Nissan Almera Tino po čtyřech letech provozu
Almera Tino je rodinným vozem a kdekdo by jej odsoudil pro klidnou jízdu s dětmi. Jak však píše autor této Zkušenosti uživatele, je to „držák“ nejen co do spolehlivosti, ale i co do jízdních vlastností.
Koupit zánovní Renault Megane? Poradíme
DotazDobrý den,s potěšením jsem četl Vaše články o zkušenostech s Renaulty. Já nyní váhám nad koupí Megana hatchback 1.5 dCi z roku 2007, najeto cca 20.000 jako referenční vozidlo. Je v béžovém interiéru, aut.klima, elektr.okna, tempomat, ASR, 6 rychlostí atd. za 360.000,-Docela mne ale matou negativní ohlasy na tento vůz, avšak nevím, jestli se to netýká jen kusů do r. 2006. Vůbec nevím, jestli do toho mám jít. Také se mi líbí nové a menší Clio Grandtour s větším kufrem /439 l/, které bych kupoval jako nové s 1,2 TCE 100k.Děkuji za případnou pomoc při výběru. Nyní mám Fabii combi 1,4 Mpi 50 kW, avšak nové se mi vyloženě nelíbí a přijdou mi předražené. S pozdravem M.Ruta
Toyota Avensis - přehled nákladů za deset let provozu
Ceny paliv vystoupaly do nadměrných výšek, a tak přijde vhod Zkušenost uživatele s vozem předělaným na LPG. Avensis potvrzuje japonskou kvalitu, ale vyplatí se instalace pohonu LPG?
Deset let starý Ford Escort - zlatá střední cesta
Přešla léta, přišlo dítě, a změnily se priority. Mladická nerozvážnost a honba za objemy a výkony byla vystřídána racionální úvahou, z níž mi vyplynula následující nákupní kritéria : combi, s klimatizací, obsah benzín do 1850 ccm, cena do 100 tisíc Kč.
Asie na čtyřech kolech - na co se připravit?
Budoucnost automobilového průmyslu se píše v Číně a Indii. Západoevropské automobilky se těší na nové trhy. Měly by se ale spíš začít bát.
Octavia I 1.9TDi nebo Octavia II 2.0TDi - kterou vybrat?
DotazDobrý den,zvažuji nákup ojetého auta. Do nejužšího výběru se dostala Octavia I s motorem 1.9 TDI a Octavia II 2.0 TDI. Ročně najedu mezi 20 - 30 tisíci kilometry, většinu ve městě, ale často jezdím i mimo město a po dálnicích.To je také hlavní důvod, proč upřednostňuji šestistupňovou převodovku. Auto by se mělo pohybovat v ceně do 350 tisíc Kč. Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s motorem 2.0 TDI. Já jsem o něm slyšel spíše negativní zkušenosti - spotřeba oleje, praskání hlav a ucpávání vstřiků. Ale zase moc dobře jede. Zajímalo by mne, jaké auto byste si koupili vy z výše uvedených a jaké jsou největší rozdíly v těch motorech. Děkuji a přeji hezký den
Majitel Avensisu: Lepší auto jsem neměl
Toyota je pověstná svou kvalitou a tuto pověst potvrzuje i Zkušenost uživatele s Avensisem z roku 2001. Nejvážnější závadou byla prozatím porucha lambda sondy ve 130 tis. kilometrech.
Renault Mégane - jak je na tom po osmi letech?
Auto jsem si koupil jako nové. Do dnešního dne jsem mimo běžné údržby, jako je pravidelná výměna oleje, filtrů olejových a vzduchových, nechal vyměnit rozvody a řemen při 110.000 km
Nissan Almera - jaký je po deseti letech provozu?
Srovnání Almery a Fiesty nabízí tato Zkušenost uživatele. Nissan Almera má po osmi letech a 140 000 najetých kilometrech vše původní, což je pravým opakem oproti Fiestě, předchozímu vozu majitele.
Nissan NP300: Návrat pracanta po dvou letech
Nissan po dvouleté přestávce znovu uvádí na trh Pick-up - nově s modelovým označením NP300 a s inovovaným vznětovým motorem 2.5 l splňujícím emisní limity Euro 4. Vyzkoušeli jsme ho v terénu.
Jaký je VW Golf 5 po třech letech provozu?
Nedodělek! Tak nazývá majitel svůj VW Golf, koupený jako nový. Za dva roky musel navštívit servis nejméně 15x. Palubní deska celá vrže, geometrie náprav už od výroby špatná, loupe se metalíza…
BMW 5 - jaké je po desti letech provozu a třista tisíci km.
Zklamání nad koupí BMW 525. řady popisuje uživatel v této Zkušenosti. Za dva roky a za najetých 60 tis. km už stihl za opravy utratit 150 000 Kč. A jelikož stojí BMW často v servisu, jezdí spolehlivějším a starším Mondeem.
Volkswagen Vento po 300 tis. km.
Zkušenost s VW Vento je pro majitele pozitivní, vidí ho jako nenáročného pracanta. Motor má najeto téměř 300 000 km a úbytek výkonu ani není znát, zato koroze začíná pomalu útočit…
Felicia nebo Golf III jako auto pro studenta?
DotazDobrý den, prosil bych o radu, jaké auto by jste doporučil studentovi pro každodenní použití. Rozhoduji se mezi Felicií (1.6 popř 1.3) a Golfem třetí generace nejlépe TDi. Hlavně by mě zajímala cena náhradních dílů, spotřeba a nejčastější vážnější poruchy těchto dvou aut. Předem děkuji za odpověď.
Opel Omega Caravan - odstaví ho jen koroze
Za ty prachy je Omega naprostá bomba! Až na tu korozi je to fakt držák... Věc, kterou dodnes nechápu je to, že Omegy Béčkové generace se dnes prodávají za směšné ceny.
Zánovní Kia Rio a zkušenosti uživatele
Na novém autě poškrábaná postranní lišta, 4x reklamována závada na motoru, autorádio doporučeno nejlépe přilepit kobercovou páskou... S těmito zkušenostmi se nám svěřil majitel vozu Kia Rio.
Opel Astra G Caravan - problémy ve velkém balení
Jako o smůle na konkrétní kus se vyjadřuje majitel Oplu Astra. Koupil relativně nové auto, s doloženou historií, ale závady se objevily příliš brzy. Astra běžně po souvisle ujetých 70 km vypovídá poslušnost a nikdo si s tím neví rady...
Jaký zvolit benzínový motor do MPV?
DotazDobrý den,hodlám koupit ojeté šestimístné MPV, nejspíše Ford Galaxy nebo VW Sharan - r.v. 1999. Váhám mezi zážehovými motory 2,3l, 2,8 VR6 nebo 1,8 5V turbo. Můžete mi prosím poradit, který z těchto benzínových motorů je spolehlivější a úspornější?S pozdravemMarek Skála, Plzeň
Ojetá Fabia 1,4 MPI očima mechanika
Nejčastější neduhy Fábií vyjmenovává ve své Zkušenosti bývalý přijímací technik autorizovaného servisu Škoda. Dají mu početní majitelé českého bestselleru v diskusi pod článkem zapravdu?