TipCars Magazín
Recenze uživatelů

Nissan Almera Tino po čtyřech letech provozu

Tomáš Elbert (59) Praha - Krč
23. 07. 2008

Almera Tino je rodinným vozem a kdekdo by jej odsoudil pro klidnou jízdu s dětmi. Jak však píše autor této Zkušenosti uživatele, je to „držák“ nejen co do spolehlivosti, ale i co do jízdních vlastností.

Recenze uživatelů
Tomáš Elbert (59) Praha - Krč
23. 07. 2008
Poradna

Koupit zánovní Renault Megane? Poradíme

David Hrdlička
22. 07. 2008

DotazDobrý den,s potěšením jsem četl Vaše články o zkušenostech s Renaulty. Já nyní váhám nad koupí Megana hatchback 1.5 dCi z roku 2007, najeto cca 20.000 jako referenční vozidlo. Je v béžovém interiéru, aut.klima, elektr.okna, tempomat, ASR, 6 rychlostí atd. za 360.000,-Docela mne ale matou negativní ohlasy na tento vůz, avšak nevím, jestli se to netýká jen kusů do r. 2006. Vůbec nevím, jestli do toho mám jít. Také se mi líbí nové a menší Clio Grandtour s větším kufrem /439 l/, které bych kupoval jako nové s 1,2 TCE 100k.Děkuji za případnou pomoc při výběru. Nyní mám Fabii combi 1,4 Mpi 50 kW, avšak nové se mi vyloženě nelíbí a přijdou mi předražené. S pozdravem M.Ruta

Poradna
David Hrdlička
22. 07. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Toyota Avensis 2.0 SOL LPGi
Recenze uživatelů

Toyota Avensis - přehled nákladů za deset let provozu

Jarek Ulman (34) Královéhradecký kraj
14. 07. 2008

Ceny paliv vystoupaly do nadměrných výšek, a tak přijde vhod Zkušenost uživatele s vozem předělaným na LPG. Avensis potvrzuje japonskou kvalitu, ale vyplatí se instalace pohonu LPG?

Recenze uživatelů
Jarek Ulman (34) Královéhradecký kraj
14. 07. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Escort Combi 1,6 16V
Recenze uživatelů

Deset let starý Ford Escort - zlatá střední cesta

Josef (28) České Budějovice 3
09. 07. 2008

Přešla léta, přišlo dítě, a změnily se priority. Mladická nerozvážnost a honba za objemy a výkony byla vystřídána racionální úvahou, z níž mi vyplynula následující nákupní kritéria : combi, s klimatizací, obsah benzín do 1850 ccm, cena do 100 tisíc Kč.

Recenze uživatelů
Josef (28) České Budějovice 3
09. 07. 2008
Aktuality

Asie na čtyřech kolech - na co se připravit?

iHNED
07. 07. 2008

Budoucnost automobilového průmyslu se píše v Číně a Indii. Západoevropské automobilky se těší na nové trhy. Měly by se ale spíš začít bát.

Aktuality
iHNED
07. 07. 2008
Poradna

Octavia I 1.9TDi nebo Octavia II 2.0TDi - kterou vybrat?

David Hrdlička
04. 07. 2008

DotazDobrý den,zvažuji nákup ojetého auta. Do nejužšího výběru se dostala Octavia I s motorem 1.9 TDI a Octavia II 2.0 TDI. Ročně najedu mezi 20 - 30 tisíci kilometry, většinu ve městě, ale často jezdím i mimo město a po dálnicích.To je také hlavní důvod, proč upřednostňuji šestistupňovou převodovku. Auto by se mělo pohybovat v ceně do 350 tisíc Kč. Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s motorem 2.0 TDI. Já jsem o něm slyšel spíše negativní zkušenosti - spotřeba oleje, praskání hlav a ucpávání vstřiků. Ale zase moc dobře jede. Zajímalo by mne, jaké auto byste si koupili vy z  výše uvedených a jaké jsou největší rozdíly v těch motorech. Děkuji a přeji hezký den

Poradna
David Hrdlička
04. 07. 2008
Recenze uživatelů

Majitel Avensisu: Lepší auto jsem neměl

Ercih (35) Praha-západ
01. 07. 2008

Toyota je pověstná svou kvalitou a tuto pověst potvrzuje i Zkušenost uživatele s Avensisem z roku 2001. Nejvážnější závadou byla prozatím porucha lambda sondy ve 130 tis. kilometrech.

Recenze uživatelů
Ercih (35) Praha-západ
01. 07. 2008
Recenze uživatelů

Renault Mégane - jak je na tom po osmi letech?

Zdenek () Brno-Černá Pole
30. 06. 2008

Auto jsem si koupil jako nové. Do dnešního dne jsem mimo běžné údržby, jako je pravidelná výměna oleje, filtrů olejových a vzduchových, nechal vyměnit rozvody a řemen při 110.000 km

Recenze uživatelů
Zdenek () Brno-Černá Pole
30. 06. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Nissan Almera
Recenze uživatelů

Nissan Almera - jaký je po deseti letech provozu?

Josef Kostal (44) Otrokovice
26. 06. 2008

Srovnání Almery a Fiesty nabízí tato Zkušenost uživatele. Nissan Almera má po osmi letech a 140 000 najetých kilometrech vše původní, což je pravým opakem oproti Fiestě, předchozímu vozu majitele.

Recenze uživatelů
Josef Kostal (44) Otrokovice
26. 06. 2008
Nové modely

Nissan NP300: Návrat pracanta po dvou letech

Michal Bartoň
24. 06. 2008

Nissan po dvouleté přestávce znovu uvádí na trh Pick-up - nově s modelovým označením NP300 a s inovovaným vznětovým motorem 2.5 l splňujícím emisní limity Euro 4. Vyzkoušeli jsme ho v terénu.

Nové modely
Michal Bartoň
24. 06. 2008
Recenze uživatelů

Jaký je VW Golf 5 po třech letech provozu?

Robert Cicák (39) Ostrava
23. 06. 2008

Nedodělek! Tak nazývá majitel svůj VW Golf, koupený jako nový. Za dva roky musel navštívit servis nejméně 15x. Palubní deska celá vrže, geometrie náprav už od výroby špatná, loupe se metalíza…

Recenze uživatelů
Robert Cicák (39) Ostrava
23. 06. 2008
Recenze uživatelů

BMW 5 - jaké je po desti letech provozu a třista tisíci km.

Karel (33) Ceské Budějovice
19. 06. 2008

Zklamání nad koupí BMW 525. řady popisuje uživatel v této Zkušenosti. Za dva roky a za najetých 60 tis. km už stihl za opravy utratit 150 000 Kč. A jelikož stojí BMW často v servisu, jezdí spolehlivějším a starším Mondeem.

Recenze uživatelů
Karel (33) Ceské Budějovice
19. 06. 2008
Recenze uživatelů

Volkswagen Vento po 300 tis. km.

ondra (26) nerozhoduje
10. 06. 2008

Zkušenost s VW Vento je pro majitele pozitivní, vidí ho jako nenáročného pracanta. Motor má najeto téměř 300 000 km a úbytek výkonu ani není znát, zato koroze začíná pomalu útočit…

Recenze uživatelů
ondra (26) nerozhoduje
10. 06. 2008
Poradna

Felicia nebo Golf III jako auto pro studenta?

Daniel Dvorský
06. 06. 2008

DotazDobrý den, prosil bych o radu, jaké auto by jste doporučil studentovi pro každodenní použití. Rozhoduji se mezi Felicií (1.6 popř 1.3) a Golfem třetí generace nejlépe TDi. Hlavně by mě zajímala cena náhradních dílů, spotřeba a nejčastější vážnější poruchy těchto dvou aut. Předem děkuji za odpověď.

Poradna
Daniel Dvorský
06. 06. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Opel Omega Caravan
Recenze uživatelů

Opel Omega Caravan - odstaví ho jen koroze

Pavel () Frýdek-Místek
05. 06. 2008

Za ty prachy je Omega naprostá bomba! Až na tu korozi je to fakt držák... Věc, kterou dodnes nechápu je to, že Omegy Béčkové generace se dnes prodávají za směšné ceny.

Recenze uživatelů
Pavel () Frýdek-Místek
05. 06. 2008
Recenze uživatelů

Zánovní Kia Rio a zkušenosti uživatele

Radovan Najman (25) Praha
04. 06. 2008

Na novém autě poškrábaná postranní lišta, 4x reklamována závada na motoru, autorádio doporučeno nejlépe přilepit kobercovou páskou... S těmito zkušenostmi se nám svěřil majitel vozu Kia Rio.

Recenze uživatelů
Radovan Najman (25) Praha
04. 06. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Opel Astra G Caravan
Recenze uživatelů

Opel Astra G Caravan - problémy ve velkém balení

Fratnišek Brabec (27) Praha
29. 05. 2008

Jako o smůle na konkrétní kus se vyjadřuje majitel Oplu Astra. Koupil relativně nové auto, s doloženou historií, ale závady se objevily příliš brzy. Astra běžně po souvisle ujetých 70 km vypovídá poslušnost a nikdo si s tím neví rady...

Recenze uživatelů
Fratnišek Brabec (27) Praha
29. 05. 2008
Poradna

Jaký zvolit benzínový motor do MPV?

Daniel Dvorský
28. 05. 2008

DotazDobrý den,hodlám koupit ojeté šestimístné MPV, nejspíše Ford Galaxy nebo VW Sharan - r.v. 1999. Váhám mezi zážehovými motory 2,3l, 2,8 VR6 nebo 1,8 5V turbo. Můžete mi prosím poradit, který z těchto benzínových motorů je spolehlivější a úspornější?S pozdravemMarek Skála, Plzeň

Poradna
Daniel Dvorský
28. 05. 2008
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Škoda Fabia Classic 1,4 MPI
Recenze uživatelů

Ojetá Fabia 1,4 MPI očima mechanika

Pavel (40) Rychnov nad Kněžnou
28. 05. 2008

Nejčastější neduhy Fábií vyjmenovává ve své Zkušenosti bývalý přijímací technik autorizovaného servisu Škoda. Dají mu početní majitelé českého bestselleru v diskusi pod článkem zapravdu?

Recenze uživatelů
Pavel (40) Rychnov nad Kněžnou
28. 05. 2008