TipCars Magazín
Recenze uživatelů

Mazda 626 GLX a zkušenosti po 60 tis.km.

Jaroslav Elner (66) nerozhoduje
13. 05. 2010

Za celou stávající dobu provozu Mazdy se neprojevila jediná závada. Čtyřikrát jsem vůz nastartoval až napodruhé, jinak je spolehlivý jako hodinky.

Recenze uživatelů
Jaroslav Elner (66) nerozhoduje
13. 05. 2010
Nové modely

Nový Opel Corsa vstupuje na trh

Martin Šidlák
11. 05. 2010

Opel připravil během krátké doby doslova modelovou ofenzivu. Po zcela nové Insignii a Astře se chytá na trh Meriva. Trochu nespravedlivě by v tomhle náletu novinek mohla zapadnout Corsa, která pravda nepřichází v nové generaci, ale je výrazně inovovaná. Pro automobilku jde o stěžejní model, protože dělá okolo 30 procent jejích prodejů.

Nové modely
Martin Šidlák
11. 05. 2010
Testy

Mazda3 2.0 MZR - pro milovníky zábavy

Petr Šikl
10. 05. 2010

Nová Mazda3 prošla redakčním testem v základním motorizaci a příliš nás benzínová šestnáctistovka nenadchla. Bude na tom benzínový atmosférický dvoulitr lépe?

Testy
Petr Šikl
10. 05. 2010
Poradna

Vybíráme kombíky: Focus nebo Corolla?

Jaromír Herna
07. 05. 2010

Dotaz  č.1Dobrý den!Zamýšlím koupi přibližně 5 let starého vozu. Zvažuji mezi Ford Focus kombi a Toyota Corolla kombi mohli byste mi prosím poradit a srovnat jak benzínové tak dieselové provedení vozů. Děkuji s pozdravem Libor MusilDotaz  č.2Dobrý den,rád bych se Vás zeptal na Váš názor a zároveň poprosil o radu, který z ojetých vozů si vybrat. Na Vašich stránkách jsem si našel a přečetl dost recenzí a rad a po delší úvaze se nemohu rozhodnout mezi Fordem Focusem kombi a Toyotou Corollou Combi.V současné době používám Ford Focus, r.v. 2002, 1.6 benzín, 74kW hatchback a rád bych jej vyměnil za kombi. Najezdím přibližně 13-15 000 km ročně, z toho 80% provoz v Brně a krátké tratě - do práce denně dojíždím 18 km tam a 18 km zpět přes centrum. Vzhledem k tomuto ročnímu nájezdu jsem se rozhodl pro zážehový motor. Hodně jsem také přemýšlel o vznětovém motoru (Ford Focus 1.6TDCi 80 kW), ale myslím, že vzhledem ke způsobu užívání se mi zážehový motor jeví jako výhodnější. Také mám obavy z možných problémů s ojetým dieselem a s filtry DPF.Nejsem žádný "závodník", vždycky mi záleželo na užitnosti vozu před výkonem a vzhledem, jsem 180 cm vysoký chlap širokých ramen a tak dávám přednost pohodlí, výbavě a hlavně spotřebě. Ford Focus 1.6 a jeho 74kW motor znám, u tohoto vozu se mi líbí jízdní vlastnosti, spotřeba, je to ve své třídě jedno z nejlepších vozidel a dlouhodobě chválené a ceněné. Měl bych zájem o r.v. 2007 a výše, po faceliftu interiéru.Toyota Corolla 1.6 VVT-i je prý pohodlnější, značka je záruka spolehlivosti, má lepší výbavu, ale zároveň vyšší spotřebu. Švagr má Corollu z roku 1998 a kromě běžné údržby ho nestála ani korunu. Vřele mi to auto doporučuje, stejně jako můj kamarád-mechanik, který mi auta servisuje.Myslím, že oba vybrané vozy jsou ve své třídě špička a proto se mi nerozhoduje dobře. Vozidlo si chci nechat dovézt ze zahraničí přes známého, českým autobazarům moc nevěřím. Na koupi nespěchám, rád bych koupil vozidlo s max. 50-60 tis. najetými kilometry a ve výborném stavu.Mohu poprosit o Váš názor na vyřešení mé situace? Děkuji a přeji pěkný den.Ing. Ondřej Gerö

Poradna
Jaromír Herna
07. 05. 2010
Testy

Fiat Fiorino 1.3 JTD: Úsporný služebník

František Mašek
06. 05. 2010

Fiat se od pradávna honosí bohatou nabídkou lehkých užitkových aut rozličných velikostí. My jsme se už podruhé měli možnost podívat na zoubek nejmenšímu i nejmladšímu autu z celého rozvětveného rodu.

Testy
František Mašek
06. 05. 2010
Technická poradna

Škoda Octavia II 1.9TDI co způsobuje škubání motoru v tahu?

Jaroslav Pišta
05. 05. 2010

Při vytáčení motoru se v tahu projevuje škubání, podobné jako se děje u starších benzinových motorů s vadnou svíčkou. Motoru se při větším zatížení nechce plynule do otáček,téměř vždy začne cukat.

Technická poradna
Jaroslav Pišta
05. 05. 2010
Testy

Peugeot 308 1.6 VTi - solidní volba?

Petr Šikl
03. 05. 2010

Peugeot 308 s přeplňovanou šestnáctistovkou testovala snad každá redakce včetně nás. Jenže THP může být pro běžné smrtelníky drahou volbou a většina z nich se spokojí se zlatým středem - atmosférickou verzí. Jak tedy jezdí?

Testy
Petr Šikl
03. 05. 2010
Poradna

Mondeo 2.0 TDCi nebo 2.2 TDCi?

Marek Oborník
30. 04. 2010

DotazDobrý den,jsem spokojeným vlastníkem Fordu Mondeo 2.0 TDCi (r.v.12/04). Kilometry nicméně přibívají velmi rychle a budu nucen přistoupit k modernizaci. Chtěl bych zůstat u Mondea s posledním faceliftem kupovaný jako ojetina do 50 tis. km. Doporučili byste mi pouze motorizaci 2.0 TDCi nebo motor 2.2 TDCi má obdobné kvality s vyšším výkonem? Děkuji za radu. S pozdravem Matějek

Poradna
Marek Oborník
30. 04. 2010
Technická poradna

Ford Escort - jak řešit problémy s nepravidelným chodem motoru?

Jakub Havránek
29. 04. 2010

Když je motor studený, auto vůbec nejede. Po sešlápnutí plynu až na podlahu vůz nereaguje a cuká. Pokud je motor zahřátý, jede ale normálně.

Technická poradna
Jakub Havránek
29. 04. 2010
Recenze uživatelů

Fiat Punto 1.1i - slouží i po deseti letech provozu

mirek (34) Znojmo
26. 04. 2010

Fiaty jsem dřív uznával pouze jako druhořadá auta, líbily se české Felicie. Ale zlom nastal ve chvíli, kdy jsem se s tátovou Felicií poprvé svezl.

Recenze uživatelů
mirek (34) Znojmo
26. 04. 2010
Aktuality

Isuzu se vrací na český trh

Petr Šikl
26. 04. 2010

Český trh s nákladními vozy a pick-upy bude opět bohatší. Japonská automobilka Isuzu se vrací po několika letech opět do Česka. Co přináší zajímavého?

Aktuality
Petr Šikl
26. 04. 2010
Poradna

Přehled velkých MPV do 200 tis. Kč.

Jaromír Herna
23. 04. 2010

DotazDobrý den,chceme si s manželkou a dvěma dětmi pořídit nějaké starší MPV. Rozhodujeme se mezi Peugeot 807, Citroen C8, VW Sharan, Seat Alhamra. Rok výroby 2002-2004, palivo diesel. Obracím se na Vás s prosbou o radu, který z těchto vozů je tak co se týče do kvality a spolehlivosti nejlepší. Chci, aby tento vůz měl dostatečný výkon, ale celkem i příznivou spotřebu. Cena vozu tak v rozmezí 150 000Kč až max.200 000Kč. Prosím o pomoc při výběru a radu nebo i nějaký tip. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.S pozdravem Šauer P. Brno.

Poradna
Jaromír Herna
23. 04. 2010
Technická poradna

Škoda Octavia 1.8 20V LPG - jak vyřešit problematické startování?

Jaroslav Pišta
21. 04. 2010

Asi před čtyřmi měsíci mi auto poprvé nenastartovalo, startér točil, ale nechtělo chytit. Problém se opakuje. Diagnostika v servise ukazuje neaktivní lambda sondu.

Technická poradna
Jaroslav Pišta
21. 04. 2010
Testy

Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 4x4 v redakčním testu

Ladislav Los
19. 04. 2010

Když byla představená nová Škoda Superb, všichni přemýšleli, jaké by to bylo, kdyby z ní byl kombík. Uběhl víc než rok a my můžeme říct, že je to auto podle všech světových měřítek a možná má ještě něco navíc.

Testy
Ladislav Los
19. 04. 2010
Poradna

Pohodlí, spotřeba, prostor a cena do 240 tis. Kč?

Aleš Zich
16. 04. 2010

DotazDobrý den,ráda bych se zeptala, jaké auto byste doporučili pokud požaduji především tyto parametry:cena do 240.000 Kčnajeto do 100.000 Kmčím nižší spotřeba, tím lépena cestování pohodlně pro dva dospělé, dvě děti a dva psy (do kufru), tzn. větší zavazadlový prostorDěkujiKrejčíková

Poradna
Aleš Zich
16. 04. 2010
Poradna

Jak na výměnu žárovek u VW Touran?

Jakub Havránek
15. 04. 2010

Prosím o radu jak na výměnu zadních žárovek u VW Touran TDi, rok 2003. Děkuji za odpověď.

Poradna
Jakub Havránek
15. 04. 2010
Recenze uživatelů

Alfa Romeo 156 a první dojmy majitelky

petula () Ústecký kraj
15. 04. 2010

Jde dle mého názoru o auto úžasného vzhledu, které vypadá mladší než je a neznalí lidé jeho cenu odhadují na mnohem vyšší jež je skutečná.

Recenze uživatelů
petula () Ústecký kraj
15. 04. 2010
Recenze uživatelů

Ford Modeo Combi a zkušenosti po 220 tis.km

Martin Koutský (35) Veselí nad Lužnicí
14. 04. 2010

Když se má Sierra dožila poloviny z milionu ujetých kilometrů, usoudil jsem že je ta správná doba na koupi o něco novějšího vozu.

Recenze uživatelů
Martin Koutský (35) Veselí nad Lužnicí
14. 04. 2010
Aktuality

Lipsko 2010 ve znamení hybridů

Petr Šikl
13. 04. 2010

Hybrid, hybrid, elektromobil, zase hybrid, model spalující CNG či LPG nebo dokonce vodík a zase hybrid. Přesně tak to vypadá na autosalonu v Lipsku. Pojďme se podívat co ekology na právě probíhajícím motoristickém svátku čeká....

Aktuality
Petr Šikl
13. 04. 2010