Modernizovaná KIA Sorento v prodeji už v říjnu
Změny zahrnují novou platformu, vylepšené motory s nižší spotřebou paliva a rozšířenou bezpečnostní výbavu.
Pohonné hmoty v Česku minulý týden výrazně zdražily
Praha - Průměrné ceny nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v minulém týdnu u tuzemských čerpacích stanic vyskočily o 58 haléřů. Litr stál ve středu v průměru 37,40 koruny. Podobně zdražila i nafta, a to o 52 haléřů na 36,62 koruny za litr. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.
Ford Sierra 2.0i - jak slouží po 280 tis. km?
Vůz jsem zakoupil jako ojetý před 5ti lety po dovozu z Německa. Byl to hatchback s nějakou tou boulí na dveřích, ale bez koroze.
Hyundai i30 kombi 1,6 GDI: Přímo proti octavii
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Když na začátku tohoto roku zamířil k prvním zájemcům nový hatchback i30 druhé generace, vyjadřovala se automobilka Hyundai k prodejním plánům hodně sebevědomě. Čas ukázal, že oprávněně.
BMW 640d Gran Coupé - Pět metrů luxusu
BMW je poslední z trojice německých luxusních automobilek, které na silnice poslaly vůz kategorie sedan-kupé. Auto je schopné svézt čtyři cestující a má zároveň ambice na sportovní jízdu. Evidentně ale není přímým konkurentem Mercedesu-Benz CLS ani Audi A7. Míří výš.
Volkswagen Passat combi 1,9 TDI a první dojmy nového majitele
Jsem s naftou moc spokojen, protože hlučnost v porovnání s předešlým laděným BMW je minimální. Také nevím přesný stav tacho při koupi, protože auto jezdilo ve Francii.
Nový Seat Leon je tu, i s modernizovaným logem
Praha – Automobilka Seat nabídne pro nový Leon jako první v segmentu nižší střední třídy inovaci v podobě předních světlometů s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce.
Renault Laguna II 1.9dCi a zkušenosti majitele po čtyřech letech
Jsem spokojen se stavem a spolehlivostí vozidla. Lepší zkušenost mám se značkovým servisem (neautorizovaným) než s autorizovaným a to je myslím trochu paradox.
Škoda Octavia 1.6i - v jaké je kondici po 230 tis. km?
Auto jsem koupil před 4 roky na inzerát z annonce od prvního majitele. V té době mělo najeto 127000 km. I když si asi někdo pomyslí, že na 9 ti leté auto je to podezřelé, tak já byl na 99 % přesvědčen, že to sedí.
Seat Leon 1.9 TDI - majitel hodnotí po čtyřech letech
Auto jsem koupil v Lucembursku, a dovezl ho po vlastní ose. Jedná se o dieslovou Cupru s haldexem 110kw, kromě kůže je to plná výbava.
Ministerstvo životního prostředí vyzkouší Octavii Green E Line
Vozový park nejvyšší státní instituce, která se v ČR zabývá životním prostředím, rozšířil bílý elektromobil ŠKODA Octavia Green E Line. Ministerstvo vůz využije v rámci běžné agendy pro služební jízdy v Praze a blízkém okolí.
Peugeot 406 2.0 HDI a zkušenosti majitele po pěti letech
Někteří řidiči mají k francouzským vozům silnou averzi. Plně to chápu u Renaultu ale Peugeot 406 je auto z jiného světa.
Antimonopolní úřad prověří cenovou válku pump a firmu Shell
Nízké ceny pohonných hmot od Shellu nás ničí, tvrdí někteří pumpaři. Prodejci paliv mluví o cenové válce a jejím vlivu na trh s benzinem.
Suzuki Alto 1.0 a zkušenosti majitele po dvou letech
Vozidlo Suzuki Alto bylo prvním vozidlem v třídě mini, které jsme si koupili. Jedna výbava, ve které se prodávalo mi vůbec nevadí, protože je ve třídě mini bohatá. Za slušných 189 900 Kč v roce 2010.
Na českých silnicích jezdí nejvíc Fabií, předstihly Felicie
Nejrozšířenějším vozem na českých silnicích je Škoda Fabia s téměř čtyřmi sty registrovanými auty a průměrným věkem osmi let.
Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D: Klasik v luxusním hávu
Neznámější čtyřkolka od „tří diamantů“ letos slaví třicetiny a to je patřičný důvod k otestování nejprestižnější verze. Jak si vedla v souboji se soudobými měřítky?
Podpora ekologických vozidel v EU
CO2 - neboli oxid uhličitý je v současné době v EU doslova magickým zaklínadlem. Jednotlivé země v rámci unie proto přicházejí s řadou opatření - od podpor až po sankce, které mají napomoci tomu, aby byl provoz vozových parků co nejekologičtější.
Prodej aut na elektřinu je slabý, ale první vlaštovky jsou
Pelhřimovsko – Masové rozšíření aut na elektrický pohon kvůli jejich vyšší ceně zatím nehrozí. Pořizují si je jen průkopníci nových technologií.
Škoda Felicia LXI - majitel hodnotí její stav po 175 tis. km.
Naprosto nechápu, proč ostatní u felicie nešetří kritikou. Možná je to tím, že jsou zastánci cizích značek a tudíž vše české je špatné. Za sebe můžu říct, že Felície je velice nenáročný vůz na investice.