TipCars Magazín
Naše téma

Zelená auta (ne)mají v Evropě zelenou

Jiří Vaculík
16. 09. 2010

Mezi časté argumenty příznivců ekologicky šetrných vozidel patří neadresné odkazy na různá zvýhodnění v ostatních státech Evropy či světa. Jaká je ale realita, opravdu je Česká republika tak pozadu?

Naše téma
Jiří Vaculík
16. 09. 2010
RECENZE OJETINY: Škoda Octavia II - firemní i rodinná klasika
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1,9 TDI - mezigenerační srovnání majitele

Cajoch99 (42) okres Praha hl.m.
14. 09. 2010

Spotřebu jsem měl s předchozí Octavií o 0,5 - 1l menší, vyšší váha nového vozu je znát. Subjektivní pocit dynamiky je ale přibližně stejný.

Recenze uživatelů
Cajoch99 (42) okres Praha hl.m.
14. 09. 2010
Testy

BMW 535i: Volání sedmičky

Michal Borský
13. 09. 2010

Emoce jitřící pětková řada s označením E60 se pomalu, ale jistě stává minulostí a na řadě je nová generace. Jaké novinky přináší kromě zbrusu nové zkratky F10?

Testy
Michal Borský
13. 09. 2010
Poradna

Jaké je BMW X5 první generace?

Jaromír Herna
10. 09. 2010

Dotaz:Dobrý den,Chtěl jsem zeptat Vás uživatelů, nebo zda by bylo možné udělat nějakou recenzi na BMW X5. Chtěl bych ji pořídit, ale vůbec nevím jak je na tom se spolehlivostí, náhradními díly a pohonem 4x4. Chtěl bych jeden z prvních ročníků a 3l benzín a dat na lpg. Cena tak do 250tis. Kč.Velice děkuji.S pozdravem Malý

Poradna
Jaromír Herna
10. 09. 2010
Nové modely

Fiat 500C - RETRO s větrem ve vlasech

iHNED
08. 09. 2010

Nástup Fiatu 500 na trh malých městských vozů v roce 2007 znamenal pro italskou značku úspěch. Od té doby patří mezi nejlépe hodnocená mini auta, zejména pak kvůli jeho povedenému retro designu. Roztomilé autíčko nyní přišlo o střechu, proto jsme vyzkoušeli, jak se s ním jezdí.

Nové modely
iHNED
08. 09. 2010
Testy

Peugeot 5008 v redakčním testu

Ladislav Los
06. 09. 2010

Jak je to s francouzskými vozy? Řekne nám něco nového o nich velký Peugeot 5008? Nechte se překvapit.

Testy
Ladislav Los
06. 09. 2010
Odborné recenze

Volkswagen Multivan (2003-2009) – velmi osobní dodávka

Aleš Zich
03. 09. 2010

Volkswagen Multivan je vozem určeným pro pohodlnou přepravu 6-7 osob. Nejrozšířenější verzi této podvozkové a karosářské platformy od VW reprezentuje model Transporter, který je ve většině případů určen pro přepravu nákladů. Přepravu osob má však tato dodávka v genech již od počátku své produkce v roce 1950, kdy vznikla její první generace na podvozku tehdejšího VW Brouk.

Odborné recenze
Aleš Zich
03. 09. 2010
Testy

Dacia Duster - s DUŠí TERénní

Petr Šikl
30. 08. 2010

Toužíte-li po voze kategorie SUV a nemáte dostatek finančních prostředků a jistotu, že SUVéčko zvládne náročnější terén? Sáhněte po jednoduše řešeném Dusteru, který nás ohromil především v terénu.

Testy
Petr Šikl
30. 08. 2010
Poradna

Jaké je BMW 745d z roku 2006?

Marek Oborník
27. 08. 2010

DotazDobrý den,viděl jsem pár příspěvků od Vás a velmi se mi líbily, protože na rozdíl od jiných Vaše argumenty se opírají o odborné znalosti, proto by jsem se Vás chtěl zeptat na BMW 745d rok výroby 2006. Všichni mě varují před tímto automobilem z důvodu toho, že je to zadní pohon a tím pádem nebezpečné auto, popisují to tak hrůzostrašně jako by to při sněhu nebylo pojízdné, a že si mam koupit raději Audi A8, které je bezpečnější. Co je na tom pravdy? Dále by jsem se Vás chtěl zeptat na poruchovost tohoto automobilu a je-li tam jiný motor jak v Audi A8. A jestě jednu otázku na závěr je na tomto motoru nutné měnit rozvody? Měl jsem Audi A8 4.0 TDI a při 300 000 km mi odešly rozvody. Za Vaší odpověď předem děkuji.S pozdravemMartin Krchnavý

Poradna
Marek Oborník
27. 08. 2010
Nové modely

Infiniti FX30d S: Nový začátek s dieselem

iHNED
25. 08. 2010

S prvním dieselem ve své historii vstupuje Infiniti do další etapy svého dobývání Evropy.

Nové modely
iHNED
25. 08. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Ford Mondeo
Recenze uživatelů

Ford Mondeo 1,8 TD a zkušenosti majitele po roce provozu

Marek (28) Banská Bystrica
24. 08. 2010

Pred kúpou som bol často odrádzany od tohoto motora, vraj praskajú hlavy a trhajú sa rozvody. Po rozhovore s mechanikom od forda a mnohých hodín na internet som sa však predsa len rozhodol pre jeho kúpu.

Recenze uživatelů
Marek (28) Banská Bystrica
24. 08. 2010
Poradna

Alfa Romeo 156 Sportwagon - vyplatí se koupit?

Marek Oborník
20. 08. 2010

DotazDobrý den,na jaře se chystám koupit nový automobil v ceně 75-85000 (s rezervou cca 10-15000 na servisní práce). Již dlouhou dobu vybírám a po shlédnutí všech vhodných kandidátů(ročníků 1999-2002) jako Ford Focus, Fiat Stilo, Opel Astra F, Mazda 323 jsem narazil na Alfu Romeo 156 sportwagon. Vím, že toto auto nemá nejlepší pověst a zároveň není nejpraktičtější (podle toho co jsem vyčetl, prostorem na zadních sedačkách a kufrem odpovídá spíše nižší střední třídě než střední) ale nemohu si pomoct, je opravdu nádherná a nepotkáte jich 50 denně jako třeba Fordů Focusů. Mohu o sobě říci, že nejsem žádný závodník, přesto mám rád výkonovou rezervu k předjíždění a jisté jízdní vlastnosti, ročně najedu pouze cca 7-12000km nejčastěji sám či ve dvou. Navíc žiji v Praze a parkuji na ulici, tím pádem mi přijde poměrně výhodné koupit automobil značky, která se podle statistik krade velice málo. Mohl bych tedy poprosit o názor a zároveň myslíte, že je možné v této cenové hladině koupit zachovalejší kousek? Motorizace, které mě zajímají, jsou především 1.8TS a možná i 1.6TS či 1.9JTD 77KW. Budu Vám velice vděčen za odpověď.Děkuji David

Poradna
Marek Oborník
20. 08. 2010
Testy

Subaru Legacy GT - postupně objevovaná láska

Petr Šikl
19. 08. 2010

Přeplňovaný dva-a-půl litr z Imprezy WRX 265 slibuje za volantem přitvrzeného sedanu hodně velkou zábavu. Jaká je realita jsme zjišťovali na rozbitých silnicích středočeského kraje a na kvalitních asfaltkách na jihu.

Testy
Petr Šikl
19. 08. 2010
Filtry pevných částic jsou časovanou bombou
Naše téma

Filtry pevných částic jsou časovanou bombou

Petr Šikl
18. 08. 2010

Ekology a evropskou unií vychvalovaný, majiteli dieselů zatracovaný. Přesně takový je filtr pevných částic, který již několik let proniká do osobních automobilů a mimo ekologického užitku přináší vlastníkům automobilů zejména starosti a nehorázné finanční náklady.

Naše téma
Petr Šikl
18. 08. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Felicia 1,3 MPI a zkušenosti majitele

Silus (22) nerozhoduje
12. 08. 2010

Pro ty z vás, kteří nemáte dost financí na nějké "lepší" auto a najedete řekněme max. 10 000km po ČR, tak pro vás bych Feldu klidně doporučil.

Recenze uživatelů
Silus (22) nerozhoduje
12. 08. 2010
Nové modely

Sportovní jízda versus komfort: souboj dvou nových crossoverů

iHNED
11. 08. 2010

Hyundai ix35 boduje designem a zpracováním, Mitsubishi ASX lepšími jízdními vlastnostmi.

Nové modely
iHNED
11. 08. 2010
Testy

Fiat Punto Evo - hříšné svezení

Petr Šikl
09. 08. 2010

Nové Punto ve verzi Sport s nejsilnějším benzínovým agregátem pod kapotou je lákavé jako průzračné Jónské moře a slibuje erupce jako Etna či Vesuv. Slunná Itálie splodila další povedený vůz, který však má několik velmi hořkých míst ...

Testy
Petr Šikl
09. 08. 2010
Poradna

VW Golf IV - radíme s výběrem motorizace

Marek Oborník
06. 08. 2010

DotazDobrý denuvažuji o koupi VW Golf 4 kolem roku 2002, uvažoval jsem o variantě 1.9 TDI protože má nízkou spotřebu a dobrý výkon což se mi libí, ale proč se všude na recenzích dočítám kolik je u tohoto vozidla možných závad, já osobně jsem se ještě nesetkal s lidmi kteří by měli problém s motorem 1.9 TDI od Volkswagenu jak v golfu nebo passatu tak i v octavii. Slyšel jsem že už někomu odešlo turbo ale to je tak všechno, taky jsem neviděl že by si někdo stěžoval na elektroniku. I přesto bych Vás chtěl poprosit o radu, zda není výhodnější koupit benzinovou verzi, v tom případě bych asi uvažoval o 1.6, ale nevim jak funguje, 1.4 mi přijde slabý na to jakou má spotřebu.DěkujiRoman Chodura

Poradna
Marek Oborník
06. 08. 2010
Testy

Volvo C30 1.6D DRIVe - zelená pro život

Petr Šikl
05. 08. 2010

Někdo rád štíhlé holky, někdo baculaté. Někdo rád sladké, někdo rád slané. Někdo rád rychlá auta, někdo spořivá. A pokud patříte mezi ty, kterým řídit dělovou kouli nic neříká, zpozorněte. Dnes se totiž podíváme na spořivou C30 od Volva.

Testy
Petr Šikl
05. 08. 2010