TipCars Magazín
Testy

Volvo C30 1.6D DRIVe v testu spotřeby

Petr Šikl
02. 08. 2010

CéTřicítku poháněnou dieselovou šestnáctistovkou jsme již jednou v testu spotřeby měli. Dnes však přijíždí s řadou vylepšení a s udávanou spotřebou 3,8 l/100 km aspiruje na nejúspornější vůz. Podaří se jí dosáhnout této hodnoty?

Testy
Petr Šikl
02. 08. 2010
Poradna

Nissan Maxima QX - jakou je ojetinou?

Jaromír Herna
30. 07. 2010

Dotaz:Dobrý den,chtěl bych se zeptat na Váš názor na Nissan Maxima 3.0 r.v. 2002 automat. Zda je tento vůz spolehlivý a jaké má nedostatky. Nevím, zda koupit Nissana, nebo BMW 325i, 330i opět automat r.v. po 2003.DíkyBuben Pavel

Poradna
Jaromír Herna
30. 07. 2010
Recenze uživatelů

Fiat Linea 1,4 T-Jet a první dojmy nového majitele

Zdeněk (28) Svémyslice
29. 07. 2010

Původní majitel totálně oddělal přední kotouče, destičky i silenbloky. Mne se po cca dvou týdnech používání začal ozývat pískot od zadního kola.

Recenze uživatelů
Zdeněk (28) Svémyslice
29. 07. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 2.0 TDI DSG a zkušenost uživatele po dvou letech

Martin (29) nerozhoduje
28. 07. 2010

Trochu mne mrzí poněkud negativní postoj veřejnosti k převodovce DSG. Zanedlouho tomu budou dva roky co vlastním Octavii druhé generace a nemůžu si ji vynachválit.

Recenze uživatelů
Martin (29) nerozhoduje
28. 07. 2010
Technická poradna

Ford Focus C-Max a spotřeba oleje

Milan Jirouš
27. 07. 2010

V roce 2008 jsem zakoupil Ford Focus C-max 1.8 benzin, vyroběný v roce 2005. Najeto má 100 000 km, dovoz z D. Auto je super, jsem z něj nadšený, respektive byl jsem, než jsem zjistil spotřebu oleje.

Technická poradna
Milan Jirouš
27. 07. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Škoda Fabia 1.4MPI 50kW
Recenze uživatelů

Škoda Fabia 1.4MPI a dojmy majitele po pěti letech

Tomáš (29) Mladá Boleslav
26. 07. 2010

S autem jsem docela spokojen, jen motor není na žádné závodění. Nejede ale vyloženě špatně.

Recenze uživatelů
Tomáš (29) Mladá Boleslav
26. 07. 2010
Naše téma

„o hybridech si myslím své“

Slavomír Stýblo
23. 07. 2010

Hybrid, podle mytologie spojeni dvou bytostí do jedné. Podle biologie kříženec dvou rostlin nebo živočichů. Podle dopravních prostředků dost často nadávka. „To je hybrid!, kroutíte hlavou nad prapodivně vyhlížejícím strojem. Ne, samozřejmě, správně jde o vozidlo kombinující dva druhy pohonu. Ale přiznejme si, zní to poněkud hanlivě. Nicméně si budeme muset zvykat, protože nás konstruktéry zaměstnávají hybridní pohony stále častěji.

Naše téma
Slavomír Stýblo
23. 07. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Fabia PRAKTIK a zkušenosti po šesti letech provozu

Martin () Česká republika
21. 07. 2010

Z celkového počtu km které jsem s vozem k dnešnímu dni najel bylo 99% najeto cukáním v kolonách a popojížděním mezi semafory.

Recenze uživatelů
Martin () Česká republika
21. 07. 2010
Testy

Chevrolet Cruze 2.0 VCDi AT - povedený sedan

Petr Šikl
19. 07. 2010

Řada řidičů touží po sedanu s dieselovým agregátem pod kapotou, automatem a bohatou výbavou. Všechny tyto tři požadavky splňuje dnes testovaný model Cruze. Jak obstojí v redakčním testu?

Testy
Petr Šikl
19. 07. 2010
Poradna

Hyundai i30 nebo Peugeot 207 - kdo je lepší?

Marek Oborník
16. 07. 2010

Dotaz:Dobrý den,obracíme se na Vás s prosbou. Chceme rodičům, kteří mají 45let a 52let koupit nové auto. Máme vyhlédnuté vozy, ale nevíme, který vybrat. Poraďte nám, který nový vůz by byl lepší. Jedná se o Peugeot 207 benzín 1,4 55kW a Hyundai i30 benzín 1,4 80kW. Děkujeme Martin Štěpánek

Poradna
Marek Oborník
16. 07. 2010
Testy

Hyundai ix35 2.0 CRDi v redakčním testu

Ladislav Los
14. 07. 2010

Korejské automobilky se v posledních letech značně poevropštily. Ty tam jsou vtipy na jejich adresu a většina vysmívaných částí najednou trumfne i evropské značky. Jak tomu je u nového SUV Hyundai ix35? Bude stejně kvalitní?

Testy
Ladislav Los
14. 07. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Škoda Fabia HTP
Recenze uživatelů

Škoda Fabia 1,2 HTP a zkušenosti majitele po dvou letech

Petr (24) okres Mladá Boleslav
12. 07. 2010

I když tady byla Fabie zmiňovaná už mnohokrát, rozhodl jsem se přispět svojí troškou do mlýna.

Recenze uživatelů
Petr (24) okres Mladá Boleslav
12. 07. 2010
Odborné recenze

RECENZE OJETINY: Škoda Octavia II - firemní i rodinná klasika

Aleš Zich
09. 07. 2010

Škoda Octavia druhé generace je velkým technologickým, rozměrovým i designovým skokem oproti vysoce úspěšné generaci první, která se dodnes s označením Octavia Tour prodává. Jako nový je to vůz pořizovaný typicky pro obchodní zástupce nebo střední management firem. Zda je ojetá Octavia II stejným hitem a vyhlášeným „držákem“ jako její předchůdkyně se dočtete v následujících řádcích.

Odborné recenze
Aleš Zich
09. 07. 2010
Nové modely

Nissan představil model Juke a nový diesel pro Murano

Petr Šikl
08. 07. 2010

Máte už dost tuctových crossoverů a suvéček? Nissan přichází s hodně odvážným modelem Juke a pro velké Murano konečně s dieselem. Jak novinky jezdí a jak je hodnotíme?

Nové modely
Petr Šikl
08. 07. 2010
Poradna

Toyota Corolla Verso nebo Ford C-Max?

Jaromír Herna
02. 07. 2010

Dotaz 1:Dobrý den,potřeboval bych poradit s výběrem rodinného vozu. V hledáčku mám vozy Toyota Corolla Verso nebo Ford C-max. Oba s benzínovým motorem s cenou kolem 200.000 Kč. Jak je na tom Verso se závadami a není motor o objemu 1,6 na tyto vozy slabý?Děkuji Turek.Dotaz 2:Dobry den.Plánuji koupi ojetého MPV v dieselu a můj výběr se zúžil na Ford Focus C-Max a Toyotu Corollu Verso (oboji rok 2004-2006, najeto okolo 100 tisíc km, do 250 tisíc Kč). U toho C-Maxe bych preferoval 1.8 TDCi (Ghia), u Versa motor 2.0 D-4D. Na obě čtu samé chvály, ale zajímalo by mě, jak jsou cenově srovnatelné náhradní díly na tato auta. Jakékoliv postřehy typu jedno má něco co druhé nemá, popř. v jednom je něco líp udělané než v druhém jsou vítány. U C-Maxe mi trochu vadí málo místa mezi volantem a středovým sloupkem na pravou nohu a pedál plynu umístěný moc doprava (mam 195 cm). Ve Versu jsem byl jenom krátce, tak nemůžu srovnat. Zajímaly by mě postřehy mladých rodin s dětmi ohledně praktičnosti těchto aut (máme 5 měsíčního kojence).Děkuji.S pozdravem Roman Gröger.

Poradna
Jaromír Herna
02. 07. 2010
Testy

Dynavix Nano Lite - česká navigace s dobrou cenou

Petr Šikl
01. 07. 2010

Redakčním testem prošla nová navigace s cenou pod pět tisíc korun, která v pěkně provedeném těle nabízí řadu vylepšení a užitečných funkcí, které známe spíše z dražších modelů. Jaký je tedy model Nano Lite s novým navigačním softwarem Dynavix 9?

Testy
Petr Šikl
01. 07. 2010
Aktuality

Zájem o ojetiny klesá, autobazary zlevňují

iHNED
30. 06. 2010

Autobazary lákají zájemce slevami, "Áčka" i stotisícovou půjčkou. Nejvíce se prodávají použitá auta za méně než150 tisíc korun.

Aktuality
iHNED
30. 06. 2010
Poradna

BMW 525 tds: na co dát pozor?

Milan Jirouš
29. 06. 2010

Zajímalo by mě, na co si dát u toho modelu při koupi pozor a zda zvolit jinou variantu motoru.

Poradna
Milan Jirouš
29. 06. 2010
Recenze uživatelů

Toyota Corolla Verso 2,2 D4D - zkušenosti po třech letech

Roman Pšenička (40) SO
24. 06. 2010

Poté co se naše rodina rozrostla, dostal jsem za úkol vybrat nové rodinné auto.

Recenze uživatelů
Roman Pšenička (40) SO
24. 06. 2010