TipCars Magazín
Recenze uživatelů

Volvo S80 - roční dojmy majitele

René Prášilík (34) Vyškov
13. 10. 2009

Po přesednutí z francouzkých vozů je to nepopsatelná lahoda. V řešení D5 pak i ekonomická pohoda, kdy je možné jezdit při normální jízdě se spotřebou kolem 5,6l, při jízdě 150-200km/h se spotřebou 6,1l.

Recenze uživatelů
René Prášilík (34) Vyškov
13. 10. 2009
Naše téma

Konec mříží v autech

Petr Šikl
12. 10. 2009

Plátci DPH jsou od prvního dubna osvobozeni od mříže oddělující zavazadlový prostor od prostoru pro cestující. Patnáctého září navíc byla vyhláška novelizována a majitelé vlastnící vůz s mříží se mohou mříže konečně snadno zbavit.

Naše téma
Petr Šikl
12. 10. 2009
Škoda Octavia II 1,8 TSI nebo 2,0 TDI?
Poradna

Škoda Octavia II 1,8 TSI nebo 2,0 TDI?

Jaromír Herna
09. 10. 2009

DotazDobrý den, mám zájem o koupi vozu Škoda Octavia II, ale nevím si rady s motorem. Přemýšlím mezi 1.8 TSI, nebo 2.0 TDI. Ročně najezdím tak 30000 km, někdy i více. Provoz je kombinovaný. Vozidlo bych si kupoval starší cca 2006 najeto do 60000 km. Když bych si vybral motor TDI zda je lepši PD, nebo CR. Děkuji za odpověď. S pozdravem Martin.

Poradna
Jaromír Herna
09. 10. 2009
Aktuality

Martin Jahn - Dno krize je na dohled. Pak se Svět aut Změní

iHNED
08. 10. 2009

Z útlumu se budou automobilky dostávat tři až pět let, soudí Martin Jahn, prezident Sdružení automobilového průmyslu České republiky, současně ředitel společnosti Volkswagen Rus. Poté přijdou milovníci benzinových par zkrátka, do světa se někdy na přelomu let 2012 a 2013 rozjedou tiché a sterilní elektromobily. A Česko možná bude mít za sebou první vlnu šrotovného.

Aktuality
iHNED
08. 10. 2009
Testy

Renault Grand Scénic - GRANDiózní MPV?

Petr Šikl
08. 10. 2009

Renault specialista na velkoprostorové vozy vyrábí model Scénic již nějakou dobu. Jejich uživatelé měli k dosavadnímu Scénicu řadu výtek a nedostatků. Renault je vyslyšel a zplodil nový Scénic. A my se rovnou podíváme na jeho prodlouženou verzi.

Testy
Petr Šikl
08. 10. 2009
Recenze uživatelů

Toyota Corolla - zkušenosti majitele po 25 tis. km

Tomáš (28) Bojkovice
07. 10. 2009

Toyota mi slouží dva a půl roku a po současných 25 000 km, které jsem najezdil, si dovolím hodnotit a srovnávat.

Recenze uživatelů
Tomáš (28) Bojkovice
07. 10. 2009
Recenze uživatelů

Subaru Legacy Outback 2,5AT - první dojmy majitele

Ondra (32) Lbc
06. 10. 2009

Auto bylo dovoz, ale moc pěkné. Po konzultaci s mechanikem mi bylo řečeno: hele není to nový, ale je v perfektním stavu.

Recenze uživatelů
Ondra (32) Lbc
06. 10. 2009
Testy

Renault Grand Scénic - rodinný spořílek?

Petr Šikl
05. 10. 2009

Diesel pod kapotou velkoprostorového vozu je častou volbou rodin, které žádájí nízkou spotřebu paliva a solidní dynamiku. Jak tomu bude u nejsilnějšího motoru pod kapotou nového Grand Scénicu?

Testy
Petr Šikl
05. 10. 2009
Testy

Ford Galaxy - když tatínek rád řídí

Petr Šikl
02. 10. 2009

Uveze sedm členů rodiny a v případě potřeby dokáže nahradit dodávku jednoduchým sklopením sedadel. Má bratříčka, kterému říkají S-Max a jezdí stejně dobře jako osobní vůz. Už víte o kom je řeč?

Testy
Petr Šikl
02. 10. 2009
Poradna

Ford Mondeo, Mazdu 6 nebo Renault Megane II přestavět na LPG?

Aleš Zich
02. 10. 2009

DotazDobrý den.Plánuji koupit ojetý kombík r.v. cca 2003 a novější a následně ho přestavět na plyn. Láká mě Mondeo II svým podvozkem, Mazda 6 spolehlivostí a Megane II cenou. Motory benzíny 1,8 a 2,0 a u Megana 1,6 a 2,0. Který by byl nejlepší?    Děkuji za radu.Michal Bureš

Poradna
Aleš Zich
02. 10. 2009
Naše téma

Palivové karty – vyplatí se tankovat bez hotovosti?

Jiří Vaculík
01. 10. 2009

Jezdit hodně, často tankovat, ale přitom u sebe nemít hotovost? Zní to jako pohádka, ale přitom je to realita všedních dní. Tedy pokud má u sebe řidič palivovou kartu. A ta má výhod ještě mnohem více.

Naše téma
Jiří Vaculík
01. 10. 2009
Testy

Ford Galaxy 2.2 TDCi - výkonný šetřílek

Petr Šikl
30. 09. 2009

Pokud máte větší rodinu a jezdíte na dovolenou přes půl Evropy, zajisté se Vám hodí velké MPV do kterého se poskládá celá rodina včetně zavazadel. Řešením může být třeba nový Ford Galaxy s výkonným motorem. A nás zajímalo, za kolik jezdí?

Testy
Petr Šikl
30. 09. 2009
Recenze uživatelů

Renault Megane - stav po 240 tis. km.

Michi (28) Cheb
29. 09. 2009

Po týdnu normálního ježdění mi odešlo topení. Tenkrát jsem se bál orig.servisu z důvodu ceny, tak jsem raději zajel do obyč autoopravny s dobrou pověstí.

Recenze uživatelů
Michi (28) Cheb
29. 09. 2009
Testy

Subaru Impreza WRX 265 - nástupce Imprezy GT

Petr Šikl
25. 09. 2009

Jestli toužíte po velmi rychlém, poslušném a vcelku praktickém automobilu, který nezastaví první sníh, nemáte příliš na výběr...

Testy
Petr Šikl
25. 09. 2009
Recenze uživatelů

Nissan Qashqai - zkušenosti po 30 tis. km a roce provozu

Martin () Olomouc
24. 09. 2009

Věřím, že tuto zkušenost má pouze má osoba, vždyť na tisíc vozidel připadá jeden „zmetek“ a proč by to nemohl být zrovna ten můj...

Recenze uživatelů
Martin () Olomouc
24. 09. 2009
Naše téma

Šrotovné v Česku – vydáme se evropskou cestou?

Jiří Vaculík
23. 09. 2009

Šrotovné - co je pro nás připraveno, kde jsme se inspirovali, co už přineslo?

Naše téma
Jiří Vaculík
23. 09. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Seat Toledo 1L
Recenze uživatelů

Seat Toledo - zkušenosti po 1,5 roce užívání

Michal Hejč (36) Blansko
23. 09. 2009

Po předchozím malém dieselovém autě Citroen AX jsem se rozhodl jít do něčeho většího. Předobrazem byla Oktávka liftback 1,6 – tedy hledal jsem něco podobného, ale ne tak drahého a tak často kradeného.

Recenze uživatelů
Michal Hejč (36) Blansko
23. 09. 2009
Recenze uživatelů

Ford Escort - za málo peněz hodně muziky

Petr (24) Brno
22. 09. 2009

Vůz jsem si koupil od známeho ještě na konci minulého roku, abych se vyhnul ekopoplatku (emisní norma EURO II). Kupní cena byla 30.000 Kč.

Recenze uživatelů
Petr (24) Brno
22. 09. 2009
Testy

Volkswagen Passat EcoFuel - jak a za kolik jezdí?

Petr Šikl
21. 09. 2009

Máte na starosti správu firemních vozidel a jen s hrůzou sledujete vysoké výdaje za benzín? Máme pro Vás řešení v podobě stlačeného zemního plynu v Passatu EcoFuel.

Testy
Petr Šikl
21. 09. 2009