od místa bydliště až po několika telefonických informacích. Na první pohled pěkný, nezničený a čistý vůz a ......teď to začalo.

Recenze uživatelů
Karel () nerozhoduje
06. 04. 2009
Poradna

Picasso HDi a Scénic 1,6i 16V - který je lepší volbou?

Jiří Bajza
03. 04. 2009

DotazDobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně koupě ojetého vozu pro naší budoucí rodinu.Máme v úvahu jen dvě vozidla: Xsara Piccaso 2.0 hdi vs. Scenic 1.6 16V s klimatizací kolem 140 000 kč.Ročně najezdíme cca 15 000 km převážně po městě, potřebujeme naložit kočárek a uvítali bychom bezpečnost, ekonomičtější náklady na provoz i servis. Předem děkujiPavel Kubín

Poradna
Jiří Bajza
03. 04. 2009
Recenze uživatelů

Jaký je dieselový Avensis po 330 tis. km?

Georg (37) Praha
31. 03. 2009

S autem nebyl žádný problém až do cca 315tkm, kdy se objevila chyba diagnostikovaná toyota servisem jako závada palivového systému s nutnou výměnou všech vstřikovačů. Cena opravy: 80 tis. Kč.

Recenze uživatelů
Georg (37) Praha
31. 03. 2009
Aktuality

Servisní kontrakty – péče bez starostí?

Václav Chrenšč
24. 03. 2009

Co vlastně znamená pojem „servisní kontrakt“, a co si pod ním představit? Jaké výhody a nevýhody zákazníkovi přináší? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v následujícím článku.

Aktuality
Václav Chrenšč
24. 03. 2009
Poradna

VW Vento – finančně výhodná koupě?

Jaromír Herna
20. 03. 2009

Dotaz : Dobrý den,rád bych si pořídil své první vozidlo. Uvažuji o VW Vento.Jsem student, takže je pro mě rozhodující finanční stránka, co se týká spotřeby i ceny ND. Samozřejmě rozhoduje i pořizovací cena, která by měla být kolem 70 tis.korun. Nevím ale jaký motor si vybrat. Nechci drahé povinné ručení, ale to mám stejně smůlu, když je základní verze 1,8. Ročně najedu tak do 20 000 tis. km, spíš míň. Můžete mi prosím poradit s výběrem, napsat neduhy tohoto vozu, případně nabídnout vůz jiný? Děkuji mnohokrát Šmejkal

Poradna
Jaromír Herna
20. 03. 2009
Poradna

Jaký je Ford Cougar?

Jaromír Herna
17. 03. 2009

Dotaz : Dobrý den,zajímám se o vůz Ford Cougar 2.0 16V, můžete poradit ohledně vlastnosti těchto vozů a servisu v ČR.Děkuji za odpověď.Radim Šoch

Poradna
Jaromír Herna
17. 03. 2009