TipCars Magazín
Poradna

Je do hor lepší Frontera neboTerracan?

Daniel Dvorský
18. 11. 2008

DotazZdravím Vás,chtěl bych požádat o radu při výběru vozu. Rozhoduji se mezi Hyundaiem Terracan a Opelem Fronterou, obojí r. v. od 2000 do 2003. Mou hlavní prioritou je, aby vůz zvládnul prudší zasněžené kopce a taky pohodlí na delších cestách. Terracan se mi v ohledu pohodlí jeví jako lepší volba, ale díky jeho vyšší hmotnosti mám obavy, jestli nebude problém manévrovatelnost při sjezdu ze zasněžené a uklouzané cesty. Rád bych znal Vaše srovnání těchto vozů.Díky za odpověď, Marek

Poradna
Daniel Dvorský
18. 11. 2008
Recenze uživatelů

Volkswagen Golf III. - vyhrály nízké náklady na provoz

Tomáš (26) Prachatice
11. 11. 2008

Na třináctiletém Golfu III vyzdvihuje jeho uživatel hlavně vznětový motor, který stále pracuje na výbornou. Občas ale stávkuje elektrické střešní okno nebo samovolně spadlo okénko zadních bočních dveří.

Recenze uživatelů
Tomáš (26) Prachatice
11. 11. 2008
Poradna

Dámské vozítko do 120 tisíc Kč

Daniel Dvorský
07. 11. 2008

DotazPřeji dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit o radu, chystám se koupit ojeté auto tak do 120 tisíc korun. Auto bych využívala na kratší vzdálenosti a jednou za čas na delší vzdálenost (Praha - Opava). Auto chci pro osobní potřebu, ne pro rodinu. Moje představa je tak rok 2001-2002, abych do něj nemusela moc investovat a nebyly vysoké náklady na pojištění a spotřebu. Představovala jsem si auta do objemu 1.2 až 1.4.Mnohokrát děkuji za odpověď.Michaela

Poradna
Daniel Dvorský
07. 11. 2008
Naše téma

Které palivo se více vyplatí?

David Hrdlička
24. 10. 2008

V souvislosti s výrazným zdražením benzinu a dieselu se vynořují do popředí levnější alternativní paliva. Které pohony se vyplatí zvážit při nákupu nového automobilu? Srovnali jsme provozní náklady benzínu, nafty a LPG.

Naše téma
David Hrdlička
24. 10. 2008
Poradna

Jaké vybrat pohodlné auto pro aktivní rodinu?

David Hrdlička
17. 10. 2008

DotazDobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor: Plánuji koupi rodinného vozu pro rozrůstající se rodinu, trávicí velkou část času na cestách (víkendové cesty Praha-Morava, Praha- Jižní Čechy, zahraniční dovolená u moře, ročně cca 40000km). Předpokládaná cena vozu 200 - 300 000,-Kč. Od vozu očekáváme komfortní cestování, dostatek vnitřní ho a především zavazadlového prostoru, spolehlivost, bezpečnost a samozřejmě příznivou spotřebu. Pročetl jsem již řadu Vašich recenzí a mými favority jsou:1) Ford Mondeo combi, 1,9TDCi, 96kW, r.v. 2005 a později, najeto do 150 000km, servisní knížka - tento vůz řadím zatím na první místo (pro mě nejlepší design vně i uvnitř vozu, výbava, největší prostor, údajně nejlepší jízdní vlastnosti), i když řada kamarádů mě zrazuje pro údajnou poruchovost. Na Vašich stránkách píšete, že u vozů vyrobených po roce 2003 se poruchovost výrazně snížila a v žebříčcích poruchovosti je na obdobné příčce jako druhý favorit:2) VW Passat Variant, 1,9TDI, 96kW, r.v. po 2005. 3) Škoda Octavia, nejlépe II.gen.- u ní mě odrazuje to, že je o třídu níž, prostor pro cestující je také menší, naftové motory s nižším výkonem... Za stejnou cenu lze koupit lépe vybavené vozy Ford ev. VW.Prosím o objektivní názor s doporučením na co se zaměřit při koupi takovéhoto ojetého vozu.Předem děkuji, věřím, že mě nezklamete... Pavel Hajdušek

Poradna
David Hrdlička
17. 10. 2008
Aktuality

Benzin nebo nafta? Náklady se už vyrovnávají

iHNED
16. 10. 2008

Letitá poučka, že dieselový motor se začne vyplácet jen majitelům auta, kteří s ním ročně najedou alespoň 40 tisíc kilometrů, bere poslední dobou za své.

Aktuality
iHNED
16. 10. 2008
Peugeot 405  MI16 je silný i po letech
Recenze uživatelů

Peugeot 405 MI16 je silný i po letech

Pavel Rybišár (18) Chrudim
13. 10. 2008

Automobil jsem koupil od staršího pána, jenž byl prvním majitelem. Vůz byl zakoupen přes Tuzex v roce 1989 za 280 000 Kčs. Od začátku na něm nebyla vedena nějaka zvláštní udržba, mimo té zakladní (vyměna oleje, destiček...).

Recenze uživatelů
Pavel Rybišár (18) Chrudim
13. 10. 2008
Poradna

Honda CR-V: je to dobrá koupě?

Petr Šikl
24. 09. 2008

Tentokrát se nám sešly dva dotazy na stejný model japonské automobilky Honda. První dotaz se týká druhé generace modelu CR-V a druhý dotaz třetí generace.

Poradna
Petr Šikl
24. 09. 2008
Poradna

Mazda Premacy nebo Nissan Almera Tino?

Petr Šikl
22. 09. 2008

Spokojený majitel Almery se rozhlíží po větším rodinném voze kategorie kompaktních MPVéček. Do oka mu padla Mazda Premacy a Almera Tino. Který model je spolehlivější, úspornější a vhodnější?

Poradna
Petr Šikl
22. 09. 2008
Poradna

Škoda Felicia z roku 2000 - dobrá volba?

Daniel Dvorský
18. 09. 2008

DotazDobrý den,narazil jsem na automobil Škoda Felicia combi 1.6, r. v. 2000, má najeto 61 000km, cena 85 tisíc Kč a je to dovoz z D. Chtěl jsem se zeptat, jestli je to dobrý vůz za dobrou cenu, a hlavně jestli při těchto kilometrech něco vydrží. Jezdím málo a chci spolehlivé auto. Koupil jsem vento 1.8 benzin 55 kW, 265 tisíc km a už jsem do něj investoval 20 tisíc a asi to není ještě konec. Je lepší koupit felicii, nebo si nechat to stávající po opravě?DěkujiHezký den,Stojan Martin

Poradna
Daniel Dvorský
18. 09. 2008
Naše téma

Jak vybrat správnou asistenční službu? (doplněno)

Markéta Konopová
09. 09. 2008

Zatímco mnozí z nás dosud nebyli nuceni těchto služeb nikdy využít, druzí s nimi mají větší či menší zkušenosti. Pravdou zůstává, že nejvíce těchto služeb oceníte, dostanete-li se do problémů, které sami nevyřešíte a potřebujete tedy nápomocnou ruku. Pokud máte nablízku přátele či rodinu, můžete problém mnohdy vyřešit i s jejich pomocí, pokud se však potíže dostaví ve špatný čas a na nesprávném místě, neváhejte a využijte asistenčních služeb.

Naše téma
Markéta Konopová
09. 09. 2008
Aktuality

Škoda Auto se zaměří také na prodej ojetin

Michal Bartoň
03. 09. 2008

Domácí automobilka Škoda spouští nový program na podporu prodeje ojetých vozů v autorizované prodejní síti – Škoda Plus. U svých dealerů bude nabízet nejen vlastní ojeté vozy, ale i vozy cizích značek.

Aktuality
Michal Bartoň
03. 09. 2008
Poradna

Citroen C5, Ford Mondeo, nebo Mazda 6?

David Hrdlička
29. 08. 2008

DotazDobrý den,prosím Vás o radu. Uvažuji o koupi nového automobilu pro rodinu a požaduji velký zavazadlový prostor, komfort na delší cesty, rozumnou spotřebu a hlavně spolehlivost. Cena by měla být cca do 200tis.(max. 250 tis.). Vyhlídnutu mám tuto trojici: Citroen C5 2.2HDI 98 kW , Mazda 6 2.0CD 100kW respektive Ford Mondeo 2.0 TDCi 96kW. Respektive mohli by jste mi navrhnout nějakou jinou alternativu. S pozdravemRadek

Poradna
David Hrdlička
29. 08. 2008
Aktuality

Přichází čas pro diesely

iHNED
27. 08. 2008

Jak dlouho - a proč vlastně - budou zákazníci ochotni připlácet desetitisíce za auta s dieselovými motory, když nafta dnes vyjde dráž než benzin?

Aktuality
iHNED
27. 08. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Volkswagen Polo Classic Tdi
Recenze uživatelů

Volkswagen Polo TDI - první dojmy uživatele

Muroň (30) Praha
19. 08. 2008

Polo Classic 1.9 TDI se stalo pro jeho majitele oblíbeným vozem. Má však pár bolístek, např. omezené místo na zadních sedadlech – „Marge Simpsonová by na nich musela sedět s nakloněnou hlavou,“ upřesnil uživatel…

Recenze uživatelů
Muroň (30) Praha
19. 08. 2008
Poradna

Mazda 626 s benzínem nebo dieselem?

Petr Šikl
14. 08. 2008

Opět se nám v redakci sešly dva podobné dotazy. Čtenáři uvažují o koupi poslední generace Mazdy 626. Je lepší benzín nebo nafta?

Poradna
Petr Šikl
14. 08. 2008
Recenze uživatelů

Renault 19 Chamade - jak jezdí po 200 tis.km?

Aleš Mikulenčák (33) Slup/Znojmo
06. 08. 2008

Šestnáctiletý Renault 19 Chamade vyvrací pověsti o častých návštěvách servisu s francouzskými vozy. Dokládá to třeba podvozek, ještě nebyla měněna jediná guma nebo čep…

Recenze uživatelů
Aleš Mikulenčák (33) Slup/Znojmo
06. 08. 2008
Recenze uživatelů

Jak jezdí Peugeot Partner po 80 tis. km.?

Mirek (36) Olomouc
30. 07. 2008

Trable s novým Peugeotem Partner začaly už týden po koupi. Do vozu zatékalo po obou stranách předního skla. A aby tomu nebylo málo, přišla zima, a náhradní přední sklo prasklo.

Recenze uživatelů
Mirek (36) Olomouc
30. 07. 2008
Poradna

Ibiza nebo Fiesta - který vybrat?

Petr Šikl
28. 07. 2008

Čtenář se rozhoduje mezi Ibizou a Fiestou. Mezi kritéria výběru patří nízké provozní náklady, spolehlivost, jízdní komfort a prostornost. Který z těcho vozů doporučíme?

Poradna
Petr Šikl
28. 07. 2008