Za co vyměnit dosluhující Citroen Xantia?
DotazDobrý den,moc prosím o radu - uvažuji o koupi ojetého vozu. Rozhoduji se mezi dvěma auty - Citroën C5 1.8, případně 2.0, benzin, nebo Ford Focus kombi 1.6 16V. Nyní jezdím v Citroënu Xantia, který je úžasně pohodlný, ale bohužel už dosluhuje. Ročně najezdím asi 20 tisíc km - po městě i po dálnici. Děkuji Petra Pyšná
Mazda Premacy nebo Nissan Almera Tino?
Spokojený majitel Almery se rozhlíží po větším rodinném voze kategorie kompaktních MPVéček. Do oka mu padla Mazda Premacy a Almera Tino. Který model je spolehlivější, úspornější a vhodnější?
Hummer: Nechtěné zboží?
Zdá se, že o koupi automobilky Hummer není o mnoho větší zájem než o její vozy, které se na skladech prodejců hromadí.
Vrchlabí se rozšíří
Závod Škody Auto ve Vrchlabí čeká rozšíření. Do konce roku má totiž Volkswagen rozhodnout, zda tam bude vyrábět minivozy značek VW a Škoda. Podle zdrojů z mladoboleslavské automobilky by rozhodnutí mělo padnout do konce listopadu, a nejspíše bude kladné.
Zánovní kombi od roku 2006?
DotazDobrý den,plánuji koupit velmi málo jeté kombi (do 30000km), rok výroby 2006 a novější. Uvažuji o variantách Peugeot 307 SW, Ford focus, Opel Astra Caravan, případně Renaul Megane. Ročně najedu max. 15 - 20000 km, důležitý je pro mě vnitřní prostor (užitkovost vozu), rozumné provozní náklady a především spolehlivost. Můžete mi poradit s volbou, včetně otázky benzín nebo nafta. Nyní používám Octavii 1,9 TDI 66 Kw - naprostá spolehlivost, pružnost, motor by mohl být živější.Pavel K.
Test motorů Škody Superb: Malý čtyřválec si zaslouží pozornost
Pro nový superb nabízí Škoda hned tři nové benzinové motory. Praktická zkušenost ukázala, že základní 1,4 TSI může být lepší volbou než silnější 1,8 TSI a že s šestiválcem 3,6 FSI se dá jezdit docela úsporně.
Škoda Felicia z roku 2000 - dobrá volba?
DotazDobrý den,narazil jsem na automobil Škoda Felicia combi 1.6, r. v. 2000, má najeto 61 000km, cena 85 tisíc Kč a je to dovoz z D. Chtěl jsem se zeptat, jestli je to dobrý vůz za dobrou cenu, a hlavně jestli při těchto kilometrech něco vydrží. Jezdím málo a chci spolehlivé auto. Koupil jsem vento 1.8 benzin 55 kW, 265 tisíc km a už jsem do něj investoval 20 tisíc a asi to není ještě konec. Je lepší koupit felicii, nebo si nechat to stávající po opravě?DěkujiHezký den,Stojan Martin
Opel Astra G - první dojmy uživatele
Nepříjemná zkušenost s motorem provází hned od počátku majitele Opelu Astra 1.7 DTI. Porucha řídící jednotky není levná záležitost, oprava vyjde na 50 000 – 60 000 Kč.
Volkswagen Golf III - jak jezdí s motorem 1,9D?
Začínající koroze a špatný motor, to jsou největší mínusy v této Zkušenosti uživatele. Atmosférický vznětový agregát 1.9 (1Y) pod kapotou Goflu III zřejmě není vhodnou volbou…
Honda Accord - nová a úsporná
Zopakuje právě přicházející nová generace Accordu s nejsilnějším benzínovým motorem pod kapotou famózní úspěch v testu spotřeby, nebo propadne? Odpovědí se Vám stanou následující řádky.
Peugeot 807 - klidně v osmi
Zájemci o velkoprostorový pohodlný automobil zbystřete. Do testu přijíždí inovovaný Peugeot 807, který pojme až osm cestujících. Máte-li velkou rodinu a toužíte-li po luxusně pojatém MPVéčku, určitě jej zařaďte do užšího výběru.
V Japonsku se začíná stavět síť k dobíjení elektromobilů a hybridů
Japonci začínají po celé zemi stavět stovky rychlonabíjecích stanic a připravují se tak na novou éru motorismu.
Pohodlný vůz do 150.000Kč
DotazDobrý den,pročítám si Vaše stránky a zkouším nalézt odpověď na otázku, jaké auto sinakonec vlastně koupím. Jsem naprostý laik a víceméně jsem zatím vybíral auto podle vzhledu. Ale potřeboval bych poradit jaké si tedy nakonec vybrat nebo po kterých se ohlížet. Máme dvě malé děti a náš starý vůz už dosluhuje. Tak jsme se rozhodli vybrat nějaký vůz ojetý. Měl by to být vůz s pohodlný,spolehlivý s dobrými jízdními vlastnostmi a s větším (velkým) zavazadlovým prostorem s cenou okolo 150.000 Kč. Do užšího výběru se zatím dostali Ford Focus combi a Citroen Xsara Picasso. Jelikož jsem ale opravdu laik a tak mi možná i nějaké další značky aut unikají, které by nám vyhovovali. A už vůbec nerozumím těm značkám TDI, TDDI a HDI a že ten a ten motor je pro to auto slabý, má zbytečně velkou spotřebu a nevím co ještě. Budu Vám vděčný za jakoukoliv informaci, která povede ke zdárné koupi. S pozdravem Radim MikačZlín
Seat Cordoba 1.4i - jak jezdí po dvou letech?
Cordobu jsem koupil jako svůj první automobil a byla to spíše náhoda. Chtěl jsem auto které slušně pojede ale hlavně bude spolehlivé.
Chladivá černá na horké letní dny
Horké letní dny dávají interiérům aut pořádně zabrat. Řidiči, kteří nemohou najít parkování ve stínu, vědí, co je čeká - tmavá palubní deska, sedadla a volant se působením slunečního žáru nesnesitelně rozpálí. Stejně tak přitahují teplo i tmavé povrchy střech a fasád budov, ale světlé povrchy zůstávají citelně chladnější.
Kia Magentis - doporučíte jeho koupi?
Koupit pět let starý automobil za nízkou cenu může být riziková záležitost. To však neplatí o podceňovaném Magentisu korejské automobilky, která je levná jen díky pošramocené historii.
Škoda Fabia 1,4 MPI - jaký je stav po sto tisících km.?
Vůz jsem koupil v roce 2001 jako nový a nyní má najeto 102 00 km. Rád bych se podělil o zkušenosti s tímto vozem zejména z pohledu spolehlivosti a spotřeby.
Škodovka chystá mini pro Indii
Vůz menší než Fabie přijde na 200 tisíc korun. Česká automobilka chce na indickém trhu zvýšit prodej na 100 000 aut.
Jak vybrat správnou asistenční službu? (doplněno)
Zatímco mnozí z nás dosud nebyli nuceni těchto služeb nikdy využít, druzí s nimi mají větší či menší zkušenosti. Pravdou zůstává, že nejvíce těchto služeb oceníte, dostanete-li se do problémů, které sami nevyřešíte a potřebujete tedy nápomocnou ruku. Pokud máte nablízku přátele či rodinu, můžete problém mnohdy vyřešit i s jejich pomocí, pokud se však potíže dostaví ve špatný čas a na nesprávném místě, neváhejte a využijte asistenčních služeb.