Honda Accord 7G (2003-2008)
Sedmá generace Hondy Accord si našla své místo na trhu. Orientovala se na řidiče milující řízení a poskytovala posádce dostatečný cestovní komfort, přičemž po letech se ukazuje jako vysoce spolehlivá a výborná volba mezi ojetými vozy střední třídy.
Operativní leasing - kdy se vyplatí?
Řada firem si oblíbila operativní leasing díky kterému odpadají starosti s pořízením a následnou správou vozového parku a v důsledku méně zatěžují samotnou firmu. Finanční krize ale i silné podnikatelské subjekty přinutila hledat úspory. Jaké novinky zaměřené na úsporu financí nabízejí svým klientům leasingové společnosti poskytující operativní leasing?
Mazda2 1.25i (2002-2007)
Japonská automobilka koncem devadesátých let přešlapovala a nevěděla pořádně kudykam. Sportovní geny však pod nevábnými kabáty stále přežívaly. Až v novém tisíciletí se Mazda vydala správným směrem. Světu představila krásnou šestku a trojku. Dvojka však takové štěstí neměla a zůstala spíše ošklivkou.
Josef Roider - Spojení VW s Porsche prospěje oběma
Rakouská společnost Porsche Inter Auto patří k největším dealerům aut v Evropě. Ročně prodá 400 tisíc nových vozů všech značek koncernu Volkswagen. Samozřejmě i sportovní vozy firmy Porsche, která se příští rok stane desátou značkou VW Group. Šéf koncernu VW Martin Winterkorn předpokládá, že po dokončení akvizice se výroba vozů Porsche zvýší o třetinu na 150 tisíc aut ročně a ze čtyř modelových řad se rozroste na šest. Josef Roider, šéf společnosti Porsche Inter Auto CZ, zatím nové modely Porsche neočekává, ovšem prodej se podle něho může vyšplhat až na 200 tisíc vozů ročně.
Z nové blokové výjimky nejvíce vytěží motoristé
V červnu došlo ke změnám týkajících se blokové výjimky. Co to znamená pro motoristy, dealery i servisy?
Toyota Yaris nebo Mazda 2?
Dotaz:Dobrý den,na Vašich webových stránkách jsem našla poradnu, kde radíte při výběru auta. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Nevím jak se rozhodnou mezi Toyotou Yaris a Mazdou 2, který vůz byste mi poradili, hlavně z hlediska spolehlivosti a bezporuchovosti.Děkuji moc za odpověď a rady.Golbincová
Renault Mégane 1,4i - jak zvládl 180 tis. km?
Rád bych navázal na svoji recenzi, která vyšla na TipCars.com v lednu 2009. S autem jsem najel dalších 80000 km a od napsání recenze už uběhly téměř dva roky.
Jubilejní Barumka plná zvratů
Uplynulý víkend přinesl již čtyřicátý ročník oblíbené Barum Rally, která byla do poslední chvíle napínavá a o vítězné posádce rozhodla až poslední rychlostní zkouška.
Filtry pevných částic jsou časovanou bombou
Ekology a evropskou unií vychvalovaný, majiteli dieselů zatracovaný. Přesně takový je filtr pevných částic, který již několik let proniká do osobních automobilů a mimo ekologického užitku přináší vlastníkům automobilů zejména starosti a nehorázné finanční náklady.
Škoda Octavia 1,6i a zkušenosti s osm let starým vozem
Jen co jsem sedl do auta a přidal plyn, hned jsem zjistil, že motor reaguje na přidání plynu jakoby líněji a pomaleji - prý to je normální...
Škoda Felicia 1,3 MPI a zkušenosti majitele
Pro ty z vás, kteří nemáte dost financí na nějké "lepší" auto a najedete řekněme max. 10 000km po ČR, tak pro vás bych Feldu klidně doporučil.
VW Golf IV - radíme s výběrem motorizace
DotazDobrý denuvažuji o koupi VW Golf 4 kolem roku 2002, uvažoval jsem o variantě 1.9 TDI protože má nízkou spotřebu a dobrý výkon což se mi libí, ale proč se všude na recenzích dočítám kolik je u tohoto vozidla možných závad, já osobně jsem se ještě nesetkal s lidmi kteří by měli problém s motorem 1.9 TDI od Volkswagenu jak v golfu nebo passatu tak i v octavii. Slyšel jsem že už někomu odešlo turbo ale to je tak všechno, taky jsem neviděl že by si někdo stěžoval na elektroniku. I přesto bych Vás chtěl poprosit o radu, zda není výhodnější koupit benzinovou verzi, v tom případě bych asi uvažoval o 1.6, ale nevim jak funguje, 1.4 mi přijde slabý na to jakou má spotřebu.DěkujiRoman Chodura
Nissan Maxima QX - jakou je ojetinou?
Dotaz:Dobrý den,chtěl bych se zeptat na Váš názor na Nissan Maxima 3.0 r.v. 2002 automat. Zda je tento vůz spolehlivý a jaké má nedostatky. Nevím, zda koupit Nissana, nebo BMW 325i, 330i opět automat r.v. po 2003.DíkyBuben Pavel
Škoda Octavia 2.0 TDI DSG a zkušenost uživatele po dvou letech
Trochu mne mrzí poněkud negativní postoj veřejnosti k převodovce DSG. Zanedlouho tomu budou dva roky co vlastním Octavii druhé generace a nemůžu si ji vynachválit.
Citroën XM a zkušenosti majitele po dvou letech
V mnoha recenzích jsem se dočetl, že tento motor není vhodný z důvodu častých závad. Ano částečně je to pravdivé.
RECENZE OJETINY: Škoda Octavia II - firemní i rodinná klasika
Škoda Octavia druhé generace je velkým technologickým, rozměrovým i designovým skokem oproti vysoce úspěšné generaci první, která se dodnes s označením Octavia Tour prodává. Jako nový je to vůz pořizovaný typicky pro obchodní zástupce nebo střední management firem. Zda je ojetá Octavia II stejným hitem a vyhlášeným „držákem“ jako její předchůdkyně se dočtete v následujících řádcích.
Úspěchy finalistů Nastartuj svůj AUTO JOB
Specializovaný portál pro automobilový průmysl AUTOJOB opět předával ceny nejlepším soutěžícím. Již popáté uvítal studenty a absolventy odborných automobilových škol na slavnostním odpoledni. Vědomostní soutěže se zúčastnili reprezentanti jednatřiceti škol. Již podruhé se vyhlášení těch nejúspěšnějších konalo v centrále Europ Asisstance s.r.o., špičkovém středisku pro pomoc řidičům v nouzi.
Toyota Corolla Verso nebo Ford C-Max?
Dotaz 1:Dobrý den,potřeboval bych poradit s výběrem rodinného vozu. V hledáčku mám vozy Toyota Corolla Verso nebo Ford C-max. Oba s benzínovým motorem s cenou kolem 200.000 Kč. Jak je na tom Verso se závadami a není motor o objemu 1,6 na tyto vozy slabý?Děkuji Turek.Dotaz 2:Dobry den.Plánuji koupi ojetého MPV v dieselu a můj výběr se zúžil na Ford Focus C-Max a Toyotu Corollu Verso (oboji rok 2004-2006, najeto okolo 100 tisíc km, do 250 tisíc Kč). U toho C-Maxe bych preferoval 1.8 TDCi (Ghia), u Versa motor 2.0 D-4D. Na obě čtu samé chvály, ale zajímalo by mě, jak jsou cenově srovnatelné náhradní díly na tato auta. Jakékoliv postřehy typu jedno má něco co druhé nemá, popř. v jednom je něco líp udělané než v druhém jsou vítány. U C-Maxe mi trochu vadí málo místa mezi volantem a středovým sloupkem na pravou nohu a pedál plynu umístěný moc doprava (mam 195 cm). Ve Versu jsem byl jenom krátce, tak nemůžu srovnat. Zajímaly by mě postřehy mladých rodin s dětmi ohledně praktičnosti těchto aut (máme 5 měsíčního kojence).Děkuji.S pozdravem Roman Gröger.
Renault Mégane 1,9 dTi - zkušenosti majitele po dvou letech užívání
Rozhodl jsem se koupit auto, které bude funkční s pěknou výbavou a na zbytku mi nezáleželo. Vybíral jsem asi půl roku...