TipCars Magazín
Recenze uživatelů

Opel Astra G - negativní zkušenosti majitele

Lukas (31) okres Jablonec nad Nisou
06. 01. 2010

Za rok investováno témeř 100000 Kč na opravách - výměna motoru po zadření vlivem přehrátí, chybějící kontrolka hladiny chladící kapaliny - odtah z Dánska do ČR 1200km, koupě jetého motoru, výměna údržba - celkem 80000Kč.

Recenze uživatelů
Lukas (31) okres Jablonec nad Nisou
06. 01. 2010
Recenze uživatelů

Subaru Legacy - jaké jsou zkušenosti majitele po 75 tis.km?

Zdeny (50) nerozhoduje
05. 01. 2010

Vzhledem ke změně zaměstnání jsem přešel z obou rodinných aut naftových na auta s benzínovým agregátem. Bydlíme v podhůří Jeseníků a manželka jezdí denně 25km do zaměstnání přes 1000m vysoký vrchol.

Recenze uživatelů
Zdeny (50) nerozhoduje
05. 01. 2010
Nové modely

Nová auta pro rok 2010 od A do Z

iHNED
04. 01. 2010

Stejně jako loni jsme vytipovali nejdůležitější čtyřkolové premiéry následujícího roku.

Nové modely
iHNED
04. 01. 2010
Testy

Kia cee´d SW - omlazená a úspornější?

Petr Šikl
04. 01. 2010

Bude silnější benzínový motor úspornější než slabší pohonná jednotka? Jak se projevuje zavedení systému ISG na spotřebě paliva? Za kolik vůbec jezdí faceliftovaný cee´d v dlouhém provedení?

Testy
Petr Šikl
04. 01. 2010
Aktuality

Aut z Česka se prodalo 1 125 000

iHNED
30. 12. 2009

České automobilky letos prodaly nejvíce osobních aut v historii země. Krizi tuzemských automobilek odsunulo německé šrotovné.

Aktuality
iHNED
30. 12. 2009
Aktuality

Škodovka chystá nové vozy. Pro Asii

iHNED
28. 12. 2009

Kdyby manažeři Škodovky chtěli dát svým zaměstnancům pod stromeček praktický dárek, byl by to nejspíše kurz čínštiny. Právě čínská klientela bude totiž v roce 2010 pomáhat plnit velkolepé údernické plány automobilky.

Aktuality
iHNED
28. 12. 2009
Poradna

Ford Mondeo II jako automobil pro vozíčkáře

Daniel Dvorský
23. 12. 2009

Dotaz

Poradna
Daniel Dvorský
23. 12. 2009
Testy

Škoda Octavia Scout 1.8 TSI: Hurá do přírody…

Martin Malý
22. 12. 2009

Hledáte auto na hory, chalupu, zkrátka do nepohody? Tak to by pro vás mohla být Škoda Octavia Scout tou pravou volbou. Má velký kufr, pohon všech kol a o poznání osobitější design než běžná Octavia Combi.

Testy
Martin Malý
22. 12. 2009
Aktuality

20 let motorů TDI od Audi - průkopnická technika s velkou budoucností

iHNED
21. 12. 2009

Audi letos slaví vedle stoletého výročí vzniku značky ještě další mimořádné jubileum: 20. narozeniny motorů TDI. Na podzim 1989 měl na autosalonu ve Frankfurtu premiéru model Audi 100 2.5 TDI, první s přímovstřikovým turbodieselem, který předznamenal novou éru vznětových motorů.

Aktuality
iHNED
21. 12. 2009
Testy

C4 By Loeb - král erzet?

Petr Šikl
21. 12. 2009

Máte půl milionu koroun a chcete atraktivní třídveřové coupé se kterým nikdy nebudete řezat zatáčky jako Sébastien Loeb a jezdit bokem? Kupte si C4 ve speciální edici By Loeb. A myslím to vážně ...

Testy
Petr Šikl
21. 12. 2009
Naše téma

Na které ojetiny si dát pozor při nákupu?

Petr Šikl
18. 12. 2009

Závěrem každého roku sestavují německé stanice technické kontroly TÜV a Dekra žebříčky spolehlivosti automobilů. Pojďme se tedy podívat na vozy s minimem závad a na totální propadáky.

Naše téma
Petr Šikl
18. 12. 2009
PORADNA: Škoda Fabia nebo raději Nissan Primera?
Poradna

Ford Fusion 1.4 TDCi nebo Fabia SDI?

Daniel Dvorský
18. 12. 2009

DotazDobrý den,Chystám se koupit ojetý vůz do 100000 km. Co se týče výbavy požaduji posilovač řízení, klimu, přední okna v elektrice, centrální zamykání a ABS. Vybírám auto střední velikosti a jelikož delší trasy jsem rozhodnutý pro naftový motor. Vybírám mezi Ford Fusion 1,4 Tdi a Škoda Fabia Combi 1,9 SDi což mi prostorově vyhovuje. Cenu jsem si stanovil na 100 – 150 tis. Jiná alternativa mě nenapadá, Samozřejmě vyžaduji spolehlivost vozu a přijatelnou spotřebu. Jezdím tak z 60% dálnici a 40% město. Teď mám Felicii 1,6, do které neustále investuji na to, že má 138000 km do roka dávám okolo 25 tis. Kč ročně což mi připadá celkem dost a spotřeba je v průměru 8-9 litrů.s vcelku normální jízdou což není žádný zázrak na to jaké pohodlí mi auto poskytuje. Děkuji za Váš názor a radu. S autem nehodlám závodit, proto mi nevadí Sdi nebo 1,4 u Fusionu.

Poradna
Daniel Dvorský
18. 12. 2009
Testy

Citroën C4 By Loeb v testu spotřeby

Petr Šikl
17. 12. 2009

Citroën již nějakou dobu sklízí úspěchy na poli světových rallye. Jeho C4 řízená Sebastianem Loebem je magnetem na diváky. Snad proto se francouzská automobilka rozhodla přichystat speciální edici třídveřové C4 s podpisem samotného Loeba. Za kolik takový vůz jezdí?

Testy
Petr Šikl
17. 12. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Peugeot Partner 1,6 HDI
Recenze uživatelů

Peugeot Partner 1,6 HDI - jaký je po 82 tis.km?

Michal Rokos (32) Zlínský kraj
16. 12. 2009

Jedná se dle mého o ideální vozidlo pro rodiny s dětmi i pro živnostníky. Komu nevadí horší komfort při cestování na dálku při srovnání s osobákem, bude spokojen. Kdo je zvyklý na VW Group, ať se mu raději vyhne.

Recenze uživatelů
Michal Rokos (32) Zlínský kraj
16. 12. 2009
Recenze uživatelů

Ford Focus 1,6 16V a zkušenosti majitele po 56 tis.km

Karol (34) Piestany
15. 12. 2009

V roku 2007 som si kupil toto auto s presvedcenim ziskanym z internetovych recenzii ako bezproblemoveho dobreho auta, viacmenej do mesta, iba so zriedkavymi dlhymi cestami.

Recenze uživatelů
Karol (34) Piestany
15. 12. 2009
Testy

Peugeot 207 CC 1.6 THP: O čem ženy sní

Michal Borský
14. 12. 2009

Francouzský Peugeot je už dlouhá léta tradičním výrobcem různých variací na téma malý automobil bez střechy. Úspěšným následníkem kupé-kabrioletu 206CC je stejně označená dvěstěsedmička, jejíž test vám dnes přinášíme.

Testy
Michal Borský
14. 12. 2009
Poradna

Ford Focus nebo Mazda 323F?

Daniel Dvorský
11. 12. 2009

DotazDobrý den,Žádám Vás o radu jak se rozhodnout mezi dvěma konkrétními vozy – mezi Ford Focus a Mazda 323F. Volba padla na motorizaci 1,6 benzin hatchback 5 dveří, rok výroby 2003. Počítám s nájezdem cca 20 tis.km – polovina město, polovina rychlostní komunikace. Mělo by to být v ceně 130-150 tis. Kč. Měřím 190 cm a bude vozit převážně 2 osoby. Vůz bude pravděpodobně zakoupen v Rakousku nebo Itálii. Děkuji za postřehy a rady, které mi pomohou se rozhodnout mezi těmito dvěma vozy.

Poradna
Daniel Dvorský
11. 12. 2009
Testy

Honda City - umí zejména ve městě

Petr Šikl
10. 12. 2009

Malé sedany nebývají krásné ani většinou příliš dobře nejezdí. Stejně na tom byla i Honda City, která však nabízela něco navíc. Je City v další generaci stále ošklivým kačátkem a nešikovným společníkem?

Testy
Petr Šikl
10. 12. 2009
Technická poradna

Octavia - jak vyměnit olej v automatické převodovce?

Jan Štecher
09. 12. 2009

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jakým způsobem vyměnit olej v automatické převodovce na Octavii. Slyšel jsem, že v převodovce je filtr oleje a chtěl bych se zeptat, jak často je potřeba ho měnit. Děkuji za odpověď.

Technická poradna
Jan Štecher
09. 12. 2009