Renault Megane - kupujeme ojetinu
Na co si dát při nákupu Renaultu Megane pozor? Kde na voze najdete identifikační znaky a jak zjistíte skutečný počet ujetých kilometrů? Kde jsou jeho nedostatky?
Fleetový prodej v Česku pro rok 2007
V tomto článku se vám pokusíme přinést široký pohled pod „jarní pokličku“ fleetového prodeje v Česku na počátku roku 2007. Vzali jsme si „na mušku“ jednotlivé automobilové značky působící na našem trhu, abychom odhalili jakou strategií se vyzbrojili do ostrého fleetového boje, nebo abychom zjistili, jak může kupříkladu firemní zákazník výrazně ušetřit využije-li jejich nabídek. Snažili jsme se také vypátrat, jaký trend zažívá fleetový prodej v posledním období a jak jednotlivý zástupci značek odhadují budoucnost v tomto segmentu prodeje.
Mazda 323F (mrkačka)
V dnešní poradně čtenáře zajímají hlavní nedostatky a poruchy Mazdy 323F, která jednoho z nich chytla za srdce. Čtenář se zamiloval do modelu z počátku devadesátých let s výklopnými světlomety.
Jakou spolehlivou ojetinu?
DotazDobrý den,předem bych Vám chtěl poděkovat za to, jak kvalitně a objektivně podáváte lidem informace o neduhách a problémech ojetých, či nových aut. Ale stále mě napadá otázka jestli existuje nějaké ojeté auto, u kterého se majitel nemusí stále starat o to, kdy se mu něco rozbije. Existuje snad nějaký model, který když koupím, nebudu muset po 10 000 km hledat servis? Ze všech stran nás bombardují recenzemi JD Power, ale jediné, co mě zatím oslovilo při výběru, je Vaše rada. Moc Vás prosím o otisknutí článku, kde by bylo aspoň něco na toto téma napsáno. Respektuji Vaše zaneprázdnění, ale psát Vám dokola jestli něco vyjde nebo ne není také příjemné. I když se nerozhodnete něco podobného napsat, stále Vám budu držet palce. Jste opravdu dobří. S pozdravem Ota Klepáček ml.
Renault Thalia 1,4i 16V
Vozidlo mi bylo přiděleno jako služební, bez možnosti výběr ovlivnit, jako náhrada dosluhující Felicie. První dojem nebyl nejlepší, tohle auto rozhodně není stylistický skvost.
Ford Escort
Vozidlo jsem koupil ojeté jako dovoz ze Slovenska. Auto bylo vyrobeno v prosinci 1997, do provozu bylo přihlášeno až v únoru 1999. Podezřelý se mi zdál pouze nízký počet ujetých kilometrů, avšak ten souhlasil s údaji v servisce.
Peugeot 605 - Může se docela prodražit
DotazDobrý den! Chtěl bych se zeptat co zvolit za motor. Chtěl bych si koupit Peugeot 605 v lepší výbavě. Původně jsem přemýšlel o naftě ale slyšel jsem, že byly problematické. Tak jsem se chtěl zeptat jaká motorová varianta je nejspolehlivější. Spotřeba mne zas tak nezajímá. Děkuji za odpověď.
Nissan Primera
Primeru jsem kupoval velmi narychlo. S předchozím automobilem jsem více stál v servisu, než jezdil, a po jednom výjezdu z opravny (výměna alternátoru a tlumičů), kdy mi motor exitoval, jsem se rozlítil a rozhodl se, že chci jakékoliv, ale spolehlivé auto.
Ford Escort - kupujeme ojetinu
Ford Escort je vozem, který až na změnu koncepce pohonného ústrojí v roce 1980 má dlouhou tradici. První modely s tímto obchodním názvem spatřily světlo světa už v roce 1968 a postupnými facelifty a novými modely a hlavně změnou výše zmiňované koncepce na přední pohon a umístění motoru vpředu se dostáváme do července roku 2000, kdy byla oficiálně ukončena výroba.
Jaký olej pro Octavii II 2.0 TDI?
DotazDobrý den pane Vaculíku,velice Vám děkuji za Vaše rady na stránkách TipCars, jsou opravdovým přínosem, vždy se těším na další. Jste odborník.K dotazu: na své Octavi II 2.0TDI jsem přešel na výměnu po 15tkm, jaký olej, si myslíte, že je tedy pro PDéčka nejvhodnější, tak aby vyhovoval jak těm vstřikovačům i turbu? Můžete popřípadě doporučit i konkrétní značku i typ. Na ceně tolik nezáleží, potřebuji, aby ten motor vydržel několik set tisíc km, takže se tu určitě nevyplatí šetřit.DěkujiS pozdravemMartin Jurek
Renault Laguna 2,0i 83kw
Vůz jsem zakoupil jako ojetinu dovezenou z Německa a dle originálního OTP jsem zjistil, že jsem 2. majitel a jako nový byl automobil prodán důchodci, což bylo znát na řazení hlavně 3. stupně, který se dařilo řadit jen s obtížemi.
Oprava vstřikovačů u Fordu Mondeo TDCi
DotazPoslední dobou nám došlo několik dotazů na podobné téma: Mám Ford Mondeo TDCi se závadou na vstřikovačích, hrozí mi drahá výměna. Čtu poradny na TipCars.com a dozvěděl jsem se, že vstřikovače je možné ve specializovaných diesel-servisech opravit. Pár jsem jich proto obvolal a všude mi řekli, že vstřikovače zatím neopravují. Jak to tedy je?
3x Ford Mondeo
Dnes přinášíme ve spojeném článku tři zkušenosti uživatelů automobilu Ford Mondeo.
Subaru Legacy
Dobrý den, rozhodl jsem se přinést osobní zkušenosti s vozem, který je v našich krajinách poměrně málo zastoupený, jedná se o Subaru Legacy předposlední generace vyráběné v letech 1994 - 2003.
Je Citroen C5 vhodný vůz pro rodinu?
DotazPřeji Vám pěkný den Vážení,pravidelně navštěvuji Váš web a děkuji za něj. Chci Vás poprosit o radu. Užívám služebně oktavii a moje paní jezdí fabií kombi 1,4mpi attractive. Toto auto jsme vzali v lednu 2003 na leasing, který jsme teď doplatili a přemýšlíme co sním dál. Nemá smysl psát o tom, že pořízení nového auta je nejhorší investice, z pořizovací ceny 390 tisíc je dnes přibližně o 200 tisíc méně atd. Jde mi o to, že za celou dobu paní na autě najela 27tisíc kilometrů, já se o něj starám a je vlastně jako nové, jenže jsme se zamilovali do Citroenu C5 kombi a přemýšlíme, že fabii za toto auto vyměníme (akontace a mírný leasing). Mám na mysli diesel 2,2hdi, nejlépe z roku 2003 a mladší s cenou do 300 tisíc a 80tisíc km.Rozum mi velí fabii neprodávat a jezdit s ní, co to půjde a množství oprav dovolí, jenže C5 mi připadá jako ideální rodinné auto, velmi komfortní a bezpečné (navíc nemusím mít služební auto pořád). Na straně druhé tu jsou obavy z provozních nákladů a spolehlivosti Citroenu.Můžete mi prosím poradit, zda je C5 rozumnou volbou pro rodinné auto, jestli mám pátrat po jetém autu nadále, nebo do jeté C5 radši "nechodit", jaké jsou největší problémy tohoto auta a na co si dát při případné koupi (opravy po havárii samozřejmostí) největší pozor. Jaké jsou zkušenosti se servisem tohoto auta (ceny, dostupnost dílů), atd.?Děkuji VámPetr
Volvo S40 sedan
Se značkou Volvo jsem se seznámil přes mého velice dobrého kamaráda, který si koupil své první Volvo S80. Mnoho a mnoho kilometrů, cca 50 000, jsem si tím autem najezdil a zjistil jsem, že volvo je auto, které naprosto splňuje mé požadavky a očekávání.
VW Golf III 1.8 Variant
DotazDobrý den!Uvažuji o koupi ojetého vozu. Kamarád mi doporučil po vlastní zkušenosti VW Golfa III s obsahem do 1.8 v benzínu. Je prý spolehlivý, snadno se opravuje a má levné náhradní díly a ručení. Chtěl bych kombíka, myslíte, že se dá tak za 50 - 60 tisíc koupit něco kloudného? Na co se zaměřit při výběru, aby mi vydržel tak 4 - 5 let a nemusel jsem stále něco opravovat? Kam se obrátit? Děkuji za raduMelas
Suzuki Vitara: Jednoduchost = spolehlivost
Vitarou neoslníte v lepší společnosti, ani neopanujete levý pruh dálnice. Jezdit v terénu však umí, a je vzorně nenáročná. Verze s mechanickými předními volnoběžkami produkovaná do roku 1995 je téměř vzorem spolehlivosti a nízkých servisních nákladů.
Hyundai Coupé 2.0
Zajímá mě Váš názor na Hyundai Coupé 2.0 z roku 2002, který má najeto 89 tisíc km. Jaké jsou nejčastější závady a jizdní vlastnosti? Na co si mám dát největší pozor při koupi tohoto vozu? Děkuji.