TipCars Magazín
Poradna

Ojeté auto do 60 tisíc Kč?

Marek Oborník
03. 10. 2007

DotazDobrý den,chtěl bych se zeptat jaký ojetý osobní vůz by jste mi doporučili v ceně do 60.000,- Kč. Mé požadavky jsou:1. pět dveří2. motor alespoň 1,4 lépe 1,63. jiná značka než Škoda4. nízké provozní náklady a nízké náklady na opravy 5. spolehlivost (parkuji před domem tzn. že hrozí riziko koroze, startování v zimně apod.)Nepreferuji žádnou konkrétní značku. Můj tajný favorit je Peugeot 306. Děkuji za odpověď.Radim Sáblík

Poradna
Marek Oborník
03. 10. 2007
Recenze uživatelů

Volvo S40 - zkusil jsem i 235 km/h.

kamil (zatopek) okres Praha hl.m.
21. 09. 2007

Auto bylo koupeno se servisní knihou, jezdím s ním na pravidelné kontroly, je garážované. Žádné větší problémy se narozdíl od předchozího Peugeotu 206 nevyskytly.

Recenze uživatelů
kamil (zatopek) okres Praha hl.m.
21. 09. 2007
Testy

Lexus LS460 - peklo v ráji

Petr Šikl
19. 09. 2007

S luxusní limuzínou LS460 od japonského Lexusu jsme se letmo seznámili v testu spotřeby, kde obstál na jedničku. Dnes se na tento model podíváme podrobněji, zabrousíme do historie a hlavně se s Vámi podělím o praktické týdenní zkušenosti za volantem.

Testy
Petr Šikl
19. 09. 2007
Poradna

Ford Fiesta 1.3 z roku 1998 - na co pozor?

David Hrdlička
19. 09. 2007

DotazDobrý den,měla bych na Vás dotaz. Mám možnost koupi dovezeného auta z Itálie. Jedná se o Ford  Fiesta, 5dveř., plná výbava, najeto 59 000km, model Techno, 1.3 motor, 16-ti ventil, r.v. 1998. Chtěla bych se zeptat, jak je toto auto spolehlivé ohledně motoru a ekonomicky úsporné. Na co si při koupi mám dávat pozor, hlavně se mi zdá, že dle roku výroby, je na tachometru málo ujeto. Děkují za radu,s pozdravem Pavla

Poradna
David Hrdlička
19. 09. 2007
Poradna

Do podhůří Forestera nebo X-traila?

Petr Šikl
11. 09. 2007

Dlouhá zima, kluzské silnice, závěje sněhu. Tak lze charakterizovat zimu v horských oblastech. Aby řidič předešel problémům, je nutné se vybavit pořádnou technikou.

Poradna
Petr Šikl
11. 09. 2007
Poradna

Mitsubishi Space Star 1.9 Di-D

David Hrdlička
10. 09. 2007

DotazDobrý den,předem mého dotazu bych Vám chtěl poděkovat za vaše rady a tipy v rubrice poradna na serveru TipCars. Už jsem zde našel řadu cenných rad. Nyní ale stojím před poměrně složitým problémem. Rozhoduji se o koupi svého prvního auta a dostal jsem celkem zajímavou nabídku na Mitsubishi Space Star 1.9 Di-D z roku 2002 s najetými 102tis. km. Ovšem nikde na žádných serverech jsem se nedočetl nic o tomto autě s dieslovým motorem. Můžete mi prosím poradit na co bych si při koupi měl dát pozor, případně co mě čeká za investice do takového auta? Jan Stibor

Poradna
David Hrdlička
10. 09. 2007
Recenze uživatelů

Volvo S70 2,5 10V

Aleš Dvořák () Kobeřice
07. 09. 2007

Když jsem před cca 1,5 rokem sháněl auto, muselo splnit dvě základní podmínky - abych se do něj vešel (měřím skoro 2 m) a abych z něj po absolvování 2 000 km na jeden zátah nevypadl jako balík na poště.

Recenze uživatelů
Aleš Dvořák () Kobeřice
07. 09. 2007
Recenze uživatelů

Audi Allroad 2,5 TDI 120kW

Pavel Patočka (40) Praha 4-Krč
05. 09. 2007

Na základě získaných zkušeností s provozem Audi Allroad 2,5 TDI 120 kW, rok výroby 2005, jsem se jako majitel vozu rozhodl všechny informovat o vozidle, ale také o přístupu značkového servisu Porsche Praha Prosek, kde bylo vozidlo servisováno.

Recenze uživatelů
Pavel Patočka (40) Praha 4-Krč
05. 09. 2007
Poradna

Audi A6 Allroad - může se prodražit

Tomáš Dusil
03. 09. 2007

DotazDobrý den, chtěl bych si koupit Audi Allroad a proto bych se Vás chtěl poprosit, zda by jste mi, nebo vlastně všem, mohli poskytnou nějakou malou recenzi na tento vůz. Na co se při koupi zaměřit atd. Moc děkuji!Petr David

Poradna
Tomáš Dusil
03. 09. 2007
Poradna

Jaký motor pro Citroën C5?

Martin Vaculík
28. 08. 2007

DotazDobrý den Předně velmi děkuji redaktorům za práci při psaní článku pomáhajících při výběru ojetých aut. I přispěvatelům v diskuzích. Vy všichni mi pomáháte při orientaci v této džungli :-).Preferuji pohodlí a komfort. Rád bych věděl jaký motor doporučujete u vozu Citroen C5? Zda vznětový či zážehový při ročně najetých 10k - 20k km? A u jakých motorů se vyskytuje tlačítko "SPORT" pro snížení náklonu v zatáčkách? Nebo mi doporučíte jinou spolehlivější alternativu z roku 01-03 pro rodinu? Zatím na mě z Vašich článků působí C5 celkem pozitivním dojmem. Ale C5 není zmiňována v dotazech na rodinné či velké vozy. Je to jen nerozšířeností C5 na trhu nebo je v tom i jiný důvod?  Děkuji

Poradna
Martin Vaculík
28. 08. 2007
Recenze uživatelů

Volkswagen Bora 1.6 - 77 kW

Martin Šedivý (29) Pardubice
27. 08. 2007

Boru jsem koupil v roce 2001 novou. Motorizace je 1.6 16V s výkonem 77 kW. Vůz se vyznačuje velmi trvanlivou konstrukcí. Přední i zadní brzdy (brzdové destičky s kotouči) byly měněny až ve 140 tisíc. Druhé sady slouží bez problémů dodnes bez další výměny.

Recenze uživatelů
Martin Šedivý (29) Pardubice
27. 08. 2007
Recenze uživatelů

Rover 600 a 45

Standa (33) okres Strakonice
23. 08. 2007

Téměř přesně před třemi lety jsem se znovu rozhodoval, jaký vůz pořídit. Vždy jsem měl slabost pro vozy vymykající se "běžným" zvyklostem na našich silnicích a auto muselo být něčím zvláštní.

Recenze uživatelů
Standa (33) okres Strakonice
23. 08. 2007
Aktuality

Stáčím tachometry, no a co?

Redakce TipCars.com
22. 08. 2007

Stáčení tachometru - dnes již takřka národní sport. K problematice velmi častých změn ujetých kilometrů u ojetých vozů prodávaných v česku, se nám vyjádřil majitel „stáčírny“, který své služby nabízí veřejnosti.

Aktuality
Redakce TipCars.com
22. 08. 2007
Poradna

Citroen Saxo, Fiat Punto nebo Opel Corsa?

David Hrdlička
20. 08. 2007

DotazDobrý den,přečetl jsem si spousty recenzí na vašem webu a vybral jsem si tyto kandidáty Citroen Saxo 1.5, Fiat Punto II 1.9d, 1.9jtd, 1.2, Opel Corsa 1.0, 1.7dti. Saxo bych asi nechtěl v benzinu, jediné co mě na něm zaujalo je jeho nízká spotřeba naftového motoru ve městě.Auto bude určené převážně do města, z pracovních důvodů musím jezdit jednou týdně delší trasu po dálnici cca 300km, tak aby i ta byla příjemná . Ročně najezdím přes 20.000 km. Cena by se měla pohybovat kolem 100.000 Kč. Auto by mělo být rok 1999-2001 podle inzerátů na vašem webu. Byl bych rád kdyby vydrželo bez větších oprav 4 roky provozu s rozumnou spotřebou a levnými náhradními díly.

Poradna
David Hrdlička
20. 08. 2007
Recenze uživatelů

Renault Mégane II Sedan

Tomáš Kupka (28) Praha
16. 08. 2007

Pokusím se přiblížit Renault Mégane II sedan z pohledu běžného uživatele. Běžným uživatelem myslím, že ročně najedu asi 15 tkm, auto je využíváno jen pro rodinné účely. Žádný firemní vůz s velkým ročním náběhem nebo užitkové vozidlo na převoz čehokoliv.

Recenze uživatelů
Tomáš Kupka (28) Praha
16. 08. 2007
Poradna

Vůz vhodný pro tři autosedačky

David Hrdlička
15. 08. 2007

DotazDobrý den,obracím se na Vás s žádostí o radu, která bude pravděpodobně zajímat více lidí. Nedávno se nám narodilo 3 dítě.Ačkoliv jsem si vždy myslel, že současný Peugeot 406 je dostatečně veliký, montáž 3 různě velkých autosedaček (8 let, 4 roky a 1 měsíc) mě potvrdila opak. Po výměně nejmenší autosedačky za větší si troufám tvrdit, že se tam již nevejdeme. Uvažuji tedy o koupi ojetého vozu - vzhledem k možnosti převést 6-7 cestujících mě sice upoutali větší MPV (Peugeot 807, Citroen C8), ale jejich cenová hranice v  autobazarech bude pravděpodobně nad mé síly. Zaujal mě ještě Peugeot 307 SW, který má ve druhé řadě 3 samostatná sedadla, ale žádné jiné podobné auto jsem již nenašel. Můžete mi prosím poradit?  Děkuji, s pozdravemPavel Klásek

Poradna
David Hrdlička
15. 08. 2007
Aktuality

Expresní servisy - jak ušetřit čas

Petr Šikl
14. 08. 2007

Znáte to, máte dva dny před dovolenou na kterou povezete milovanou rodinku svým plechovým miláčkem a zjistíte, že brzdové destičky volají nutně po výměně. Riskovat snížený brzdný účinek nemá smysl a začnete obvolávat autoservisy. Po několika telefonátech zjistíte, že ve většině servisech je nutné se objednat 5 až 7 dní předem. Ještě před několika lety by pro Vás dovolená u vysněného moře nejspíše skončila. Naštěstí v dnešní době existuje řada expresních servisů, které Vám například zmiňované brzdové destičky vymění na počkání.

Aktuality
Petr Šikl
14. 08. 2007
Poradna

Malé MPV v ceně do 350 tisíc

Marek Oborník
13. 08. 2007

DotazDobrý den,jsme 4-členná rodina. Bohužel Škoda Octavia (1,9TDI 66kW r.v. 2000 najeto 200tis.) nám už co se týče vnitřního prostoru, zejména u zadních sedaček (místo pro nohy), nevyhovuje. Proto se rozhodujeme koupit ojeté MPV nejlépe r.v. 2004-05 a najeto pod 100tis. Km v ceně 300-350tis Kč. Manželku oslovil Scenic, já bych dal přednost C-Maxu a Zafira jako možná " zlata střední cesta ".Otázkou je, kterou vybrat značku, protože jsme zhýčkáni velkým zavazadlovým prostorem, spolehlivostí, tahem motoru a nízkou spotřebou Octavie. Můžete nás prosím navést správným směrem?S pozdravemJosef Šedivý

Poradna
Marek Oborník
13. 08. 2007
Recenze uživatelů

Honda Civic aerodec

Vlastik (35) nerozhoduje
09. 08. 2007

Japonec až nakonec? Možná vás dnešní zkušenosti uživatele přesvědčí, že Honda Civic Aerodec může konkurovat populární tuzemské Škodě Octavii Combi. Jak je na tom sedm let stará honda se spolehlivostí?

Recenze uživatelů
Vlastik (35) nerozhoduje
09. 08. 2007