Krátké zhodnocení Fordu Sierra jeho majitelem
Mezi nevýhody řadím poddimenzované brzdy a ne zcela ideálně vyřešenou přední nápravu. To se může projevovat rychlejším opotřebením kulových čepů, silentbloků, a brzdových kotoučů.
Naftový vůz do 330.000 Kč
DotazChtěl bych si koupit auto s naftovým motorem do 330 000 Kč. Mohli byste mi poradit, které z těchto aut je nejspolehlivější a nejlevnější na servis. Peugeot 407 kombi, Ford Mondeo kombi, Škoda Octavia krátká. Najedu asi 15 000 km.
Diesel či benzín ve spolehlivém autě
DotazDobrý den,velice si vážím vašich názorů a proto se žádám o radu. Denně s vozem jezdím do práce, která je vzdálená cca 20 km, z toho 13 km jedu mimo město po pěkné rovince a 7 km ve městě. O víkendech podnikám výlety většinou ve 4 lidech a nájezdem okolo 100km. Roční nájezd bude někde okolo 18 tis. km. Převážně jezdím na spotřebu, ale občas si rád zapředjíždim nebo vůz protáhnu. Nyní vlastním Škodu felícii 1,6MPI a už bych rád nějaké auto které mi vydrží.Nevím tedy, jestli zvolit diesel, který se mě líbí svojí pružností a nebo benzín. Největším kandidátem je Ford Mondeo, ale zde nevím jestli zvolit raději 1,8 či 2,0 nebo rovnou 2,5 Duratec? Dalšími kandidáty jsou Škoda Octávia/Passat 1,8T 20V 110KW nebo Honda Accord 2,4, která by byla o něco dražší. Dost se mi také líbí BMW 325i, ale v tomto případě bych se hodně bál servisu.Z naftových motorů mě velice zaujal 1,9Tdi 81KW v octávii, golfu/boře, toledu/leonu a 1,9TDI PD ve VW a toledu/leonu.Zajímalo by mě jaký vůz byste mi doporučil z hlediska nákladů a potěšení z jízdy.Předem velice děkuji za odpověď.Jaroslav Mičulka
Jak jezdí osm let stará Toyota Avensis?
Nejsem závodník a ani si nepotřebuji jízdu autem nijak zvlášť užívat, důležité jsou pro mě prostor, pohodlí, spolehlivost a spotřeba. Vůz užívám čtvrtý měsíc a najel jsem s ním zatím necelých 10.000 km.
Multipla, Stilo, nebo malý automat pro manželku?
DotazDobrý den, řeším dilema jaké zakoupit auto na denní dojíždění do práce cca200km denně(3/4 cesty dálnice) což je ročně tak 50tis km plus tak dalších 10tis za rok na další popojíždění. V současnosti mám Peugeot 307SW 2.0HDI s průměrnou spotřebou 7,1 litrů nafty, ale tento vůz bych asi přenechal manželce. Chtěl bych na denní dojíždění koupit pohodlný a úsporný vůz. Bohužel nemohu za něj dát více než cca 130tis. a jak jsem se díval nejčastěji se nabízí volba FIAT Multipla na zemní plyn (CNG), ale nevím jak jsou tyto auta spolehlivá když už mají většinou najeto více než 120tis. Případně co by jste mne poradili jiného, když bych prodal Peugeot a koupil bych něco dražšího a manželce menší auto s automatem které by chtěla. S pozdravem Pavel Š.
Renault Mégane - zkušenosti po 100 tis. km.
Auto mám asi rok a tři čtvrtě a najezdil jsem s ním za tu dobu 85000 km. Jedna zapalovací cívka odešla po celkových 50000km. Samozřejmě v pátek večer... Do celkových cca 90000 km pak bylo nutné postupně vyměnit i zbývající tři. A na výměnu žárovky v předních světlech jsem rezignoval.
Co vše ovlivňuje technický stav ojetin?
DotazDobrý den,chtěl bych si pořídit rodinný automobil cca max. 3-4 roky starý, kombi, třídy např. Ford Focus či Renault Mégane. Nabídka je velmi široká, ale co mne dost odrazuje je na mě vysoký počet najetých km. Vůbec nemám představu, v jakém technickém stavu může být vůz, který má deklarováno na tachometru 150 000 km/ 3roky i za předpokladu, že se o něj majitel stará a jak dlouho ještě vlastně může sloužit (tedy bez větších problémů). Ojeté auto jsem nikdy nekupoval a chtěl bych do něj investovat cca 250-260 000, ročně najedu mezi 15-20 000 km. Děkuji za odpověď. S pozdravem Stanislav Huněk
Nová fiesta tlačí ceny dolů
Sotva se první kusy nového Fordu Fiesta začaly dostávat k zákazníkům, zareagovala automobilka na celosvětovou klesající poptávku po vozech plošným snížením cen. Za kolik si můžete dneska koupit novou fiestu a co nabízí proti předchůdkyni i konkurenci?
Mercedes-Benz třídy S W140
DotazDobrý den, předem bych rád uvedl, že Vaši rubriku pravidelně sleduji a máte velice zajímavé a kvalitní informace o autech.Přesto jsem nenalez žádné informace o MB W140, rád bych se tedy zeptal, zda nevíte, jak je natom zmiňovaný model."MAMUT" se mi vždy líbil, je to poctivý Mercedes a pořádný kus auta. Uvažuji o jeho koupi. Vzhledem k situaci na silnicích a hlavně dálnících ČR si nedělám iluze o tom, že by se řidiči zlepšili a byli ohleduplní. A tak má vlastní bezpečnost mi je nadevše, a raději budu jezdit v autě, které ,,spase" i trávu kolem cesty, ale jen když je auto bezpečné.Mé podmínky cestovaní jsou totiž přes celou republiku z jihu Moravy do Prahy, a polovina trasy vede přes starou matičku D1.K pověstem o MB patří neskutečná výdrž motoru a stovky tisíc kilometrů,které spořádá. Ale jak je tento model, již starší, na tom ve skutečnosti, sem se nikde nedočetl. Nepreferuju ani benzín (benzin LPG) ani naftu, nohu nemám těžkou a lamačem rychlostních rekordů nejsem. Mám rád plynulou a bezpečnou jízdu, ale pár koní pod kapoutou se vždy hodí. Většina cestování ve 2 max 3 lidech, a náročné dovolené neabsolvuji a tak kufr může padnou za oběť LPG.Mohl bych Vás tedy poprosit o celkovou recenzi MB W140, jeho přednostií, nedostatků, spolehlivost (vím, je to individualní), případně provozní a servisní náklady?S pozdravemSlonek Zdeněk
Jaký motor pro BMW řady 7?
Dotaz Dobrý den, chtěl bych si koupit vůz BMW řady 7 z roku 2000 a chtěl bych poradit jaký motor by byl nejvhodnější. Předem děkuji za vaši odpověď.
Majitel Škody Octavia: Pokud vám ji neukradnou, slouží
Oktávka 1,6 sloužila majiteli 100 000 km perfektně, každodenní 50-ti kilometrové jízdy za prací zvládla s přehledem. Bohužel, pohádkový příběh má nešťastný konec...
Majitel Nissanu Primera P11 - měl jsem smůlu na kus
Koupil doporučovanou Primeru P11 a dopadl jak sedlák u Chlumce... Trpká zkušenost s koupí vozu ve velkém autobazaru potkala dnešního pisatale. Auto fungovalo skvěle, ovšem jen prvních 1000 km.
Octavia, Passat B5, Alfa 156 - složitý výběr
DotazDobrý den,už nějakou dobu si lámu hlavu nad tím, jaké auto vybrat.Jsem denním návštěvníkem vašich stránek a denně pročítám vaše rady, a tak bych o radu poprosil i já.Já sám jsem vybíral např. mezi Seatem Ibiza (od 2000), Audi A3, Škoda Fabia a pak z jiné kategorie, např. Škoda Octavia, VW Passat B5, Alfa Romeo 156.Chtěl bych poradit také s motorizací. Denně bych najezdil okolo 200 km plus víkendové výlety po republice.Děkuji, Petr Š.
Škoda Octavia 1.8T 20V - nebojte se automatu
Před tímto autem jsem měl vždy manuální řazení, teď používám automat. Měl jsem z něj strach, ale jízda je opravdu pohoda, řadí bez problémů.
Citroën Xsara Picasso – který diesel je lepší?
DotazDobrý den, chci si koupit Citroen Xsara Picasso a váhám zda si pořídit motor 2.0HDi nebo připlatit si a od roku 2004 motor 1.6HDi?Děkuhttp://usef.ebmsystem.com/scripts/epip.php?p=/usef//source/magazin/ed.php&vlang=&Lang=cz&p1=1&id_hesla=91&ver=1342430935&par_dif=ed_cz&cu_pr=R2&p2=/usef/gzip_data/jiM.R.
Auto za 60 tis. Kč: vybrat naftu nebo LPG?
DotazPřeji dobrý den,chystám se pořídit si nějaké ojeté auto, bohužel, stále si nejsem jist, jaké palivo vybrat. Samozřejmě je cílem jezdit co nejlevněji, tudíž přemýšlím, jestli LPG či diesel. Rád bych nějaké kombi, ale podmínkou to není. Auto má však cenový strop, a to do 60 000 Kč.Objem tak do 1.8 a ne starší než r.v. '90. Ročně najezdím těch 10 - 12 tisíc km. Budu moc rád za jakoukoliv radu.Předem díky,Jakub
Jaký je Fiat Brava z roku 1999?
S Fiatem Brava panuje velká spokojenost, problém ale může nastat při koupi nového autorádia. A jak uvádí majitel, stokoňová jedna šestka pod kapotou zatopí i BMW!
Toyota Yaris Verso - je super, říká uživatel
Tři roky těžké služby yarisu verso prověřily jeho kvality. Uživatel, který jej ani trochu nešetřil, na něj přesto pěje samou chválu i po 120 tisících kilometrech. Opravdu se není u této toyoty čeho obávat?
Audi Q5 - Doplněk vozového parku
Po éře mamutích SUV přichází doba kompaktnějších modelů. Po bok BMW 3 a Mercedesu GLK se nyní řadí také Audi s označením Q5. Jak jezdí základní model s dvoulitrovým turbodieselem?