Volvo S80 - roční dojmy majitele
Po přesednutí z francouzkých vozů je to nepopsatelná lahoda. V řešení D5 pak i ekonomická pohoda, kdy je možné jezdit při normální jízdě se spotřebou kolem 5,6l, při jízdě 150-200km/h se spotřebou 6,1l.
Konec mříží v autech
Plátci DPH jsou od prvního dubna osvobozeni od mříže oddělující zavazadlový prostor od prostoru pro cestující. Patnáctého září navíc byla vyhláška novelizována a majitelé vlastnící vůz s mříží se mohou mříže konečně snadno zbavit.
Škoda Octavia II 1,8 TSI nebo 2,0 TDI?
DotazDobrý den, mám zájem o koupi vozu Škoda Octavia II, ale nevím si rady s motorem. Přemýšlím mezi 1.8 TSI, nebo 2.0 TDI. Ročně najezdím tak 30000 km, někdy i více. Provoz je kombinovaný. Vozidlo bych si kupoval starší cca 2006 najeto do 60000 km. Když bych si vybral motor TDI zda je lepši PD, nebo CR. Děkuji za odpověď. S pozdravem Martin.
Martin Jahn - Dno krize je na dohled. Pak se Svět aut Změní
Z útlumu se budou automobilky dostávat tři až pět let, soudí Martin Jahn, prezident Sdružení automobilového průmyslu České republiky, současně ředitel společnosti Volkswagen Rus. Poté přijdou milovníci benzinových par zkrátka, do světa se někdy na přelomu let 2012 a 2013 rozjedou tiché a sterilní elektromobily. A Česko možná bude mít za sebou první vlnu šrotovného.
Renault Grand Scénic - GRANDiózní MPV?
Renault specialista na velkoprostorové vozy vyrábí model Scénic již nějakou dobu. Jejich uživatelé měli k dosavadnímu Scénicu řadu výtek a nedostatků. Renault je vyslyšel a zplodil nový Scénic. A my se rovnou podíváme na jeho prodlouženou verzi.
Toyota Corolla - zkušenosti majitele po 25 tis. km
Toyota mi slouží dva a půl roku a po současných 25 000 km, které jsem najezdil, si dovolím hodnotit a srovnávat.
Subaru Legacy Outback 2,5AT - první dojmy majitele
Auto bylo dovoz, ale moc pěkné. Po konzultaci s mechanikem mi bylo řečeno: hele není to nový, ale je v perfektním stavu.
Renault Grand Scénic - rodinný spořílek?
Diesel pod kapotou velkoprostorového vozu je častou volbou rodin, které žádájí nízkou spotřebu paliva a solidní dynamiku. Jak tomu bude u nejsilnějšího motoru pod kapotou nového Grand Scénicu?
Ford Galaxy - když tatínek rád řídí
Uveze sedm členů rodiny a v případě potřeby dokáže nahradit dodávku jednoduchým sklopením sedadel. Má bratříčka, kterému říkají S-Max a jezdí stejně dobře jako osobní vůz. Už víte o kom je řeč?
Ford Mondeo, Mazdu 6 nebo Renault Megane II přestavět na LPG?
DotazDobrý den.Plánuji koupit ojetý kombík r.v. cca 2003 a novější a následně ho přestavět na plyn. Láká mě Mondeo II svým podvozkem, Mazda 6 spolehlivostí a Megane II cenou. Motory benzíny 1,8 a 2,0 a u Megana 1,6 a 2,0. Který by byl nejlepší? Děkuji za radu.Michal Bureš
Palivové karty – vyplatí se tankovat bez hotovosti?
Jezdit hodně, často tankovat, ale přitom u sebe nemít hotovost? Zní to jako pohádka, ale přitom je to realita všedních dní. Tedy pokud má u sebe řidič palivovou kartu. A ta má výhod ještě mnohem více.
Ford Galaxy 2.2 TDCi - výkonný šetřílek
Pokud máte větší rodinu a jezdíte na dovolenou přes půl Evropy, zajisté se Vám hodí velké MPV do kterého se poskládá celá rodina včetně zavazadel. Řešením může být třeba nový Ford Galaxy s výkonným motorem. A nás zajímalo, za kolik jezdí?
Renault Megane - stav po 240 tis. km.
Po týdnu normálního ježdění mi odešlo topení. Tenkrát jsem se bál orig.servisu z důvodu ceny, tak jsem raději zajel do obyč autoopravny s dobrou pověstí.
Subaru Impreza WRX 265 - nástupce Imprezy GT
Jestli toužíte po velmi rychlém, poslušném a vcelku praktickém automobilu, který nezastaví první sníh, nemáte příliš na výběr...
Nissan Qashqai - zkušenosti po 30 tis. km a roce provozu
Věřím, že tuto zkušenost má pouze má osoba, vždyť na tisíc vozidel připadá jeden „zmetek“ a proč by to nemohl být zrovna ten můj...
Šrotovné v Česku – vydáme se evropskou cestou?
Šrotovné - co je pro nás připraveno, kde jsme se inspirovali, co už přineslo?
Seat Toledo - zkušenosti po 1,5 roce užívání
Po předchozím malém dieselovém autě Citroen AX jsem se rozhodl jít do něčeho většího. Předobrazem byla Oktávka liftback 1,6 – tedy hledal jsem něco podobného, ale ne tak drahého a tak často kradeného.
Ford Escort - za málo peněz hodně muziky
Vůz jsem si koupil od známeho ještě na konci minulého roku, abych se vyhnul ekopoplatku (emisní norma EURO II). Kupní cena byla 30.000 Kč.
Volkswagen Passat EcoFuel - jak a za kolik jezdí?
Máte na starosti správu firemních vozidel a jen s hrůzou sledujete vysoké výdaje za benzín? Máme pro Vás řešení v podobě stlačeného zemního plynu v Passatu EcoFuel.