TipCars Magazín
Odborné recenze

Honda Accord 7G (2003-2008)

Petr Šikl
29. 10. 2010

Sedmá generace Hondy Accord si našla své místo na trhu. Orientovala se na řidiče milující řízení a poskytovala posádce dostatečný cestovní komfort, přičemž po letech se ukazuje jako vysoce spolehlivá a výborná volba mezi ojetými vozy střední třídy.

Odborné recenze
Petr Šikl
29. 10. 2010
Naše téma

Operativní leasing - kdy se vyplatí?

Petr Šikl
28. 10. 2010

Řada firem si oblíbila operativní leasing díky kterému odpadají starosti s pořízením a následnou správou vozového parku a v důsledku méně zatěžují samotnou firmu. Finanční krize ale i silné podnikatelské subjekty přinutila hledat úspory. Jaké novinky zaměřené na úsporu financí nabízejí svým klientům leasingové společnosti poskytující operativní leasing?

Naše téma
Petr Šikl
28. 10. 2010
Odborné recenze

Mazda2 1.25i (2002-2007)

Petr Šikl
08. 10. 2010

Japonská automobilka koncem devadesátých let přešlapovala a nevěděla pořádně kudykam. Sportovní geny však pod nevábnými kabáty stále přežívaly. Až v novém tisíciletí se Mazda vydala správným směrem. Světu představila krásnou šestku a trojku. Dvojka však takové štěstí neměla a zůstala spíše ošklivkou.

Odborné recenze
Petr Šikl
08. 10. 2010
Aktuality

Josef Roider - Spojení VW s Porsche prospěje oběma

iHNED
29. 09. 2010

Rakouská společnost Porsche Inter Auto patří k největším dealerům aut v Evropě. Ročně prodá 400 tisíc nových vozů všech značek koncernu Volkswagen. Samozřejmě i sportovní vozy firmy Porsche, která se příští rok stane desátou značkou VW Group. Šéf koncernu VW Martin Winterkorn předpokládá, že po dokončení akvizice se výroba vozů Porsche zvýší o třetinu na 150 tisíc aut ročně a ze čtyř modelových řad se rozroste na šest. Josef Roider, šéf společnosti Porsche Inter Auto CZ, zatím nové modely Porsche neočekává, ovšem prodej se podle něho může vyšplhat až na 200 tisíc vozů ročně.

Aktuality
iHNED
29. 09. 2010
Naše téma

Z nové blokové výjimky nejvíce vytěží motoristé

Jiří Vaculík
22. 09. 2010

V červnu došlo ke změnám týkajících se blokové výjimky. Co to znamená pro motoristy, dealery i servisy?

Naše téma
Jiří Vaculík
22. 09. 2010
Poradna

Toyota Yaris nebo Mazda 2?

Jaromír Herna
17. 09. 2010

Dotaz:Dobrý den,na Vašich webových stránkách jsem našla poradnu, kde radíte při výběru auta. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Nevím jak se rozhodnou mezi Toyotou Yaris a Mazdou 2, který vůz byste mi poradili, hlavně z hlediska spolehlivosti a bezporuchovosti.Děkuji moc za odpověď a rady.Golbincová

Poradna
Jaromír Herna
17. 09. 2010
Recenze uživatelů

Renault Mégane 1,4i - jak zvládl 180 tis. km?

Petr (41) Kamenice
15. 09. 2010

Rád bych navázal na svoji recenzi, která vyšla na TipCars.com v lednu 2009. S autem jsem najel dalších 80000 km a od napsání recenze už uběhly téměř dva roky.

Recenze uživatelů
Petr (41) Kamenice
15. 09. 2010
Naše téma

Jubilejní Barumka plná zvratů

Petr Šikl
31. 08. 2010

Uplynulý víkend přinesl již čtyřicátý ročník oblíbené Barum Rally, která byla do poslední chvíle napínavá a o vítězné posádce rozhodla až poslední rychlostní zkouška.

Naše téma
Petr Šikl
31. 08. 2010
Filtry pevných částic jsou časovanou bombou
Naše téma

Filtry pevných částic jsou časovanou bombou

Petr Šikl
18. 08. 2010

Ekology a evropskou unií vychvalovaný, majiteli dieselů zatracovaný. Přesně takový je filtr pevných částic, který již několik let proniká do osobních automobilů a mimo ekologického užitku přináší vlastníkům automobilů zejména starosti a nehorázné finanční náklady.

Naše téma
Petr Šikl
18. 08. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 1,6i a zkušenosti s osm let starým vozem

Jindřich Pěnek (34) Hlavní město Praha
17. 08. 2010

Jen co jsem sedl do auta a přidal plyn, hned jsem zjistil, že motor reaguje na přidání plynu jakoby líněji a pomaleji - prý to je normální...

Recenze uživatelů
Jindřich Pěnek (34) Hlavní město Praha
17. 08. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Felicia 1,3 MPI a zkušenosti majitele

Silus (22) nerozhoduje
12. 08. 2010

Pro ty z vás, kteří nemáte dost financí na nějké "lepší" auto a najedete řekněme max. 10 000km po ČR, tak pro vás bych Feldu klidně doporučil.

Recenze uživatelů
Silus (22) nerozhoduje
12. 08. 2010
Poradna

VW Golf IV - radíme s výběrem motorizace

Marek Oborník
06. 08. 2010

DotazDobrý denuvažuji o koupi VW Golf 4 kolem roku 2002, uvažoval jsem o variantě 1.9 TDI protože má nízkou spotřebu a dobrý výkon což se mi libí, ale proč se všude na recenzích dočítám kolik je u tohoto vozidla možných závad, já osobně jsem se ještě nesetkal s lidmi kteří by měli problém s motorem 1.9 TDI od Volkswagenu jak v golfu nebo passatu tak i v octavii. Slyšel jsem že už někomu odešlo turbo ale to je tak všechno, taky jsem neviděl že by si někdo stěžoval na elektroniku. I přesto bych Vás chtěl poprosit o radu, zda není výhodnější koupit benzinovou verzi, v tom případě bych asi uvažoval o 1.6, ale nevim jak funguje, 1.4 mi přijde slabý na to jakou má spotřebu.DěkujiRoman Chodura

Poradna
Marek Oborník
06. 08. 2010
Poradna

Nissan Maxima QX - jakou je ojetinou?

Jaromír Herna
30. 07. 2010

Dotaz:Dobrý den,chtěl bych se zeptat na Váš názor na Nissan Maxima 3.0 r.v. 2002 automat. Zda je tento vůz spolehlivý a jaké má nedostatky. Nevím, zda koupit Nissana, nebo BMW 325i, 330i opět automat r.v. po 2003.DíkyBuben Pavel

Poradna
Jaromír Herna
30. 07. 2010
Recenze uživatelů

Škoda Octavia 2.0 TDI DSG a zkušenost uživatele po dvou letech

Martin (29) nerozhoduje
28. 07. 2010

Trochu mne mrzí poněkud negativní postoj veřejnosti k převodovce DSG. Zanedlouho tomu budou dva roky co vlastním Octavii druhé generace a nemůžu si ji vynachválit.

Recenze uživatelů
Martin (29) nerozhoduje
28. 07. 2010
Recenze uživatelů

Citroën XM a zkušenosti majitele po dvou letech

Petr (32) Hlavní město Praha
15. 07. 2010

V mnoha recenzích jsem se dočetl, že tento motor není vhodný z důvodu častých závad. Ano částečně je to pravdivé.

Recenze uživatelů
Petr (32) Hlavní město Praha
15. 07. 2010
Odborné recenze

RECENZE OJETINY: Škoda Octavia II - firemní i rodinná klasika

Aleš Zich
09. 07. 2010

Škoda Octavia druhé generace je velkým technologickým, rozměrovým i designovým skokem oproti vysoce úspěšné generaci první, která se dodnes s označením Octavia Tour prodává. Jako nový je to vůz pořizovaný typicky pro obchodní zástupce nebo střední management firem. Zda je ojetá Octavia II stejným hitem a vyhlášeným „držákem“ jako její předchůdkyně se dočtete v následujících řádcích.

Odborné recenze
Aleš Zich
09. 07. 2010
Aktuality

Úspěchy finalistů Nastartuj svůj AUTO JOB

Redakce TipCars.com
06. 07. 2010

Specializovaný portál pro automobilový průmysl AUTOJOB opět předával ceny nejlepším soutěžícím. Již popáté uvítal studenty a absolventy odborných automobilových škol na slavnostním odpoledni. Vědomostní soutěže se zúčastnili reprezentanti jednatřiceti škol. Již podruhé se vyhlášení těch nejúspěšnějších konalo v centrále Europ Asisstance s.r.o., špičkovém středisku pro pomoc řidičům v nouzi.

Aktuality
Redakce TipCars.com
06. 07. 2010
Poradna

Toyota Corolla Verso nebo Ford C-Max?

Jaromír Herna
02. 07. 2010

Dotaz 1:Dobrý den,potřeboval bych poradit s výběrem rodinného vozu. V hledáčku mám vozy Toyota Corolla Verso nebo Ford C-max. Oba s benzínovým motorem s cenou kolem 200.000 Kč. Jak je na tom Verso se závadami a není motor o objemu 1,6 na tyto vozy slabý?Děkuji Turek.Dotaz 2:Dobry den.Plánuji koupi ojetého MPV v dieselu a můj výběr se zúžil na Ford Focus C-Max a Toyotu Corollu Verso (oboji rok 2004-2006, najeto okolo 100 tisíc km, do 250 tisíc Kč). U toho C-Maxe bych preferoval 1.8 TDCi (Ghia), u Versa motor 2.0 D-4D. Na obě čtu samé chvály, ale zajímalo by mě, jak jsou cenově srovnatelné náhradní díly na tato auta. Jakékoliv postřehy typu jedno má něco co druhé nemá, popř. v jednom je něco líp udělané než v druhém jsou vítány. U C-Maxe mi trochu vadí málo místa mezi volantem a středovým sloupkem na pravou nohu a pedál plynu umístěný moc doprava (mam 195 cm). Ve Versu jsem byl jenom krátce, tak nemůžu srovnat. Zajímaly by mě postřehy mladých rodin s dětmi ohledně praktičnosti těchto aut (máme 5 měsíčního kojence).Děkuji.S pozdravem Roman Gröger.

Poradna
Jaromír Herna
02. 07. 2010
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Renault Megane 1.6
Recenze uživatelů

Renault Mégane 1,9 dTi - zkušenosti majitele po dvou letech užívání

Petr (29) Hlavní město Praha
28. 06. 2010

Rozhodl jsem se koupit auto, které bude funkční s pěknou výbavou a na zbytku mi nezáleželo. Vybíral jsem asi půl roku...

Recenze uživatelů
Petr (29) Hlavní město Praha
28. 06. 2010