Zelená auta (ne)mají v Evropě zelenou
Mezi časté argumenty příznivců ekologicky šetrných vozidel patří neadresné odkazy na různá zvýhodnění v ostatních státech Evropy či světa. Jaká je ale realita, opravdu je Česká republika tak pozadu?
Škoda Octavia 1,9 TDI - mezigenerační srovnání majitele
Spotřebu jsem měl s předchozí Octavií o 0,5 - 1l menší, vyšší váha nového vozu je znát. Subjektivní pocit dynamiky je ale přibližně stejný.
BMW 535i: Volání sedmičky
Emoce jitřící pětková řada s označením E60 se pomalu, ale jistě stává minulostí a na řadě je nová generace. Jaké novinky přináší kromě zbrusu nové zkratky F10?
Jaké je BMW X5 první generace?
Dotaz:Dobrý den,Chtěl jsem zeptat Vás uživatelů, nebo zda by bylo možné udělat nějakou recenzi na BMW X5. Chtěl bych ji pořídit, ale vůbec nevím jak je na tom se spolehlivostí, náhradními díly a pohonem 4x4. Chtěl bych jeden z prvních ročníků a 3l benzín a dat na lpg. Cena tak do 250tis. Kč.Velice děkuji.S pozdravem Malý
Fiat 500C - RETRO s větrem ve vlasech
Nástup Fiatu 500 na trh malých městských vozů v roce 2007 znamenal pro italskou značku úspěch. Od té doby patří mezi nejlépe hodnocená mini auta, zejména pak kvůli jeho povedenému retro designu. Roztomilé autíčko nyní přišlo o střechu, proto jsme vyzkoušeli, jak se s ním jezdí.
Peugeot 5008 v redakčním testu
Jak je to s francouzskými vozy? Řekne nám něco nového o nich velký Peugeot 5008? Nechte se překvapit.
Volkswagen Multivan (2003-2009) – velmi osobní dodávka
Volkswagen Multivan je vozem určeným pro pohodlnou přepravu 6-7 osob. Nejrozšířenější verzi této podvozkové a karosářské platformy od VW reprezentuje model Transporter, který je ve většině případů určen pro přepravu nákladů. Přepravu osob má však tato dodávka v genech již od počátku své produkce v roce 1950, kdy vznikla její první generace na podvozku tehdejšího VW Brouk.
Dacia Duster - s DUŠí TERénní
Toužíte-li po voze kategorie SUV a nemáte dostatek finančních prostředků a jistotu, že SUVéčko zvládne náročnější terén? Sáhněte po jednoduše řešeném Dusteru, který nás ohromil především v terénu.
Jaké je BMW 745d z roku 2006?
DotazDobrý den,viděl jsem pár příspěvků od Vás a velmi se mi líbily, protože na rozdíl od jiných Vaše argumenty se opírají o odborné znalosti, proto by jsem se Vás chtěl zeptat na BMW 745d rok výroby 2006. Všichni mě varují před tímto automobilem z důvodu toho, že je to zadní pohon a tím pádem nebezpečné auto, popisují to tak hrůzostrašně jako by to při sněhu nebylo pojízdné, a že si mam koupit raději Audi A8, které je bezpečnější. Co je na tom pravdy? Dále by jsem se Vás chtěl zeptat na poruchovost tohoto automobilu a je-li tam jiný motor jak v Audi A8. A jestě jednu otázku na závěr je na tomto motoru nutné měnit rozvody? Měl jsem Audi A8 4.0 TDI a při 300 000 km mi odešly rozvody. Za Vaší odpověď předem děkuji.S pozdravemMartin Krchnavý
Infiniti FX30d S: Nový začátek s dieselem
S prvním dieselem ve své historii vstupuje Infiniti do další etapy svého dobývání Evropy.
Ford Mondeo 1,8 TD a zkušenosti majitele po roce provozu
Pred kúpou som bol často odrádzany od tohoto motora, vraj praskajú hlavy a trhajú sa rozvody. Po rozhovore s mechanikom od forda a mnohých hodín na internet som sa však predsa len rozhodol pre jeho kúpu.
Alfa Romeo 156 Sportwagon - vyplatí se koupit?
DotazDobrý den,na jaře se chystám koupit nový automobil v ceně 75-85000 (s rezervou cca 10-15000 na servisní práce). Již dlouhou dobu vybírám a po shlédnutí všech vhodných kandidátů(ročníků 1999-2002) jako Ford Focus, Fiat Stilo, Opel Astra F, Mazda 323 jsem narazil na Alfu Romeo 156 sportwagon. Vím, že toto auto nemá nejlepší pověst a zároveň není nejpraktičtější (podle toho co jsem vyčetl, prostorem na zadních sedačkách a kufrem odpovídá spíše nižší střední třídě než střední) ale nemohu si pomoct, je opravdu nádherná a nepotkáte jich 50 denně jako třeba Fordů Focusů. Mohu o sobě říci, že nejsem žádný závodník, přesto mám rád výkonovou rezervu k předjíždění a jisté jízdní vlastnosti, ročně najedu pouze cca 7-12000km nejčastěji sám či ve dvou. Navíc žiji v Praze a parkuji na ulici, tím pádem mi přijde poměrně výhodné koupit automobil značky, která se podle statistik krade velice málo. Mohl bych tedy poprosit o názor a zároveň myslíte, že je možné v této cenové hladině koupit zachovalejší kousek? Motorizace, které mě zajímají, jsou především 1.8TS a možná i 1.6TS či 1.9JTD 77KW. Budu Vám velice vděčen za odpověď.Děkuji David
Subaru Legacy GT - postupně objevovaná láska
Přeplňovaný dva-a-půl litr z Imprezy WRX 265 slibuje za volantem přitvrzeného sedanu hodně velkou zábavu. Jaká je realita jsme zjišťovali na rozbitých silnicích středočeského kraje a na kvalitních asfaltkách na jihu.
Filtry pevných částic jsou časovanou bombou
Ekology a evropskou unií vychvalovaný, majiteli dieselů zatracovaný. Přesně takový je filtr pevných částic, který již několik let proniká do osobních automobilů a mimo ekologického užitku přináší vlastníkům automobilů zejména starosti a nehorázné finanční náklady.
Škoda Felicia 1,3 MPI a zkušenosti majitele
Pro ty z vás, kteří nemáte dost financí na nějké "lepší" auto a najedete řekněme max. 10 000km po ČR, tak pro vás bych Feldu klidně doporučil.
Sportovní jízda versus komfort: souboj dvou nových crossoverů
Hyundai ix35 boduje designem a zpracováním, Mitsubishi ASX lepšími jízdními vlastnostmi.
Fiat Punto Evo - hříšné svezení
Nové Punto ve verzi Sport s nejsilnějším benzínovým agregátem pod kapotou je lákavé jako průzračné Jónské moře a slibuje erupce jako Etna či Vesuv. Slunná Itálie splodila další povedený vůz, který však má několik velmi hořkých míst ...
VW Golf IV - radíme s výběrem motorizace
DotazDobrý denuvažuji o koupi VW Golf 4 kolem roku 2002, uvažoval jsem o variantě 1.9 TDI protože má nízkou spotřebu a dobrý výkon což se mi libí, ale proč se všude na recenzích dočítám kolik je u tohoto vozidla možných závad, já osobně jsem se ještě nesetkal s lidmi kteří by měli problém s motorem 1.9 TDI od Volkswagenu jak v golfu nebo passatu tak i v octavii. Slyšel jsem že už někomu odešlo turbo ale to je tak všechno, taky jsem neviděl že by si někdo stěžoval na elektroniku. I přesto bych Vás chtěl poprosit o radu, zda není výhodnější koupit benzinovou verzi, v tom případě bych asi uvažoval o 1.6, ale nevim jak funguje, 1.4 mi přijde slabý na to jakou má spotřebu.DěkujiRoman Chodura
Volvo C30 1.6D DRIVe - zelená pro život
Někdo rád štíhlé holky, někdo baculaté. Někdo rád sladké, někdo rád slané. Někdo rád rychlá auta, někdo spořivá. A pokud patříte mezi ty, kterým řídit dělovou kouli nic neříká, zpozorněte. Dnes se totiž podíváme na spořivou C30 od Volva.