Je do hor lepší Frontera neboTerracan?
DotazZdravím Vás,chtěl bych požádat o radu při výběru vozu. Rozhoduji se mezi Hyundaiem Terracan a Opelem Fronterou, obojí r. v. od 2000 do 2003. Mou hlavní prioritou je, aby vůz zvládnul prudší zasněžené kopce a taky pohodlí na delších cestách. Terracan se mi v ohledu pohodlí jeví jako lepší volba, ale díky jeho vyšší hmotnosti mám obavy, jestli nebude problém manévrovatelnost při sjezdu ze zasněžené a uklouzané cesty. Rád bych znal Vaše srovnání těchto vozů.Díky za odpověď, Marek
Volkswagen Golf III. - vyhrály nízké náklady na provoz
Na třináctiletém Golfu III vyzdvihuje jeho uživatel hlavně vznětový motor, který stále pracuje na výbornou. Občas ale stávkuje elektrické střešní okno nebo samovolně spadlo okénko zadních bočních dveří.
Dámské vozítko do 120 tisíc Kč
DotazPřeji dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit o radu, chystám se koupit ojeté auto tak do 120 tisíc korun. Auto bych využívala na kratší vzdálenosti a jednou za čas na delší vzdálenost (Praha - Opava). Auto chci pro osobní potřebu, ne pro rodinu. Moje představa je tak rok 2001-2002, abych do něj nemusela moc investovat a nebyly vysoké náklady na pojištění a spotřebu. Představovala jsem si auta do objemu 1.2 až 1.4.Mnohokrát děkuji za odpověď.Michaela
Které palivo se více vyplatí?
V souvislosti s výrazným zdražením benzinu a dieselu se vynořují do popředí levnější alternativní paliva. Které pohony se vyplatí zvážit při nákupu nového automobilu? Srovnali jsme provozní náklady benzínu, nafty a LPG.
Jaké vybrat pohodlné auto pro aktivní rodinu?
DotazDobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor: Plánuji koupi rodinného vozu pro rozrůstající se rodinu, trávicí velkou část času na cestách (víkendové cesty Praha-Morava, Praha- Jižní Čechy, zahraniční dovolená u moře, ročně cca 40000km). Předpokládaná cena vozu 200 - 300 000,-Kč. Od vozu očekáváme komfortní cestování, dostatek vnitřní ho a především zavazadlového prostoru, spolehlivost, bezpečnost a samozřejmě příznivou spotřebu. Pročetl jsem již řadu Vašich recenzí a mými favority jsou:1) Ford Mondeo combi, 1,9TDCi, 96kW, r.v. 2005 a později, najeto do 150 000km, servisní knížka - tento vůz řadím zatím na první místo (pro mě nejlepší design vně i uvnitř vozu, výbava, největší prostor, údajně nejlepší jízdní vlastnosti), i když řada kamarádů mě zrazuje pro údajnou poruchovost. Na Vašich stránkách píšete, že u vozů vyrobených po roce 2003 se poruchovost výrazně snížila a v žebříčcích poruchovosti je na obdobné příčce jako druhý favorit:2) VW Passat Variant, 1,9TDI, 96kW, r.v. po 2005. 3) Škoda Octavia, nejlépe II.gen.- u ní mě odrazuje to, že je o třídu níž, prostor pro cestující je také menší, naftové motory s nižším výkonem... Za stejnou cenu lze koupit lépe vybavené vozy Ford ev. VW.Prosím o objektivní názor s doporučením na co se zaměřit při koupi takovéhoto ojetého vozu.Předem děkuji, věřím, že mě nezklamete... Pavel Hajdušek
Benzin nebo nafta? Náklady se už vyrovnávají
Letitá poučka, že dieselový motor se začne vyplácet jen majitelům auta, kteří s ním ročně najedou alespoň 40 tisíc kilometrů, bere poslední dobou za své.
Peugeot 405 MI16 je silný i po letech
Automobil jsem koupil od staršího pána, jenž byl prvním majitelem. Vůz byl zakoupen přes Tuzex v roce 1989 za 280 000 Kčs. Od začátku na něm nebyla vedena nějaka zvláštní udržba, mimo té zakladní (vyměna oleje, destiček...).
Honda CR-V: je to dobrá koupě?
Tentokrát se nám sešly dva dotazy na stejný model japonské automobilky Honda. První dotaz se týká druhé generace modelu CR-V a druhý dotaz třetí generace.
Mazda Premacy nebo Nissan Almera Tino?
Spokojený majitel Almery se rozhlíží po větším rodinném voze kategorie kompaktních MPVéček. Do oka mu padla Mazda Premacy a Almera Tino. Který model je spolehlivější, úspornější a vhodnější?
Škoda Felicia z roku 2000 - dobrá volba?
DotazDobrý den,narazil jsem na automobil Škoda Felicia combi 1.6, r. v. 2000, má najeto 61 000km, cena 85 tisíc Kč a je to dovoz z D. Chtěl jsem se zeptat, jestli je to dobrý vůz za dobrou cenu, a hlavně jestli při těchto kilometrech něco vydrží. Jezdím málo a chci spolehlivé auto. Koupil jsem vento 1.8 benzin 55 kW, 265 tisíc km a už jsem do něj investoval 20 tisíc a asi to není ještě konec. Je lepší koupit felicii, nebo si nechat to stávající po opravě?DěkujiHezký den,Stojan Martin
Jak vybrat správnou asistenční službu? (doplněno)
Zatímco mnozí z nás dosud nebyli nuceni těchto služeb nikdy využít, druzí s nimi mají větší či menší zkušenosti. Pravdou zůstává, že nejvíce těchto služeb oceníte, dostanete-li se do problémů, které sami nevyřešíte a potřebujete tedy nápomocnou ruku. Pokud máte nablízku přátele či rodinu, můžete problém mnohdy vyřešit i s jejich pomocí, pokud se však potíže dostaví ve špatný čas a na nesprávném místě, neváhejte a využijte asistenčních služeb.
Škoda Auto se zaměří také na prodej ojetin
Domácí automobilka Škoda spouští nový program na podporu prodeje ojetých vozů v autorizované prodejní síti – Škoda Plus. U svých dealerů bude nabízet nejen vlastní ojeté vozy, ale i vozy cizích značek.
Citroen C5, Ford Mondeo, nebo Mazda 6?
DotazDobrý den,prosím Vás o radu. Uvažuji o koupi nového automobilu pro rodinu a požaduji velký zavazadlový prostor, komfort na delší cesty, rozumnou spotřebu a hlavně spolehlivost. Cena by měla být cca do 200tis.(max. 250 tis.). Vyhlídnutu mám tuto trojici: Citroen C5 2.2HDI 98 kW , Mazda 6 2.0CD 100kW respektive Ford Mondeo 2.0 TDCi 96kW. Respektive mohli by jste mi navrhnout nějakou jinou alternativu. S pozdravemRadek
Přichází čas pro diesely
Jak dlouho - a proč vlastně - budou zákazníci ochotni připlácet desetitisíce za auta s dieselovými motory, když nafta dnes vyjde dráž než benzin?
Volkswagen Polo TDI - první dojmy uživatele
Polo Classic 1.9 TDI se stalo pro jeho majitele oblíbeným vozem. Má však pár bolístek, např. omezené místo na zadních sedadlech – „Marge Simpsonová by na nich musela sedět s nakloněnou hlavou,“ upřesnil uživatel…
Mazda 626 s benzínem nebo dieselem?
Opět se nám v redakci sešly dva podobné dotazy. Čtenáři uvažují o koupi poslední generace Mazdy 626. Je lepší benzín nebo nafta?
Renault 19 Chamade - jak jezdí po 200 tis.km?
Šestnáctiletý Renault 19 Chamade vyvrací pověsti o častých návštěvách servisu s francouzskými vozy. Dokládá to třeba podvozek, ještě nebyla měněna jediná guma nebo čep…
Jak jezdí Peugeot Partner po 80 tis. km.?
Trable s novým Peugeotem Partner začaly už týden po koupi. Do vozu zatékalo po obou stranách předního skla. A aby tomu nebylo málo, přišla zima, a náhradní přední sklo prasklo.
Ibiza nebo Fiesta - který vybrat?
Čtenář se rozhoduje mezi Ibizou a Fiestou. Mezi kritéria výběru patří nízké provozní náklady, spolehlivost, jízdní komfort a prostornost. Který z těcho vozů doporučíme?