Nissan Almera po jedenácti letech provozu
Vůz zakoupen jako ojetý - dovoz z Itálie. Po menší havárii byl vyměněn nárazník, světlo, blatník a kapota za nové, nechtěl jsem nic vyklapávat.. S autem jsme najeli za celou dobu cca 90 tkm.
Jak (ne)funguje chiptuning?
Nedávno jsem vyslechl rozhovor dvou rozumě vypadajících lidí. Bavili se o svých Octáviích TDI. Jeden z pánů měl totiž čerstvě očipováno a rozdával moudra.
Nissan Micra - jak jezdí po třinácti letech?
Vůz je sice provozován čtvrtým rokem, ale za tu dobu najel pouhých 7 tis. km. Zároveň je to i malé zamyšlení na téma, zda malé rovná se levné a úsporné.
Mazda 323 F po 150 tis. km
Mazdu 323F jsem koupil dovezenou z Německa, s řádně vyplněnou servisní knížkou, po výměně rozvodů v 92000km a solidní výbavou.
Volkswagen Transporter po 300 tis. km
Pro převoz lidí i materiálu u nás ve firmě pořídili v roce 2005 VW Transporter. V autě se střídají čtyři řidiči a během čtyř let najezdilo necelých 300 000 km.
Škoda Fabia 1,9 SDI po 200 tis. km.
Když se podívám na dnešní ceny ojetin, o kterých jsem před koupí fabie uvažoval, mám stále úsměv na rtech. Mým dalším autem bude pravděpodobně znovu něco z koncernu VW.
Jak jezdí Renault Laguna po téměř 150 tis. km?
Tahle Laguna je mé dvanácté auto. Všechny předešlé vozy byly ojeté a kromě nové Fabie sedan 1.4 (dodnes nechápu, jak jsem si ji mohl koupit), to byly všechno vozy zn. Renault.
SAAB 900 po 330 tis. km - hodnocení po roce provozu
U vozu bylo třeba vyvařit lemy a vyspravit zadní trakt výfukového potrubí + vyvařit přední sloupek u dveří řidiče. Byl lehce uvolněný.
Renault Espace 3,0 dCi po šesti letech provozu
Pro auto jsem jel 150 km od místa bydliště až po několika telefonických informacích. Na první pohled pěkný, nezničený a čistý vůz a ......teď to začalo.
Honda S2000 - jak ji vidí majitel?
Najel jsem s ním cca. 15 tis. km na suchu, vodě, sněhu i ledu a musím říct, že chvílemi je to opravdu 'o srdíčko'. Jedná se totiž o dost syrový zadní náhon.
Jaký je dieselový Avensis po 330 tis. km?
S autem nebyl žádný problém až do cca 315tkm, kdy se objevila chyba diagnostikovaná toyota servisem jako závada palivového systému s nutnou výměnou všech vstřikovačů. Cena opravy: 80 tis. Kč.
Fiat Marea jezdí i po 400 tis. km (podrobný přehled oprav)
Napsal jsem do článku všechny úkony, které byly na autě provedeny. Od výměny oleje až po složitější opravy.
Německo a Slovensko dají více na šrotovné
Německá vládní koalice se dohodla, že vyčlení další peníze na tzv. šrotovné. S odvoláním na "zasvěcený zdroj" to včera uvedla agentura DPA.
Citroen Xsara - první dojmy z pohledu studenta
Jsem studentem ale i přes to jezdím ročně poměrně hodně kilometrů a mám rád sportovní jízdu. Chtěl jsem tedy spolehlivé auto s nízkou spotřebou a sportovním duchem.
Seat Altea Altea XL - zkušenosti po roce provozu
Pro Citoen a Peugeot hovořila cena a velice slušná výbava, Focus se mi zdál malý, Mondeo bylo počátkem min. roku před slevami poměrně drahé a Škodovku jsem tak nějak vnitřně nechtěl.
Peugeot 405 - jaký je po 370 tis. km?
Po chvíli hledání sem si vybral slušně vypadající vozidlo a i s následnou zkušební jízdou jsem byl nad míru spokojen. Za auto jsem zaplatil 41 000 korun a až doposud jsem neměl žádné veliké investice.
Subaru Impreza 2.0 LPG - jezdí za hubičku
Automobilce Subaru celá léta chyběla dieselová pohonná jednotka. Pro zmírnění provozních nákladů však přišla s tovární přestavbou na LPG, která se v nabídce udržela i po příchodu dieselu. Ptáte se proč?
Jaký koupit nenáročný vůz do 100 tis. Kč?
Dotaz Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu s výběrem ojetého auta. Základní požadavky - benzin o objemu 1.4 - 1.6, cena pokud možno do 100 tisíc. Auto budu využívat na kratší vzdálenosti, roční nájezd 10-15 tis. km, jezdit budu většinou sám. Upřednostním spolehlivost a rozumnou spotřebu před výkonem a jízdními vlastnostmi (nejsem žádný závodník). Nemám možnost parkování v garáži, tudíž by měl mít vůz dobrou odolnost proti korozi. Požaduji také klimatizaci a min. přední el. okna.Největším favoritem se mi jeví Nissan Almera 1.5 (2000) - snad spolehlivý japonec?, dále mě napadá Ford Focus 1.6, možná Octávka, ale ta je na můj vkus už příliš velká a to nemluvím o zájmu zlodějíčků.Mnohokrát děkuji za odpověď.Michal Hovězím
Honda Civic - první dojmy majitele
Chtěl jsem něco jiného než má každý, něco pasivně bezpečnějšího a něco uživatelsky bezpečnějšího než Favorit. První dvě mouchy jsem zabil, ale ta třetí občas zabzučí.