TipCars Magazín
Aktuality

Zábava do auta - co teď frčí?

iHNED
23. 06. 2010

Dobrá zpráva pro rodiče: poslouchat v autě cestou na dovolenou několik hodin pláč, hádky nebo znuděné odfrkávání už není třeba. Zachránit si nervy investicí do některé z multimediálních hraček není žádná věda.

Aktuality
iHNED
23. 06. 2010
Recenze uživatelů

BMW 525i a detailně popsané zkušenosti majitele

Radek (24) okres Brno-město
22. 06. 2010

Text obsažený v tomto článku jsem napsal naprosto objektivně a chválu si vůz musel opravdu zasloužit.

Recenze uživatelů
Radek (24) okres Brno-město
22. 06. 2010
Recenze uživatelů

Opel Vectra 2,2 DTI a zkušenosti majitele po roce užívání

Dalibor (22) Plzeň 3-Skvrňany
17. 06. 2010

Příjemným překvapením je turbo s variabilní geometrií lopatek, které se roztáčí již od 1500 otáček a plynule přidává, takže odpadá turboefekt známý z motoru TDI.

Recenze uživatelů
Dalibor (22) Plzeň 3-Skvrňany
17. 06. 2010
Testy

Volkswagen Passat Variant - manažerský speciál?

Petr Šikl
16. 06. 2010

Passat se stal v očích českých motoristů vysněným vozem, který byl a je stále vynášen do nebes. Zajímalo nás, co vyneslo Passat do popředí zájmu českých motoristů a co dokáže současná generace nabídnout?

Testy
Petr Šikl
16. 06. 2010
Testy

Škoda Yeti 1.2 TSI 4x2: Dvanáctistovka bohatě stačí

Michal Borský
15. 06. 2010

Zatímco před nedávnem jsme testu podrobili jednu z vrcholných verzí českého „esúvéčka“, dnes se budeme věnovat provedení, kterému se na trhu pravděpodobně dostane mnohem většího rozšíření – dvanáctistovce TSI s pohonem jedné nápravy.

Testy
Michal Borský
15. 06. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1,9 TDI - první dojmy majitele

Michal Dubský (31) Praha
14. 06. 2010

Zkušební jízda dopadla dobře, veškerá elektronika v pořádku, interiér parádní, motoricky se nám taky zdála. Koupil jsem ji. Pak to začalo...

Recenze uživatelů
Michal Dubský (31) Praha
14. 06. 2010
Poradna

VW Polo nebo Ford Fiesta?

Jaromír Herna
11. 06. 2010

Dotaz:Dobrý den,Chtěl bych se jenom poradit ohledně dvou vozů. Přemýšlím o koupi Pola nebo Fiesty, v případě Pola rok výroby kolem roku 2001 a Fiesty kolem roku 2002 a novější. V obou případech bych uvažoval o dieselovém motoru. Chtěl bych se zeptat, pokud je možné doporučit některý model více nebo nikoliv. Jde mi především o to, abych nemusel trávit moc času po autoservisech. Musím říct, že s autem se nebude jezdit každý den, ale i přesto bych dával přednost naftě než benzínu. Plánujeme si vůz ponechat, jak dlouho to bude jen možné, tzn. nemáme v úmyslu jej prodat po 6 či více letech.Jsem si jist, že neexistuje přímá odpověď na tuto otázku, ale každá rada by mohla pomoci.Předem děkuji za odpověď

Poradna
Jaromír Herna
11. 06. 2010
Testy

Jaký je nový motor 1,6TDI ve Škodě Octavii?

Michal Borský
08. 06. 2010

Čas oblíbeného motoru 1.9 TDI se pomalu ale jistě naplňuje a pod kapotami koncernových vozů nastávají nové pořádky. Udrží common-rail 1.6 TDI vysoko nastavenou laťku?

Testy
Michal Borský
08. 06. 2010
Nové modely

Svezli jsme se s Dacií Duster - jaká je?

Ladislav Los
02. 06. 2010

Dacia Duster je auto, které odradí svým jménem, pravděpodobně i vzhledem, ale nadchne cenou. Co to ostatní? Popravdě řečeno, auto pro nás bylo příjemným překvapením.

Nové modely
Ladislav Los
02. 06. 2010
Technická poradna

Jak na výměnu oleje u motorů TDI?

Jaroslav Pišta
01. 06. 2010

Dobrý den, po skončení záruky jsem se rozhodl měnit si u Seatu Leon 1.9TDI 77kw olej sám (nebudu živit aut.servis). Můžete mi prosím poradit, jak na to? Je tam kryt pod motorem a není tedy nic vidět. Musím kryt sundat? Nerad bych něco zničil. Děkuji za radu. Hadrava

Technická poradna
Jaroslav Pišta
01. 06. 2010
Recenze uživatelů

Citroen Berlingo a zkušenosti uživatele po šesti letech provozu

Fereš Miloslav (54) Klučov
28. 05. 2010

Citroen Berlingo používám jako servisní vůz 6,5 roku a na jeho závady jsem již rezignoval.

Recenze uživatelů
Fereš Miloslav (54) Klučov
28. 05. 2010
Poradna

Koupit BMW řady 7 nebo Audi A8?

Marek Oborník
28. 05. 2010

DotazVážená redakce. Nejdřív vám chci moc poděkovat za dobře odvedenou práci kterou už děláte několik let. Mám před sebou opět nákup nového ojetého automobilu. Donedávna jsem vlastnil Cadillac CTS rok 2006 s kterým jsem byl velice spokojen, opravdu hodně spokojen po necelých třech letech mě nenechal ani jednou ve štychu. Bohužel jsem měl autonehodu po které vůz byl natolik rozbitý že to nemělo cenu ho dát opravit. Nyní se rozhoduji mezi BMW řady 7 (od roku 11/2001) a AUDI A8 (od roku 2003). Spíš se přikláním k BMW. Nejvíce mě zajímá jaká je nejlepší motorová varianta pro daný vůz a na co si dát před koupí nejvíc pozor. Spotřeba u Cadillacu jsem měl kolem 13 l/100km když to bude stejné nebo méně budu rád. Ročně najedu kolem cca 30 000km. Částku kterou jsem schopen investovat je +/- 300 000Kč. Velice vám děkuji s pozdravem Franc.

Poradna
Marek Oborník
28. 05. 2010
Recenze uživatelů

Ford Sierra - majitel hodnotí 21 let starý vůz

Mirda (55) Praha
27. 05. 2010

Byl dovezený ze Švýcarska ve velmi ucházejícím a slušném stavu. V době prodeje měl najeto 148 tis. km, které byly doloženy originál servisní knížkou.

Recenze uživatelů
Mirda (55) Praha
27. 05. 2010
Testy

Peugeot 4007 2,2 HDI v redakčním testu

Slavomír Stýblo
27. 05. 2010

Vozidla SUV jsou dnes velkou módou a stále vábí značný počet zákazníků. Tento trend nemůže nechat chladným šéfy žádné automobilky a není proto překvapením, že také francouzský koncern PSA nezůstal pozadu a vyrábí spolu s Mitsubishi trojčata Outlander, C-Crosser a 4007. My jsme měli k dispozici špičkový model Peugeotu 40072,2 Hdi DCS6 s dvojspojkovou samočinnou převodovkou.

Testy
Slavomír Stýblo
27. 05. 2010
Recenze uživatelů

Volvo S70 a první dojmy majitele

Ladislav Žižka (43) Brno
25. 05. 2010

Je to velké auto s velkým motorem a je třeba si na to zvyknout a to je asi důvod proč stále mám Renault, protože pro mou milovanou je to moooc velké auto.

Recenze uživatelů
Ladislav Žižka (43) Brno
25. 05. 2010
Aktuality

Opel Meriva: První jízdní dojmy

Martin Šidlák
24. 05. 2010

Proti sobě otevírané boční dveře – to je věc, o které se v souvislosti s novou generací Opelu Meriva hovoří nejvíc. Jak to funguje v praxi? A nabízí auto ještě něco jiného? A jak se s ním jezdí? Na to všechno odpovědělo první svezení s touto horkou novinkou s bleskem ve znaku.

Aktuality
Martin Šidlák
24. 05. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Escort XR3i
Recenze uživatelů

Ford Escort XR3i a úpravy majitele

David (19) Slavkovice, Žďár nad Sázavou
20. 05. 2010

Byl v hrozném stavu. Zhnilé nosníky, lemy, prahy, třetí dveře. Tři měsíce trvalo rozebrání vyvaření a kompletace. Když bylo vše hotovo, bylo auto téměř bez koroze. Přišel na řadu motor.

Recenze uživatelů
David (19) Slavkovice, Žďár nad Sázavou
20. 05. 2010
Aktuality

Nová pneu Michelin - testování na vlastní kůži

Petr Šikl
19. 05. 2010

Každý rok se na trhu objeví nové pneumatiky. My se dnes podíváme na novinku od Michelinu určenou pro střední kategorii automobilů a povíme si, co nového nabízí.

Aktuality
Petr Šikl
19. 05. 2010
Naše téma

Kde projedou jen ekologická auta?

Jiří Vaculík
18. 05. 2010

Možná jste si všimli, že na našich silnicích přibývá stále více automobilů, která mají kromě dálniční známky vylepenou na čelním skle barevnou nálepku s kódem v bílém poli. Je to jakási propustka do „čistých zón“ v evropských metropolích, jejichž počet se stále zvyšuje.

Naše téma
Jiří Vaculík
18. 05. 2010