TipCars Magazín
Testy

Ford Transit SportVan - Pracovní tempo se stylem

iHNED
11. 03. 2009

Otáčející se hlavy, zvědavé pohledy, palce vztyčené na znamení sympatie, či alespoň pobaveného souhlasu. To nejsou věci, které by řidiči dodávkových automobilů zažívali právě často, pokud ovšem nesedí za volantem Fordu Transit SportVan.

Testy
iHNED
11. 03. 2009
Recenze uživatelů

Subaru Forester - rozloučení spokojeného majitele

Vladimír S. (38) okres Praha-východ
11. 03. 2009

Auto jsem koupil u autorizovaného prodejce na bazaru, což skýtalo jakousi záruku, že se nejedná o kradené auto. Bylo dovezené z Německa a sloužilo jako předváděcí vůz.

Recenze uživatelů
Vladimír S. (38) okres Praha-východ
11. 03. 2009
Poradna

BMW 5 - jaká je generace E60?

Jaromír Herna
06. 03. 2009

Dotaz : Dobrý den,na Vašem serveru je hodně rad ohledně BMW 5 vyráběné do roku 2003. Nejvíc opěvované jsou motory 3.0 jak zážehové, tak vznětové. Můžete mi poradit, který motor je nejspolehlivější do BMW 5 poslední generace vyráběné od roku 2003? Nezáleží mi na dieselu ani benzinu. Důležitým kritériem je spolehlivost a aby motor byl schopný rozhýbat takové auto jako je "pětikule". Mám radši větší obsahy motorů, ale celkem mě překvapil kamarádův vůz osazený 2.0 vznětovým motorem. Nebylo to žádné dělo, ale jelo celkem slušně. Dál přemýšlím o starších autech BMW a MB. Myslím tím především MB W124, W126, SL, SEC atd. nebo BMW 6 a 7. Slyšel jsem nejvíc chválu na motory 4,2 a 5,0 v MB a u BMW ani nevím. Je možné si pořídit tak staré auto v dobrém stavu nebo si jej v servisu nechat opravit a investovat do něj třeba 100, 200 tis do oprav a potom jej používat každý den při nájezdu 20 - 30 tis. ročně? Mám pro tyhle auta opravdu slabost a možná bych z nich měl větší radost než z nové řady 5. Na druhou stranu, když půjdu do novějšího auta, bude to rozhodně BMW.Vím, že mám náročné požadavky a nebude lehké odpovědět na můj dotaz. Ale budu VELMI, VELMI vděčný, když mi odpovíte. Váš pravidelný čtenář,Ruda

Poradna
Jaromír Herna
06. 03. 2009
Recenze uživatelů

Hyundai Getz 1,5 CRDi po 250 tis. km

Jarda () Praha
05. 03. 2009

Prošel jsem prodejny všech značek a nakonec jsem vybral Hyundai Getz 1,5 CRDI. Musím říci, že mě nalákala akční sleva 50 000 Kč a řekl si, že to zkusím a uvidím.

Recenze uživatelů
Jarda () Praha
05. 03. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Audi A4 1.9TDI Avant
Recenze uživatelů

Audi A4 1.9TDI a stav po 200 tis. Km

Svatopluk Kořalka () okres Praha-západ
03. 03. 2009

Vzhledem k omezeným financím a pozitivním zkušenostem s VW Passat, kterého jsme měli ve firmě, jsem se rozhodl pro menší A4 v prakticky základním provedení.

Recenze uživatelů
Svatopluk Kořalka () okres Praha-západ
03. 03. 2009
Poradna

VW Polo nebo Peugeot 206?

Jaromír Herna
02. 03. 2009

Dotaz : Dobrý den,v prvé řadě bych Vám chtěl poděkovat za velmi přesné recenze ojetých aut, podle kterých jsem se již několikrát zařídil a vždy k mé plné spokojenosti. Proto se na Vás obracím s prosbou o porovnání těchto dvou automobilů: VW Polo 1.4TDI r.v. 2000 (tzv.3,5tý model) a Peugeot 206 1.4HDi r.v. 2002. Našel jsem o nich dost článků týkajících se jízdních vlastností, komfortu cestování, atd.. Spíše by mě zajímalo srovnání obou motorů. Motor v Polu se mi jeví jako výkonnější, ale mnohem méně kultivovaný a také využitelný v menším rozmezí otáček. 206 nabízí velmi nadčasový design, ale mám právě obavu z línějšího dieselu. Ročně najedu přes 30tis kilometrů většinou po silnicích druhé třídy, ale potřebuji auto které bez vážnějšího omezovaní posádky hlukem a vysokou spotřebou bude schopné občas jezdit kolem 150km/h a i jinak bude mít slušnou dynamiku a dobré jízdní vlastnosti.Děkuji za odpověď a přeji Vám i nadále velmi profesionální úroveň Vaší poradny.Ivan Řezáč

Poradna
Jaromír Herna
02. 03. 2009
Aktuality

Vozy s průhlednou historií a navíc přímo od majitele

Redakce TipCars.com
28. 02. 2009

Komerční prezentaceOjeté vozy nejsou nová auta a zájemce o starší vůz tedy musí počítat s určitou měrou rizika, která s koupí používaného předmětu souvisí. Jedním z řešení, jak snížit riziko špatné koupě, je jasný původ vozu. Jaké benefity si pro své zákazníky připravila tuzemská pobočka společnosti LeasePlan?

Aktuality
Redakce TipCars.com
28. 02. 2009
Poradna

Octavia 1.8T versus 1.9TDI - který motor je lepší?

Jaromír Herna
27. 02. 2009

DotazZdravím Vás!Uvažuji o koupi vozu Škoda Octavia 1.8 turbo L&K. Bude to mé první auto a tak by mě zajímaly některé věci okolo spotřeby, poruchovosti apod. Také jestli by raději nevyhovovalo auto Škoda Octavia 1.9 TDI. Obě auta by byla z roku 1998 nebo 1999. Cenově do 150 000Kč.

Poradna
Jaromír Herna
27. 02. 2009
Poradna

Toyota Corolla 2,0 D-4D - dobrý diesel?

Petr Šikl
24. 02. 2009

Modely nesoucí jméno Corolla japonské automobilky Toyota patří tradičně k maximálně spolehlivým automobilům. Jaké nástrahy však skrývá dvoulitrový diesel?

Poradna
Petr Šikl
24. 02. 2009
Poradna

Velké dilema: Passat nebo Superb?

Jaromír Herna
20. 02. 2009

Dotaz Dobrý den!Chtěl bych poradit. Mám si koupit Passata rok 2001-2003 1,9TDI (96kW) nebo Superba první řada 1,9TDI (96kw). Nebo tyto vozy s obsahem 2,5TDI. Předem děkuji za radu.Odložil Jan

Poradna
Jaromír Herna
20. 02. 2009
Recenze uživatelů

SAAB 9000 CSE - srovnání s fordem není možné, říká uživatel

kAREL (30) ROKYCANY
18. 02. 2009

Jo, SAAB je SAAB. Karoserie nejeví žádné známky koroze a i při pohledu zespodu je jasně vidět rozdíl oproti fordu - jedenáct let staré auto a na podvozku žádná koroze.

Recenze uživatelů
kAREL (30) ROKYCANY
18. 02. 2009
Recenze uživatelů

Ford Mondeo 2.0 TDCi a zkušenosti podnikatele

Jirka (29) Brno-Slatina
16. 02. 2009

Kamarád si dovezl v roce 2006 rok staré mondeo z itálie. Potom se mu v podnikání rok dařilo a aby si pořešil náklady, tak koupil nový mercedes E a mondeo mu stálo před domem.

Recenze uživatelů
Jirka (29) Brno-Slatina
16. 02. 2009
Recenze uživatelů

Citroën ZX - jak jezdí po 235 tis.km?

miky (30) jeseník
09. 02. 2009

Pokud se díváte po voze do 70000 tis, nemíníte trávit čas v servisech ale na cestě, snad Vás tohle může zajímat.

Recenze uživatelů
miky (30) jeseník
09. 02. 2009
Poradna

Auto pro studenta třikrát jinak

Daniel Dvorský
06. 02. 2009

DotazDobrý den, jsem už úplně bezradný tak se na Vás obracím. Chci si koupit ojeté auto cca. kolem 150.000, mam už několik typu, ale vždy když si vyberu a čtu recenze tak jsou všude chyby a všechno má nějaké problémy a poruchy. Auto by mělo sloužit na častější jízdy po dálnici, vzhledem k tomu, že jsem student důležitá je i spotřeba auta, ale malý auto s nízkou spotřebou na úkor bezpečnosti moc nechci.Moje typy: Alfa Romeo 147 1,9 JTD 85KW najeto 98 000km rok vyr. 2002 (můj favorit) pěkná výbava, cena 155tis. Další: Peugeot 607, 2,2HDI rok vyr. 2001 najeto 130000 krásná limuzína a pěkná výbava, jen ta spotřeba 167tis. Poslední: Peugeot 206 cc ,nevím ani jaký motor bych volil preferuji malou spotřebu r.v.2002 najeto 100000 150tis.Dávám velikou přednost designu (podle něho vybírám), pak koukám na spotřebu a kolik má auto najeto a pak jak je poruchové.Možná byste mi pomohli konečně vybrat z těchto tří vozů nebo mohli dát nějaké další typy. Ale už jsem skoro rezignoval na to že najdu auto, které nemá poruchy alespoň na recenzích a nejraději bych šel do té Alfy, jsem z ní fakt nadšený.Mockrát děkuji za rady a přeji pěkný den.Radek Eliška.

Poradna
Daniel Dvorský
06. 02. 2009
Recenze uživatelů

Firemní Škoda Fabia 1,4 TDI a prvních 40 tis. km.

Tonda () Praha 6-Dejvice
05. 02. 2009

Jednoho krásného březnového dne jsem se vypravil do autosalonu Škoda pro nový služební vůz Škoda Fabia Combi 2. generace s motorizací 1,4 TDI 51kW ve výbavě Ambiente.

Recenze uživatelů
Tonda () Praha 6-Dejvice
05. 02. 2009
Aktuality

Cenový boj: ojetiny v. nová auta

iHNED
04. 02. 2009

Ceny jsou na dně, níž to už nepůjde, tvrdí dealeři nových osobních aut. Reagují tak na cenový útok autobazarů. Kvůli finanční krizi začali lidé i mezi levnými ojetinami hledat ty ještě levnější. Prodejní ceny použitých vozů se proto během loňského roku snížily průměrně o 30 procent a klesají i v lednu. Prodejci nových aut se proto musí přizpůsobit, první to pochopila značka Hyundai.

Aktuality
iHNED
04. 02. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Nissan Almera N15
Recenze uživatelů

Nissan Almera - krátké zhodnocení po osmi letech

Miroslav Novotný (48) Frýdlant/Liberec
02. 02. 2009

Naprosto spolehlivý vůz, kromě pravidelných servisních prohlídek jednou ročně, sady pneumatik a výměny čelního skla po zásahu kamínkem žádné další náklady.

Recenze uživatelů
Miroslav Novotný (48) Frýdlant/Liberec
02. 02. 2009
Aktuality

Budoucnost je on-line

iHNED
30. 01. 2009

Osobní auta mají už v blízké budoucnosti dostát svému názvu. Moderní technika nastaví auto řidiči přesně na míru.

Aktuality
iHNED
30. 01. 2009
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: Chrysler Grand Voyager
Recenze uživatelů

Majitel Chrysleru Voyager: větší poruchy se mi vyhýbají

Vasek (38) Pardubice
27. 01. 2009

Dobrý den všem automobilistům, zejména těm , kteří nevěří zažitým klišé typu : nejůspornější je TDi , nejspolehlivější Toyota a nejporuchovější právě Voyager.

Recenze uživatelů
Vasek (38) Pardubice
27. 01. 2009